1,30

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser184
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser933

Guest
Το πιο αδικο παιδια με τα λεβελ ειναι στον κοσμο 1....η Aurana επεσε υστερα απο πολλη καιρο στην κορυφη(πριν 2 χρονια επαιζα , ηταν πρωτη , ξαναμπηκα φετος , παλι πρωτη)....

:hh
 

DeletedUser

Guest
Βαρεθηκαν οσοι ειχαν φτασει επιπεδο 99 και πλεον δεν ειχαν κανενα στοχο.
Ουτε να ολοκληρωσουν αποστολες (αφου δεν επαιρναν εμπειρια ετσι κι αλλιως), ουτε να κανουν εργασιες, ουτε τιποτα. Για αυτο αρκετοι παρατησαν το παιχνιδι.
Ο μοναδικος στοχος ισως που ενδεχομενως υπηρχε ηταν να μαζεψεις λεφτα ωστε να εισαι ετοιμος στις αλλαγες που καποτε θα γινοντουσαν (για παραδειγμα, ξοδεψα 170.000 για να παρω διαφορα παντελονια και ζωνες).
Το επιχειρημα λοιπον της "βαρεμαρας" μπορει να χρησιμοποιηθει και στις 2 περιπτωσεις. Οσο βαριεσαι αν δεν εχεις στοχο αλλα τοσο βαριεσαι και οταν ο στοχος σου εκπληρωνεται και πλεον δεν μπορεις να κανεις τιποτα.

Παντως εαν θα επρεπε να υπαρχει ενας σαφης προορισμος για τους παικτες, τοτε κατα τη γνωμη μου θα επρεπε αυτος να ειναι χρονικος και οχι με λεβελς.
Θα μπορουσαν ας πουμε να ορισουν οτι σε καποια συγκεκριμενη χρονολογια το παιχνιδι θα ολοκληρωθει και θα γινει restart. Απο εκει και περα θα συνεχισουν ολοι οι παικτες αλλα τα παντα θα ξεκινησουν απο την αρχη. Ουτε πολεις, ουτε οχυρα και ολοι απο το 0.
Τοτε λοιπον θα μπορουσαν να θεωρηθουν "νικητες" οσοι ειχαν τα υψηλοτερα λεβελς μεχρι του σημειου της επανεκκινησης. Χωρις κανεναν αλλο περιορισμο. Ας ειχε φτασει ο πρωτος 300 λεβελ....
Θα μπορουσε λοιπον ο καθενας να επιλεξει αν τον ενδιαφερει να χτισει εναν επιθετικο μονομαχο ή εναν αμυντικο ή εναν παικτη για μαχες οχυρων ή καποιον μονο για εργασιες. Αναλογα με ποιο τροπο ο ιδιος θα πιστευε οτι μπορει να ανεβαινει πιο γρηγορα τα επιπεδα.
Ενω τωρα τί γινεται? ΟΛΕΣ οι κατηγοριες παικτων αργα ή γρηγορα φτανουν ακριβως στο ιδιο επιπεδο. Αυτος που δεν χανει απο κανεναν σε μονομαχια με εκεινον που δεν χανει ποτε σε μαχη οχυρου και εκεινον που εχει 10-12 ποντους μονο σε στοχευση κι αποφυγη και απλα εχει ανοιξει ολες τις εργασιες...
 

DeletedUser

Guest
φιλε εχεις δικιο ομως για αυτο υπαρχουν οι καινουργιοι κοσμοι για να πηγαινουν οσοι βαρεθηκαν εκει!
ομως αυτο που λες ειναι εξισου βαρετο μιας και δεν θα προλαβαινεις να φτασεις στο λβλ 99!
ενω τωρα η AURANA πχ εχει ενα λβλ 99 και το χαιρεται ομως εχει και ενα λβλ 13 και προσπαθει να φτασει παλι 99 εαν της χαθει το λβλ 99 και το λβλ 13 θα ειναι σε απογνωση για τι εκανε τοσο κοπο και μετα θα παρατησει το παιχνιδι!

ετσι εκανα και εγω σε ενα παλιο παιχνιδι που ειχε χρονικο περιορισμο!
 

DeletedUser

Guest
Το θεμα ειναι οτι καποιοι απο εσας υποθετουν το τι θα γινοταν εαν τα πραγματα γινοντουσαν οπως προτεινω. Υποθεση κανετε.
Εγω ομως μιλαω με τα εως τωρα δεδομενα. Και σε περιπτωση που δεν το ειχατε αντιληφθει ενας τεραστιος αριθμος παικτων απο εκεινους που εφτασαν στο 99, παρατησε ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ το παιχνιδι.
Για παραδειγμα, οταν τερματισα εγω ημουν (αν θυμαμαι σωστα) στη θεση 155 και λιγο πριν μπει η νεα εκδοση ειχα βρεθει περιπου στο 140. Αρα τουλαχιστον 15 παικτες πανω απο εμενα διαγραφτηκαν προφανως λογω μακροχρονιας αποχης. Και ποσοι αραγε πισω απο εμενα. Και ποσοι δεν διαγραφτηκαν μεν αλλα εμπαιναν σπανια..Χωρια το γεγονος οτι μαλλον δεν θα ανανεωναν τα premium αφου ετσι κι αλλιως τους ηταν αχρηστα. Αρα λοιπον υπηρξε (φανταζομαι) και απωλεια εσοδων για την εταιρια.
Ε ακριβως τα ιδια θα γινουν σε λιγο οταν φτασουμε ξανα ολοι στο 120...

Για δες ποσα ατομα συμμετεχουν στον Κ1 και ποσα στους υπολοιπους κοσμους για να καταλαβεις οτι δεν πηγαινουν σε αυτους ολοι οσοι τερματισαν τον 1 :)
 

DeletedUser5052

Guest
Ρε παιδια το παρατραβηξαμε ,πιστευω, λιγο ...
Αν εχει χρονικο περιορισμο οι παικτες θα επαιζαν γυρω στους 2 μηνες με ΕΝΑΝ σκοπο : να φτασουν στην κορυφη ...
Μετα ομως η πρωτη 100νταδα θα θεωρουσε οτι εχει τερματισει το παιχνιδι και ΔΕΝ υπαρχει λογος επανεκινησης .. Ετσι η εταιρια χανει παικτες , οποτε πελατες (απο τα premium ) , οποτε χρηματα . Και οπως ειπατε ας εφταναν στο λεβελ 300...
Απο την αλλη ,ομως, με περιορισμο λεβελ τα πραγματα ειναι καλυτερα . Στο farmerama που επαιζα ομως αν επαιζα ολες τις ημερες θα ηταν τελειο . Αλλα δεν το επαιζα ολες τις ημερες οποτε το παρατησα.Καθε 2 εβδομαδες και ενα update .Καθε 1 εβδομαδα ενα bug ήταν fixed . Καθε γιορτη υπηρχε ενα event .Εδω αλλαζουμε διασταση . Φτανουμε level 120 και μετα αφου εχουμε ξοδεψει ορες και ορες στο http://gr.weststats.com
βρισκουν την πιο κερδοφορα δουλεια και μετα ξεσκιζονται σε αυτην . Ετσι με την εκδοση 1,31 (αν υπαρξει) ολο και κατι καινουργιο θα μπει , δεν θα λυπηθουν τα αποταυμιεμεύνα και παλι το ιδιο.....
Τωρα πολλοι παικτες οπως (φανταζομαι) ο Harlan Wolf ειναι περιπου 3 ωρες στο http://gr.weststats.com και δεν ξερω εγω που αλλου ψαχνουν να βρουν πως να ανοιξουν ολες τις εργασιες πριν φτασουν στο 120οστο επιπεδο . Ομως με την εκδοση 1,29 ηθελε 6 στην δυναμη και σε ολα τα κοκκινα εκτος απο την αντοχη (ή την ανθεκτικοτητα).
Επισεις ηθελε 50 χαρισμτικοτητα . Ομως τι να κανει το 6 σθενος αν εχει χειροκινητο οπλο (δλδ οχι πιστολι) θα εχει μπονους μονο 6+.
Εγω στο 36 λεβελ που ειμαι ,πριν καλα καλα φτασω στο 70 θα μπουν αλλα 20 επιπεδα ... Εγω δεν θυμαμε καν γιατι αρχισα το παιχνιδι :eek:
ΝΟΜΙΖΩ για επικοινωνια με κατι ξεδερφια μου !!!




