alexhs

  • Δημιουργός θέματος geomar21
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser

Guest
sorry φίλε αλλά διαφωνώ... Αν θέλουμε έστω να προσποιούμαστε πως έχουμε δημοκρατία δεν μπορείς να πεις ότι φταίει η κυβέρνηση. Ο λαός φταίει που βλέπει τα χάλια της ελλάδας τοσα χρόνια τώρα και συνεχίζει να ψηφίζει τους ίδιους και τους ίδιους... καλά πόσο μαζώχες είναι οι έλληνες???

pesta pesta simfono apolita
 

DeletedUser

Guest
sorry φίλε αλλά διαφωνώ... Αν θέλουμε έστω να προσποιούμαστε πως έχουμε δημοκρατία δεν μπορείς να πεις ότι φταίει η κυβέρνηση. Ο λαός φταίει που βλέπει τα χάλια της ελλάδας τοσα χρόνια τώρα και συνεχίζει να ψηφίζει τους ίδιους και τους ίδιους... καλά πόσο μαζώχες είναι οι έλληνες???
file m invenemy akrivws edw einai to provlima oti prospoioumaste oti exoume dimokratia.... distyxws i dimokratia exei xa8ei pro pollou...

O kosmos dn exei kanemia politiki die3odo... kaneis politikos dn ton ikanopoiei!!! Kataligei na psifizei ts idious k ts idiou gt apla exei 3exasei tin dynami t psifou... k pio na psifisei

N.D= zaxopoulo, ar8ro 16, nomos plaisio, omologa,28 dis stis trapezes p tzogarane k xasane, genia twn 700E,vatopaidio?

PASOK = Pote 8a ginoun ekloges na katsw stin karekla na faw k egw?

K.K.E = exw sini8isei stin antipoliteysi k lew pragmata p pote m dn 8a kanw afou dn 8a vgw pote?

SIRIZA= Mpravo paidia m koukouloforoi rimakte ta?

i mipws to LAOS= lae vouva twra milw egw?

( dn eimai apolitokopoiiti alla dn eimai kommatopoiimeni psaxnw na dw mia politiki die3odo stin opoia 8a mporw na stiri3w to mellon)

Den 3erw tis ilikia s gia na s pw an akomi exeis polla na deis, alla san neos prepei na exeis to myalo s anikto pros oles tis kataf8inseis....
To provlima einai politiko k s afti tin vasi prepei na meinei....
 

DeletedUser

Guest
file m invenemy akrivws edw einai to provlima oti prospoioumaste oti exoume dimokratia.... Distyxws i dimokratia exei xa8ei pro pollou...

O kosmos dn exei kanemia politiki die3odo... Kaneis politikos dn ton ikanopoiei!!! Kataligei na psifizei ts idious k ts idiou gt apla exei 3exasei tin dynami t psifou... K pio na psifisei

n.d= zaxopoulo, ar8ro 16, nomos plaisio, omologa,28 dis stis trapezes p tzogarane k xasane, genia twn 700e,vatopaidio?

Pasok = pote 8a ginoun ekloges na katsw stin karekla na faw k egw?

K.k.e = exw sini8isei stin antipoliteysi k lew pragmata p pote m dn 8a kanw afou dn 8a vgw pote?

Siriza= mpravo paidia m koukouloforoi rimakte ta?

I mipws to laos= lae vouva twra milw egw?

( dn eimai apolitokopoiiti alla dn eimai kommatopoiimeni psaxnw na dw mia politiki die3odo stin opoia 8a mporw na stiri3w to mellon)

den 3erw tis ilikia s gia na s pw an akomi exeis polla na deis, alla san neos prepei na exeis to myalo s anikto pros oles tis kataf8inseis....
To provlima einai politiko k s afti tin vasi prepei na meinei....

είμαι 18 για να σου λυθεί η απορρεία :)
και δεν υπάρχουν μόνο αυτά τα κώμματα που είναι διεφθαρμένα από την εξουσία... για φαντάσου να βγαίναν στην εξουσία οι οικολόγοι-πράσινοι...
 

DeletedUser8

Guest
kiomos la8os auta ta simbanta dn ginonte giati exi xa8i i dimokratia
alla giati exoume uperboliki dimokratia
3ereti xriazete?
stratiotikos nomos
kai opoios 8eli as pi antidimokratiki tin kibernisi
 

DeletedUser

Guest
kiomos la8os auta ta simbanta dn ginonte giati exi xa8i i dimokratia
alla giati exoume uperboliki dimokratia
3ereti xriazete?
Stratiotikos nomos
kai opoios 8eli as pi antidimokratiki tin kibernisi

ο στρατιοτικώς νόμος είναι π@π@ρι@ γιατί ο κάθε στρατιγός κάνει ότι του κατέβει... αυτό που χρειάζεται είναι να αλλάξει το σύστημα εκλογής αντιπροσώπων για να μην συγκεντρώνετε εξουσία σε λίγα άτομα.
 

