Hernando

  • Δημιουργός θέματος Crazy Shooter
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Παιδια, απολογουμαι για την ανακριβεια της πληροφορισης μου για τα στοιχεια του Hernando! Ο Hernando ΔΕΝ ειναι ο Hernando de Soto! Αφου μελετησα καλα τα σημειωματα, εβγαλα ως συμπερασμα αυτο: Τα σημειωματα μιλανε για τον 16ο αιωνα!!! Ο Hernando που ξερετε εζησε τον 19ο!!! 300 Χρονια μετα τον διασημο Hernando του σπαθιου! Αν και ο Hernando de Soto ταιριαζε την περιγραφη, μιας και ηταν κονκισταδορος της δυσης και ητανε και Ισπανος, μετα απο αρκετο ψαξιμο, ανακαλυψα πως ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ! Ο αληθινος Hernando ειναι αυτος: http://en.wikipedia.org/wiki/Hern%C3%A1n_Cort%C3%A9s! Και πριν πειτε "μα αυτος λεγεται Hernan και οχι Hernando" πρεπει να σας πω οτι Hernan και Hernando ειναι σέιμ σιτ! Αν και δεν ξερω πολλη Ισπανικη γραμματικη, το "ντο" στο τελος μαλλον μπαινει ως χάιδευτικο! Απολογουμαι ξανα για την παραπληροφορηση! Επρεπε να το καταλαβω, μιας και τα σημειωματα λενε για καποιον "Hernándo Cortés"!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser2352

Guest
Σωστος, αυτος ειναι ο σωστος Hernando. Trust me i know :pPppp
Εχει και την ιδια φατσα με μενα :))
 

DeletedUser

Guest
Αυτός εδώ ποιος είναι τελικά :confused: ???
180px-Cortes.jpg

Αυτό είναι και το avatar του hernando (αρχηγός της dead man & συγγραφέας του western star)
 

DeletedUser

Guest
Σωστος, αυτος ειναι ο σωστος Hernando. Trust me i know :pPppp
Εχει και την ιδια φατσα με μενα :))

Ναι το ξερω οτι το ξερεις!:eek:
Αφου το αβαταρ σου εχει εικονα του!
Βασικα εσυ εισαι ο πρωτος που ηρθες στο μυαλο μου μολις διαβασα το αρθρο και σκεφτηκα "αααααααααα! γι αυτο εχει εκεινο το αβαταρ!":eek::D
Ναι ανσερ, αυτος ειναι!!!
 

DeletedUser2352

Guest
απλα εβαλα φώτο απο τα νιατα του, εσυ εβαλες φωτο απο τα γεραματα του χαχα
 

DeletedUser2352

Guest
Ο/Η Anser έγραψε:
(αρχηγός της dead man & συγγραφέας του western star)
1ον Δεν ειμαι Αρχηγός της Dead Man, αλλοι εχουν τα υνια...
2ον Δεν ειμαι συγγραφεας, ειμαι ενας απλος και ταπεινος ανορθογραφος συντακτης...
 

DeletedUser2352

Guest
Ο/Η Crazy Shooter έγραψε:
αν μιλας για εμενα, δεν εγραψα εγω το αρθρο!!!
Ναι εσενα εννουσα, αλλα ηθελα να πω για το Link που εχεις, την φωτο που εχει η Wikipedia.
 

DeletedUser

Guest
εισος ειναι ασχετο αλλα τι ειναι ο κονκισταδορος;;;
 

DeletedUser

Guest
Oι κονκισταδόροι ήταν τα ισπανικά τάγματα υπό την καθοδήγηση του Hernando που ξέκαναν ένα 80% του ντόπιου πληθυσμού της Αμερικής.

Το υπόλοιπο το φρόντισαν οι Αμερικάνοι με τις εκκαθαριστικές επιχειρήσεις που συνεχίζονταν έως και τις αρχές του 20ου αιώνα.

Τώρα, όσοι έχετε χαρακτήρα ινδιάνο, ξεσκίστε τον Hernando :)
 

DeletedUser

Guest
Ρε οι κονκισταδοροι δεν διοικονταν απο τον Χερναντο! Υπηρξαν πολλες γενιες κονκισταδορων και πολλες ομαδες! Η λεξη κονκισταδορος προερχεται απο την Ισπανικη λεξη conquistador (αγγλικη προφορα: khon-kwi-sta-dor με τονο στο "i", Ισπανικη προφορα: δε ξερω:p) και σημαινει με ολη της την σημασια, "κατακτητης".
 

DeletedUser

Guest
Spam section το κανατε και αυτο ρε...Ελεος!
Παντως σημαντικη διορθωση, Shooter(και οχι Scouter που σε λενε πολλοι...:p:p)
για τον Χερναντο...
 
Κορυφή