edit by joahna
Σε παρακαλω μην χρεισιμοποιείς τόσο φωτεινά χρώματα σε τόσο μεγάλα κειμενα γιατι μας βγάζεις τα μάτια μεχρι να το διαβάσουμε. ευχαριστώ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Οκ λοιπον ας μην ειχε κανεναν περιορισμο. Πουθενα. Ουτε στα λεβελς. Σε καθε επιπεδο που ανεβαινεις παιρνεις επιπλεον ικανοτητες, ανοιγεις περαιτερω εργασιες, γινεσαι καλυτερος μονομαχος, οχυρομαχος κλπ κλπ κλπ. Ανεξαρτητα απο την πρωτια λοιπον ο καθε παικτης εχει δικους του στοχους με αυτο τον τροπο.
Ενω με τον περιορισμο των λεβελς? Δεν χαθηκαν παικτες?
Ενδεικτικα αναφερω:
στον Κ1 ειναι γραμμενοι 7667 συνολικα παικτες.
Απο αυτους οι 1978 ειναι στο επιπεδο 1 (αρα ποτε δεν ασχοληθηκαν με το παιχνιδι).
Συνολικα 2697 παικτες ειναι ως το επιπεδο 10.
Και συνολικα 3102 παικτες ως το επιπεδο 20.
Αν θεωρηθει οτι αυτοι ηδη το εχουν παρατησει (γιατι αλλιως και γυαλισμα παπουτσιων να εκαναν τοσο καιρο θα ειχαν ανεβει παραπανω!!!)...
Απο τους 7667 μενουν 4565 παικτες.
Και στο λεβελ 99 ηταν 468!!!
Προσθετω και το εξης. Ειναι βεβαιο οτι οι 468 υπηρξαν ενεργοι παικτες (αλλιως πώς εφτασαν ως εκει) ενω δεν ειναι καθολου βεβαιο οτι οι υπολοιποι (απο το λεβελ 20 ως το 99) 4097 ειναι ολοι ενεργοι...
Τους αφησες ολους λοιπον στο 99. Οτι εργασιες μπορουσαν να κανουν αυτες εξακολουθουσαν να κανουν. Οτι μονομαχιες κερδιζαν, αυτες κερδισαν κλπ κλπ. Καμια αλλαγη.
Τωρα καποιοι επανηλθαν (αν και δεν ειμαι βεβαιος οτι θα επανελθουν και ολοι) μονο και μονο για τα επιπλεον 20 επιπεδα. Μετα παλι το ιδιο θα γινει...
Παλι θα χαθουν παικτες, εσοδα για την εταιρια κλπ κλπ κλπ...
Δεν μπορω να καταλαβω γιατι γινεται αυτο. Ας μην τελειωνε ποτε. Και ας προσθεταν απλα μια φορα το χρονο μερικες καινουργιες εργασιες για οσους ειχαν ηδη συμπληρωσει τις προηγουμενες...
Αλλωστε δεν παιζουν ολοι για να βγουν πρωτοι στην καταταξη!!!

Επανερχομαι καθε φορα γιατι μου κανει εντυπωση η αποψη οτι δεν βαριεται καποιος το παιχνιδι αν εχει περιορισμους ενω αν δεν εχει θα το βαρεθει!!!
Τελος παντων νομιζω εγινα κατανοητος και προφανως δεν θα χρειαστει να ποσταρω ξανα επι του θεματος.
 

DeletedUser2953

Guest
Οκ λοιπον ας μην ειχε κανεναν περιορισμο. Πουθενα. Ουτε στα λεβελς. Σε καθε επιπεδο που ανεβαινεις παιρνεις επιπλεον ικανοτητες, ανοιγεις περαιτερω εργασιες, γινεσαι καλυτερος μονομαχος, οχυρομαχος κλπ κλπ κλπ. Ανεξαρτητα απο την πρωτια λοιπον ο καθε παικτης εχει δικους του στοχους με αυτο τον τροπο.
Ενω με τον περιορισμο των λεβελς? Δεν χαθηκαν παικτες?
Ενδεικτικα αναφερω:
στον Κ1 ειναι γραμμενοι 7667 συνολικα παικτες.
Απο αυτους οι 1978 ειναι στο επιπεδο 1 (αρα ποτε δεν ασχοληθηκαν με το παιχνιδι).
Συνολικα 2697 παικτες ειναι ως το επιπεδο 10.
Και συνολικα 3102 παικτες ως το επιπεδο 20.
Αν θεωρηθει οτι αυτοι ηδη το εχουν παρατησει (γιατι αλλιως και γυαλισμα παπουτσιων να εκαναν τοσο καιρο θα ειχαν ανεβει παραπανω!!!)...
Απο τους 7667 μενουν 4565 παικτες.
Και στο λεβελ 99 ηταν 468!!!
Προσθετω και το εξης. Ειναι βεβαιο οτι οι 468 υπηρξαν ενεργοι παικτες (αλλιως πώς εφτασαν ως εκει) ενω δεν ειναι καθολου βεβαιο οτι οι υπολοιποι (απο το λεβελ 20 ως το 99) 4097 ειναι ολοι ενεργοι...
Τους αφησες ολους λοιπον στο 99. Οτι εργασιες μπορουσαν να κανουν αυτες εξακολουθουσαν να κανουν. Οτι μονομαχιες κερδιζαν, αυτες κερδισαν κλπ κλπ. Καμια αλλαγη.
Τωρα καποιοι επανηλθαν (αν και δεν ειμαι βεβαιος οτι θα επανελθουν και ολοι) μονο και μονο για τα επιπλεον 20 επιπεδα. Μετα παλι το ιδιο θα γινει...
Παλι θα χαθουν παικτες, εσοδα για την εταιρια κλπ κλπ κλπ...
Δεν μπορω να καταλαβω γιατι γινεται αυτο. Ας μην τελειωνε ποτε. Και ας προσθεταν απλα μια φορα το χρονο μερικες καινουργιες εργασιες για οσους ειχαν ηδη συμπληρωσει τις προηγουμενες...
Αλλωστε δεν παιζουν ολοι για να βγουν πρωτοι στην καταταξη!!!

