anime manga κι έτσι

DeletedUser

Guest
Εδώ θα γράφουμε ό,τι γουστάρουμε για τα anime, manga etc

για πείτε βλέπει ή διαβάζει κανείς από δάυτα;

Εγώ προς το παρόν διαβάζω το liar game. Έχει το στιλάκι του deathnote και συγκεκριμένα αναφέρεται σε ένα παιχνίδι ψέματος που διοργάνωσε μια εταιρία και κρύβει μέσα του πολλά νοήματα και το προτείνω.

Mη βάζετε λινκς από sites με anime stream και manga directories γτ κλασικά απαγορεύονται. μόνο γιουτούμπε.

Επίσης να λείπουν και τα λινκς σε εικόνες χεντάι και επιτρέπω τα λινκς σε ecchi τα οποία δείχνουν μόνο βρακάκι και επιτρέπονται σε όλο το ίντερνετ.

α ναι και μη διαβάσετε ποτέ το no bra το αγαπημένο του darkfox.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
deathnote μακραν το καλυτερο!!!!! η ταινιες μαπα ο Ν στο ανιμε μαπα κ αυτος, κριμα που πεθανε ο κιρα καλα τους εκανε respect!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Παρακολουθώ bleach(αντε 2 βρωμοfillers έμειναν!γρρ) και βρίσκομαι στην μέση του elfen lied..σειρά έχει το deathnote και μετά βλέπουμε ^^
για 2 μήνες που ασχολούμαι με το "άθλημα" καλά είναι νομίζω :)
 

DeletedUser

Guest
Bleach Naruto Fairytale Deathnote Elfen lied fullmetal alchemist

λοιπόν εγώ διαβάζω τα παραπάνω στον τίτλο του πόστ.
προτείνω ανεπιφύλακτα τα πάντα.
:)
 

DeletedUser

Guest
Manga που παρακολουθω αυτη την στιγμη:

the big three, τα οποια ειναι και εβδομαδιαια:
  • Bleach
    big swords,battles,more battles,some more battles and Kisuke-san & Kyoraku-sama.
    To μπλιτς μπορει να εχει αθλια πλοκη, αλλα εχει μερικους απο τους πιο κουλ χαρακτηρες που θα δειτε ποτε.
  • Naruto
    Susanoo and izanagi wooot
    Μεχρι και το arc με την μαχη με τον Pain, υπηρχε μια δυσανασχετηση σχετικα με την πλοκη, ειχε αρχισει να κανει κοιλια αλλα ο δημιουργος το μαζεψε καπως με το καινουργιο arc, θα δειξει, ελπιζω να μην μας απογοητεψει με τα νεα chapters.
  • One Piece
    takayuki 0.0 and afro power
    Επικ απλα πλοκη, τοσο καλοφτιαγμενο που εχει κρατησει χρονια και ακομα και τωρα ολοι περιμενουν τα μανγκα να βγουν με ανυπομονησια, αξιοθαυμαστο πραγματικα, το θεμα ειναι οτι μετα το arc με την μαχη στο marineford, τι;

Και τα μηνιαια, (βασικα τα κανουν update οταν τα θυμουνται):

