ιδεεα αφορα το εμποριο!

  • Δημιουργός θέματος disturb3d
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Ξερω οτι το εμποριο για να υλοποιηθει ειναι δυσκολακι..

Για αρχη,ομως,θα ηταν χρησιμο(σε μενα σιγουρα) να γινεται ανταλαγη !αποκλειστικα! των quest items,εναντι χρηματων και μονο.
Αυτο βεβαια θα εχει ως αποτελεσμα,ολοι να κανουν ολα,ή σχεδον ολα,τα quests(που δεν πιστευω οτι ειναι κατι κακο απο την στιγμη που μπορουν ολοι),και βεβαια ειναι μια πρωτη προσεγγιση στο θεμα αυτο..
Οπως εχουν τα πραγματα τωρα,δεν βοηθαει στην αναπτυξη τον double accounts,και θα μπορουσαν να ορισουν επισης ελαχιστη και μεγιστη τιμη στο καθε item,πχ.:-ελαχιστη τιμη=τιμη αγορας item(οπως ειναι απο default)
-μεγιστη τιμη=ελαχιστη τιμη x 4

Συνοπτικα οπως τα βλεπω εγω εχουμε

ΘΕΤΙΚΑ:-υπαρξη ενος υποτυποδους εμποριου
-δυνατοτητα για καποια classes να βγαλουν χρημα
-θα χαρουν ολοι πιο πολυ το παιχνιδι
-περισοτερες διαπροσωπικες σχεσης μεταξυ παικτων

ΑΡΝΗΤΙΚΑ:-ολοι θα κανουν σχεδον ολα τα quests(εν δυναμη)

Περιμενω διαφωνιες.
 

DeletedUser

Guest
To αρνητικό που βρίσκω, το έχεις ήδη επισημάνει, θεωρητικά μόνο το 25% των παιχτών είναι Τυχοδιώκτες κι ενδιαφέρονται για τις Αποστολές...

Κατά τ'άλλα, το εμπόριο είναι μια καλή ιδέα που έχει διατυπωθεί επανειλημμένα, αλλά με τις προτάσεις σου μπορεί να υλοποιηθεί, αφού δεν ευνοεί διπλούς λογαριασμούς.

Για πρώτη, λοιπόν, φορά +1 από μένα για το εμπόριο.
 

DeletedUser

Guest
λογικο ακουγεται απο την στιγμη που τα ιτεμς που βρισκουμε στην δουλεια γραφουν κ τιμη αγορας.........
 

DeletedUser

Guest
το καλιτερο θα ιταν να ιπιρχε μαγαζι να πουλαμε ατικιμενα και να αγοραζομε μαζεβομε τοσα και ινε αχριστα
 

DeletedUser

Guest
xaxaxaxaxaxaxaxa eisai karanoobas file mou ti nomizeis oti kanei o mpakalhs,o rafths kai o oplopoios?einai h megaluterh kotsana pou akousa pote mou (pou exei sxesh me to west fusika,megaluteres kotsanes sigoura lene o Bush kai o Pateras)
 

DeletedUser

Guest
xaxaxaxaxaxaxaxa eisai karanoobas file mou ti nomizeis oti kanei o mpakalhs,o rafths kai o oplopoios?einai h megaluterh kotsana pou akousa pote mou (pou exei sxesh me to west fusika,megaluteres kotsanes sigoura lene o bush kai o pateras)

χαλαρωσε μωρε μια μαλακια ειπε το παιδι δεν ξερουν ολοι το παιχνιδι καλα κ δεν παρακολου8ουν ολοι το φορουμ εξαλλου εχει δικη του πολη κ δεν εχει κ χτισει κ τπτ για να δει τι παιζει........
 

DeletedUser

Guest
Δεν μπόρεσα να καταλάβω με ποιο τρόπο δεν ευνοείται η ανάπτυξη των double accounts.
Τί θα εμποδίσει πχ εμένα, να κάνω έναν χαρακτήρα που να ακολουθεί την quest line, ο οποίος να κάνει όλες τις αποστολές και να πουλάει μετά στον άλλο μου χαρακτήρα (έναν στρατιώτη ή έναν μονομάχο ή έναν εργάτη), τα αντικείμενα που χρειάζονται για τις αποστολές?
 

DeletedUser

Guest
Δεν μπόρεσα να καταλάβω με ποιο τρόπο δεν ευνοείται η ανάπτυξη των double accounts.
Τί θα εμποδίσει πχ εμένα, να κάνω έναν χαρακτήρα που να ακολουθεί την quest line, ο οποίος να κάνει όλες τις αποστολές και να πουλάει μετά στον άλλο μου χαρακτήρα (έναν στρατιώτη ή έναν μονομάχο ή έναν εργάτη), τα αντικείμενα που χρειάζονται για τις αποστολές?
ne kali akougete san idea...na ginotan kati san trade alla exi omos kai dikio o Phoinikas..
 

DeletedUser

Guest
να μην γινεται trade αναμεσα σε 2 παιχτες αλλα πχ εγω πουλαω στην πολη μου η σε καποια πολη τεσπα 5 ζαχαρες καποιο μελος της πολης πχ το αγοραζει η καποιος εκτος πολης (4 φορες πιο πανω σαν τα υπολοιπα) ετσι βοη8αει ολους γτ σιγουρα υπαρχουν δουλειες κ αποστολες που δεν μπορουν ολοι οι chars να τις κανουν ευκολα!
 

DeletedUser

Guest
Καλή η ιδέα σου αλλά και πάλι έχει κενά φίλε Serra.
Έχω έναν χαρακτήρα πχ στην πόλη σου, ο οποίος "τροφοδοτείται" με αντικείμενα από τον 2ο χαρακτήρα μου, που βρίσκεται είτε σε άλλη πόλη, είτε γενικά εκτός πόλεων.
(Και επειδή μόνο εγώ θα ξέρω την ακριβή ώρα που θα πουλήσω, θα τα πάρω πάλι εγώ τα αντικείμενα) :)

Οκ ... ξέρω ότι ενδέχεται να "κτυπήσει" η IP μου αλλά γενικά τα double accounts θα ευνοηθούν.
 

DeletedUser

Guest
κοιτα εχεις δικιο αλλα γτ καποιος να κανει 2 acc απο την στιγμη που τα υλικα 8α τα πουλαει στο μαγαζι κ 8α υπαρχουν χαρακτηρες που μπορουν να βαζουν τα υλικα. ειμαι κατα των διπλων acc ειδικα κ τωρα που πιστευω πως ειμαι σε ενα καλο επιπεδο κ εχο κοπιασει για να φτασω εδω..... εξαλλου μεχρι στιγμης ο μονος λογικος λογος για να εχει αλλο acc ειναι να αναπτυξης την πολη πιο γρηγορα οποτε για μενα πχ το 8εωρω πιο λογικο να κανω πχ εναν εργατη κ μετα την ολοκληρηση της πολης να τον σβησω κ να κανω φανταρο η μονομαχο μετα που ξερω οτι 8α ανεβει κ πιο γρηγορα κ 8α ειναι καλυτερα ντυμενος.....
εξαλλου 8α μπορουσε τα προιαντα απο εργασιες να μενουν αποκλειστηκα στην πολη κ εκτος πολης να μην αγοραζουν.....
 

DeletedUser

Guest
ego pantos eimai kata tou emporiou gt tsampa emeis oi paiktes oi palioi ksimerovradiazame sto pc gia na kanoume apostoli.oxi emporio telos
 

DeletedUser

Guest
JohnCena, έχεις δίκιο μόνο εν μέρει.
Με τη λογική αυτή... τότε εμείς οι παλιοί παίκτες κακώς λέμε τους νέους τί να κάνουν και απαντάμε στις ερωτήσεις τους.
Ας κρατήσουμε τη γνώση που αποκτήσαμε ξημεροβραδιαζόμενοι στο pc, μόνο για τον εαυτό μας.
 

DeletedUser

Guest
de leo ayto file m apla s leo gia emporio mono.de leo as mirastoume ti gnosi mas me aytous alla oxi kai ola sto piato etoima
 

DeletedUser

Guest
δεν μοιραζόμαστε μόνο ο,τι μας βολεύει φίλε μου :)
 

DeletedUser315

Guest
skepsou omos den einai adiki ana ta vriskoun etoima??terastia

re cena ti les twra
ti etoima kai kourafeksala
ta etoima ksereis kostizoun
an kapoios mporei na plhrwsei as plhrwsei kai as ta parei
poio einai to provlhma sou den katalava?
gt an to pas etsi kai sy pou vgeneis ap thn polh sou gia na psoniseis
kata kapoion tropo perneis etoima antikeimena anti na katseis na ta vgaleis ap thn dikias sou
 

DeletedUser293

Guest
Μία τέτοια ιδέα για να εφαρμοστεί θα πρέπει το κόστος σε χρήματα να είναι πολύ μεγαλύτερο από το κόστος σε εργασίας ώστε να αποκτίσεις το συγκεκριμένο αντικείμενο. Με αυτόν τον τρόπο πιστεύω ότι δεν θα ευνοούνται τα διπλά account καθώς θα είναι δύσκολο να τα πληρώσεις όλα για να τα αποκτίσεις, αλλά μόνο μία στο τόσο για κάποιο που δεν σε βολεύει να πας να δουλέψεις θα μπορείς να το αγοράσεις. Καλή η ιδέα αυτή αλλά δεν νομίζω να συντελέσει το συγκεκριμένο θέμα για να εφαρμοστεί...
 

DeletedUser

Guest
den katalaves file.ego pao na psoniso proionta endisi opla kai tetoia.den vrisko apo allous etoima proionta opos simaia tis enosis.ego gia tetoia antikeimena milao if you know what i am saying
 

DeletedUser315

Guest
den katalaves file.ego pao na psoniso proionta endisi opla kai tetoia.den vrisko apo allous etoima proionta opos simaia tis enosis.ego gia tetoia antikeimena milao if you know what i am saying

egw katalaveneis ti sou lew?
pas kai plhrwneis paso gia na pareis item apo ales poleis
enw mporeis na anptykseis thn dikia sou gia na ta pareis
akrivos to idio einai me to na plhrwneis gia na pareis ena antikeimeno
enw mporeis na doulepseis gia na to pareis
 
Κορυφή