μήπως κάνουμε ένα μεγάλο λάθος;

  • Δημιουργός θέματος Pao0And
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
έκανα αναζήτηση και δεν βρήκα κάτι οπότε αρχίζω! ακόμα και αν υπήρχε ένα παρόμοιο θέμα θέλω να ακούσω τις απόψεις σας με τα σημερινά δεδομένα.
Από όσο ξέρω υπάρχουν οδηγοί που σε γενικές γραμμές λένε: μονομάχος/στρατιώτης αναβαθμίζει μόνο στόχευση ή σθένος, ο τυχοδιώκτης αναβαθμίζει μόνο εμπόριο και στήσιμο παγίδων (αν θυμάμαι καλά:rolleyes:) και κάνει συνεχώς αποστολές που του δίνουν χρυσάφι ή εμπειρία. Οι κτίστες κτίζουν την πόλη. Καμία κατηγορία δεν ασχολείται με τις αποστολές! μήπως όμως κάνουμε ένα μεγάλο λάθος; είναι ένα απλό παιχνίδι! προσωπικά το βλέπω μονότονο να μπαίνω να βάζω 2 δίωρα εξόρυξη ασημιού και μετά πάλι 2 δίωρα και πάλι και πάλι και ύπνο το βράδυ! κάθε μέρα! όλες τις μέρες! το μόνο που σπάει την μονοτονία είναι η αγορά μερικών αντικειμένων. και ξαναρωτώ μήπως κάνουμε ένα μεγάλο λάθος;;; μήπως η μαγεία του παιχνιδιού βρίσκετε στις αποστολές;;; οι αποστολές σπάνε την μονοτονία και χαιρόμαστε πιο πολύ το παιχνίδι. η ερώτηση που σας θέτω είναι: μήπως η αληθινή μαγεία του παιχνιδιού βρίσκετε στις αποστολές και εμείς κοιτάμε μόνο το πως θα βγάλουμε περισσότερα λεφτά ή εμπειριία απο μία δουλειά. το διασκεδάζουμε πραγματικά το παιχνιδι;

σορυ αν σας κούρασα!
 

DeletedUser

Guest
1)Aμα βαρεθηκες σταματα το παιχνιδι...:rolleyes:
2)Αν κανεις αποστολες δεν θα ανπτυχθεις τοσο καλα και θα χαλασει ο χαρακτηρας σου λογο του οτι θα αλλαζει τις ικανοτιτες σου για να κανεις αποστολες
 

DeletedUser

Guest
δεν λέω πως βαρέθηκα. απλά λέω πως το παιχνίδι είναι πιο ωραίο με τις αποστολές
 

DeletedUser

Guest
λοιπον φιλε μου αν εχεις λεφτα εχει και ρουχα που βοηθανε καποια στιγμη στις αποστολες και εχεις και σαμανο να αλαξεις μερικες ικανοτητες να κανεις την αποστολη και μετα εισαι ετοιμος:d:d
 

DeletedUser

Guest
1)Aμα βαρεθηκες σταματα το παιχνιδι...:rolleyes:
2)Αν κανεις αποστολες δεν θα ανπτυχθεις τοσο καλα και θα χαλασει ο χαρακτηρας σου λογο του οτι θα αλλαζει τις ικανοτιτες σου για να κανεις αποστολες

1) To παλικάρι έθεσε έναν προβληματισμο, δεν είναι λύση να του πούμε σταμάτα το παιχνίδι.

2) Διαφωνώ μαζί σου. Δεν χρειάζεται να αλλάζεις ικανότητες για να κάνεις τις αποστολές. Αυτο το κάνεις για να κάνεις κάποιες εργασίες. Οι περισσότερες αποστολές απλα χρειάζεται να έχεις κάποιο επίπεδο για να μπορείς να τις κάνεις.

3) Απο το 49 επίπεδο, η επόμενη αποστολή είναι στο 75. Θεωρώ πολύ μεγάλο το κενό. Οντως απο ένα σημείο και μετα γίνετε μονοτονο, αλλα δεν το παρατάς.

Μην το παίρνεις προσωπικά που διαφωνώ μαζί σου. Σέβομαι την γνώμη σου, απλά λέω και εγω την δική μου.
 