  • Kaichou wa Maid-sama!
    θυληκος εξατμισις προεδρος σε σχολειο και παραλληλα maid σε maid-cafe latte
    Χαβαλεδιαδικο μανγκα, περναει ωραια η ωρα, κουλ main-character, απο τους πιο κουλ.
  • Code Breaker
    Παραλληλη ιδεολογια με το deathnote οσο αναφορα τα περι δικαιοσυνης (κουλ μανγκα)
    Μαλλον το code breaker φτανει στο τελος του τωρα με τις τελικες μαχες. Αμα το τραβηξουν και αλλο θα γινει αηδια. Καλυτερα να το κοψουν εδω και ας πεθανουν 2-3...
  • Liar Game
    Οσο και να το σκεφτεις, η πλοκη δεν προβλεπεται......
    Ειναι στημμενο ετσι ωστε αμα το καλοσκεφτεις, δεν υπαρχει περιπτωση να τελειωσει ποτε το Liar game. Ο δημιουργος μπορει απλα να προσθετει δοκιμασιες, απλα θα το κανει αηδια. Ηδη πρεπει να εχει καταβαλει πολυ προσπαθεια για να το φτασει στο σταδιο που το εχει και να διαθετει γνωσεις ψυχολογιας. Εχει ακουστει οτι το ειχε ξεκινησει και σαν Project ψυχολογιας και το εκανε μετα μανγκα, αλλα αυτο ειναι μονο φημες. Πολυ καλες προοπτικες, please dont fail us.
  • Dengeki Daisy
    oh shoujo much
    οκ, δεν εχω ιδεα γιατι συνεχιζω και το διαβαζω αυτο.
  • Gamble Fish
    dark χαρακτηρας και μια πιο πρακτικη μορφη του liar game αλλα βασισμενο στην τυχη
    Τα σπαει ο χαρακτηρας, κοβει δακτυλα, τον σπανε στο ξυλο, μπαινοβγαινει στα νοσοκομεια, μπορει και να μοιαζει με 20 χρονων αν και ειναι μολις 15(?), (ok δεν με χαλασαν οι συμμαθητριες του που ειναι 15 και αυτες και μοιαζουν με 20αρες τσεχοσλοβακες χορευτριες...) Αλλα απο σχεδιασμο και πλοκη ειναι κουλ, καλη προταση αν θελετε να αποκτησετε ενα επιπλεον μανγκα που θα βριζετε τους updaters οταν θα αργουν να βγαλουν νεο chapt...
  • Νo bra
    Oozora-swaaa~aaan
    Ειλικρινα εχει βαθυτερη πλοκη απο οτι νομιζει ο εξατ-μαν.. mikalakis approve
  • Sekirei
    ecchi, some more ecchi and a crazy harem

    ετσι επειδι ειναι ecchi ^^


Αυτα τα 10 ειναι τα standar που παρακολουθω, τα οποια τα εχω και στο μανγκα λιστ μου στο onemanga.

Ευτυχως trb εξατ-μαν δεν ανεφερες να πουμε αυτα που εχουμε διαβασει...




Γενικα δεν ειμαι πολυ υπερ του anime, ειδικα οταν εχει να κανει με συγκριση με τα μανγκα>anime. Σπανια ενα anime ειναι καλυτερο απο το μανγκα του. Ειδικα οταν ξερεις τι θα γινει και σε γεμιζουν με ανουσια φιλλερς.
Τα παρακολουθω παντως τα anime γιατιτι εχει χαβαλε να βλεπεις καποιες σκηνες που ειδες στο manga να ζωντανευουν. Ειδικα τα ηχητικα εφε...


Αυτα που βλεπω τωρα καθε βδομαδα ειναι κλασσικα τα

bleach-naruto-one piece

το μπλιτς ειναι μισος χρονος τωρα που δειχνει φιλλερς...
πρωτα τα μπαουντ, μετα τα ζαμ-πακτο, σε λιγο θα εχει δειξει τοσα φιλλερς οσα ειναι και τα κανονικα επισοδεια -.-

Στο ναρουτο μας εφαγε την ψυχη για να μας δειξει την μαχη που περιμεναμε απο το μανγκα, Sasuke Vs Itachi (failed susanoo, στο anime επρεπε να το ειχανε κανει να φαινεται οσο καλο ηταν και στο μανγκα)

Στο One piece εχουν κανει καλη δουλεια στο anime, ειδικα στον σχεδιασμο της Boa. Το κακο ειναι οτι θα πεσει φιλλερ μετα το impel-down και θα φαμε το πουλι(βιρδ-bird) μεχρι να αρχισουν οι μαχες sto marineford.

Επιπλεον περιμενω με ανυπομονησια να βγει το anime του Kaichou wa Maid-sama! που ειχε ανακοινωθει απο το καλοκαιρι οτι θα βγει τωρα τον φεβρουαρη...

Εχω δει και αλλα τα εχω τελειωσει, παντα ανοιχτος σε προτασεις :rolleyes:



Οποιος εχει διαβασει τα manga απο One piece,naruto ή bleach και εχει ορεξη για συζητηση και σποιλερς, ας ριξει ενα add στο skype/msn
ειτε γενικα μπορει να εκφερει μια ολοκληρομενη αποψη πανω στις ιαπωνικες δημιουργιες
 

DeletedUser

Guest
Manga που παρακολουθω αυτη την στιγμη:

the big three, τα οποια ειναι και εβδομαδιαια:
  • Bleach
    big swords,battles,more battles,some more battles and Kisuke-san & Kyoraku-sama.
    To μπλιτς μπορει να εχει αθλια πλοκη, αλλα εχει μερικους απο τους πιο κουλ χαρακτηρες που θα δειτε ποτε.
  • Naruto
    Susanoo and izanagi wooot
    Μεχρι και το arc με την μαχη με τον Pain, υπηρχε μια δυσανασχετηση σχετικα με την πλοκη, ειχε αρχισει να κανει κοιλια αλλα ο δημιουργος το μαζεψε καπως με το καινουργιο arc, θα δειξει, ελπιζω να μην μας απογοητεψει με τα νεα chapters.
  • One Piece
    takayuki 0.0 and afro power
    Επικ απλα πλοκη, τοσο καλοφτιαγμενο που εχει κρατησει χρονια και ακομα και τωρα ολοι περιμενουν τα μανγκα να βγουν με ανυπομονησια, αξιοθαυμαστο πραγματικα, το θεμα ειναι οτι μετα το arc με την μαχη στο marineford, τι;

Και τα μηνιαια, (βασικα τα κανουν update οταν τα θυμουνται):

  • Kaichou wa Maid-sama!
    θυληκος εξατμισις προεδρος σε σχολειο και παραλληλα maid σε maid-cafe latte
    Χαβαλεδιαδικο μανγκα, περναει ωραια η ωρα, κουλ main-character, απο τους πιο κουλ.
  • Code Breaker
    Παραλληλη ιδεολογια με το deathnote οσο αναφορα τα περι δικαιοσυνης (κουλ μανγκα)
    Μαλλον το code breaker φτανει στο τελος του τωρα με τις τελικες μαχες. Αμα το τραβηξουν και αλλο θα γινει αηδια. Καλυτερα να το κοψουν εδω και ας πεθανουν 2-3...
  • Liar Game
    Οσο και να το σκεφτεις, η πλοκη δεν προβλεπεται......
    Ειναι στημμενο ετσι ωστε αμα το καλοσκεφτεις, δεν υπαρχει περιπτωση να τελειωσει ποτε το Liar game. Ο δημιουργος μπορει απλα να προσθετει δοκιμασιες, απλα θα το κανει αηδια. Ηδη πρεπει να εχει καταβαλει πολυ προσπαθεια για να το φτασει στο σταδιο που το εχει και να διαθετει γνωσεις ψυχολογιας. Εχει ακουστει οτι το ειχε ξεκινησει και σαν Project ψυχολογιας και το εκανε μετα μανγκα, αλλα αυτο ειναι μονο φημες. Πολυ καλες προοπτικες, please dont fail us.
  • Dengeki Daisy
    oh shoujo much
    οκ, δεν εχω ιδεα γιατι συνεχιζω και το διαβαζω αυτο.
  • Gamble Fish
    dark χαρακτηρας και μια πιο πρακτικη μορφη του liar game αλλα βασισμενο στην τυχη
    Τα σπαει ο χαρακτηρας, κοβει δακτυλα, τον σπανε στο ξυλο, μπαινοβγαινει στα νοσοκομεια, μπορει και να μοιαζει με 20 χρονων αν και ειναι μολις 15(?), (ok δεν με χαλασαν οι συμμαθητριες του που ειναι 15 και αυτες και μοιαζουν με 20αρες τσεχοσλοβακες χορευτριες...) Αλλα απο σχεδιασμο και πλοκη ειναι κουλ, καλη προταση αν θελετε να αποκτησετε ενα επιπλεον μανγκα που θα βριζετε τους updaters οταν θα αργουν να βγαλουν νεο chapt...
  • Νo bra
    Oozora-swaaa~aaan
    Ειλικρινα εχει βαθυτερη πλοκη απο οτι νομιζει ο εξατ-μαν.. mikalakis approve
  • Sekirei
    ecchi, some more ecchi and a crazy harem

    ετσι επειδι ειναι ecchi ^^


Αυτα τα 10 ειναι τα standar που παρακολουθω, τα οποια τα εχω και στο μανγκα λιστ μου στο onemanga.

Ευτυχως trb εξατ-μαν δεν ανεφερες να πουμε αυτα που εχουμε διαβασει...




Γενικα δεν ειμαι πολυ υπερ του anime, ειδικα οταν εχει να κανει με συγκριση με τα μανγκα>anime. Σπανια ενα anime ειναι καλυτερο απο το μανγκα του. Ειδικα οταν ξερεις τι θα γινει και σε γεμιζουν με ανουσια φιλλερς.
Τα παρακολουθω παντως τα anime γιατιτι εχει χαβαλε να βλεπεις καποιες σκηνες που ειδες στο manga να ζωντανευουν. Ειδικα τα ηχητικα εφε...


Αυτα που βλεπω τωρα καθε βδομαδα ειναι κλασσικα τα

bleach-naruto-one piece

το μπλιτς ειναι μισος χρονος τωρα που δειχνει φιλλερς...
πρωτα τα μπαουντ, μετα τα ζαμ-πακτο, σε λιγο θα εχει δειξει τοσα φιλλερς οσα ειναι και τα κανονικα επισοδεια -.-

Στο ναρουτο μας εφαγε την ψυχη για να μας δειξει την μαχη που περιμεναμε απο το μανγκα, Sasuke Vs Itachi (failed susanoo, στο anime επρεπε να το ειχανε κανει να φαινεται οσο καλο ηταν και στο μανγκα)

Στο One piece εχουν κανει καλη δουλεια στο anime, ειδικα στον σχεδιασμο της Boa. Το κακο ειναι οτι θα πεσει φιλλερ μετα το impel-down και θα φαμε το πουλι(βιρδ-bird) μεχρι να αρχισουν οι μαχες sto marineford.

Επιπλεον περιμενω με ανυπομονησια να βγει το anime του Kaichou wa Maid-sama! που ειχε ανακοινωθει απο το καλοκαιρι οτι θα βγει τωρα τον φεβρουαρη...

Εχω δει και αλλα τα εχω τελειωσει, παντα ανοιχτος σε προτασεις :rolleyes:



Οποιος εχει διαβασει τα manga απο One piece,naruto ή bleach και εχει ορεξη για συζητηση και σποιλερς, ας ριξει ενα add στο skype/msn
ειτε γενικα μπορει να εκφερει μια ολοκληρομενη αποψη πανω στις ιαπωνικες δημιουργιες


Mονο αυτα?Εγω βλεπω ελφεν λαιντ και ναρουτο αραια και που...Δεν προλαβαινω και τιποτα αλλο...Διαβασα (σε στυλ manga) to kingdom hearts!
 

DeletedUser

Guest
πειραζει που δεν μου αρεσουν? ή ειναι φυσιολογικο?
για να ξερω αν πρεπει να ανησυχω....
 

DeletedUser

Guest
Shaman king παιδιά...τρομερά απίστευτο :cool:
64 επεισόδεια :rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
Shaman king παιδιά...τρομερά απίστευτο
64 επεισόδεια

To εβλεπα πριν λιγα χρονια:eek: (σοβαρα, δεν το λεω με οποιονδηποτε προσβλητικο τροπο, κι οποιος καταλαβε)
Εγω εχω πορωθει 2 φορες στο να βλεπω yu-gi-oh στο γιουτουμπ, την πρωτη φορα εφτασα τα 93 επισοδεια σε 6 μερες και την αλλα φορα (μετα απο λιγους μηνες, οταν ξαναθυμηθηκα) πηγα απο 94 ως το 150 κατι στο ιδιο χρονικο διαστημα. Exodia!!! Obliterate!!!
:p:p:p
 

DeletedUser735

Guest
οταν ημουν 8 εβλεπα φανατικα One piece μεχρι που το εκοψαν.
τωρα στα 16 μου το ξαναβρηκα και εχω πορωθει!!!!!
 

DeletedUser315

Guest
πόσοι ήρωες απο Anime χρειάζονται για να βιδώσουν μια λάμπα?

Απ
ενας αλλα θα πάρει 20 επεισόδια
 

DeletedUser

Guest
εγω βλεπω naruto shippuden και ειμαι στο επεισοδιο 66...τα σπαει κανονικοτατα!
εβλεπα ονε πιεψε(one piece)αλλα το παρατησα...ξαδερφος μου που το βλεπει ακομα λεει οτι ειναι τελειο:cool:
 

DeletedUser

Guest
ενα ηταν το ανιμε

dragon ball kai ξερο ψομι

KAI ΚΑΠΙΑ ΑΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥΣ

ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙΚΟ

ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΚΑΤΙ ΡΟΜΠΟΤ ΚΑΙ ΚΑΝΑΝΕ ΜΑΧΕΣ
ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΛΟ ΤΟΝ ΚΑΜΠΑΜΑΡΟΥ.

ΘΑ ΤΑ ΘΥΜΟΥΝΤΕ ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΣΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 23
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Χαρακτηριστική εικόνα Shaman King:
18.jpg


Όσο για το ανέκδοτο του anodinou πολύ καλό:cool:..(όποιος δεν το σχολίασε θα μπαν απτόν anodino προφανώς..)(χωρίς καν να είναι διαχειριστής)
 
Κορυφή