Επανερχομαι καθε φορα γιατι μου κανει εντυπωση η αποψη οτι δεν βαριεται καποιος το παιχνιδι αν εχει περιορισμους ενω αν δεν εχει θα το βαρεθει!!!
Τελος παντων νομιζω εγινα κατανοητος και προφανως δεν θα χρειαστει να ποσταρω ξανα επι του θεματος.

βασικά αυτά που λες είναι βλακείες... δεν έχει διαφορά ο περιορισμός των levels στο αν θα βαρεθείς το παιχνίδι ή όχι... άμα το βαρεθείς, σταματάς... αν όχι, συνεχίζεις... και το θέμα είναι όπως ξαναείπα ότι δεν γίνεται να παίζεις αιώνια... πρέπει κάπου να σταματάς, να καταλαβαίνεις ότι νήκισες, ότι τέλειωσες κ.λπ.... το να ανεβαίνει κάποιος αόριστα στο άπειρο είναι ανούσιο(αυτό μάλλον εννοούν όσοι λένε ότι βαριέσαι χωρίς τους περιορισμούς)... όλα τα ωραία κάποτε τελειώνουν πάντα...:w
 

DeletedUser5052

Guest
Ο nivas ειναι πολυ κατανοητος.
Εξαλλου συμφωνω μαζι του.Καθε φορα που ανεβαιναμε επιπεδο να περναμε αλλες ικανοτητες αλλες εργασιες . Εξαλλου πελατες χανει η εταιρια !!! Ειναι αδικο να σταματαει το παιχνιδι . Ας μην υπηρχαν περιορισμοι !!! Ουτε στα λεβελς ουτε στον χρονο . Και καθε 2μηνο ας εμπαιναν 100 νεα αντικειμενα και 20 νεες αποστολες και 5 νεες εργασιες ... Τοσο δυσκολο ειναι ??? Τοσο ???
Και ο nivas κουραστηκε να βρει τα δεδομενα . Και τα δεδεομενα δεν ειναι βλακειες . Γιατι το πρωτο λεβελ θελει μονο 14 ποντους εμπειριας . Δεν γινετε 1978(δλδ 2000) παικτες να ειναι εκει ακομα !!! Ούτε 2697 (δλδ 2700) παικτες στο λεβελ 10 . Γιατι το λεβελ 10 ΣΚΟΠΟΣ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ . Το τονιζω αυτο.
Εγω στον αριζονα σε 3 μερες ήμουν στο λεβελ 10 . Ηθελε πολυ να επιλεξω κατηγορια χαρακτηρα και να αρχισω τις αποστολες που ηταν του χαρακτηρα μου.
Πως γινετε 2697 παικτες να εμειναν εκει ???

Ελπιζω να μην εχουμε αλλο ποσταρισμα (εγω και ο nivas ) για να στο αναλυουμε .
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser2953

Guest
[FONT="System]Ο nivas ειναι πολυ κατανοητος.
Εξαλλου συμφωνω μαζι του.Καθε φορα που ανεβαιναμε επιπεδο να περναμε αλλες ικανοτητες αλλες εργασιες . Εξαλλου πελατες χανει η εταιρια !!! Ειναι αδικο να σταματαει το παιχνιδι . Ας μην υπηρχαν περιορισμοι !!! Ουτε στα λεβελς ουτε στον χρονο . Και καθε 2μηνο ας εμπαιναν 100 νεα αντικειμενα και 20 νεες αποστολες και 5 νεες εργασιες ... Τοσο δυσκολο ειναι ??? Τοσο ???
Και ο nivas κουραστηκε να βρει τα δεδομενα . Και τα δεδεομενα δεν ειναι βλακειες . Γιατι το πρωτο λεβελ θελει μονο 14 ποντους εμπειριας . Δεν γινετε 1978(δλδ 2000) παικτες να ειναι εκει ακομα !!! Ούτε 2697 (δλδ 2700) παικτες στο λεβελ 10 . Γιατι το λεβελ 10 ΣΚΟΠΟΣ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ . Το τονιζω αυτο.
Εγω στον αριζονα σε 3 μερες ήμουν στο λεβελ 10 . Ηθελε πολυ να επιλεξω κατηγορια χαρακτηρα και να αρχισω τις αποστολες που ηταν του χαρακτηρα μου.
Πως γινετε 2697 παικτες να εμειναν εκει ???

Ελπιζω να μην εχουμε αλλο ποσταρισμα (εγω και ο nivas ) για να στο αναλυουμε .[/FONT]

μα είναι στην προσωπική κρίση του καθενός αν θα συνεχίσει να παίζει... δεν είναι "το λεβελ 10 σκοπός του παιχνιδιού"... δε σημαίνει ότι οι παίκτες που τα παράτησαν στο λεβελ 10 είχαν ως σκοπό τους μόνο να φτάσουν μέχρι λεβελ 10... απλώς γενικώς βαριούνταν το west και το έπαιζαν στην αρχή μόνο... και εμένα μου συμβαίνει να παίζω ένα παιχνίδι στην αρχή και να το σταματάω λίγο μετά επειδή το βαριέμαι, όπως σε όλους συμβαίνει... Άμα σου αρέσει ένα παιχνίδι παίζεις για πολύ καιρό, άμα δεν σου αρέσει σταματάς... σε καμιά περίπτωση δεν είναι λύση το να μην υπάρχει περιορισμός σε τελευταίο λεβελ για να υπάρχουν περισσότεροι παίκτες... το west είναι καλά δουλεμένο όπως είναι τώρα, ξέρει η εταιρία τι κάνει για τους πελάτες της σε τέτοια θέματα, δεν περιμενει από εσάς να τα ακούσει... φιλικά τα λέω όλα αυτά...:))
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
βασικά αυτά που λες είναι βλακείες... δεν έχει διαφορά ο περιορισμός των levels στο αν θα βαρεθείς το παιχνίδι ή όχι... άμα το βαρεθείς, σταματάς... αν όχι, συνεχίζεις... και το θέμα είναι όπως ξαναείπα ότι δεν γίνεται να παίζεις αιώνια... πρέπει κάπου να σταματάς, να καταλαβαίνεις ότι νήκισες, ότι τέλειωσες κ.λπ.... το να ανεβαίνει κάποιος αόριστα στο άπειρο είναι ανούσιο(αυτό μάλλον εννοούν όσοι λένε ότι βαριέσαι χωρίς τους περιορισμούς)... όλα τα ωραία κάποτε τελειώνουν πάντα...:w

Αναγκαζομαι να επανελθω γιατι καποιοι αδυνατουν να συμμετασχουν σε μια υγιη συζητηση.
Θα σε παρακαλουσα hotboy να εκφραζεσαι πιο προσεκτικα.
Την αποψη μου εκθετω και το ιδιο κανεις κι εσυ.
Απεφυγε λοιπον τους περαιτερω χαρακτηρισμους.
Θες και απαντηση επι της ουσιας? Το να ανεβαινεις επ'απειρο το θεωρεις ανουσιο.
Ενω το να φτασεις σε ενα σημειο που απο εκει και περα δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα αλλο τί ειναι δηλαδη???? Δεν ειναι ανουσιο??? Να συνεχισεις οταν τερματισεις ωστε να κανεις τι ακριβως???
Και κυριως, εχεις τερματισει σε κανεναν απο τους κοσμους ή απλα εικασιες κανεις το τί θα συμβει οταν και αμα τερματισεις?
 

DeletedUser2953

Guest
Θες και απαντηση επι της ουσιας? Το να ανεβαινεις επ'απειρο το θεωρεις ανουσιο.
Ενω το να φτασεις σε ενα σημειο που απο εκει και περα δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα αλλο τί ειναι δηλαδη???? Δεν ειναι ανουσιο??? Να συνεχισεις οταν τερματισεις ωστε να κανεις τι ακριβως???
Και κυριως, εχεις τερματισει σε κανεναν απο τους κοσμους ή απλα εικασιες κανεις το τί θα συμβει οταν και αμα τερματισεις?

για να φτάσεις στο τελευταίο level υποτίθεται ότι έχεις παίξει πολύ καιρό... εσύ δηλαδή λες ότι να μην υπήρχε τελευταίο level και όλοι να συνέχιζαν κανονικά... δηλαδή πόσο καιρό εσύ θα έπαιζες έτσι??? 10 χρόνια? 20? δε θα βαριόσουν κάποια στιγμή? δε θα ήθελες να τελειώσεις κάπου για να μην το παρατήσεις σε σημείο που έχεις και άλλα πράγματα να κάνεις? ενώ άμα τερματίσεις σε κάποιο επίπεδο, τέλειωσες... δεν έχεις κάτι άλλο να κάνεις αλλά νιώθεις καλά με τον εαυτό σου που κάτι κατάφερες... και αν ακόμα θέλεις να παίξεις west με επίπεδα και αποστολές τότε πάρε άλλο χαρακτήρα σε άλλο κόσμο και παίξε ξανά, όπως ήδη ισχύει τώρα... σέβομαι την άποψή σου αλλά νομίζω ότι είναι καλύτερο να υπάρχει ένα κάποιο level τερματισμού...
 

