περί ψηφοφορίας

  • Δημιουργός θέματος koulantza
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser

Guest
καλησπέρα σας. είδα κάτι που με πείραξε όσον αφορά τις ψηφοφορίες.

πάτησα πάνω στις ψήφους τυχαία και είδα ποιοι ψήφισαν ποιον. παρατήρησα πως υπήρχαν 2πλά και 3πλά ονόματα. πχ koulantza, koulantza1, koulantza2, koulantza3 ktl

είναι σωστό αυτό? το θεωρώ κλοπή και κοροϊδία. να πάω να ανοίξω καμιά 10αριά λογαριασμούς και να μπαίνω από διαφορετική σύνδεση για να ψηφίσω το ίδιο άτομο.

εγώ δεν έχω να κερδίσω τίποτα αλλά ούτε και να χάσω. δε με ενδιαφέρει. αλλά είναι αδικία για τους υποψήφιους. ελπίζω να ληφθούν τα κατάλληλα μέτρα.
 

DeletedUser

Guest
σωστό αυτο που λες και σιγουρα θα ελεγχθούν ολα απο τους υπεύθυνους ειμαι σίγουρος :)
 

DeletedUser

Guest
συμφωνώ απόλυτα μαζί σου..
όμως δεν φταίω εγώ εάν κάποιος με πολλούς λογαριασμούς ήρθε να με ψηφίσει!!
 

DeletedUser

Guest
Σωστο και αυτο.
Πρεπει να ελεγθουν οι ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ οι ip τους η κατι τελος πάντων γιατι κατάλαβα για ποιον λες μάλλον koulantza

Με μια προχηρη ματια που εριξα αμεσος καταλαβα για ποιον :)

Τελος παντων ας μην σπαμαρουμε αλο :p
 

DeletedUser

Guest
Θεωρώ πως το σωστό είναι μετα το τέλος της ψηφοφορίας να αφαιρεθούν οι ψήφοι απο τους διπλους..τριπλουσ..κτλ λογαριασμους.
Σε καμία περιπτωση δεν θα ήθελα να γίνω mod με καλπικη ψηφοφορία
 

DeletedUser

Guest
προσοχή προσοχή. δε θέλω να θίξω κανέναν.

@the leader -> δεν αναφερόμουν σε σένα. δεν είχα δει καν τις ψήφους για τα άτομα που ήταν υποψήφιοι για το φόρουμ.

για τους υποψήφιους του παιχνιδιού μιλάω που είναι και το βασικότερο. θέλω μια δημοκρατική διαδικασία και να εκλεχθούν άτομα τα οποία να είναι ικανά να το διαχειριστούν.
 

DeletedUser

Guest
λοιπόν. έχω πάρει και εγώ ψήφους από άτομο με 4 ακαουντς!! εγώ προσωπικά , δεν το δέχομαι αυτό.
οι υποψήφιοι θα δεχθούν έλεγχο για δεύτερους λογαριασμούς. οπότε δεν πιστεύω ότι κανεις δεν μπορεί να βοηθήσει τον εαυτό του. τώρα για το ότι έχω πάρει ψήφους από δεύτερους λογαριασμούς , δεν φταίω εγω!

επικοινώνησε μαζί μου και ο νάπο66 και μου είπε οτι έχει συμβει το ίδιο και σε αυτόν.
 

DeletedUser

Guest
Επειδή εχει γίνει ήδη θεμα γιατι υπάρχουν ατομα που την πατάνε οπος ο
the leader η πρόταση μου ειναι να δουν οι υπεύθυνοι τις ωρες εγγραφής των πολλαπλών λογαριασμών και να δουν οτι αυτοι που πηραν τις ψήφους ηταν ονλινε εκεινη την ωρα.

Επίσης να δουν τις ip και αν δεν συμπίπτουν απλα να σβηστούν οι ψήφοι.

ειναι αδικια μεγαλη να ακυρωθούν οι παιχτες οπος ο the leader που αυτοι οι 4-5 ακυροι ψηφοι δεν κρινουν το αποτελεσμα.
 

DeletedUser

Guest
Oριστε που φτασαμε..ουτε μια σοβαρη ψηφοφορια δεν μπορομε να κανουμε!!
 

DeletedUser

Guest
δεν ξερω τι λετε αλλα εφοσον βρεθουν κατα την γνωμη μου παιχτες που να εχουν ψηφισει απο το ιδιο ip(πρεπει να αφερουνται).αν ενας υποψηφιος εχει ψηφισει απο το ip του με περισσοτερους παιχτες πρεπει να παρει μπαν σε παιχνιδι και φορουμ.και τελος και δωστε προσοχη.----------------->παιχτες οι οποιοι δημιουργηθηκαν μετα την ανακοινωση των εκλογων θα πρεπει να μην εχουν το δικαιωμα ψηφου.
 

DeletedUser

Guest
προσοχη.----------------->παιχτες οι οποιοι δημιουργηθηκαν μετα την ανακοινωση των εκλογων θα πρεπει να μην εχουν το δικαιωμα ψηφου.

σε αυτο δεν συμφωνώ...
εμενα πχ συμπαίκτες μου απο το παιχνιδη δεν ηταν γραμμένοι και γράφτηκαν για να με ψηφίσουν οπος φαντάζομαι και σε ολους σχεδον τους υποψηφίους.

το θεμα ειναι οι 2πλοι λογαριασμοι και οχι οι φιλοι μας που απλα βοηθανε την προσπάθεια.
 

DeletedUser

Guest
Λοιπόν. Παρατήρησα ότι στον καστέλο1 έχουν δοθεί ψήφοι από παίχτες εν ονόματι : napo69, napo70, napo71 . Μίλησα ξανά με τον napo66 και μου είπε ότι του είναι παντελώς άγνωστοι. Τώρα , είναι σοβαρά πράγματα αυτά??
 

DeletedUser

Guest
πολυ φοβαμαι ομως οτι δεν θα μπορουν να κανουνε και πολα γιατι μπορι να πει καπιοσ ειμαστε αδερφια που και αφτο ιπαρχει .
εγω προσωπικα εχω την ιδια ιρ συνδεση με τον αδερφο μου και εναν φιλοξενουμενο ξαδερφο μου . μαλον θα ηταν καλυτερο να μην ανακοινονωνταν τα αποτελεσματα και να επραταν οι αρμοδιοι κατα την κριση τουσ εστω και αντικανονικα σε καπιεσ περιπτωσης που ενα ατομο ειχε υποπτες αλλα μη παρανομες ψυφους
 

DeletedUser

Guest
σε αυτο δεν συμφωνώ...
εμενα πχ συμπαίκτες μου απο το παιχνιδη δεν ηταν γραμμένοι και γράφτηκαν για να με ψηφίσουν οπος φαντάζομαι και σε ολους σχεδον τους υποψηφίους.

το θεμα ειναι οι 2πλοι λογαριασμοι και οχι οι φιλοι μας που απλα βοηθανε την προσπάθεια.

δεν ειναι σωστο αυτο σε καμια περιπτωση.αυτοι που παιζουν γουεστ ψηφιζουν.για παραδειγμα θα σου αρεσε να βαλω εγω τον πατερα μου να παει να φτιαξει λογαριασμο.?
 

DeletedUser

Guest
ο ναπο εχει αλλους 65 πως νομιζετε οτι προεκυψε το 'Napo66' :p
 

DeletedUser

Guest
φιλε ενοω παιχτες/φιλους απο το παιχνίδι ενοιτε...οχι ασχετους.
ολοι οι φιλοι μου εχουν ίδιο ονομα και στο παιχνιδη και εδω μην τρελαθούμε τωρα. :)
 

DeletedUser

Guest
πολυ φοβαμαι ομως οτι δεν θα μπορουν να κανουνε και πολα γιατι μπορι να πει καπιοσ ειμαστε αδερφια που και αφτο ιπαρχει .
εγω προσωπικα εχω την ιδια ιρ συνδεση με τον αδερφο μου και εναν φιλοξενουμενο ξαδερφο μου . μαλον θα ηταν καλυτερο να μην ανακοινονωνταν τα αποτελεσματα και να επραταν οι αρμοδιοι κατα την κριση τουσ εστω και αντικανονικα σε καπιεσ περιπτωσης που ενα ατομο ειχε υποπτες αλλα μη παρανομες ψυφους

Σου φαίνεται εσένα λογικό να είναι αδέρφια οι napo69 , 70 , 71 ?? Και όχι μονο αυτό ! Ψηφισαν τον καστέλο1! Δηλαδή , αποκλείεται να είναι του napo66!
 

DeletedUser

Guest
δεν αποκλειεται....
καποιος υποψήφιος μπορει να κανει προβοκατσια σε καποιον αλον...να τον ψηφίζει δηλαδη για να ακυροθει αφου θα παρει ψηφους απο ηδιο λογαριασμο.
(δεν λεω για τον ναπο δεν το ξερω το παιδι γενικα μιλάω)


ε τοτε θα σβήσει ψηφους απο οοοοοοοοοολους τους υποψηφιους...

με δουλεύεις?? αφού οι υποψήφιοι θα δεχθούν έλεγχο! ποιος από τους υποψηφίους θα είχε τα κότσια να φτιάξει λογαριασμό για να προσπαθήσει να κάψει έναν άλλο ενώ ξέρει οτι έτσι θα κάψει τον εαυτό του??
 

DeletedUser

Guest
sorry αλλα σου φαινεται σωστο?να βαλεις 20 ατομα να γραφτουν στο γουεστ για να ψηφισουν εσενα?αν ειναι δυνατον.?εμενα ο αδερφος μου(ονομα δεν λεω)δεν εχει πει σε κανενα
 

DeletedUser

Guest
λογικο δεν ειναι αλλα αυτοι θα φωναζουν οσο θελουν αφου δεν μπορουμαι να αποδειξουμαι κατι κατα τους και ουτε σωστο θα ηταν να ακυρωθουν οι ψηφοι αφτων που γραφτικαν μετα γιατι καπιος μπορει να μην θελει να σημετεχει στο forum αλλα να θελει να περασει η γνωμη του στο πιος θα ειναι moderator . Βεβαια δεν πρεπει να μετρησουν τετοιου ειδουσ ψηφοι στην ψηφοφορια για το forum moderator αλλα μονο για το παιχνιδι
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή