οδηγός για τα θέματα μου μας απασοχολούν

DeletedUser

Guest
Επειδή όλα τα τόπικς με στοιχεία για μυθικά όπλα/κλειδιά και κρυφές αποστολές έχουν γεμίσει με σπαμ και δεν μπορεί κανείς να βρει τίποτα θα βάζουμε εδώ όλα τα στοιχεία.Π.χ.

Το σπαθί του Χερνάντο
Ζημιά:95-125
Προυποθέσεις:Στο λέβελ 25 πρέπει να διαλέξουμε την αποστολή κλπ κλπ.Το έκανα σαν παράδειγμα.Εδώ μόνο στοιχεία,ούτε σπαμ ούτε καν μπράβο που το βρήκες.Παρακαλώ τους μοντς να σβήνουν οποιοδήποτε post που δεν περιέχει στοιχείο.

Σκοπός του θέματος είναι να συγκεντρώσουμε εδώ ότι ξέρουμε και μετά να κλειδώσει.Απλό
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Σπαθί του Χερνάντο

Ξεκινάω πρώτος με κάτι κλασικό...

Τα 3 σημειώματα είναι μία από τις προϋποθέσεις για να πάρουμε το σπαθί του Hernando.
Οι άλλες είναι:
1) Να είμαστε lvl 57.
2) Να είναι Δευτέρα και ώρα server 19.00-19.20.
3) Να έχουμε το βιβλίο με τραγούδια (το παίρνουμε από τη δουλειά Ευαγγελισμός)
4)να εχουμε ακολουθησει συγκεκριμενες αποστολες αποφασης(παρακατω παρουσιαζω ποιες πρεπει να ακολουθησετε).

MΕΡΟΣ (1)

Στο lvl 25 δίνονται δύο αποστολές.
Η μία από τον Σερίφη που ονομάζεται "Πολλά λάφυρα" και η άλλη από τον Ινδιάνο τον Waupee που ονομάζεται "Δολιοφθορά".
O πρώτος μας ζητάει να του δώσουμε 5 πετσιά κάστορα και μας ανταμοίβει με 500 δολάρια.
Ο δεύτερος μας ζητάει μας του δώσουμε 5 παγίδες για κάστορες και μας ανταμοίβει με 100 XP και την πίπα ειρήνης (Calumet στα αγγλικά).

ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 2 ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ!!!
ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ, ΑΠΛΑ ΕΞΑΦΑΝΙΖΕΤΑΙ.

ΜΕΡΟΣ (2)

Στο lvl 39 πρέπει να πάρουμε ξανά μία απόφαση ως προς το ποια αποστολή θα κάνουμε και συγκεκριμένα:
(Α) Ο Waupee μας ζητάει 3 ρολά υφάσματος και μας προσφέρει 800 δολάρια (αποστολή "Decision 1-Gold trade")
(Β-1) H Maya δεν μας ζητάει τίποτε και μας δίνει 1400 δολάρια (αποστολή Decision 2 - Offer)
και
(Β-2) Η Maya μας ζητάει 5 Σημαίες και μας δίνει 700 δολάρια (αποστολή Decision 2 - Commercialization)

ΚΑΙ ΕΔΩ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΟΛΗ (Α) ΤΟΥ WAUPEE Η ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ (Β-1) ΚΑΙ (Β-2) ΤΗΣ MAYA!!!
ΑΝ ΕΠΙΛΕΞΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΤΟΥ WAUPEE ΕΞΑΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ ΤΗΣ MAYA (ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΑ)!


Σύμφωνα με τα όσα είναι γνωστά από τον αγγλικό server, αλλά και από το site http://www.weststats.com, ανάλογα με τις αποφάσεις που θα πάρουμε σε όλες τις παραπάνω αποστολές, θα ξεκλειδωθεί αργότερα, στο lvl 57, μία κρυφή αποστολή όπου θα μπορέσουμε να διεκδικήσουμε (εφόσον πληρούμε ΚΑΙ κάποιες άλλες προϋποθέσεις) το σπαθί του Hernando, που είναι το δυνατότερο μέχρι στιγμής όπλο.
Από αυτά λοιπόν που έχουν γραφτεί εκεί, ΜΟΝΟ ΟΣΟΙ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΝ ΤΙΣ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ ΤΟΥ WAUPEE ΚΑΙ ΣΤΟ LVL 25 ΚΑΙ ΣΤΟ LVL 39, έχουν τη δυνατότητα να διεκδικήσουν το παραπάνω σπαθί.
Οι υπόλοιποι δεν μπορούν να το διεκδικήσουν (εκτός αν αλλάξει κάτι αργότερα)
 

DeletedUser

Guest
Και αφού δεν βλέπω προθυμία συνεχίζω με Belle Star...

Στο επίπεδο 40 εμφανίζεται στη Maya μια αποστολή που σου λέει να νικήσεις το γεράκι (έναν δειλό).
Αμέσως μετά σου ζητάει ένα ακριβές ρεβόλβερ και να χάσεις τη μονομαχία με το γεράκι!

-Ολοκληρώνεις την παραπάνω αποστολή
-Φοράς κάτι φανταχτερό
-Κρατάς μια εφημερίδα
-ΔΕΝ κρατάς όπλο

Έχοντας τις παραπάνω προϋποθέσεις μπαίνεις στο παιχνίδι Πέμπτη 10:00 με 10:20 το πρωί.
Η Maya εμφανίζει μια νέα αποστολή: Να νικήσεις το γεράκι χωρίς όπλο!
Όταν το κάνεις παίρνεις τις εξής ανταμοιβές:

250 πόντους εμπειρίας
250$
Το πιστόλι Deringer του Belle Star

Συμβουλή: Για να νικήσεις το γεράκι στη μονομαχία έχεις και τις 4 αποφυγές στη μονομαχία να σκύβεις δεξιά!


Σημείωση:Η ώρα έχει αλλάξει και δεν ξέρουμε τα ακριβή όρια.Εγώ το πήρα στις 16.45 την προηγούμενη Πέμπτη,αλλά επίσης την προηγούμενη Πέμπτη το πήρε μια συμπολίτισσα μου στις 20.00....Τα συμπεράσματα δικά σας.
 

DeletedUser

Guest
αυτα ξερουμε ως τωρα τα υπολοιπα απο μαχες οχυρων
 

DeletedUser

Guest
πώς ανοίγουμε όλες τις δουλειές

Ξέρουμε και από τον Harlan ένα τρόπο να μοιράσουμε τις ικανότητες και να ανοίξουμε όλες τις δουλειές.Πιστεύω είναι πολύ σημαντικό και αξίζει να μπει και εδώ


Προϋπόθεση 1η: Να έχετε κάνει όλες τις αποστολές που δίνουν πόντους ικανοτήτων και ιδιοτήτων... (λογικό)

Προϋπόθεση 2η: Να έχετε συμπληρώσει τουλάχιστον το σετ του κυρίου...(ναι,ναι ΚΑΙ το μπαστούνι)

Προϋπόθεση 3η: Να μοιράσετε τις ικανότητες σας έτσι...

Δύναμη: 6
Κινητικότητα 14
Επιδεξιότητα 40
Χαρισματικότητα 50


Κατασκευή: 6
Σθένος: 6
Ανθεκτικότητα 6
Αντοχή 38
Πόντοι υγείας 6

Ιππασία 14
Αντανακλαστικά 14
Αποφυγή 14
Κρύψιμο 122
Κολύμπι 14


Στόχευση 40
Σημάδι 94
Στήσιμο παγίδων 85
Εξαιρετικές κινητικές ικανότητες 40
Επιδιόρθωση 40


Ηγεσία 81
Τακτικές 62
Εμπόριο 50
Ζωώδες Ένστικτο 50
Εμφάνιση 96
 

DeletedUser3436

Guest
υπαρχει πιο ευκολος τροπος....μισο να το βρω
 

DeletedUser184

Guest
εκανες ενα λάθος..το πιστόλι αλλαξε ώρα δεν εμφανίζεται πλεον η ώρα 10 το πρωι..
 

DeletedUser

Guest
σημείωση:η ώρα έχει αλλάξει και δεν ξέρουμε τα ακριβή όρια.εγώ το πήρα στις 16.45 την προηγούμενη πέμπτη,αλλά επίσης την προηγούμενη πέμπτη το πήρε μια συμπολίτισσα μου στις 20.00....τα συμπεράσματα δικά σας.

το έχω γράψει
 

DeletedUser3436

Guest
ε ναι εγω ξερω πως ηταν για της 8 το απογευμα....τωρα μπορει να το εκαναν και στης 4 και μιση........
 

DeletedUser

Guest
Εγώ το πήρα στις 17:16 ακριβώς αλλά σε άλλο κόσμο εβλεπα την αποστολη (ομως δεν προκαλούσα τον Billy γιατί κράταγα 50 000$:)) ως τις 9 το βράδυ περίπου.
 

DeletedUser3788

Guest
Το πιστόλι Deringer του Belle Star
να ρωτήσω οταν λέμε να φοράμε κάτι φανταχτερό εννούμε π.χ.φανταχτερές μπότες ιππασίας ή περιέργο πουκάμισο??
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Το πιστόλι Deringer του Belle Star

Dexthka thn apostolh alla dn mporw na ton nikhsw xwris oplo ti na kanw??:/:(
 

DeletedUser3788

Guest
σκίψε σε όλους τους γύρους δεξιά
με 3ς-4ς μονομαχίες το πολύ θα τον νικήσεις
 
Κορυφή