DeletedUser

Guest
είμαι 18 για να σου λυθεί η απορρεία :)
και δεν υπάρχουν μόνο αυτά τα κώμματα που είναι διεφθαρμένα από την εξουσία... για φαντάσου να βγαίναν στην εξουσία οι οικολόγοι-πράσινοι...
Eimai 22 k spoudazw sto politexneio tis Patras:)

Apo edw mporeis na katalaveis oti sta politexneia p o syndikalismos twn foititwn einai 100% ti ginete...

Na vgoun kyvernisi oi oikologoi poly kali idea mazi s... k meta ti?
8a exoun tin pitta me to meli k dn 8a tin fane?
Dn exw vrei k dn exw akousei kamia politiki ts topo8etisi....
ti 8a pane na lene stin Eyrwpi?
Pws 8a antimetwpisoun ts Tourkous?
Pws 8a li8ei to Kypriako, to skopiano?
me to fytepse dentra stin plagia ekei na prasinisei oli gi?

H lysi einai mia Kyvernisi me polla kommata...
Vlepe germania p me to p enw8ika i deksioi me ts aristerous i germania pige mprosta....
 

DeletedUser

Guest
kiomos la8os auta ta simbanta dn ginonte giati exi xa8i i dimokratia
alla giati exoume uperboliki dimokratia
3ereti xriazete?
stratiotikos nomos
kai opoios 8eli as pi antidimokratiki tin kibernisi
me to stratiwtiko nomos katalyete to kratos....

k pes egine o Stratiwtikos nomos pios s egkyate oti me tin li3ei twn gegonotwn dn 8a meinoun ekei k 8a se kyvernoun?

Min protrexei i glwssa t myalou!!!

Oso gia to kwstaki dn 8a kiri3ei stratiwtiko nomo gt i N.D 8a kanei alla 30 xronia na vgei stin e3ousia...

Ase p gia na kirixtei prepei na symfwnisoun ola ta kommata!!! p idi t eipan Oxi, opws ta ekanes na ta ftia3eis....
 

DeletedUser

Guest
h lysi einai mia kyvernisi me polla kommata...
Vlepe germania p me to p enw8ika i deksioi me ts aristerous i germania pige mprosta....

πρώτον το είπα και αυτό:

ο στρατιοτικώς νόμος είναι π@π@ρι@ γιατί ο κάθε στρατιγός κάνει ότι του κατέβει... αυτό που χρειάζεται είναι να αλλάξει το σύστημα εκλογής αντιπροσώπων για να μην συγκεντρώνετε εξουσία σε λίγα άτομα.

και δεύτερον και εγώ είμαι φοιτητής στο τμήμα πληροφορικής και τηλεματικής του χαροκοπείου στην καλιθέα αλλά εμείς δεν έχουμε αφήσει της διάφορες παρατάξεις να μπουν στο πανεπιστήμιό μας... ακόμα τουλάχιστον :)
 

DeletedUser8

Guest
nai alla pos 8a antimetopistoun auta ta gegonota?
fsa3e ligo kai des pos eixe antimetopisi o sarkozy tin diadilosis stin galia...
 

DeletedUser

Guest
πρώτον το είπα και αυτό:



και δεύτερον και εγώ είμαι φοιτητής στο τμήμα πληροφορικής και τηλεματικής του χαροκοπείου στην καλιθέα αλλά εμείς δεν έχουμε αφήσει της διάφορες παρατάξεις να μπουν στο πανεπιστήμιό μας... ακόμα τουλάχιστον :)
Dystixws emas einai mesa oi parata3eis k akomi pio krima aftes kanoun koumanto....:(

Sto fovo na min kleisei i sxoli oi ka8igites pidane kefalaia gia na prolavoun tin yli....

Mpravo sas pantws p dn ts exete sta podia sas!!!
 

DeletedUser

Guest
nai alla pos 8a antimetopistoun auta ta gegonota?
fsa3e ligo kai des pos eixe antimetopisi o sarkozy tin diadilosis stin galia...
Symfwnisan ola ta kommata!!!!
k o Sarkozi dn einai o Kwstakis.... I3ere poly kala ti ekane...
Aftes tis meres stin Ellada ta mat exoun entoli na sta8oun na tis fane....

X8es vrady stin Patra vgikan oi Patrinoi k kinigisan ts koukouloforous!!!
 

