Let's do it Cyprus

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3157
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser3157

Guest
To Let’sDoItCypus είναι μέρος της εκστρατείας Let’sDoItWorld!που διεξάγεται επιτυχώς σε 94 χώρες ανά την υφήλιο. Είναι η μεγαλύτερη εκστρατεία περιβαλλοντικής προστασίας και κοινωνικής συμμετοχής που έχει διεξαχθεί ποτέ στο νησί και στον κόσμο.

Βασίζεται σε εθελοντική εργασία και ο σκοπός μας είναι να συγκεντρώσουμε τουλάχιστον 5000 εθελοντές για να συμμετάσχουν στην πραγμάτωση της Παγκύπριας Ημέρας Καθαρισμού, στις 29 Σεπτεμβρίου 2012, προκειμένου να καθαρίσουμε σημαντικά οικοσυστήματα όπως παραλίες, δασικές περιοχές, ορεινές περιοχές, ποτάμια, λίμνες και οποιεσδήποτε άλλες ρυπασμένες φυσικές περιοχές στην Κύπρο καθώς και να αφαιρέσουμε όσο το δυνατό περισσότερα παράνομα απορρίμματα από το περιβάλλον.

Η Κύπρος θα συμμετάσχει για πρώτη φορά στην εκστρατεία Let’sDoItWorldπροσπαθώνταςνα καθαρίσει τα σκουπίδια από τις φυσικές περιοχές του νησιού σε μια και μόνο μέρα.

Μπορείτε να κάνετε καταχωρήσεις και να δηλώσετε συμμετοχή εδω - http://www.letsdoitcyprus.org/
Θα φτιάξω μια ομάδα απο φίλους και θα δηλώσουμε συμμετοχή. Την ομάδα μου την ξέρω προσωπικά, αλλά όποιος άλλος θέλει απ το παιχνίδι είναι ευπρόσδεκτος, απλά επικοινωνήστε μαζί μου να το κανονίσουμε! Επίσης, αν ξέρετε σημεία που είναι μαζεμένα σκουπίδια, ειδικά στην επαρχία Λευκωσίας, πέστε μου που είναι να πάω να τα φωτογραφίσω, αν βαρίεστε να το κάνετε εσείς.
 
Κορυφή