DeletedUser5052

Guest
hotboy,

Ανεφερα το λεβελ 10 ως σκοπο του παιχνιδιου για να δειξω οτι ολοι οι παικτες προσμενουν να φτασουν σε αυτο το λεβελ για να βγουν απο τον υποτιμητικο τιτλο του πρωταρη και να γινουν τυχοδιωκτες,στρατιωτες........
Μετα συνεχιζουν με επιπλεον μπονους !!!!
Οχι οτι σταματησαν το παιχνιδι επειδη εφτασαν στον "σκοπο " του παιχνιδιου αλλα αρχιζουν με επιπλεον μπονους....
Καλυτερα ΑΠΕΙΡΑ λεβελ και σε καθε λεβελ να γινοσουν στρατιωτες με ικανοτητες κατασκευης (γιατι εχουμε καταντηση να λεμε : Πολη χωρις εργατη = ΟΧΙ πολη) Ετσι θα μπορουσαμε να αναπτυσουμε το ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΜΟΝΑΔΙΚΟ χαρακτηρα !!!π.χ : Εργατης με ικανοτητες ηγεσιας σε μαχες οχυρων , στρατιωτης με αυξημενες ικανοτητες κατασκευης ....
Ολο πρεπει να σου αναλυουμε!!!!!!!!

sira99
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser2953

Guest
hotboy,
Καλυτερα ΑΠΕΙΡΑ λεβελ και σε καθε λεβελ να γινοσουν στρατιωτες με ικανοτητες κατασκευης (γιατι εχουμε καταντηση να λεμε : Πολη χωρις εργατη = ΟΧΙ πολη) Ετσι θα μπορουσαμε να αναπτυσουμε το ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΜΟΝΑΔΙΚΟ χαρακτηρα !!!π.χ : Εργατης με ικανοτητες ηγεσιας σε μαχες οχυρων , στρατιωτης με αυξημενες ικανοτητες κατασκευης ....
Ολο πρεπει να σου αναλυουμε!!!!!!!!

sira99[/FONT]


ναι αλλά αυτό που λες εξαρτάται από το πώς βάζεις τις ικανότητές σου π.χ. μπόρεις έναν στρατιώτη να τον γεμίσεις με πόντους κατασκευής (ε οκ βλακεία θα ήταν αλλά γίνεται)... μια χαρά μπορείς και τώρα να αναπτύξεις τον χαρακτήρα σου, πιστεύω, όπως θες, επιλογή σου είναι... δεν έχει σχέση με τα άπειρα level αυτό γιατί και τώρα αρκετά level υπάρχουν για να γίνει αυτό πυο λες...
[και μην βάζεις αυτό το χρώμα όταν γράφεις, μου βγαίνουν τα μάτια για να το διαβάσω]:w:w:w
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
ωραια τα λετε ολοι σας εχω ομως να πω κατι νομιζετε οτι η εταιρια κερδιζει μονο απο τα πρεμιουμ?
τις διαφημησεις δεν τις βλεπυμε στους ξενους κοσμους περισσοτερο γιατι η εταιρια αν δεν εχει κερδη να βαζει επιπλεον πρεμιουμ?
ειναι βλακες? τι να πω η εταιρια ακομη και αν κανεις δεν παιρνει πρεμιουμ θα εχει μειωμένα εσοδα κατα ουτε 20%

και sira νομιζεις οτι ειναι τοσο ευκολο να βγαινουνκαθε διμηνο 40 αποστολες και 20 δουλειεσ?

για κατσε εσυ να προσθεσεις ολα αυτα μαζι σε ενα παιχνιδι που εχει ηδύ προγραμματιστει εδω και χρονια να αλλαξεις γραφικα να αλλαξεις την κατανομη στον χαρη....:gl

και πες οτι τα κανεις αυτα μετα ο χαρτης δεν θα γεμισει με δουλειες μεσα σε μονο ενα χρονο?:w:p
 

DeletedUser5052

Guest
Ενωω ιδιατερη κατασκευη δλδ ο εργατης δεν παιρνει περισσοτερα χρηματα , ποντους εμπειριας απο το χτισημο ??? Ε με λιγη προσπαθεια να εκανε αυτο και στρατιωτης . Αυτο ενωω
Και περι των αποστολων ,ωραια, καθε χρονο
[Οσο για το χρωμα ειναι δικη μου επιλογη , αλλα σε σεβομαι και θα βαλω κατι καλυτερο!:wk ]


Διαφωνω με αυτα που λετε
αλλα θα υπερασπιστω το δικαιωμα να λετε οτι θελετε μεχρι θανατου !!!(δεν ξερω αν το ειπα σωστα)
 