DeletedUser

Guest
symfwnisan ola ta kommata!!!!
K o sarkozi dn einai o kwstakis.... I3ere poly kala ti ekane...
Aftes tis meres stin ellada ta mat exoun entoli na sta8oun na tis fane....

X8es vrady stin patra vgikan oi patrinoi k kinigisan ts koukouloforous!!!

τρεία ζήτο για τους πατρινούς!!! επιτέλους κάποιος να κάνει την αρχή...
 

DeletedUser

Guest
πάντα τα ίδια και τα ίδια στην Ελλάδα...

παπάρες διψασμένοι για βια κατεβαίνουν και σπανέ οτι βρούνε με δικαιολογία για τον πρωθυπουργό για τους συνταξιούχους για τον κάθε αδικοχαμένο Αλέξη κτλπ κτλπ...

εγώ είμαι υπέρ της πορείας... και εγώ πήγα να διαμαρτυρηθώ αλλά όχι να τα σπάσω όλα...:(


το θέμα είναι ότι έχουμε γίνει παγκοσμίως ρεζίλη... να δούμε μέχρι ποτε θα μας ξελασπώνει ο αρχαίος μας πολιτισμός...

μερικού έχουν μείνει ακόμα στα χρονια του ροπάλου και της λονχης... η μάλλον... του ροπάλου και της μολότοφ...:mad:
 

DeletedUser

Guest
πάντα τα ίδια και τα ίδια στην Ελλάδα...

παπάρες διψασμένοι για βια κατεβαίνουν και σπανέ οτι βρούνε με δικαιολογία για τον πρωθυπουργό για τους συνταξιούχους για τον κάθε αδικοχαμένο Αλέξη κτλπ κτλπ...

εγώ είμαι υπέρ της πορείας... και εγώ πήγα να διαμαρτυρηθώ αλλά όχι να τα σπάσω όλα...:(


το θέμα είναι ότι έχουμε γίνει παγκοσμίως ρεζίλη... να δούμε μέχρι ποτε θα μας ξελασπώνει ο αρχαίος μας πολιτισμός...

μερικού έχουν μείνει ακόμα στα χρονια του ροπάλου και της λονχης... η μάλλον... του ροπάλου και της μολότοφ...:mad:
o arxaios politismos mas exei gyrisei tis plates!!!

Tipota dn sevastikame!!!!
Edw trizoun ta kokkala twn paidiwn p pesane sto politexneio ti m les gia arxaious?
 

DeletedUser

Guest
μιλάω ποιο πολύ για τον τουρισμό που έρχεται στην Ελλάδα για να θαυμάσει τον υπεροχών αρχαίο πολιτισμό μας...

ούτε το ανεπτυγμένο κράτος μας ούτε την τεχνολογία μας...

τον αρχαίο πολιτισμό μας και το σουβλάκι:p και τον μουσακά;)
 