DeletedUser

Guest
Αν κανεις αποστολες δεν θα ανπτυχθεις τοσο καλα και θα χαλασει ο χαρακτηρας σου λογο του οτι θα αλλαζει τις ικανοτιτες σου για να κανεις αποστολες

Όταν λες θα χαλάσει ο χαρακτήρας τί εννοείς... θα βγάλει μούχλα και θα αρχίσει να μυρίζει; Παιδιά πάρτε το χαμπάρι αυτό το παιχνίδι είναι RPG & RPG χωρίς αποστολές δεν υπάρχει. Προσωπικά ξεκίνησα το παιχνίδι αρχές Μαρτίου, είμαι ήδη επίπεδο 50, έχω κάνει όλες τις αποστολές (οι οποίες παρεμπιπτόντως δίνουν τρομερά bonus & $$$), έχω ποσοστό νικών στις μονομαχίες κοντά στο 70% και με τις ικανότητες μοιρασμένες μπορώ και κάνω δουλειές που δίνουν και ΧΡ και $$$. Με λίγα λόγια ΠΟΙΚΙΛΙΑ στο Gameplay!!
RPG=Ανάπτυξη του χαρακτήρα όπως γουστάρει ο καθένας. Δεν υπάρχει λάθος και σωστό, μόνο επιλογές και γούστα. ;):D
 

DeletedUser

Guest
όταν λες θα χαλάσει ο χαρακτήρας τί εννοείς... θα βγάλει μούχλα και θα αρχίσει να μυρίζει; παιδιά πάρτε το χαμπάρι αυτό το παιχνίδι είναι rpg & rpg χωρίς αποστολές δεν υπάρχει. προσωπικά ξεκίνησα το παιχνίδι αρχές μαρτίου, είμαι ήδη επίπεδο 50, έχω κάνει όλες τις αποστολές (οι οποίες παρεμπιπτόντως δίνουν τρομερά bonus & $$$), έχω ποσοστό νικών στις μονομαχίες κοντά στο 70% και με τις ικανότητες μοιρασμένες μπορώ και κάνω δουλειές που δίνουν και χρ και $$$. με λίγα λόγια ποικιλια στο gameplay!!
Rpg=ανάπτυξη του χαρακτήρα όπως γουστάρει ο καθένας. δεν υπάρχει λάθος και σωστό, μόνο επιλογές και γούστα. ;):d


πολυ σωστος αυτη ειναι η μαγια του παιχνιδιου να παιζει ο καθενας τον χαρακτηρα οπως του αρεσει;););)
 

DeletedUser

Guest
όταν λες θα χαλάσει ο χαρακτήρας τί εννοείς... θα βγάλει μούχλα και θα αρχίσει να μυρίζει; παιδιά πάρτε το χαμπάρι αυτό το παιχνίδι είναι rpg & rpg χωρίς αποστολές δεν υπάρχει. προσωπικά ξεκίνησα το παιχνίδι αρχές μαρτίου, είμαι ήδη επίπεδο 50, έχω κάνει όλες τις αποστολές (οι οποίες παρεμπιπτόντως δίνουν τρομερά bonus & $$$), έχω ποσοστό νικών στις μονομαχίες κοντά στο 70% και με τις ικανότητες μοιρασμένες μπορώ και κάνω δουλειές που δίνουν και χρ και $$$. με λίγα λόγια ποικιλια στο gameplay!!
Rpg=ανάπτυξη του χαρακτήρα όπως γουστάρει ο καθένας. δεν υπάρχει λάθος και σωστό, μόνο επιλογές και γούστα. ;):d

αριβώς αυτό είναι και το καλύτερο να μπορείς να τα κάνεις όλα!!!
δεν βαριέσαι κιόλας!!!;):d
 

DeletedUser

Guest
παιδια, μην ξεχνατε και τις μονομαχιες που κανουν το παιχνιδι πολυ συναρπαστικο...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
εγω παλι μην σας πω που τα γραφω τα "οι χτίστες χτιζουν " κτλ κτλ

Εγω εχω χτίστη....υπάρχουν μερες που βαράω οποιον βρω μπροστα μου...εχω ανεβασει τακτικες σημαδια κτλ κτλ κανω αποστολές ρίχνω και χτίσιμο στην πολη...ανάλογα τα κεφια
βαζω ικανότητες οπος νανε και οπος με βολεύει για να ειμαι παντου δυνατός.




αυτο ειναι το game χωρις παρωπίδες προς μια κατεύθυνση για να το βαρεθεις μετα κιολας.

Δεν με ενδιαφέρει να γινω ο μεγαλύτερος παιχτης μεσα..με ενδιαφέρει να κανω αυτο που μου αρεσει για το game και να βρίσκω νεα "κολπα" για ανάπτυξη και για να περναει ο χρονος ΟΧΙ βαρετά.
 

DeletedUser

Guest
συνφωνώ μαζί σας. ο καθένας κάνει ότι θέλει. το ξέρω ο χαρακτήρας θα χαλάσει αλλα τι να κάνουμε; αν έτσι περνάμε καλά; αν είχαμε και άλλον έναν κόσμο... στον έναν κόσμο θα ακολουθούσαμε τις αποστολές και στον άλλον θα φροντίζαμε να μην χαλάσει ο χαρακτήρας μας.
 