DeletedUser

Guest
για να φτάσεις στο τελευταίο level υποτίθεται ότι έχεις παίξει πολύ καιρό... εσύ δηλαδή λες ότι να μην υπήρχε τελευταίο level και όλοι να συνέχιζαν κανονικά... δηλαδή πόσο καιρό εσύ θα έπαιζες έτσι??? 10 χρόνια? 20? δε θα βαριόσουν κάποια στιγμή? δε θα ήθελες να τελειώσεις κάπου για να μην το παρατήσεις σε σημείο που έχεις και άλλα πράγματα να κάνεις? ενώ άμα τερματίσεις σε κάποιο επίπεδο, τέλειωσες... δεν έχεις κάτι άλλο να κάνεις αλλά νιώθεις καλά με τον εαυτό σου που κάτι κατάφερες... και αν ακόμα θέλεις να παίξεις west με επίπεδα και αποστολές τότε πάρε άλλο χαρακτήρα σε άλλο κόσμο και παίξε ξανά, όπως ήδη ισχύει τώρα... σέβομαι την άποψή σου αλλά νομίζω ότι είναι καλύτερο να υπάρχει ένα κάποιο level τερματισμού...

Ουφ...κοιταζω καθε φορα τα ποστ μου. Και μου φαινονται μεγαλα.
Βγαινουν μεγαλα γιατι προσπαθω να γινω οσο περισσοτερο επεξηγηματικος μπορω. Αλλα παρ'ολα αυτα χρειαζονται και περαιτερω εξηγησεις.
Φαινεται πρεπει να βελτιωσω τα Ελληνικα μου :)

Κι εγω φιλε μου σεβομαι τη δικη σου αποψη. Δεν ειναι θεμα αν θα διαφωνησουμε. Το θεμα ειναι ομως να εχει καταλαβει ο ενας τον αλλον και ας διαφωνησουμε στο τελος :)
Εγω λοιπον λεω οτι οποιος επροκειτο να βαρεθει να παιζει δεν τον ενδιαφερει αν το παιχνιδι τερματισει στο λεβελ 100 ή στο 120 ή στο απειρο. Αυτος βαρεθηκε, τα παρατησε...
Οι αλλοι ομως που ενδιαφερονται, φτανουν στο τερμα και πλεον χανουν το ενδιαφερον. Δεν εχουν να περιμενουν τιποτα παραπανω. Αρα βαριουνται ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ :)
Πιο πανω λοιπον ειχα προτεινει να γινει ενα restart σε προκαθορισμενη χρονολογια και να αρχιζουν ολα απο την αρχη. Διοτι σκεφτομαι το εξης. Αν ειναι να φτασεις λεβελ 120 στον κοσμο και μετα να αρχισεις απο την αρχη στο κοσμο 2, τοτε γιατι να μη γινει ενα restart και να αρχισεις παλι απο την αρχη στον 1??? Ποια η διαφορα? Χωρις περιορισμο στα λεβελς ομως. Ετσι οι πιο ενεργοι παικτες θα ανεβαινουν γρηγοροτερα. Σε καθε ανεβασμα θα εχουν και επιπλεον κινητρα (εργασιες, μονομαχιες κλπ κλπ) ενω οι λιγοτερο ενεργοι προφανως δεν θα πανε ψηλα αλλα ετσι κι αλλιως δεν θα τους πειραζει. Αφου αν τους πειραζε θα φροντιζαν απλα να γινουν περισσοτερο ενεργοι.
Με αυτο τον τροπο θα καλυπτες ισως τα κριτηρια των περισσοτερων παικτων χωρις να αναγκαζεις τους καλυτερους απο αυτους σε "προωρη συνταξιοδοτηση".
Μηπως τωρα συνεννοηθηκαμε καλυτερα? Δεν ρωταω αν συμφωνησαμε!!! Λεω απλα μηπως τωρα εγινα περισσοτερο κατανοητος?:D
 

DeletedUser

Guest
φιλε μου κανεις λαθος με το θεμα της επανακινησης γιατι αφουεγωπαιζω στον κοσμο 1 και δεν εχωφτασει ακομη στο λβλ120 αν με κοψεις ξαφνικα απο εκει χωρις να φτασωστο λβλ 120 θα χασω ακομα πιο πρόωρα το ενδιαφερον μου και δεν θα προτιμησω να ξεκινησω καινουργιο παιχτη!
για αυτο υπαρχουν οι αλλοι κοσμοι για αυτους που πηγαν 120λβλ!
ενω με την επανακηνηση θα πρεπει να μπουν ολοι στο ιδιο "τρυπακι"
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser2953

Guest
Κι εγω φιλε μου σεβομαι τη δικη σου αποψη. Δεν ειναι θεμα αν θα διαφωνησουμε. Το θεμα ειναι ομως να εχει καταλαβει ο ενας τον αλλον και ας διαφωνησουμε στο τελος :)
Εγω λοιπον λεω οτι οποιος επροκειτο να βαρεθει να παιζει δεν τον ενδιαφερει αν το παιχνιδι τερματισει στο λεβελ 100 ή στο 120 ή στο απειρο. Αυτος βαρεθηκε, τα παρατησε...
Οι αλλοι ομως που ενδιαφερονται, φτανουν στο τερμα και πλεον χανουν το ενδιαφερον. Δεν εχουν να περιμενουν τιποτα παραπανω. Αρα βαριουνται ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ :)
Πιο πανω λοιπον ειχα προτεινει να γινει ενα restart σε προκαθορισμενη χρονολογια και να αρχιζουν ολα απο την αρχη. Διοτι σκεφτομαι το εξης. Αν ειναι να φτασεις λεβελ 120 στον κοσμο και μετα να αρχισεις απο την αρχη στο κοσμο 2, τοτε γιατι να μη γινει ενα restart και να αρχισεις παλι απο την αρχη στον 1??? Ποια η διαφορα? Χωρις περιορισμο στα λεβελς ομως. Ετσι οι πιο ενεργοι παικτες θα ανεβαινουν γρηγοροτερα. Σε καθε ανεβασμα θα εχουν και επιπλεον κινητρα (εργασιες, μονομαχιες κλπ κλπ) ενω οι λιγοτερο ενεργοι προφανως δεν θα πανε ψηλα αλλα ετσι κι αλλιως δεν θα τους πειραζει. Αφου αν τους πειραζε θα φροντιζαν απλα να γινουν περισσοτερο ενεργοι.
Με αυτο τον τροπο θα καλυπτες ισως τα κριτηρια των περισσοτερων παικτων χωρις να αναγκαζεις τους καλυτερους απο αυτους σε "προωρη συνταξιοδοτηση".
Μηπως τωρα συνεννοηθηκαμε καλυτερα? Δεν ρωταω αν συμφωνησαμε!!! Λεω απλα μηπως τωρα εγινα περισσοτερο κατανοητος?

κατανοώ τι λες:) αλλά θεωρώ ότι τα 120 levels είναι αρκετά για αυτούς που παίζουν με μέτρο... εσύ αναφέρεσαι στους παίκτες που "τρέχουν" κάθε μέρα για να ανέβουν στην κορυφή, για να είναι πρώτοι και βαριούνται στο τέλος που έχουν τελειώσει τόσο γρήγορα, ισχίει αυτό... ουσιαστικά όμως με τα άπειρα level ενισχύεται ο ανταγωνισμός μεταξύ των "μεγάλων"...

και εμένα προσωπικά δεν θα μου άρεσε να παρατήσω ένα παιχνίδι στη μέση... με τα άπειρα level όμως είναι σαν να παρατάσ κάτι στη μέση:ph
 

DeletedUser

Guest
φιλε μου κανεις λαθος με το θεμα της επανακινησης γιατι αφουεγωπαιζω στον κοσμο 1 και δεν εχωφτασει ακομη στο λβλ120 αν με κοψεις ξαφνικα απο εκει χωρις να φτασωστο λβλ 120 θα χασω ακομα πιο πρόωρα το ενδιαφερον μου και δεν θα προτιμησω να ξεκινησω καινουργιο παιχτη!
για αυτο υπαρχουν οι αλλοι κοσμοι για αυτους που πηγαν 120λβλ!
ενω με την επανακηνηση θα πρεπει να μπουν ολοι στο ιδιο "τρυπακι"

Γιατι να χασεις το ενδιαφερον σου? Ισα ισα. Θα ξεκινησουν ξανα ολοι απο το 0 και θα εχεις πλεον και μεγαλες πιθανοτητες κανοντας ακριβως τα ιδια που εκανες και πριν να εισαι παραλληλα και μεσα στους πρωτους σε καταταξη παικτες :wk
 

DeletedUser

Guest
κατανοώ τι λες:) αλλά θεωρώ ότι τα 120 levels είναι αρκετά για αυτούς που παίζουν με μέτρο... εσύ αναφέρεσαι στους παίκτες που "τρέχουν" κάθε μέρα για να ανέβουν στην κορυφή, για να είναι πρώτοι και βαριούνται στο τέλος που έχουν τελειώσει τόσο γρήγορα, ισχίει αυτό... ουσιαστικά όμως με τα άπειρα level ενισχύεται ο ανταγωνισμός μεταξύ των "μεγάλων"...

και εμένα προσωπικά δεν θα μου άρεσε να παρατήσω ένα παιχνίδι στη μέση... με τα άπειρα level όμως είναι σαν να παρατάσ κάτι στη μέση:ph

Ενταξει. Ομως φροντισε να μην αργησεις παρα πολυ σε παρακαλω. Θα σε περιμενουμε στο 120 για να ζητησουμε μετα απο την εταιρια να μας απελευθερωσει ακομα 20 λεβελς :)
 
Κορυφή