DeletedUser

Guest
Καταρχήν να πω ότι δεν είμαι ούτε δεξιός ούτε αριστερός,ούτε αμυντικός, ούτε επιθετικός και με λίγα λόγια δεν είμαι σκυλάκι κάποιου κόμματος..
(Ξέρω ότι το ποστ είναι τεράστιο και κανείς δεν θα το διαβάσει αλλά δεν πειράζει..Εγω τον κόπο τον έκανα..)
Σόρρυ κιόλας αλλά ο καθένας εδώ μέσα λέει το μακρύ του και το κοντό του..
ο ένας είναι παραπονεμένος επειδή του σπάνε τις τράπεζες(εγώ πραγματικά χέστηκα..να τις σπάσουν όλες τις τράπεζες..αυτές είναι οι αιτίες πάρα πολλών προβλημάτων παγκοσμίως και αυτές κάνουν κουμάντο..) και τα καταστήματα(τα οποία αρκετά ήταν γκουτσι/μουτσι/λουτσι/πουτσι κτλ :p)-πολυεθνικές τα οποία και αυτά είναι ασφαλισμένα(τρίβουν τα χεράκια τους μερικοί!!)...Δυστυχώς όμως στην πορεία τους σπάσανε/κάψανε και περιουσίες απλών πολιτών..Όμως όλα αυτά τα ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΟΥΜΕ!!!Ναι είμαστε κατά για πολλούς λόγους!!!(Ντροπή να καεί η βιβλιοθήκη της Νομικής..Ντροπή και σε όποια ζημιά έκαναν στους πανεπιστημιακούς χώρους..)
Γιατί αμαυρώνονται οι πορείες!Οι ΕΙΡΗΝΙΚΕΣ πορείες που έγιναν και γίνονται!Κανείς δεν άκουσε για αυτές!Νομίζουν όλοι ότι όσοι κατέβηκαν στο κέντρο να διαμαρτυρηθούν είναι εγκληματίες!!
Ως γνωστών αυτοί που κάνουν τα επεισόδια είναι οι λεγόμενοι "γνωστοί-άγνωστοι" που έχουν ως σκοπό να τραβάνε την προσοχή σε κάθε πορεία(όχι μόνο των προηγούμενων ημερών αλλά σε κάθε πορεία...και αν δεν κάνουν επεισόδια δεν πρόκειτε να δείξει καμία τηλεόραση τίποτα για την πορεία..Α ρε συμφέροντα.. ) να τα σπάνε με αποτέλεσμα εκτός του ότι όπως είπα να χάνεται το νόημα των πορειών να βγαίνει ο κάθε @@@@@@@ και να λέει "είδες τα κωλόπαιδα οι φοιτητές/μαθητές/εργαζόμενοι/γονείς??" !Έτσι καταφέρνουν και στρέφουν την κοινή γνώμη εναντίον των ΕΙΡΗΝΙΚΟΤΑΤΩΝ διαδηλωτών!Το κακό είναι ότι το έχουν καταφέρει...
Θέλετε να μιλήσουμε λίγο για τους περίφημους "γνωστούς-αγνώστους"?Γιατί δεν συλλαμβάνονται?Νομίζετε ότι η αστυνομία δεν ξέρει ποιοι είναι?Νομίζετε ότι απλά έτσι τους καυ@@σε ένα πρωι να πάνε να τα σπάσουν??Έτσι νομίζετε??Πιστεύετε ότι δεν υποκεινούνται από κανέναν??Αν ναι τότε γελαστήκατε!!
Όσο αφορά την δολοφονία...έχω ακούσει χίλιες φορές για αυτοάμυνα..Τι σκατά αυτοάμυνα είναι αυτή που πήγαν πάρκαραν το περιπολικό 2 δρόμους πιο κάτω και γύρισαν με τα πόδια???Να πουλήσουν μαγκιά γύρισαν!Τα ΜΑΤ ήταν λίγο πιο κάτω ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ!Αν πίστευε ότι τον πρόσβαλαν ή ότι ετοιμάζονταν να τα σπάσουν ας έλεγε στα ΜΑΤ να πάνε να καθαρίσουν αλλά όχι προτίμησαν 9 το βράδυ να πάνε να "καθαρίσουν" μόνοι τους μπροστά σε κόσμο..!Ναι φίλοι μου αυτό είναι ΑΥΤΟΑΜΥΝΑ κατά πολλούς εδώ μέσα..μάλλον θα πρέπει να ανοίξω κανά λεξικό γιατί έχω μπερδευτεί με τη λέξη αυτή.. :eek:
Όσο αφορά τις συλλήψεις..Είδαμε ακόμα και live να συλλαμβάνουν άτομα τα οποία ούτε κουκούλες φορούσαν ούτε έσπασαν τζαμαρίες αλλά άτομα τα οποία διαδήλωναν!!Και πάει στο διαόλο θες να συλλάβεις κάποιον αθώο(γιατί κάποιον από τους υπαιτίους δεν πρόκειται ) κάνε το ΣΩΣΤΑ!Δεν χρειάζεται να σπας στο ξύλο 13χρονα και 14χρονα κοριτσάκια, να τους περνάς χειροπέδες και ακόμα να τα βαράς με τη μαλακία που κρατάς επειδή είχαν μια τσάντα ή σε είπαν μαλάκα..Ξέρω ξέρω απειλήθηκε η σωματική ακεραιότητα τους.. ;) Όπως είπα έχουν εντολές να κάνουν συλλήψεις για τα μάτια του κόσμου!!Αλλά η ΝΟ1 εντολή είναι "ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΛΛΗΦΤΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΝΩΣΤΟΣ-ΑΓΝΩΣΤΟΣ"...
Από την τηλεόραση που είδα το βράδυ..γιατί πυροβόλησαν οι "ζητάδες"?Για να πουν "έχω όπλο και μάμαω"??Τρώγανε πέτρες αλλά από πίσω τους είναι ανοιχτά, θα μπορούσαν να πάρουν τις μηχανές τους και να την κάνουν με ελαφρά πηδηματάκια..Η φωτογραφία που δείχνει έναν μπάτσο να συμαδεύει εναντίον του πλήθους που δημοσίευσε ο ΕΛ.ΤΥΠΟΣ αληθεύει??
Βέβαια δεν πρέπει να ρίχνουμε στο ίδιο τσουβάλι όλους τους αστυνομικούς..υπάρχουν περιπτώσεις αστυνομικών που κάνουν σωστά την δουλειά τους προστατεύοντας τον πολίτη με κίνδυνο τη ζωή τους(και πάλι αναφέρομαι γενικά και όχι για τις τελευταίες ημέρες..)!Οπότε το να λέμε ότι όλοι οι αστυνομικοί είναι εγκληματίες είναι λάθος..όπως λάθος είναι να λέμε ότι όλοι οι διαδηλωτές είναι εμπριστές και δεν πρέπει να γίνονται διαδηλώσεις..

Μιλάμε για ένα σωρό λαλακίες ενώ θα έπρεπε να μιλούσαμε για τις διεφθαρμένες κυβερνήσεις των τελευταίων 20-30 ετών!Θέλετε να κάτσω και να κάνω μια αρχειοθέτηση με τα σκάνδαλά των 20-30 ετών και κυρίως με των τελευταίων 10??Θέλετε?Θέλετε να δείτε ότι μας ******(ας κρατήσουμε ένα επίπεδο..) από πίσω και εμείς του λέμε ευχαριστώ?Θέλουμε κι άλλο?
Εγώ πάντως έχω χορτάσει με θα θα θα θα!Βλέπω αυτές τις μέρες την αντιπολίτευση(πασοκ,συριζα,κκε..) και έχει ήδη αρχίσει με τα θα θα θα λες και είμαστε σε προεκλογική περίοδο!!!
Κρίμα γιατί αμαυρώνεται το νόημα των πορειών,τον κόπο των φοιτητών-εργαζόμενων-γονέων-μαθητών να κατεβούν στο δρόμο και να διαμαρτυρηθούν για όλα αυτά που ζούμε,για τον τρόπο που ζούμε!!!Σιγά το επίπεδο ζωής ρε σεις!!Σιγά τον πολιτισμό!Συγκινήθηκα!!!!
Άκουσα έναν που έλεγε αποχή από τις πορείες και ήμουν κάθετα κατηγορηματικός ότι δεν πρέπει να γίνει αυτό!Αν περιμένετε ότι θα αλλάξει κάτι από τον καναπέ και την καρέκλα γελαστήκατε!Όλοι οι αγώνες έγιναν στο δρόμο!Για αυτά που θεωρούμε δεδομένα κάποιοι έχουν αγωνιστεί και έχουν πεθάνει μάλιστα!
Και όμως όλα αυτά σιγά σιγά μας τα παίρνουν πίσω!!!Γιατί??
Γιατί τόση εκμετάλλευση??
Γιατί σαν μηχανολόγος μηχανικός θα πρέπει να δουλεύω 12ωρα και βάλε ημερησίως για 1000ε?3 ώρες είναι αρκετές για να παίρνουμε όλοι 1200ε και να μην υπάρχει ανεργία...αλλά υπάρχουν συμφέροντα..
Γιατί να έχουμε 3 πτυχία, να ξέρουμε 4 ξένες γλώσσες και να είμαστε άνεργοι??
Γιατί ο άλλος να έχει τελείωσει το λύκειο και να δουλεύει σε θέσεις που παίρνουν πάνω από 1000ε??
Γιατί να πληρώνουμε ασφαλίσεις κτλ για 500ε σύνταξη???
Γιατί να πρέπει να δουλεύω ως τα 70(τόσο θα το πάνε αν δεν είναι ήδη!) για να πάρω σύνταξη?
Γιατί να πληρώνω φόρους και αυτοί να πηγαίνουν στις τσέπες του βαρδινογιάννη,κόκκαλη,τραπεζών και άλλων μεγαλοεπιχειρηματιών-πολυεθνικών?
Γιατί να μας κλέβουν τα λεφτά μας και να τα παίζουν στα χρηματιστήρια?
Γιατί κάθε μέρα έχουμε αυξήσεις παντού εκτός από τους μισθούς και τις συντάξεις?
Γιατί σε κανένα από τα σκάνδαλα(που ξεσκεπάστηκαν..φανταστείτε πόσα δεν ξέρουμε..) δεν είδαμε να καταδικάζεται κανείς?
Γιατί ακούμε σε κάθε καταστροφή ότι θα αποζημιωθούν κτλ κτλ και ακόμα να πάρουν μια σωστή αποζημίωση?(βλ. καταστροφές πελ/σου)
Γιατί υπάρχουν αστυνομικοί που χτυπάνε τον απλό,αθώο πολίτη?Και μετά βρίσκουν παράλογο που τους βρίζουμε...
Γιατί, Γιατί, Γιατί???
Τόσο παρανοικοί είμαστε πια?Τόσα πολλά ζητάμε?Τόσο έξω πέφτουμε όλοι εμείς?Τόσο??

