χειμερινα προγνωστικα κ1

  • Δημιουργός θέματος DarkFox
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Φτασαμε κιολας στα τελειωματα του Σεπτεμβρη και πιστευω ειναι ωρα να πεσουν καποια δεδομενα στο τραπεζι.

Ο χειμωνας ενδεχεται βαρυς και ασηκωτος. Τα οχυρα τοποθετηθηκαν και χτιστηκαν.
Στις φυλετικες ειχαμε τα Ennoblements και δω τωρα στην δυση θα ασχοληθουμε με τα "Enfortments", περιμενοντας καρτερικα τα μαγαζια των οχυρων και των νεων feats τους.

Αρα, φτανουμε σε πολυ γρηγορο συμπερασμα.
Τα οχυρα υποδηλωνουν δυναμη,εξουσια και επικρατηση στην περιοχη, γιαυτο κιολας ο κατοχος της κομητειας εχει το δικαιωμα της ονομασιας της.

Μεσα στα χιονια θα γινουν πολλες σφαγες, ειτε για εξουσια ειτε για καθαρο εξπ.
Σε ενα αλλο θεμα συζητηθηκε ποια ειναι η καλυτερη συμμαχια.
Τα λογια και οι δηλωσεις ομως, ειναι περιττα. Γιαυτο ας δουμε καποια χειροπιαστα στοιχεια.

Πρωτα απο ολα θα αναφερω τις κεντρικοτερες συμμαχιες που εχουν δημιουργηθει και επικραττουν στον ευρυτερο χωρο μεχρι και σημερα 19/9/09.

~CCP
~Dead Man Union
~F.G
~Black Pirates
~Golden Union
~Death Approaches & GC




Μιας που μια συμμαχια δεν μπορει να "κατακτησει" την μια αλλη (εχτος βεβαια απο το να την "ισοπεδωσει" στις επιθεσεις), αλλα μπορει να διεκδικησει τα οχυρα της, αρα και να επεκτεινει την εξουσια της.

Γιαυτο και γω θα κανω λογο για τον αριθμo των ενεργων "τουφεκιων" που διαθετει η καθε συμμαχια.

~CCP: 225+
~Dead Man Union: 215+
~F.G: 200+
~Black Pirates: 100+
~Golden Union: 450+
~Death Approaches & GC: 150+ & 120+

(Τα ποσα ειναι κατα προσεγγιση μιας που ειναι τρομερα δυσκολο να μετρηθουν ακαδημιες των ακαδημιων.... γιαυτο καταμετρηθηκαν οι κυριοτερες πολεις)


Βεβαια η καθε συμμαχια διαθετει "φιλαρακια" που ειναι διαθεσιμα και πολεμοχαρη. Τα "φιλαρακια" αυτα θα τα αφησω στην διπλωματια της καθε συμμαχιας μιας που δεν ειναι αυτο το θεμα μας.


Οπως βλεπουμε απο τα δεδομενα και οπως μας εδειξε η ιστορια,
ο κυριος τωρινος πολεμος εξελισεται μεταξυ CCP&FG vs DMU&Daltons,
o οποιος προφανως θα αργησει να τελειωσει μιας που και οι 2 συμμαχιες εχουν το ιδιο καλη οργανωση, οπως και δυναμικο.

Ετσι φτανουμε στην ανερχομενη δυναμη του καλοκαιριου, την GU a.k.a Golden Union.
Εχοντας στο δυναμικο της αρκετα ενεργα ατομα για να γεμισει ταυτοχρονα 2 οχυρα, ισως να αποδεικτει το τελικο χαρτι αναμεσα στην μεγαλη διαμαχη της ανατολης.
Το θεμα ειναι, η GU θα διαλεξει στρατοπεδο?
Προφανως και οχι.
Μιας που ακομα εχει τα χερια της δεσμευμενα με την μαχη στο κεντρο του κοσμου.

GU vs D.A&G.C

Η γρηγορη αναπτυξη της Golden Union επετρεψε την κυριαρχια της σε ενα πολυ μεγαλο κομματι του κ1. Βεβαια οι DA και οι GC προβαλουν σθεναρα αντισταση και δεν εχουν πει λογικα ακομα την τελευταια τους κουβεντα. Φημες θελουν την αναγεννηση τους μεσω μιας νεοσυστατης συμμαχιας,
τους HELL-DORADOS.

Αυτα απο μενα, περιμενω τις δικες σας αποψεις. Απαγορευετε το σπαμ, επιτρεπεται το flame :rolleyes:

Κυριες διαμαχες κ1 για τον χειμωνα του '09


~CCP&FG vs DMU&Daltons
~GU vs D.A&G.C



Ακολουθει χαρτης με τις σφαιρες επιρροης της καθε συμμαχιας.
 

DeletedUser

Guest
maptg.jpg



legendm.jpg
 

DeletedUser

Guest
ΕΙΣΑΙ ΘΕΟΥΛΗΣ!!!!!!!!!!!!
Υποκλίνομαι στον DarkFox, τι έκανες βρε θηρίο.

Απόψεις το βραδυ, έχω αργήσει για δουλειά.

(ποιος είπε οτι οι mods δεν spamaroun) :D
 

DeletedUser

Guest
μπραβο εξαιρετικη δουλεια...η υπομονη ειναι αρετη:p:p
 

DeletedUser

Guest
πολύ καλή δουλειά, όντως. αμφιβάλλω βέβαια για το κατά πόσον τα νούμερα είναι ακριβή. το ότι μπορεί να έχεις 500 παίκτες δε σημαίνει ότι όλοι αντέχουν τη διαδικασία της μάχης οχυρού. κάποιοι είναι χαλαροί, κάποιοι ξεχνάνε, κάποιοι καλύτερα να μην έρθουν καν....

είναι λίγο περίεργο.

τώρα για τις "διαμάχες". παιδιά, παιχνίδι είναι. χωρίς μάχες τι θα κάνουμε όλο το χειμώνα; χαβαλές να γίνεται, αλλά να γίνεται "οργανωμένα".
 

DeletedUser

Guest
οι μαχες οχυρων ειναι πολυ περιεργες. αν σε μια μαχη οχυρου οι επιτηθεμενοι και οι αμυνομενοι ειναι φουλ και οι ειτηθεμενοι ειναι λιγο καλυτεροι σε σκιλλσ και οπλα νομιζω οτι παλι θα κερδισουν οι αμυνομενοι. ασε που για τις μαχες οχυρων πρεπει να μετραμε και ατομα που ειναι πολυ δυνατα και δεν ανηκουν στη συμμαχια αλλα περνουν μερος στη μαχη. ενω αλλα ατομα απο τη συμμαχια μπορει να μην εχουν ουτε 50 σκιλλσ στις ικανοτητες που χρειαζονται οπως καποιοι στρατιωτες
 

DeletedUser

Guest
καλησπερα σε ολους

πολυ καλο το ποστ σου DarkFox
άλλα τα νουμερα δεν λενε τιποτα ,,
μπορει να εχει μια συμμαχια 500 ατομα κ μονο τα 50 να ειναι ''ικανα'' κ ''συνεργασιμα'' για μια μαχη Οχυρου

θελουμε ολοι πολυ δουλεια ολοι σ αυτον τον τομεα ,, πανω απ ολα χρειαζεται τακτικη κ σε πολυ μεγαλο βαθμο συνεργασια απο ολους,,
πραγμα που μεχρι τωρα στο παιχνιδι (εκτος απο καποιες οργανωμενες επιθεσεις σε πολεις απο μονομαχους κτλ) δεν χρειαζοταν ..
ο καθενας δρουσε ελευθερα κ αυτοβουλα ...

για να βαλουμε ολοι οι υπευθηνοι των ''μεγαλων συμμαχιων'' το μυαλο μας να σκεφτει πως θα καταφερουμε καλυτερα να μπορεσουμε να οργανωσουμε το μεγιστο δυνατον 128 ατομα για μια μαχη Οχυρου,, κ τοτε θα ερθουν κ επιτυχιες κ θα μπορουμε να μιλαμε για μεγαλες μαχες ,ακομα αναγνωριστικες κανουμε ολοι


χαρητε το παιχνιδι λοιπον κ καλες μαχες σε ολους μας ,,
 

DeletedUser

Guest
αα ρε αλεπού...υποκλίνομαι!!!
είσαι θεούλης!
και όπως είπε και ο αθαν μπορεί μια συμμαχία να έχει 500 μελόι
όμως ούτε οι μισοί δεν είναι ενεργοί και διαθέσιμοι να βοηθήσουν εκτος από σπάνιες εξαιρέσεις!!

οσοι για τα προγνωστικα πιστευω πως η 1.22 θα καθορισει τα πραγματα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Βεβαια και τα νουμερα ειναι για flame mates,
μιας που πιασανε τα κρυα, να κραταμε αναμενη την φλογα μεταξυ μας :rolleyes:

Ειτε 50, ειτε 100, ειτε 500, τα νουμερα ειναι απλα νουμερα. Σκοπος ειναι ποιος θα δηλωσει το παρων. θα ηταν πιο ουσιαστικο να μιλαγαμε με μεσο ορο λβλ των ατομων απο τις συμμαχιες. (παρακαλω να βρεθει αλλο θυμα να τα καταμετρησει :D )
Εκει θα βλεπαμε οτι οντως οι παλιες συμμαχιες κατεχουν μια παραπανω εμπειρια και εχουν καποιο καλο προβαδισμα. Αλλα βεβαια τιποτα δεν ειναι στασιμο. Τα λβλ προχωρανε. Ολα ειναι ρευστα.

Το θεμα ειναι αν θα μπορεσει,
πρωτον η GU να ωριμασει και να δεσει ως νεοσυστατη συμμαχια
και δευτερον αν οι παλιες συμμαχιες μπορεσουν να διατηρησουν την αιγλη τους.

Επισης να επισημανω οτι τα σχολια μου ειναι απλα ως παρατηρητης και οχι ως μελος μιας συμμαχιας. Μιας που προσωπικα δεν εχω προβλημα να παω για αμυνα σε οποιοδηποτε οχυρο, just for the exp :p
(δεν ειναι λιγες οι φορες μαλιστα, που εχω παλεψει διπλα διπλα με KAIZESOZE :rolleyes:)
 

DeletedUser

Guest
νε και εγω που ανηκω σε μια απο τις υπερσυμμαχιες αυτες πιστευω οτι τα νουμερα ειναι εικονικα.μπορει να λεει οτι ειναι 500 αλλα το θεμα ειναι ποσοι θα αποφασησουν να βοηθησουν και ποσοι μπορουν.παντως απο πρωσοπικης αποψης μου στην Golden Union λογω το οτι εχουν 17 οχυρα συνολικα τα μελη τους ειναι ικανα τουφεκια στη μαχη οχυρων.
 

DeletedUser

Guest
νε και εγω που ανηκω σε μια απο τις υπερσυμμαχιες αυτες πιστευω οτι τα νουμερα ειναι εικονικα.μπορει να λεει οτι ειναι 500 αλλα το θεμα ειναι ποσοι θα αποφασησουν να βοηθησουν και ποσοι μπορουν.παντως απο πρωσοπικης αποψης μου στην golden union λογω το οτι εχουν 17 οχυρα συνολικα τα μελη τους ειναι ικανα τουφεκια στη μαχη οχυρων.

το οτι εχεις πολλα οχυρα δεν σημαινει οτι τα κερδισες σε δυσκολη μαχη.υπαρχουν καποια οχυρα στην ακρη του κοσμου που τα εχουν πολεις με 10 και 20 μελη.εγω πιστευω οτι η dmu εχει αρκετους καλους μαχητες (χωρις να βαζω και εμενα μεσα) που σε οποια μαχη παρουν μερος θα ξεχωρισουν ευκολα απο τον σωρο.
βεβαια αυτη εινια η αποψη μου ο καθενας εχει την δικη του.
 

DeletedUser

Guest
το οτι εχεις πολλα οχυρα δεν σημαινει οτι τα κερδισες σε δυσκολη μαχη.υπαρχουν καποια οχυρα στην ακρη του κοσμου που τα εχουν πολεις με 10 και 20 μελη.εγω πιστευω οτι η dmu εχει αρκετους καλους μαχητες (χωρις να βαζω και εμενα μεσα) που σε οποια μαχη παρουν μερος θα ξεχωρισουν ευκολα απο τον σωρο.
βεβαια αυτη εινια η αποψη μου ο καθενας εχει την δικη του.

αν εννοεις ευκολη μαχη τα δυο οχυρα της συμμαχιας gc και καποιες αλλες πολεις με συμμαχιες ανω 7 πολεων μαζι,δεν ξερω δικη σου ειναι η γνωμη.
 

DeletedUser

Guest
το θεμα ειναι αν θα μπορεσει,
πρωτον η gu να ωριμασει και να δεσει ως νεοσυστατη συμμαχια
και δευτερον αν οι παλιες συμμαχιες μπορεσουν να διατηρησουν την αιγλη τους.

η gu εχει ωριμασει ηδη κ δυναμωνει μερα με τη μερα ,, :)
κ οι παλιες συμμαχιες ειναι σαν το καλο κρασι , αναλοιωτες στον χρονο κ οσο παλαιωνουν ωριμαζουν πιο πολυ ,, ;)
 

DeletedUser

Guest
η gu εχει ωριμασει ηδη κ δυναμωνει μερα με τη μερα ,, :)
κ οι παλιες συμμαχιες ειναι σαν το καλο κρασι , αναλοιωτες στον χρονο κ οσο παλαιωνουν ωριμαζουν πιο πολυ ,, ;)

η ωριμαζουν ή ξεχνιουνται οπως πολλες πολεις μεχρι τωρα.
 

DeletedUser

Guest
η gu εχει ωριμασει ηδη κ δυναμωνει μερα με τη μερα ,, :)
κ οι παλιες συμμαχιες ειναι σαν το καλο κρασι , αναλοιωτες στον χρονο κ οσο παλαιωνουν ωριμαζουν πιο πολυ ,, ;)

αλλες παλι ωριμαζουν σαν το γαλα..... πχ η bp δεν ειναι οπως ηταν καποτε.....
 

DeletedUser

Guest
Το ποιο ουσιαστικό συμπέρασμα που βγαίνει απ' το τοπικ αυτό δεν είναι ποιος είναι ο πιο δυνατός αναλογικά με το υλικό (ενεργοί παίκτες) αλλά όπως επισημάνατε σωστά είναι αυτός που ελέγχει τα πιο πολλά οχυρά και πιστεύω ότι σ' αυτό η συμμαχία μου (GU) είναι δυνατότεροι για δύο βασικούς λόγους!

Μάχομαστε έξυπνα και με συνοχή στα fort battles
Έχουμε μακραν τους ποιοτικότερους τυχοδιώκτες που πραγματικά είναι το κλειδί στις μάχες οχυρών!

Το δεύτερο μπορείτε να το τσεκάρετε...:p:D
 

DeletedUser2992

Guest
Εγω θα φτιαξω μια πολη που θα την ονομασω Παλουκοπολη και θα φτιαξω μετα μια συμμαχια PL (Palouki's Luke) και μετα θα παρουμε ολα τα οχυρα στην κ1.
Τωρα ειμαι ακομα στο πρωτο βημα και προσπαθω να φτασω επιπεδο 2...
 

DeletedUser2992

Guest
χλωμο το βλεπω αλλα για συνεχισε.

μετα θα φτασω επιπεδο 3,μετα επιπεδο 4,μετα επιπεδο 5...μετα επιπεδο 10,μετα θα διαλεξω χαρακτηρα,μετα θα το μετανιωσω,μετα θα πατησω ιδρυση πολης,μετα θα ονομασω την πολη,μετα θα τερματισω την πολη,μετα θα φτιαξω 2η πολη,μετα θα φτιαξω 3η πολη...μετα θα βαλω σε ολες τις πολεις που θα εχω φτιαξει το pl,μετα θα μαζεψω λεφτα,μετα θα κανω επιθεση σε ολα τα οχυρα,μετα θα παρω ολα τα οχυρα,μετα θα ειμαι ο αρχοντας του κ1.

ποιος θα υποστηριξει την συμμαχια μου?
 
Κορυφή