φύλαξη πόλης - στρατιώτης

  • Δημιουργός θέματος Bernard
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
σαν παίχτης ας πω και εγώ μια ιδέα...


έως τώρα δεν έχω καταλάβει τον ρόλο του στρατιώτη στο παιχνίδι...

θα μπορούσε να υπάρχει μια σχετική δουλειά μόνο για τους στρατιώτες, δηλαδή η φύλαξη πόλης.

και ο σκοπός; προστασία μελών! δηλαδή αν πάει κάποιος να επιτεθεί σε μέλος της πόλης, θα μονομαχήσει πρώτα με τον στρατιώτη και αν τον νικήσει, τότε θα μονομαχήσει με τον άλλο παίχτη.

τώρα σε λεφτά και εμπειρία ας αποφασίσουν οι αρμόδιοι! ;)

φιλικά...!!
 

DeletedUser1509

Guest
σαν παίχτης ας πω και εγώ μια ιδέα...


έως τώρα δεν έχω καταλάβει τον ρόλο του στρατιώτη στο παιχνίδι...

θα μπορούσε να υπάρχει μια σχετική δουλειά μόνο για τους στρατιώτες, δηλαδή η φύλαξη πόλης.

και ο σκοπός; προστασία μελών! δηλαδή αν πάει κάποιος να επιτεθεί σε μέλος της πόλης, θα μονομαχήσει πρώτα με τον στρατιώτη και αν τον νικήσει, τότε θα μονομαχήσει με τον άλλο παίχτη.

τώρα σε λεφτά και εμπειρία ας αποφασίσουν οι αρμόδιοι! ;)

φιλικά...!!

πιστευω ειναι σχετικα καλη ιδεα
 

DeletedUser3328

Guest
σαν παίχτης ας πω και εγώ μια ιδέα...


έως τώρα δεν έχω καταλάβει τον ρόλο του στρατιώτη στο παιχνίδι...

θα μπορούσε να υπάρχει μια σχετική δουλειά μόνο για τους στρατιώτες, δηλαδή η φύλαξη πόλης.

και ο σκοπός; προστασία μελών! δηλαδή αν πάει κάποιος να επιτεθεί σε μέλος της πόλης, θα μονομαχήσει πρώτα με τον στρατιώτη και αν τον νικήσει, τότε θα μονομαχήσει με τον άλλο παίχτη.

τώρα σε λεφτά και εμπειρία ας αποφασίσουν οι αρμόδιοι! ;)

φιλικά...!!
πολυ καλη και εξυπνη ιδεα,θα βοηθουσε πολυ τους τυχοδιωκτες και εργατες...
 

DeletedUser

Guest
Καλό αλλά δεν...

φίλε η ιδέα είναι καλή, αλλά αυτό προϋποθέτει έναν στρατιώτη για κάθε πόλη ή να επιλεχθεί ένας στατιώτης για κάθε πόλη ώς "προστάτης".
οπότε όπως καταλαβαίνεις είναι λίγο μπέρδεμα.
μαζί σου 100% αλλά δύσκολα πραγματοποιήσιμο.
 

DeletedUser3473

Guest
ο ρολος του στρατιωτη δεν ειναι να πολεμαει στο οχυρο?
δηλ.τα πλεονεκτηματα του χαρακτηρα του, δεν τον βοηθανε στις μαχες??
αυτη την εντυπωση ειχα...
 

DeletedUser

Guest
οχι απαραιτητα, αλλωστε τα μπονους δεν εχουν αλλαξει απο τοτε που μπηκαν τα οχυρα. απλως με τον στρατιωτη μπορεις να κανεις πολυ καλες μονομαχιες λογω του μπονους της ζωης, του οπλου και των τακτικων.
 

DeletedUser1509

Guest
θα μπορουσαν και οι μονομαχοι να ηταν ενα ειδος φυλακα επισης εκτος απο τους στρατιωτες
 

DeletedUser

Guest
απλως ο στρατιωτης εχει τακτικες και ειναι καλυτερος στην αμυνα απο τον μονομαχο


νομιζω καπου ελεγε σε καποιο update ( που εχει γινει ηδη? θα γινει? δεν ξερω... ) οτι στα οχυρα θα τραβανε τις σφαιρες οι στρατιωτες
 

DeletedUser1509

Guest
απλως ο στρατιωτης εχει τακτικες και ειναι καλυτερος στην αμυνα απο τον μονομαχο


νομιζω καπου ελεγε σε καποιο update ( που εχει γινει ηδη? θα γινει? δεν ξερω... ) οτι στα οχυρα θα τραβανε τις σφαιρες οι στρατιωτες

σωστο αυτο για τον στρατιωτη...δηλαδη οι στρατιωτες θα ειναι κατι σαν raid boss:p στα οχυρα?
 

DeletedUser315

Guest
παιδια θα σας πω τον πραγματικό ρολο του στρατιώτη

να μπεκρουλιάζει πίνοντας ουισκια και να γλεντάει
γιατι νομιζετε οτι ο πυργος στο οχυρο φτιαχνετε με ουισκια

τεσπα
ο στρατιοτης στην ουσια ειναι ο νταης της υπόθεσης οπου δύσκολα τον προκαλείς σε μονομαχία
αργοτερα μπορει να τον κανουν ποιο χρησιμο στην πολη
 

DeletedUser184

Guest
ειναι κατι παρόμοιο..
ενέδρα
όλοι οι θα παίκτες προστατεύονται από παίκτες ξένων πόλεων στον ίδιο τομέα. αν ένας παίκτης μονομαχεί σε μια τοποθεσία που βρίσκονται και άλλοι παίκτες πόλεων, ο κάθε ξένος παίκτης θα ρίχνει μια σφαίρα στον επιτιθέμενο. αυτό συμβαίνει μόνο για τον αμυνόμενο.

αιτίες:
οι πόλεις θα μπορούν να αντιμετωπίσουν τις μονομαχίες βοηθώντας η μια την άλλη
οι χτίστες θα μπορούν να προστατεύσουν ο ένας τον άλλο
δυνατοί παίκτες θα μπορούν να προστατεύουν αδύνατους παίκτες
 

DeletedUser

Guest
σαν παίχτης ας πω και εγώ μια ιδέα...


έως τώρα δεν έχω καταλάβει τον ρόλο του στρατιώτη στο παιχνίδι...

θα μπορούσε να υπάρχει μια σχετική δουλειά μόνο για τους στρατιώτες, δηλαδή η φύλαξη πόλης.

και ο σκοπός; προστασία μελών! δηλαδή αν πάει κάποιος να επιτεθεί σε μέλος της πόλης, θα μονομαχήσει πρώτα με τον στρατιώτη και αν τον νικήσει, τότε θα μονομαχήσει με τον άλλο παίχτη.

τώρα σε λεφτά και εμπειρία ας αποφασίσουν οι αρμόδιοι! ;)

φιλικά...!!


ωραία ιδέα γιάννη! έτσι θα προστατευόμαστε και εμείς τα εργατόπουλα... ;)
 

DeletedUser

Guest
:cool: πολυ καλη ιδεα! το προβλημα ομως ειναι, τα χαμηλα lvl πως θα κανουν μονομαχιες αφου ο στρατιωτης (υψηλου lvl μαλλον) θα τα λιποθυμαει?
 

DeletedUser

Guest
:cool: πολυ καλη ιδεα! το προβλημα ομως ειναι, τα χαμηλα lvl πως θα κανουν μονομαχιες αφου ο στρατιωτης (υψηλου lvl μαλλον) θα τα λιποθυμαει?

Σωστο! Αν δωθει εξηγηση σε αυτο, η ιδεα θα ειναι απολυτα ολοκληρωμενη... :cool:
 
Κορυφή