DeletedUser

Guest
Η μόνη κατηγορία που δεν σου επιτρέπει να αναπτύξεις τον χαρακτήρα σου όπως να'ναι είναι ο "καθαρός" μονομάχος (ανεξαρτήτως χαρακτήρα) που θέλει να είναι ανταγωνιστικός στις μονομαχίες.Εκεί το να βάζεις τα skill σου σε συγκεκριμένα σημεία είναι προϋπόθεση αν θες να είσαι ανταγωνιστικός σε υψηλό επίπεδο.διαφορετικά θα μαζεύεις συνέχεια σφαλιάρες.
 

DeletedUser

Guest
Νομίζω οτι ο Harlan Wolf το έθεσε πιο σωστά από όλους.

Οι αποστολές δίνουν συνήθως υψηλές αμοιβές σε XP και χρήματα, ενώ καποιες φορές υπάρχουν και πολύ καλά αντικείμενα. Επομένως είναι λάθος να περάσουν σε δεύτερη μοίρα. Αν προγραμματίζετε σωστά πως θα τοποθετήσετε τις νέες σας ικανότητες -μέσω της μελέτης του West Stats- θα δείτε οτι οι αποστολές γίνονται χωρις μεγάλες καθυστερήσεις και χωρίς να επηρεάζεται αρνητικά το στήσιμο του χαρακτήρα σας. Σε αντίθεση περίπτωση το παιχνίδι θα γίνει μονότονο με αποτέλεσμα να κουραστείτε γρήγορα.

Το κενό μέχρι το επίπεδο 75 είναι πολύ μεγάλο αλλά όσοι είναι τυχοδιώκτες θα καταλάβουν πως απαιτέιται πολύ μεγάλη ανακατάταξη ιδιοτήτων προκειμένου να ανόιξουν οι δουλειές που απαιτούνται.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Θα σας δώσω ένα παράδειγμα


Όταν είμουν μικρός έπαιζα λίγο ποδόσφαιρο, λίγο Nintendo 64, λίγο τύμπανα
και σε όλα είμουν μέτριος αλλα χωρούσα σε όλες τις παρέες άσχετα αν δεν με πρόσεχε κανείς.
Σε κάποια φάση της ζωής μου τα παράτησα όλα και ασχολήθηκα αποκλειστικά
με το μπάσο
Και απο τότε και στην μουσική πέτυχα, και οι γκόμενες πολλές ήταν, και καλό παρεάκι είχα με πολύ γέλιο.

Ηθικό Δίδαγμα: Μην μοιράζετε τις ικανότητες και τις ιδιότητες του χαρακτήρα σας, Οι αποστολές όσες είναι να ρθουν θα 'ρθουν μόνες τους, και ίσως παραπάνω με τον κατάλληλο ρουχισμό. Αναπτύξτε σωστά τους χαρακτήρες σας για να υπάρχετε και να είστε ανταγωνίσιμοι στο μέλλον
 

DeletedUser

Guest
θα δωσω και εγω τοτε ενα παραδειγμα το να εισαι σε αρκετα καλος π.χ. μπασκετ,μαθηματικα,μουσικη παει να πει οτι αν καποια στιγμη στην ζωη σου αποφασησεις να κανεις μαθηματικος μπορεις να το εξιδεικευσεις.
Ηθικο δειδαγμα ειναι καλο να εισαι σε πολλα καλος γιατι μπορεις να επιλεξεις ενα απο αυτα καποια στιγμη:D:D

(Το west ειναι παιχνιδι και παραμενει παιχνιδι ενω η ζωη μας ειναι αλλο;);))
 

DeletedUser

Guest
Πολύ σωστό σε βρίσκω spiderdog παρ'ολα αυτά,
η αρχή της εξειδίκευσης πρέπει να γίνει όσο πιο νωρίς γίνεται για να πετύχεις

Το παιχνίδι σου δίνει 4 επιλογές για μένα που στερεοτυπώ

Μονομάχος
Στρατιώτης
Τυχοδιώκτης
Εργάτης

Οι 2 μονομαχούν, ο ένας στήνει παγίδες και ο τελευταίος κτίζει.
Αλλά, μπορείς να μετατρέψεις τις δύο τελευταίες κατηγορίες σε μονομάχους
χωρίς να έχεις κάποιο extra boost.
Τις αποστολές δυστηχώς θα στις περάσω σε δεύτερη μοίρα αν δεν είσαι τυχοδιώκτης.

Σε μια ζωή δεν μπορείς να τα κάνεις όλα, γιαυτό παντρεύεσαι και κάνεις οικογένεια,για να μοιράζεις τις αρμοδιότητες

Σε ένα West δεν μπορείς να στήνεις παγίδες να κτίζεις να μονομαχείς και ταυτόχρονα να ολοκληρώνεις και αποστολές, γιαυτό ανοικεις και συ σε μία πόλη.
 

DeletedUser1375

Guest
η μαγεία του παιχνιδιού βρίσκεται στις μονομαχιές
 

DeletedUser

Guest
Grunder είναι ένα παιχνίδι και μπορείς να τα κάνεις όλα! όλα όσα θέλεις!
 
Κορυφή