οχυρο -ccp fort

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser2752
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser2752

Guest
Τρομερή μαχη αναμενεται να ξεκινησει σε λιγα λεπτα στο ccp fort
Αυτη τη στιγμη η καταμετρηση δινει 427 παιχτες:eek:(μαλλον καποιο δεν θα εχουν συμετοχη λογω της προσφατης αναβαθμησης).
 

DeletedUser

Guest
αυτη η μαχη με εκανα να σκεφτω λιγο
τι αναμενουμε να γινει με τα οχυρα.

σε λιγο καιρο θα φτασουν καμια 20αρια ατομα στα 99 level.
γυρω στα 500 ατομα θα ειναι απο 80 level Και ανω.

Οποτε θα τσακωνομαστε ποιος θα κατσει πισω απ'τον αλλον
για να γλιτωσει τη σφαγη.
Αμα δεν γινει καποιο update θα ξενερωσουμε πολυ ασχημα πιστευω.

Οσο για τη μαχη.
Να συγχαρω τους αντιπαλους για την τακτικη τους.
στην αρχη μου φανηκε πως ειναι διεστραμενει με αυτο το πλανο
αλλα απ'οτι φαινεται δουλευει μια χαρα
και επιτελους βλεπουμε καμια καλη μαχη. ;)
 

DeletedUser1509

Guest
αυτη η μαχη με εκανα να σκεφτω λιγο
τι αναμενουμε να γινει με τα οχυρα.

σε λιγο καιρο θα φτασουν καμια 20αρια ατομα στα 99 level.
γυρω στα 500 ατομα θα ειναι απο 80 level και ανω.

οποτε θα τσακωνομαστε ποιος θα κατσει πισω απ'τον αλλον
για να γλιτωσει τη σφαγη.
αμα δεν γινει καποιο update θα ξενερωσουμε πολυ ασχημα πιστευω.

οσο για τη μαχη.
να συγχαρω τους αντιπαλους για την τακτικη τους.
στην αρχη μου φανηκε πως ειναι διεστραμενει με αυτο το πλανο
αλλα απ'οτι φαινεται δουλευει μια χαρα
και επιτελους βλεπουμε καμια καλη μαχη. ;)

αν δεν κανουν κατι οι γερμανοι να αυξηθει το οριο του επιπεδου 99 δεν θα κατσουν για πολυ οσοι ειναι 99 επιπεδο δεν φτανουν μονο οι μαχες,οι μονομαχιες και η συλλογη μεταλλιων
 

DeletedUser2752

Guest
πηρα μερος στη μαχη......κατα την γνωμη μου, πολυ κακη τακτικη απο τους επιτιθεμενους.
καποια στιγμη ανεβαινανε 2 με 3 ατομα στους πυργους και τους καθαριζαμε αμεσως.
μολις καταβανε το λαθος και ανεβηκαν μαζικα πηγε να γινει μαχη, αλλα πλεον ειχαν χασει πολλούς.
τελικο αποτελεσμα......η αμυνα εχασε 90, ενω η επιθεση 140!!!!!!!
ειναι πολλα τα 50 ατομα διαφορα......
 

DeletedUser

Guest
οντως χασαμε απο βλακεια λιγων παιχτων που δεν ακολουθησαν το σχεδιο !!
 

DeletedUser

Guest
καλημερα σε ολους

εμεις απο την μερια μας σαν CCP αποφασισαμε γαι να κρατησουμε το επιπεδο ψηλα να μην κανουμε διπλες κ τριπλες κ κοντρες επιθεσεις .

για να γινονται ωραιες κ σοβαρες μαχες Οχυρων ..

αλλα ..?? χτες δεν επρεπε να γινει εκδηλωση επιθεσης σε Οχυρο μας ..
κ καναμε κ εμεις μια κοντρα επιθεση .αναγκαστικα ..

1) το headquarters δεν ηταν ενα προς ενα ,, ετσι νομιζα αλλα ειχε χτυπηθει συμμαχικο μας Οχυρο την ιδια ωρα , κ ηταν 50 πολυ καλοι μαχητες μας εκει
το Οχυρο μας χαθηκε λογω χαμηλης δυναμικοτητας παιχτων ,,


σημερα που ειμασταν ισοι εγινε ντερμπι .. κ ετσι πρεπει

δηλαδη δεν σας φανηκε περιεργο που στο headquarters μεινατε 60 ατομα ζωντανοι στην επιθεση ,,?? κ οτι 5 γυρο ηταν το σκορ 120 - 72 ..
κ σημερα .?? μεχρι 20 γυρο ειμασταν ισοι ,,

anyway δεν πειραζει δεν θελω να χαλασω την χαρα των ΤΖΑΜΠΑΤΖΗΔΩΝ γαιτι παιξανε τιμια . κ τους αξιζει .. κ ειναι κ ωραιοι κ σοβαροι μπραβο τους


2) χτυπιεται Οχυρο μας ενω υπαρχει σοβαρο προβλημα στην μητρικη μας πολη απο χακαρισμα ενος συμβουλου μας κ εχει πεταξει ολα τα μελη εξω ..

* * * μπορει να ηταν κανονισμενο απο πριν δεν λεω ..
αλλα η Ηγεσια DMU επρεπε να ακυρωσει την επιθεση ,,

δεν εκμεταλευομαστε καταστασεις για το συμφερον μας ..
κοιταμε να κρατησουμε το επιπεδο ψηλα οπως αρμοζει ..

κ εγω μπορω να εκδηλωσω επιθεση σε ολα τα Οχυρα σας κ στα δικα μου κ να παρω ενα Οχυρο ,,
αλλα οπως εγινε κ στο DMU k allies το παλιο FG fort ,επισκιαστηκε η νικη
κ σημερα παραλιγο να γινει παλι ..

το DMU k allies ετσι οπως χαθηκε το μονο που εγινε ειναι να παρατησουν το παιχνιδι καποιοι πολλοι καλοι παιχτες k γενικα επεσε το επιπεδο ..
συμπερασμα : δεν πρεπει να ξαναγινει , κ σημερα παραλιγο να επαναληφθει ,,



ο στοχος ειναι :
η ωραια κ η σωστη μαχη Οχυρου που θα αφησει εντυπωσεις
κ ενθουσιασμο για την κατακτηση για την ηττα για το πλανο μαχης , οργανωση , ο κοσμος που θα ανταποκριθει στο καλεσμα , για ολα αυτα

η κατακτηση οχυρου ειναι μεσα στου στοχους αλλα τα υπολοιπα νομιζω ειναι πιο σημαντικα ..

* *
 

DeletedUser

Guest
1. Στο headquarters η μόνη μάχη που υπήρχε εκείνη την μέρα ήταν 3 ώρες πριν Η ΕΠΙΘΕΣΗ των GU στο HD. Ήταν δική σας επίθεση, μαζέψατε 37 άτομα μόνο και πέσανε εύκολα. Αν αυτό έφταιγε που χάσατε μετά καλώς, το δέχομαι... άλλη μάχη δεν υπήρχε εκείνη την μέρα.

2. Η διαφορά στο FORT ήταν ότι ήσασταν πλέον υποψιασμένοι για το σχέδιο και παίξατε καλύτερη άμυνα ενώ κι εμείς δεν παίξαμε τόσο καλά αφού αρκετοί σύμμαχοι δεν ακολούθησαν πιστά το σχέδιο. Επίσης είχαμε σπάσει τις δυνάμεις μας στέλνοντας αρκετούς καλούς παίκτες στην άμυνα των ΤΖΑΜΠΑ. Τέλος την μεγάλη διαφορά στην νίκη σας, την έκανε ο frontman και του δίνω συγχαρητήρια προσωπικά. Αν δεν ήταν αυτός θα ήταν πολύ αλλιώς τα πράγματα. Σίγουρα πάντως δεν φταίει το ποιος ήταν και ποιος δεν ήταν... με την ίδια λογική κι εμείς χτες δεν είχαμε Anodino, Silenzio και άλλα μεγάλα κεφάλια...ας μη το πάμε εκεί...

3. Το τι έγινε στην πόλη σας μάλλον δεν αφορά την DMU ή οποιονδήποτε άλλο. Αφορά εσάς και μόνο εσάς. Έμαθα τι έγινε (αφού είχα δηλώσει την επίθεση) αλλά δεν θεωρώ πως "ΕΠΡΕΠΕ" να σταματήσει η επίθεση ή κάτι τέτοιο ειδικά από την στιγμή που δεν αξιώθηκε κανείς σας να στείλει ένα πμ και να πει "μάγκες, συνέβη αυτό". Εγώ αν το έκανες θα το σεβόμουν. Αυτοβούλως δε θα έκανα τίποτα.
 

DeletedUser

Guest
Συμφωνω με τον lioneye , ο σκοπος δεν αγιαζει τα μεσα ας κρατησουμε ενα επιπεδο για να γουσταρουμε ολοι .
 

DeletedUser

Guest
Συμφωνω με τον lioneye , ο σκοπος δεν αγιαζει τα μεσα ας κρατησουμε ενα επιπεδο για να γουσταρουμε ολοι .

Εμείς όταν δηλώσαμε δεν ξέραμε τι έγινε, δε μας ενημέρωσε κανείς. Είναι τουλάχιστον ονειροπόλο να λέτε πως έπρεπε να ευαισθητοποιηθούμε και να οπισθοχωρήσουμε από μόνοι μας, χωρίς καν να μας ενημερώσετε... κανείς δε θα το έκανε, ούτε εσείς.

Και στην τελική "ο σκοπός αγιάζει τα μέσα" πάει περισσότερο σε εσάς... που θέλετε μεν ένα επίπεδο, αλλά μόλις βρήκατε τα σκούρα (χακάρισμα + μάχη) ξεχάσατε το επίπεδο και δηλώσατε κόντρα μάχη. Ο σκοπός (κρατάμε το fort) άγιασε τα μέσα (κόντρα μάχη στο Τζαμπα) λοιπόν...?

Με δύο μέτρα και δύο σταθμά ?
 

DeletedUser

Guest
εγω με τη σειρα μου θα διαφωνισω..!

αν ειχα παρομοια ευκαιρια και εβρισκα τους (εχθρους) μου σε δυσκολη θεση θα το εκμεταλευομουν.

εξαλλου αυτη ειναι η ομορφια του παιχνιδιου ,,

εγω θεωρω πως και οι δυο πλευρες κρατανε ενα καλο επιπεδο και ολα κυλουν μια χαρα.:)
 

DeletedUser2217

Guest
1. Στο headquarters η μόνη μάχη που υπήρχε εκείνη την μέρα ήταν 3 ώρες πριν Η ΕΠΙΘΕΣΗ των GU στο HD. Ήταν δική σας επίθεση, μαζέψατε 37 άτομα μόνο και πέσανε εύκολα. Αν αυτό έφταιγε που χάσατε μετά καλώς, το δέχομαι... άλλη μάχη δεν υπήρχε εκείνη την μέρα.

2. Η διαφορά στο FORT ήταν ότι ήσασταν πλέον υποψιασμένοι για το σχέδιο και παίξατε καλύτερη άμυνα ενώ κι εμείς δεν παίξαμε τόσο καλά αφού αρκετοί σύμμαχοι δεν ακολούθησαν πιστά το σχέδιο. Επίσης είχαμε σπάσει τις δυνάμεις μας στέλνοντας αρκετούς καλούς παίκτες στην άμυνα των ΤΖΑΜΠΑ. Τέλος την μεγάλη διαφορά στην νίκη σας, την έκανε ο frontman και του δίνω συγχαρητήρια προσωπικά. Αν δεν ήταν αυτός θα ήταν πολύ αλλιώς τα πράγματα. Σίγουρα πάντως δεν φταίει το ποιος ήταν και ποιος δεν ήταν... με την ίδια λογική κι εμείς χτες δεν είχαμε Anodino, Silenzio και άλλα μεγάλα κεφάλια...ας μη το πάμε εκεί...

3. Το τι έγινε στην πόλη σας μάλλον δεν αφορά την DMU ή οποιονδήποτε άλλο. Αφορά εσάς και μόνο εσάς. Έμαθα τι έγινε (αφού είχα δηλώσει την επίθεση) αλλά δεν θεωρώ πως "ΕΠΡΕΠΕ" να σταματήσει η επίθεση ή κάτι τέτοιο ειδικά από την στιγμή που δεν αξιώθηκε κανείς σας να στείλει ένα πμ και να πει "μάγκες, συνέβη αυτό". Εγώ αν το έκανες θα το σεβόμουν. Αυτοβούλως δε θα έκανα τίποτα.





1)Ειστε καλυτεροι απο εμας.Μπραβο σας!!

2)Την αλλη φορα φιλε Frontman να μην ερ8εις στην μαχη για να μας πουν "εφταιγε το χορτο,δεν ηταν κουρεμενο"(βλεπε sir Takis)

3)Οφειλω να συνγχαρω τα παιδια της CCP-DESPERADOS που δεν επραξαν ως "κοτες".
 

DeletedUser

Guest
είπα κι εγώ πόσες ώρες θα κάνει να σκάσει κάποιος κομπλεξικός :)

συνεχίστε τώρα οι του είδους σου. οι σοβαροί τα είπαμε. καλησπέρα σας.
 

DeletedUser

Guest
φιλε Ripper ,,

δεν μιλας σωστα κ κατεβαζεις πολυ το επιπεδο της συζητησης ..

διαλογο κανουμε ..
 

DeletedUser

Guest
μπραβο σε ολους!ωραια μαχη, αν και ελειπαν μερικοι καλοι παιχτες....
 

DeletedUser2065

Guest
Μπράβο για χθές στην άμυνα, καλη μάχη, η επίτηθέμενοι στο CCP FORT δεν ακολούθησαν πιστά τις οδηγίες, ακόμα και "σοβαρά" άτομα κοιτάξαν μόνο την πάρτη τους και πήγαν για το xp.. Φιλε Athan θα διαφωνίσω οτι ο λόγος του οτι χάσατε το οχυρό την προηγούμενη βδομάδα ηταν μια άλλη μάχη που ελαβε χώρα, βέβαια έπαιξε τον ρόλο του. Το σχέδιο που ακολουθήσανε τα παιδιά στο Headquarters το ακολουθήσανε πιστά, εγω είδα μαζικα 120 ατομα να κινείτε οπως έλεγε το πλάνο δεν είδα κανεναν Online να πηγαίνει για την πάρτη του. Αυτη τη φορά, η άμυνα στο FORT (πρωην πειρατων) ηταν διαβασμένη άρα καλύτερη, η επίθεση λαβώθηκε απο την ολιγωρία μερικών και τον ωχαδελφισμό τους (ωχ αδελφέ εγω θα κάνω τη διαφορά; τοσα άτομα έχει, ας πάρω λιγο xp) ολα αυτά σαν παράγωντες καταλήξαν σε μια νίκη για τους αμυνόμενους, μια νίκη πολύ δίκαια χωρίς καμία αμφισβήτηση.. Εγω προσωπικά όμως, στην θέση του οποιοδήποτε εχθες, σε οποια πλευρά και να ημουν θα προτιμούσα την επίθεση (οπως και έκανα) και αν το έκανε και η ccp αυτο, πολύ πιθανόν θα είχαμε ανταλαγές οχυρών :p δηλαδη νίκη στην επίθεση και στα 2 οχυρά.. Μπράβο και πάλι σε όσους πήραν μέρος εχθες στις μάχες, αλλα οχι σε όλους.. εκτος απο τους παρτάκιδες
 

DeletedUser

Guest
Η αμοιβαία εκτίμηση μεταξύ των Διοικήσεων της DMU και της CCP είναι γνωστό οτι υπάρχει.
Ήρθε η ώρα να κτίσουμε και αμοιβαία εμπιστοσύνη.
Υπάρχει ήδη επικοινωνία μεταξύ μας και θα συνεχιστεί, με γνώμονα την πρόοδο του παιχνιδιού, την τιμιότητα στις εκατέρωθεν κινήσεις και την ευχαρίστηση του παιχνιδιού για όλους μας, ανεξάρτητα οικογένειας και συμμαχικών προτιμήσεων.
Οι μάχες ένας προς έναν και η ανακωχή για ένα έως δύο εορταστικά 3ήμερα, θα γίνει αντικείμενο διαπραγματεύσεων.
Σας παρακαλώ σε αυτό το διάστημα να αποφύγουμε όλοι πράξεις ή λόγια που δυναμιτίζουν την κατάσταση!
Η αντιπαλότητα στο παιχνίδι παραμένει γιατί αλλιώς δεν έχει νόημα η συνέχισή του.
Η αντιπαλότητα σε προσωπικό επίπεδο και ο μη σεβασμός του αντιπάλου δεν έχει θέση εδώ: όποιος θέλει να είναι μέλος της μιας ή της άλλης οικογένειας, ή σύμμαχος ή απλώς ένας ανώνυμος και ανεξάρτητος παίκτης του West, θα το σεβαστεί, αλλιώς θα του γυρίσουμε την πλάτη...
Στα επιμέρους επιχειρήματα για τις μάχες, τις στρατηγικές, τις επιλογές δεν θα απαντήσω συγκεκριμένα: η DMU και προσαρμόζεται γρήγορα στα νέα δεδομένα, και στρατηγική παράγει και μάχες ένας προς έναν ξέρει να κάνει και αποφεύγει πλέον τις μαζικές και fake επιθέσεις.
Και τέλος δεν χρειάζεται την βοήθεια κανενός ξένου προς το παιχνίδι παράγοντα για να επικρατήσει: το κάνει με τη δύναμη των όπλων, την τεχνική, την οργάνωση και την πειθαρχία - και το ξέρετε άπαντες - φίλοι και αντίπαλοι!
Σας ευχαριστούμε για την προσοχή,
για την Διοίκηση της Dead Man Union,
Silenzio.
 

DeletedUser

Guest
φιλε ripper ,,

δεν μιλας σωστα κ κατεβαζεις πολυ το επιπεδο της συζητησης ..

διαλογο κανουμε ..

απαντάω όπως αξίζει στον καθένα... άλλος έριξε λάδι στην φωτιά. αλλά έτσι γίνεται συνήθως όταν δεν υπάρχουν αντιεπιχειρήματα.
 

DeletedUser

Guest
η μαχη καλως εγινε , ασχετα με το χακαρισμα της ντεσπεραντος , και το ιδιο θα ελεγα ακομα κι αν την χαναμε..

το χακαρισμα της ντεσπεραντο και οποιασδηποτε πολης ή χαρακτηρα δεν πρεπει να επαναληφθει !!

αν υπαρχουν 5-6 πιτσιρικαδες ή ανεγκεφαλοι που προκειμενου να καταφερουν το σκοπο τους χρησιμοποιουν ολα τα μεσα , καλο ειναι να τους κανουμε περα γιατι δεν προσθετουν στο παιχνιδι , αφαιρούν..
 
Κορυφή