Κάτι ακούστηκε για στρατό...
Ο ελληνικός στρατός υπάρχει για να διαφυλάττει την ακεραιότητα της ελληνικής επικράτειας. ΑΥΤΟ είναι το καθήκον του.
Είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ να υπάρχουν άνθρωποι, που όχι μόνο δεν γνωρίζουν θεμελιώθη άρθρα του Συντάγματος, αλλά ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ αγνοούν και τι είναι το Σύνταγμα...Την ύπαρξή του, το λόγο ύπαρξης του...
Είναι απλά απίστευτο...τραγικό...σχολείο πήγατε ποτέ ??
Είναι τραγικό να προσπαθείτε να χωρίσετε τη χώρα στα 2 , επειδή έτσι ΣΑΣ ΚΑΥ@@ΣΕ και μόνο.
ΣΟΒΑΡΕΥΤΕΙΤΕ.
Αυτοί που κάηκαν στην Πελοπόνησσο και την Εύβοια, πώς άραγε να νιώθουν όταν βγαίνει το κράτος και λέει "θα αποζημειωθούν αυτοί που έχασαν καταστήματα στα επεισόδια" ? Γελάνε ή κλαίνε ?
Το ότι ΔΕΝ φαίνεται να υπάρχει διάθεση τιμωρίας, ΠΩΣ φαίνεται σε κάποιους ?
Ρωτήστε δίπλα σας, στα ταξί, στα λεωφορεία, στα ιατρεία παντού.

ΠΡΩΤΗ φορά βλέπω ανθρώπους 40, 50 χρονών, μορφωμένους κτλ, μέχρι και να δικαιολογούν τις καταστροφές. Να μην τους ενοχλούν όσο τους ενοχλούν άλλα, με αποκορύφωμα τη δολοφονία του Αλέξαντρου...

Και να τους αποζημειώσει το κράτος, από τα δικά τους λεφτά (των πολιτικών) θα τους αποζημειώσει ?

Δεν είναι δυνατόν να ειπώνεται "να μπει ο στρατός" και να μην ειπώνεται "δεν είναι σωστή η πολιτική των τελευταίων χρόνων", "δεν είναι σωστό για την καταστροφή της Πελοπονήσου και της Εύβοιας, ουδείς να νοιάζεται..."
εγώ δίνω 3000 ευρώ/ έτος στα ασφαλιστικά ταμεία, για να πάρω σύνταξη 500 ευρώ όταν έρθει η ώρα...Κανέις όμως για σοβαρό πρόβλημα υγείας δεν πάει σε δημόσιο νοσοκομείο...Φοβάται...Γιατι ?

Κοιτάξτε λίγο κατάματα την αλήθεια, δεν θα σας κάνει κακό....
Μην διασπέρνετε ψευδέις ειδήσεις. Αφήστε τα Μέσα Μαζικής Εξημέρωσης να το κάνουν ή καλύτερα τα Μέσα Μαζικής Παραπληροφόρησης!

Αυτό που μου τη δίνει περισσότερο είναι ότι μόλις ηρεμήσουν τα πράγματα πάλι για ζαρτινιέρες(αυτή την εβδομάδα θα έβγαινε η απόφαση αλλά αναβλήθηκε για την επόμενη ΑΦΟΥ πρώτα ΑΛΛΑΞΑΝ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ!!Ούτε φυλακή δεν θα πάει τελικά..ΜΠΡΑΒΟ στην -αδιάφθαρτη- ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ!) και για πράσινα παπούτσια θα μιλάμε(στην προκειμένη περίπτωση υπάρχουν ντοκουμένα και φωτογραφίες ότι η σφαίρα χτύπησε ιπτάμενο δίσκο και μετά χτύπησε το παιδί!Είδα φωτογραφία με το στιγμαιότυπο..)..στο τέλος όλα θα ξεχαστούν, ουσιαστικά δεν θα τιμωρηθεί κανείς και η κυβέρνηση θα έχει γλυτώσει ένα ακόμα σκάνδαλο..αυτό του βατοπεδίου...

Παριστάνουμε τους πολιτισμένους, ότι είμαστε στο 2008(2009 πλέον), ότι πλέον αναγνωρίζουμε και σεβόμαστε τα ανθρώπινα δικαιώματα αλλά ουσιαστικά είμαστε το ίδιο κτηνώδης και ζωώδης όπως είμασταν πάντα...μετά από πολλά χρόνια να διαβάζουν ιστορία οι ανθρώποι και θα γελάνε με το πόσο μαλάκες είμαστε που πιστεύουμε ότι ζούμε δημοκρατικά και ότι είμαστε πολιτισμένοι..Ζώα είμαστε με ωραία ρούχα..αλλάξαμε εμφάνιση αλλά όχι μυαλά.. ;)

Ένα είναι σίγουρο...Το παιδί δεν γυρίζει πίσω..Ας είναι ελαφρύ το χώμα που τον σκέπασε..

Πάντως ένα απο τα πιο αστεία συμβάντα ήταν που έδειχναν σε ένα κανάλι ένα κατάστημα να καίγεται και το σχολίαζαν ενώ απλά η βιτρίνα του αντανακλούσε τη φωτιά στον μπροστά κάδο.Α ρε τηλεόραση!!Ότι να ναι!!
Και ένα άλλο κορυφαίο που άκουσα..

"Μαλλον δεν εχετε καταλαβει οτι η βια μονο βια φερνει και κανενα απολυτως αποτελεσμα."

χαχαχα!Τελείως ειρωνικό και διφορούμενο αλλά πολύ πετυχημένο!!
Ελπίζω να μη ξέχασα τίποτα!!! :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
ψέματα ξέχασα...

προσωπικά δεν με ενδιαφέρει τι λένε οι ξένοι!σιγά μην χαλάσει το ευαίσθητο προφίλ της καλής ελλάδας!εμένα με ενδιαφέρει να ξυπνήσω αύριο και να ζω καλύτερα!να μην υπάρχει όλη αυτή η διαφθορά!να μπορώ να αγοράσω ότι θέλω,να πάω για καφέ και να μπορώ να κάνω κάποια σκέψη για το μέλλον!με 700 ευρώ που παίρνουν οι νέοι πως θα τα κάνουν αυτά?μα πως θα ζήσουμε με ψίχουλα ενώ οι άλλοι ξέρουν να παίζουν τα εκατομμύρια στα χρηματιστήρια,ξέρουν να κλέψουν τα λεφτά του κοσμάκη(οι καταστροφές δεν αξίζουν ούτε το 1/1000 μπροστά σε αυτά που μας έχουν κλέψει..),ξέρουν να ιδιωτικοποιούν το δημόσιο(πανεπιστήμια,οτε,δεη,ολυμπιακή κτλ),ξέρουν να βολεύουν τους δικούς τους κτλ..με λίγα λόγια ξέρουν να παίρνουν και να εκμεταλλεύονται!γι' αυτό είναι καλοί!κατ' εμέ για να είσαι βουλευτής θα έπρεπε να αγαπάς την πατρίδα σου...αλλά αυτοί δεν το κάνουν..απλά την πουλάνε..
βαρέθηκα να ζω μες τη λυτότητα, να πληρώνω φόρους-ασφαλίσεις, να μην έχω μια σωστή-ουσιώδης δημόσια δωρεάν παιδεία και ένα σωρό μλκιες ενώ κάποιοι άλλοι να κάθονται, να τα ξίνουν, να παίρνουν τα άντερα τους, να έχουν χίλιες δυο ανέσεις/διευκολήνσεις/προνόμια και εκτός αυτού να μας κλέβουν κανονικοτατα και να μην κάνουμε τίποτα!και σαν κερασάκι στην τούρτα μας λένε ότι "μάχονται",κουράζονται κτλ για το καλό της χώρας και του πολίτη!
ακόμα όσο αφορά τους ειδικούς φρουρούς είναι γνωστό ότι μπαίνουν με μέσο χωρίς να περάσουν τους διαγωνισμούς(σχεδόν στην πλειοψηφία τους όταν ακούτε ειδικοί φρουροί σημαίνει είμαι "μπάτσος με μέσο"...απλά υπάρχουν για να παρακάμπτουν τς αστυνομικές σχολές..καλά θα μου πείτε και που δεν μπαίνουν με μέσο)..οπότε είναι ακόμα χειρότερα αφού δεν πληρούν κανένα κριτήριο και εκτός από αυτό είναι ανεκπαίδευτοι!ναι αυτοί δεν έπρεπε σε καμία μα καμία περίπτωση να οπλοφορούν!η ελ.ασ δεν διανοείτε να μην οπλοφορεί(γιατί ακούστηκε και αυτό!!)..

μια μικρη ιστορια

όλα ξεκίνησαν από τους ολυμπιακούς αγώνες (και γελάστε όσο θέλετε).
και φυσικά από την ένταξη στο δντ-ονε. για να μπεις εκεί, πρέπει να παραδώσεις κάτι πολύ πιο πολύτιμο από "γη και ύδωρ", αλλά εξίσου προσβλητικό και ταπεινωτικό...

και κάτι ακόμα, για να διαπιστώσετε κάτι που αγγίζει τα όρια εθνικής προδοσίας ενός λαού.
η (φτωχή) ελληνική κοινωνία κατέφερε από το 1950 ως σήμερα να προοδεύσει απιστευτα πολύ , τα κατάφερε πάρα πολύ καλά. μάλιστα , από το 1945 ως το 1991 πέτυχε τη δευτερη μεγαλύτερη παγκοσμίως αναλογική αύξηση αεπ (μετά την ιαπωνία).
πυλώνες αυτής της προόδου, ήταν βέβαια η ναυτιλία και ο τουρισμός,
αλλα ήταν και
α) το χιλιοκατηγορούμενο σύστημα της αντιπαροχής
β) η ασταμάτητη προτροπη του κράτους προς τους πολίτες για αποταμιευση. ίσως κάποιοι μεγαλύτεροι να θυμούνται τις διαφημίσεις με τους κουμπαράδες κτλ

το σύστημα της αντιπαροχής επετρεψε στον καθένα σχεδόν, να γινει επιχειρηματιασ, και επίσης επετρεψε στον κάθε οικοπεδούχο να εχει αντιστασεισ ως προς την ορθή εκμετάλλευση της περιουσίας του. δηλ., είχε το μαχαίρι είχε και το καρπούζι....(το σύστημα αυτό έχει και πολλά μειονεκτήματα, τα οποία είμαι βεβαιοσ συνυπλόγιζε ο εμπνευστής του και έκρινε την εφαρμογή του)

η αποταμίευση είναι κάτι πολύ καλό.

τα τελευταια χρόνια, οχι επειδη υπήρχε κάποια εθνική ανάγκη ή εθνικό πλάνο ανάπτυξης, κατακλειστήκαμε από διαφημίσεις "αγοραζε με πιστωση". λάθος. (η χώρα δεν παράγει τίποτα...εισάγει...)
εγώ προσωπικά είμαι άνθρωπος των μετρητών. έχω, ψωνίζω. δεν έχω, δεν ψωνίζω. ποτέ δεν μπήκα καν στον πειρασμό να πάρω δάνειο, κάρτες κτλ. έτσι με μεγάλωσαν από μικρό...
επίσης πιστεύω ότι στον ψεύτικο αυτό ντουνιά, δυστυχωσ ελευθερία σου δίνει το χρήμα. ούτε η δύναμη του πνεύματος, ούτε η ηθική , ούτε τίποτα από αυτά.
άρα, όταν χρωστάς χρήμα, είναι ένας έλεγχος του μυαλού. διότι θα συνυπολογίσεις κάποια πράματα πριν εκφέρεις γνώμη, πριν ενεργήσεις.

προτιμώ λοιπόν (1000 φορές) ένα αμάξι φιατ του '95, από ένα ολοκαίνουργιο άουντι , ας πούμε.

έλα όμως που δεν κάναν όλοι έτσι. και θα μου πείτε, "ας πρόσεχαν". συμφωνω απολυτα. καλό θα ήταν να έχουν δικια τους γνώμη, και όχι τη γνωμη των αλλων για δικιά τους...
αλλα δεν μπορώ να πω "καλά να πάθουν", διότι όσο και να πιστεύω στην μονάδα, παρασύρθηκαν εσκεμμενα από κάποιους...

άλλο παράδειγμα. αθήνα και θεσ/κη οι μόνες ευρωπαικές πόλεις που απαγορεύεται η (οικολογικοτατη) πετρελαιοκίνηση. γνωρίζετε γιατί ? ρωτήστε τους θείους του προέδρου του παο(μπράβο ρε ομαδάρα!!1-0!!έτσι έτσι!! :d:d).

και δεν συμμαζεύεται. κάπου δηλαδή ο κόσμος έχει αγανακτήσει, διότι είναι τόσα πράματα που απλούστατα θα μπορούσαν να γίνουν και δεν γίνονται. και από πάνω, σκοτώνεται και ο αλέξαντρος...

εγώ βασικά είμαι σοκαρισμένος. από όλα τα γεγονότα που γίνονται από το σάββατο και μετά...δεν δικαιολογώ τις καταστροφές. αλλά δεν βλέπω εκεί την ουσία...

είναι καλό να βλέπουμε τα πράματα κατάματα και να έχουμε δικιά μας γνώμη.

κάντε το στη μνήμη του παιδιού...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
To thema einai oti exei xexastei h ennoia ths antipoliteyshs.tora pia h antipoliteysh katakrinei me skopo na pari 4hfoys kai den proteinei kapoia lysh.kai ama den yparxei enosh kai kanei/leei o kathenas to diko toy den paei mprosta o topos
 

DeletedUser

Guest
kala re paidia ola
alla oi aploi anthrwpoi ti toys ftaine??
na toys kanoyn tetoies zhmies??
e re ksylo poy theloyne merika k@lopaida!!:mad:
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή