πώς στέλνω πάσο σε παίχτη;

DeletedUser

Guest
είμαι ιδρυτής μιας πόλης (κομοτηνή - κόσμος 1) και θα ήθελα να ξέρω:

1) πως μπορώ να στείλω πάσο σε παίχτες που δεν είναι κάτοικοι της πόλης !

2) πως μπορώ να χρεώσω παίχτες που θέλουν να μπουν στην πόλη μου για ψώνια ή ύπνο;

3) τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω για να μπορούν να κοιμηθούν παίχτες από συμμαχικές πόλεις, δωρεάν στο ξενοδοχείο μου;

διάβασα πολλά θέματα αλλά δεν μπόρεσα να βρω πουθενά απάντηση......ή μήπως δεν έψαξα καλά;
 

DeletedUser

Guest
1)τους στέλνεις πρόσκληση
2)τους λες μια τιμή και τα καταθέτουν στο θησαυροφυλάκιο της πόλης μόλις τελειώσουν τα ψώνια τους
3)δεν μπορείς
 

DeletedUser1509

Guest
1)καταρχας στελνεις προσκληση να μπουνε στην πολη σου
2)θα τους πεις να καταθεσουν καποιο ποσο δολλαριων στην τραπεζα σου
3)για να κοιμηθουνε δωρεαν στο ξενοδοχειο παικτες απο συμμαχικες πολεις πρεπει να τους βαλεις στην πολη σου

πιστευω να σε καλυψα:)
 

DeletedUser

Guest
είμαι ιδρυτής μιας πόλης (κομοτηνή - κόσμος 1) και θα ήθελα να ξέρω:

1) πως μπορώ να στείλω πάσο σε παίχτες που δεν είναι κάτοικοι της πόλης !

2) πως μπορώ να χρεώσω παίχτες που θέλουν να μπουν στην πόλη μου για ψώνια ή ύπνο;

3) τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω για να μπορούν να κοιμηθούν παίχτες από συμμαχικές πόλεις, δωρεάν στο ξενοδοχείο μου;

διάβασα πολλά θέματα αλλά δεν μπόρεσα να βρω πουθενά απάντηση......ή μήπως δεν έψαξα καλά;

1)απλα αν σου ζητήση πάσο ενας παιχτης (να κανει ψώνια) πρεπει να του στειλεις πρόσκληση και να του πεις τη ποσό πρεπει να κατα8έση.

2)δεν μπορεις να χρεωσεις παιχτες για να κοιμηθουν στη πόλη σου, μονο για ψωνια

3) δεν μπορεις να ρυ8μησης κατι για να κοιμη8ουν δορεαν απο συμμαχικες.
 

DeletedUser

Guest
Ρε μανία να απαντήσετε όλοι!!! :mad::p

Χα, χα, χα, χα, ευχαριστώ κι εσένα που είχες την διάθεση να μου απαντήσεις. Να΄σαι καλά !

Παιδιά, sorry που δεν σας απάντησα από χθες - που διάβασα τις απαντήσεις σας - αλλά κάνει κάτι τρελά ο υπολογιστής μου και μου σβήνει στα καλά καθούμενα, κι έτσι δεν πρόλαβα.

Λοιπόν, για να δω τι κατάλαβα - και δεν είμαι και ξανθιά (ξανθιές μην θυμώνετε, πλάκα κάνω).

Θέλει να μπει κάποιος (μη μέλος της πόλης) στην πόλη μου να ψωνίσει, άρα πρέπει να μου στείλει προσωπικό μήνυμα και του στέλνω εγώ πρόσκληση για την πόλη και του λέω πόσα θέλω να καταθέσει στο θησαυροφυλάκιο. Γίνεται μέλος της πόλης προσωρινά, καταθέτει το ποσό που του είπα στο θησαυροφυλάκιο και πάει για ψώνια. Μετά διαγράφεται από μέλος της πόλης.

Σωστά;

Ερώτηση: Αν δεν καταθέσει το ποσό που ζήτησα στο θησαυροφυλάκιο, μπαίνει σε Black List;

Ευχαριστώ και πάλι για την βοήθειά σας !
 

DeletedUser1509

Guest
χα, χα, χα, χα, ευχαριστώ κι εσένα που είχες την διάθεση να μου απαντήσεις. να΄σαι καλά !

παιδιά, sorry που δεν σας απάντησα από χθες - που διάβασα τις απαντήσεις σας - αλλά κάνει κάτι τρελά ο υπολογιστής μου και μου σβήνει στα καλά καθούμενα, κι έτσι δεν πρόλαβα.

λοιπόν, για να δω τι κατάλαβα - και δεν είμαι και ξανθιά (ξανθιές μην θυμώνετε, πλάκα κάνω).

θέλει να μπει κάποιος (μη μέλος της πόλης) στην πόλη μου να ψωνίσει, άρα πρέπει να μου στείλει προσωπικό μήνυμα και του στέλνω εγώ πρόσκληση για την πόλη και του λέω πόσα θέλω να καταθέσει στο θησαυροφυλάκιο. γίνεται μέλος της πόλης προσωρινά, καταθέτει το ποσό που του είπα στο θησαυροφυλάκιο και πάει για ψώνια. μετά διαγράφεται από μέλος της πόλης.

σωστά;

ερώτηση: αν δεν καταθέσει το ποσό που ζήτησα στο θησαυροφυλάκιο, μπαίνει σε black list;

ευχαριστώ και πάλι για την βοήθειά σας !

οπως τα ειπες απλα το μελος δεν διαγραφεται εσυ τον βγαζεις απο την πολη:)
 

DeletedUser

Guest
βασικά για 24 ώρες δεν μπορείς
να τον βγάλεις!οπότε θα πρέπει
να βγει μόνος του!! ;):)
 

DeletedUser

Guest
και αν δεν βαλει λεφτα ψωνισει κα φυγει βαλτον σε black list και ενημερωσε τους παντες πως δεν καταθετει πασο.
 

DeletedUser

Guest
δηκεούτε μόνο 15 λεπτά να μείνει στην πόλη για πασο.:)
 

DeletedUser

Guest
1)απλα στελνεις προσκληση
2)δεν μπορεις,απλα ελπιζεις να καταθεσουν το αναλογο ποσο
3)δεν μπορεις
 

DeletedUser

Guest
δηκεούτε μόνο 15 λεπτά να μείνει στην πόλη για πασο.:)

η καθε πολη βαζει οποιο οριο θελει
δεν θα πεις εσυ στους αλλους να αφηνουνε τα ατομα για 15 λεπτα:mad:
αλλες πολεις αφηνουνε μονο 5', αλλες εως και 24 ωρες.

το :mad: φιλικα, ε; :p
 

DeletedUser

Guest
η καθε πολη βαζει οποιο οριο θελει
δεν θα πεις εσυ στους αλλους να αφηνουνε τα ατομα για 15 λεπτα:mad:
αλλες πολεις αφηνουνε μονο 5', αλλες εως και 24 ωρες.

το :mad: φιλικα, ε; :p

Οι ποιο πολλοι βαζουν 15 :cool:

εσυ αμα θελεις βάλε 24 ωρες για να δει ο αλλος ολο το φορουμ της πολης σου!!!!!
 

DeletedUser

Guest
οχι και τοσο!!!!!:rolleyes: ομος σε 24 ωρες 8α εχει το χρονο να ενημεροσει και την πολη του:cool: (αν αυτη ειναι εχ8ρικη)
 

DeletedUser

Guest
Πολύ απλά πριν μπει ο άλλος
με πάσο ο ιδρυτής κλείνει το
φόρουμ ψωνίζει ο τύπος,φεύγει και
μετά το ανοίγει πάλι ο ιδρυτής!!!:cool:;):D
 

DeletedUser

Guest
Πολύ απλά πριν μπει ο άλλος
με πάσο ο ιδρυτής κλείνει το
φόρουμ ψωνίζει ο τύπος,φεύγει και
μετά το ανοίγει πάλι ο ιδρυτής!!!:cool:;):D

Εμεις στην πολη μας τουλαχιστον αυτο κανουμε...Και αφηνουμε τον αλλον οσο χρονο θελει για να ψωνισει κατι....εφοσον πληρωσει φυσικα:p:
 
Κορυφή