προκαθορίζεται το αποτέλεσμα της μονομαχίας.

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Pepito Gonzales

Μέλος
όταν έχουμε ρούχα drop επιτρέπεται να μας χτυπάνε ?
Αυτό δεν είναι προκαθορισμένο αποτέλεσμα? από την στιγμή που ξέρεις τη σκιλς έχει ο αντίπαλος με βάση τα ρούχα που φοράει .
και όταν πάμε εμείς σε μονομαχία με ρούχα drop δεν επιτρέπεται ?
μπορεί κάποιος από το σταφ να μας δώσει μια απάντηση ?

επιτέλους υπάρχει κανείς εδώ να μας λύσει της απορίες η το κλείσατε το μαγαζί ?
 

knightmaregr

Μέλος προσωπικού
Community Manager
Λίγη υπομονή ως προς την διεκπεραίωση των αιτημάτων σας, δεν μπορούμε να είμαστε 24 ώρες συνεχόμενα μπροστά από μια οθόνη.

Σκοπός των μονομαχιών είναι η νίκη, άρα όταν πας σε μια μονομαχία δεν μπορείς να πας ούτε χωρίς όπλο ούτε χωρίς ρούχα ή με αδύναμα ρούχα. Και ιδιαίτερα όταν πας σε μια μονομαχία με σκοπό να κερδίσει ο αντίπαλος εμπειρία και λεφτά. Άρα, όταν ισχύουν τα παραπάνω παραβαίνεις τον κανονισμό 5 που αναφέρει ξεκάθαρα ότι
Συγκεκριμένα, ένας παίκτης δεν μπορεί να συμμετέχει σε μια προκαθορισμένη μονομαχία ή επικήρυξη ή Μάχη Οχυρού ή Περιπέτεια για να επιτύχει ένα οργανωμένο αποτέλεσμα και να προσφέρει ή να αποκτήσει υπερβολική ποσότητα εμπειρίας / μετρητά / αντικείμενα / πόντους βετεράνου.
 

Belle Bernice

Μέλος προσωπικού
Social Media Moderator
Όταν ξεκινάς εσύ την μονομαχία φορώντας ρούχα drop ή κάποιο σετ που δεν είναι για μονομαχίες, τότε το αποτέλεσμα θεωρείτε προκαθορισμένο, επειδή θέλεις να χάσεις. Οι μονομαχίες ξεκινάνε γιατί θέλεις να κερδίσεις τον αντίπαλο, και όχι να χάσεις.

Σκέψου το σαν να ήσουν παλιά στην Άγρια Δύση, και έμπαινες σε ένα Σαλούν, έβλεπες κάποιον που μπορεί να σε δείρει για την πλάκα του, και ξεκινούσες καυγά μαζί του. Το αποτέλεσμα; Να σε δείρει για πλάκα και να σε πετάξουν έξω από το Σαλούν.
Αυτό σημαίνει το προκαθορισμένο αποτέλεσμα, γιατί ενώ ήξερες ότι θα φας ξύλο, ξεκίνησες τον καυγά.
Απλά στην περίπτωσή μας εδώ στο παιχνίδι αν μονομαχήσεις κάποιον που μπορεί να σε δείρει, δίνεις εμπειρία και εμπειρία μονομαχίας και λεφτά (αν έχεις, που για να έκανες δουλειές πριν λίγο, θα έχεις σίγουρα) σε αυτόν που θα μονομαχήσεις, με λίγα λόγια "feeding", τα είπαμε και χθες αυτά ;)
 

Pepito Gonzales

Μέλος
Λίγη υπομονή ως προς την διεκπεραίωση των αιτημάτων σας, δεν μπορούμε να είμαστε 24 ώρες συνεχόμενα μπροστά από μια οθόνη.

Σκοπός των μονομαχιών είναι η νίκη, άρα όταν πας σε μια μονομαχία δεν μπορείς να πας ούτε χωρίς όπλο ούτε χωρίς ρούχα ή με αδύναμα ρούχα. Και ιδιαίτερα όταν πας σε μια μονομαχία με σκοπό να κερδίσει ο αντίπαλος εμπειρία και λεφτά. Άρα, όταν ισχύουν τα παραπάνω παραβαίνεις τον κανονισμό 5 που αναφέρει ξεκάθαρα ότι
Μπορείς να μου δώσεις ένα καλό λόγο να αγοράσω το σετ του πυροσβέστη ΑΦΟΎ δεν έχω το δικαίωμα να τσεκάρω τί κάνει στις μονομαχίες ?
 

knightmaregr

Μέλος προσωπικού
Community Manager
Δεν θα μπω στη διαδικασία να εξηγήσω τι κάνει το κάθε σετ ούτε θα προωθήσω αντικείμενα. Το τι προσφέρει το κάθε σετ ή αντικείμενο μπορείτε να το κρίνετε απ' τα χαρακτηριστικά αυτού και τι βολεύει προφανώς το καθένα, πως παίζει κτλ.
Τώρα όταν βλέπουμε ότι κάποιος παίκτης ότι έχει 100 μονομαχίες και στις 99 χρησιμοποιεί ρούχα ειδικά γι αυτό το σκοπό και σε 1 χρησιμοποιεί σπασμένο μπουκάλι για να πάρει ο αμυνόμενος εμπειρία και χρήματα τότε θεωρείται παράβαση.
 

Pepito Gonzales

Μέλος
Δεν θα μπω στη διαδικασία να εξηγήσω τι κάνει το κάθε σετ ούτε θα προωθήσω αντικείμενα. Το τι προσφέρει το κάθε σετ ή αντικείμενο μπορείτε να το κρίνετε απ' τα χαρακτηριστικά αυτού και τι βολεύει προφανώς το καθένα, πως παίζει κτλ.
Τώρα όταν βλέπουμε ότι κάποιος παίκτης ότι έχει 100 μονομαχίες και στις 99 χρησιμοποιεί ρούχα ειδικά γι αυτό το σκοπό και σε 1 χρησιμοποιεί σπασμένο μπουκάλι για να πάρει ο αμυνόμενος εμπειρία και χρήματα τότε θεωρείται παράβαση.
μα αυτό δεν είναι σπασμένο μπουκάλι αλλά όπλο που κάνει 200 ζημιά σε κάθε χτύπημα δεν υπάρχουν πολλά που να προσφέρουν μεγαλύτερη ζημιά .
Άσχετα αν εγώ ήθελα να λιποθυμήσω είχα όπλο που δεν επιφέρει καμία ποινή
 

Συνημμένα

  • Set Locomotieve.jpg
    Set Locomotieve.jpg
    93 KB · Προβολές: 129

knightmaregr

Μέλος προσωπικού
Community Manager
Δεν επιτρέπεται να συζητήσουμε για θέματα αποκλεισμών στο forum.
 

Pepito Gonzales

Μέλος
Όταν ξεκινάς εσύ την μονομαχία φορώντας ρούχα drop ή κάποιο σετ που δεν είναι για μονομαχίες, τότε το αποτέλεσμα θεωρείτε προκαθορισμένο, επειδή θέλεις να χάσεις. Οι μονομαχίες ξεκινάνε γιατί θέλεις να κερδίσεις τον αντίπαλο, και όχι να χάσεις.

Σκέψου το σαν να ήσουν παλιά στην Άγρια Δύση, και έμπαινες σε ένα Σαλούν, έβλεπες κάποιον που μπορεί να σε δείρει για την πλάκα του, και ξεκινούσες καυγά μαζί του. Το αποτέλεσμα; Να σε δείρει για πλάκα και να σε πετάξουν έξω από το Σαλούν.
Αυτό σημαίνει το προκαθορισμένο αποτέλεσμα, γιατί ενώ ήξερες ότι θα φας ξύλο, ξεκίνησες τον καυγά.
Απλά στην περίπτωσή μας εδώ στο παιχνίδι αν μονομαχήσεις κάποιον που μπορεί να σε δείρει, δίνεις εμπειρία και εμπειρία μονομαχίας και λεφτά (αν έχεις, που για να έκανες δουλειές πριν λίγο, θα έχεις σίγουρα) σε αυτόν που θα μονομαχήσεις, με λίγα λόγια "feeding", τα είπαμε και χθες αυτά ;)
Απαξιώ να απαντήσω σε αυτό το ποστ με προσβάλεις ξέρω το παιχνίδι πολύ καλύτερα από εσένα πιστευω μετά από μια 10ετία
BTW στην άγρια δύση είχε και σερίφη που προστάτευε από τους κακούς ...αλλά δεν θα μπω στην λογική σου
 

Belle Bernice

Μέλος προσωπικού
Social Media Moderator
Απαξιείς να μου απαντήσεις αλλά τελικά απαντάς :)
"Oh, my sweet summer child", αν ήξερες το παιχνίδι καλύτερα από εμένα, δεν θα έτρωγες ban ;)
Σερίφηδες υπάρχουν και εδώ, για αυτό υπάρχουν κανόνες και δεν μπορείς να κάνεις ότι θέλεις εσύ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Pepito Gonzales

Μέλος
Μάλλον δεν έχεις καταλάβει ότι με το λόγω που φερόσαστε στους πελάτες έχουν μείνει να διαβάζουν το FORUM 10 άτομα MAX

γιατί πελάτες είμαστε εμείς και χωρίς εμάς εσείς δεν ΥΠΆΡΧΕΤΕ είτε το θέλετε είτε όχι.


Μάλλον δεν έχετε καταλάβει ότι τα αποτελέσματα στους σέρβερ δεν σας δίνουν το δικαίωμα να μιλάτε με αυτό τον τρόπο .

αυτό που θα πρέπει να κάνετε είναι μια αξιολόγηση αν λειτουργεί σωστά αυτό που σας βάλανε να κάνετε.


υπάρχουν και άλλοι σερβερς και ευτηχως δεν χρειάζεται να ξεκινήσουμε από την αρχή.


BTW : αλαξε το προφίλ σου ότι είσαι μέλος του STAF και τους αντιπροσωπευεις

Αφού δεν έχετε κάνει κάτι να κρατήσετε τα 80 άτομα που παίζαμε ακόμα είσαστε άξιοι της μοίρας σας .
από την άλλη εβδομάδα που ο Georgia θα έχει 5 παίκτες online ( τώρα έχει 10 ) εσύ θα πρέπει να απαντήσεις ,ελπίζω να κάνετε την αυτοκριτική σας και να δείτε τη πραγγματικά φταει
εγώ δεν θα αρωσταίνω όμως στο ευλευθερο χρόνο μου .

και μετά από αυτό το ποστ ξέρω κάποιος θα το κλειδώσει και καλά θα κάνει γιατί αυτή εδώ η ιστιοσελίδα κοινότητας ΔΕΝ είναι κοινότητας αλλά PRIVE.
 

Belle Bernice

Μέλος προσωπικού
Social Media Moderator
BTW : αλαξε το προφίλ σου ότι είσαι μέλος του STAF και τους αντιπροσωπευεις
Αν μιλάς για εμένα, δεν ήμουν ποτέ και ούτε θέλω να είμαι μέλος της Διαχείρισης, γιατί τότε θα έπρεπε να είμαι ευγενική με το ζόρι σε κάποιους σαν εσένα ;)

Σου εύχομαι να περνάς καλά σε ότι και να κάνεις, και μην ξεχνάς keep malding ;)
 

Anthraxos

Μέλος προσωπικού
Δικαστής
γιατί πελάτες είμαστε εμείς και χωρίς εμάς εσείς δεν ΥΠΆΡΧΕΤΕ είτε το θέλετε είτε όχι.

Τι θα πει ειστε πελατες; Σημερα παιζεις αυριο δεν παιζεις. Ενας παικτης εισαι. Ειτε σταματησεις εσυ ειτε συνεχιζεις να παιξεις ολες οι Ομάδες Διαχείρισης σε όλα τα market θα συνεχίσουν να λειτουργούν κανονικά.

Εσύ δηλαδή περιμένεις από την διαχείριση να σου κρατήσει ενεργούς τους παίκτες ; Τι είναι αυτα που λές ;
Μήπως να μπάινουμε και από τους λογαριασμούς σας να τους στέλνουμε στις μάχες όταν δεν γεμίζετε τα οχυρά ;
Σε ποιο market έχεις δει η διαχείριση να "νοιάζετε" έτσι όπως μας το εξηγείς ; Μην μου πεις για το .net που δεν έχουν βάλει ούτε 1 μάχη στο κεντρικό με δώρα , διαγωνισμοί μπαίνουν όποτε το θυμηθούν και με πολύ πιο αυστηρή επιτήρηση των παικτών.
Επειδή έχει δηλαδή περισσότερα άτομα θεωρείται και καλύτερος server ? Μήπως εχει περισσότερα άτομα γιατί το playerbase στο οποίο απευθύνεται είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ σε σχέση με μας ; Ποιος θα μπει να παίξει στον Ελληνικό server πέρα από Έλληνες; Κανας ξεκάρφωτος μπορεί.

Ο .net απευθύνεται σε ένα παγκόσμιο φάσμα χωρών και για αυτό υπάρχουν παίκτες από Τουρκια, Αγγλία, Πολωνία, Ελλάδα, Αμερική κλπ

Και για να το φέρω και στον Georgia, μόνος μου είχα ζητήσει να κάνουμε ένα τουρνουά οχυρών. Αλλά όταν ρώτησα πόσα άτομα θα μαζευτουν, δεν γεμίζατε ούτε μικρό οχυρό γιατί οι μισοί είσασταν σκοτώμενοι, άλλοι δεν ερχόσασταν στις μάχες κλπ. Τι θελετε να κάνουμε εκει πέρα ; Να παίζουμε 20vs20;

Αν θέλετε να κάνουμε συζήτηση να την κάνουμε. Αλλά όταν κάποια πράγματα απαγορεύοντε, απαγορεύοντε. Δεν θα αλλάξουν οι κανόνες σήμερα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

MeliodaS

Παλαίμαχος
Υπεροχη πασα Ανθραξε ! :)

μιας που πλεον ο πιο νεκρος κοσμος ειναι ο Georgia, τι πρεπει/μπορουμε να κανουμε για να ανοιξουν οι μεταφορες για να παμε αλλου ?

Ασχετο, αλλα ηθελα να ρωτησω....γινεται καπως να προτεινουμε να μπουν νεες δουλειες στο west ?
θα υπαρχει ονοματοδοσια + απαραιτητες ικανοτητες που απαιτουνται φυσικα σαν αιτιολογηση :)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Pepito Gonzales

Μέλος
Τι θα πει ειστε πελατες; Σημερα παιζεις αυριο δεν παιζεις. Ενας παικτης εισαι. Ειτε σταματησεις εσυ ειτε συνεχιζεις να παιξεις ολες οι Ομάδες Διαχείρισης σε όλα τα market θα συνεχίσουν να λειτουργούν κανονικά.
Μάλλον δεν έχεις γνώσεις του τι σημαίνει πελάτης .
Από την στιγμή που παίζω / πληρώνω τους σβόλους είμαι πελάτης είτε το θες είτε όχι.
Δεν θέλω να το συνεχίσω άλλο αλλά καπια στιγμή θα πρέπει να μάθετε και να ακούτε αντί να μιλάτε μόνο και να τα ξέρετε όλα .


Εσύ δηλαδή περιμένεις από την διαχείριση να σου κρατήσει ενεργούς τους παίκτες ; Τι είναι αυτα που λές ;
Μήπως να μπάινουμε και από τους λογαριασμούς σας να τους στέλνουμε στις μάχες όταν δεν γεμίζετε τα οχυρά ;
Σε ποιο market έχεις δει η διαχείριση να "νοιάζετε" έτσι όπως μας το εξηγείς ; Μην μου πεις για το .net που δεν έχουν βάλει ούτε 1 μάχη στο κεντρικό με δώρα , διαγωνισμοί μπαίνουν όποτε το θυμηθούν και με πολύ πιο αυστηρή επιτήρηση των παικτών.
Επειδή έχει δηλαδή περισσότερα άτομα θεωρείται και καλύτερος server ? Μήπως εχει περισσότερα άτομα γιατί το playerbase στο οποίο απευθύνεται είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ σε σχέση με μας ; Ποιος θα μπει να παίξει στον Ελληνικό server πέρα από Έλληνες; Κανας ξεκάρφωτος μπορεί.

Ο .net απευθύνεται σε ένα παγκόσμιο φάσμα χωρών και για αυτό υπάρχουν παίκτες από Τουρκια, Αγγλία, Πολωνία, Ελλάδα, Αμερική κλπ
Να μιλάει με τους παίκτες περίμενα και να ακούει
όλα τα προβλήματα λύνονται όταν υπάρχει καλή διάθεση .
εγώ έχω δει γιατί έχουν αποχωρήσει πολλοί αξιόλογοι συμπαίκτες από τον σέρβερ επειδή δεν κάνει κανείς τίποτα .
αλλά πως να πας μπροστά όταν ακόμα πιστευουμε/πιστέυεται ότι ''Όταν οι Ελληνες έγραφαν φιλοσοφία εσείς ακόμα κρεμόσασταν από τα δέντρα. ''

Και για να το φέρω και στον Georgia, μόνος μου είχα ζητήσει να κάνουμε ένα τουρνουά οχυρών. Αλλά όταν ρώτησα πόσα άτομα θα μαζευτουν, δεν γεμίζατε ούτε μικρό οχυρό γιατί οι μισοί είσασταν σκοτώμενοι, άλλοι δεν ερχόσασταν στις μάχες κλπ. Τι θελετε να κάνουμε εκει πέρα ; Να παίζουμε 20vs20;
Αφού και με 20 vs 20 δεν έχει ενδιαφέρον για εσάς γιατί δεν βάλατε μεταφορά σε άλλο σέρβερ και μας ταλαιπωρείτε ?[
Αν θέλετε να κάνουμε συζήτηση να την κάνουμε. Αλλά όταν κάποια πράγματα απαγορεύοντε, απαγορεύοντε. Δεν θα αλλάξουν οι κανόνες σήμερα.
οι παπούδες μας πήγαιναν στα καφενεία και έπαιζαν τάβλι / χαρτιά κλπ εμείς παίζουμε ονλινε , η ουσία παραμένει η ίδια ονλινε καφενείο είμαστε τουλάχιστον έτσι το βλέπουμε εμείς του εξωτερικού
φυσικά και θέλουμε να κάνουμε συζήτηση αλλά μετά από τόσες αιχμηρές απαντήσεις που έδωσα / απάντησα δεν νομίζω να θέλετε εσείς.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Pepito Gonzales

Μέλος
τουλάχιστον πέτυχα και κάτι για τους 10 παίκτες που παίζουν ακόμα
επιτέλους κάποιος Game master σκέφτηκε να επισκεφτεί και τον Γεωργία. λογικά την τελευταία φορά που μπήκε στον Γεωργία Game Master ο Meliodas δεν είχε πάει στρατό και τώρα έχει απολυθεί μήνες :p
 

kontria

Μέλος
ΠΕΣΤΑ ΡΕ ΠΕΠΙΤΟ ΓΙΑΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΜΟΝΟ ΘΑ ΜΗΝΩ ΜΟΝΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΟΝΟΜΑΧΙΕΣ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΑΝ ΦΥΓΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΒΟΗΘΑΕΙ ΜΕ ΥΛΙΚΑ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ
 

Pepito Gonzales

Μέλος
Εσύ θα είσαι παρέα πάντα Κώστα γιατί παίζεις και στο Net.
Στους Ελληνικούς σέρβερ όπως τα κάνανε ( βγάλανε όλο το κόμπλεξ πάνω σε μια ....) εγώ πλέον δεν μπορώ να σας βοηθήσω.
 

kontria

Μέλος
ΗΔΕΣ ΡΕ ΠΕΠΙΤΟ ΔΕΝ ΝΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΓΕΩΡΓΕΙΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΝΙΑΖΟΝΑΤΑΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή