Ωράρια Τράπεζας

  • Δημιουργός θέματος Patikol
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser4999

Guest
Αν και μπαινουμε σε αλλο θεμα πιστευεις οτι ενας μονομαχος συγκινεται με ενα τυχωδιοκτη ή εναν οχυρομαχο?

Ο μονομαχος για να ειναι καλος πρεπει να ντυθει πρωτα, δλδ θελει λεφτα και πολλα μαλιστα! Η ανταμιφη για αυτο? 400-800xp τη μερα οταν φτασει 70+ lvl...

Του τυχοδιοκτη τα skills δεν παιζονται ουτε συγκινονται με τα skills ενος μονομαχου ή ακομα χειροτερα με καποιον που ασχολιτε με τις μονομαχιες.

Ο οχυρομαχος και αυτος θελει δουλεια αλλα εχει πολλα περισσορα κερδοι απο 1 ή 2 μαχες. Μην ξεχναμε και τα σεντουκια! Κανει και δουλειες... Ο μονομαχος (ή οποιος ασχολητε με μονομαχιες) κανει δουλειες μονο λιποθυμος, γιατι απλα ή ειναι επικυριγμενος ή τρεχει να σωθει με 200hp...

Δεν ξερω εγω ετσι το βλεπω, αν κανω λαθος οκ μπορει να ειναι εμπαθια αλλα νομιζω οτι η class μονομαχοι οπως και οι μονομαχιες γενικα (πχ το lvl μονομαχιας) θα επρεπε να δινει κατι παραπανω...

πολλη τρεξιμο εβαλες..
συγνωμη αν εισαι τυχωδιοκτης οχυρομαχος δεν ειναι το καλυτερο σακιζ? και με κρυπσημο ηγεσια αντοχη υπαρχουν πολη καλες δουλειες!!!!
400-800 χπ δεν περνει σε μια μερα αλλα σε 1-2 μονομαχιες!! αριζονα εχω παρι αρκετες φορες 2500 3000 και 3500 αν δεν ηταν αυτο γιατι θα ειμουν μονομαχος? και οι μονομαχοι κανουν το κοπριο(τοπα ευγενικα) παξιμαδι.. και οσο για επικηριξεις ελαχιστες μπενουν..

υσ οταν λεμε μονομαχος οχι χαρακτηρας αλλα στησιμο!!
 

DeletedUser4971

Guest
Βλέποντας ότι δεν βρίσκουμε άκρη σκέφτηκα μια ιδέα...
Η τράπεζα να δουλεύει σε 8ωρα με υπαλλήλους!
Δηλαδή:Θα δίνεις ένα ποσό ενέργειας και αυτό θα κρατάει την τράπεζα ανοιχτή για 8 ώρες.. μετά θα πηγαίνει ο επόμενος υπάλληλος κ.λ.π
Για να δουλέψεις στην τράπεζα θα πρέπει να είσαι στην πόλη και όταν την ενεργοποιήσεις θα μπορείς να συνεχίσεις τις εργασίες-μονομαχίες σου..
Όταν όμως η τράπεζα δεν έχει υπάλληλο θα σημαίνει ότι είναι κλειστή!!

Υ.Γ Κάτι που σκέφτηκα τώρα... ο υπάλληλος θα μπορούσε να έχει ένα ποσοστό απο τα κέρδη που είχε η τράπεζα την στιγμή που δούλευε αυτός!

Πως σας φαίνεται;;;
 

melenmaria

Μέλος
ακομα δεν καταλαβαινω γιατι ψαχνετε τροπο να δυσκολεψουμε τη ζωη μας στην αγρια δυση...
 

DeletedUser3157

Guest
Διαφωνώ κι εγώ με την ιδέα γιατι έτσι γίνονται περίπλοκα τα πράγματα. Θα επωφελούνται μόνο οι νυκτερινοί μονομάχοι. Έτσι κι αλλιώς έχουν ήδη τα πλεονεκτήματα τους οι νυκτερινοί μονομάχοι, αφού μπορούν να ξεζουμίσουν κάποιον που δεν ειναι ονλαιν με συνεχείς μονομαχίες.

Δεν βλέπω ακόμη γιατι χρειάζετε να έχουν περισσότερα λεφτά οι μονομάχοι. Αγοράζουν μια φορά τα ρούχα και τέλιωσε, δεν ειναι σαν τους τυχοδιώκτες που πρέπει να αγοράσουν συγκεκριμένα ρούχα για συγκεκριμένες αποστολές και δουλιές. Επίσης, με τις καινούργιες δουλιές υπάρχουν αρκετές δουλιές για μονομάχους με 150+ εμπειρία. Όσο για τα λεφτά, ένας μονομάχος, ειδικά σθένους, παίρνει πολλά περισσότερα απο δουλιές όπως γεώτρηση πετρελαίου, εξόρυξη ασημιού.

Τα λεφτά που συσωρέυονται στις τράπεζες όμως είναι καλό να μπορούν να χρησιμοποιηθούν. Παλία υπήρχε η ιδέα της ληστείας τράπεζας, κάτι σαν μάχη οχυρού. Γιατί εγκαταλείφθηκε η ιδεά?
 

DeletedUser4509

Guest
:cnsΛογοκριμενο:cns

edit by joahna
εγινε επεξεργασία
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser4664

Guest
Καλησπέρα σας!

Θα ηθελα να πω οτι τοση ωρα συζητατε αν η τραπεζα θα ειναι ανοιχτη ή οχι και δεν συζητησατε καθολου για την ληστεια τραπεζας...

Θα ηθελα να πω οτι η ληστεια τραπεζας ειναι μια ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ιδεα απο τον συμπαικτη μας... Γιατι σκεφτειτε: Στην αγρια δυση δεν υπηρχαν ληστειες σε τραπεζες?

Αλλα η γνωμη μου ειναι οτι αυτες οι ληστειες θα πρεπει να γινονται με 5 ατομα και πανω... Αλλα θα πρεπει να υπαρχουν και τα καταλληλα μετρα σε μια πολη για να προφηλαχθει η τραπεζα... (Π.χ. οταν ενας παικτης θα ειναι στην πολη και γιατι βαριεται(λεω εγω τωρα) να εχει και μια επιλογη οχι μονο να κοιμηθει αλλα και να φυλαξει την τραπεζα... Ετσι οταν μια ομαδα ατομων ερθει να ληστεψει την τραπεζα να μονομαχισει αυτο το ατομο/α και αν νικησει(η ομαδα) να παρει τα λεφτα της τραπεζας, αν οχι να βρεθει λυποθημη για μια ημερα(δηλαδη να μην μπορει να κανει μονομαχιες για μια ημερα))
 

DeletedUser482

Guest
Το θέμα είναι "Ωράρια Τράπεζας"...
Παρακαλούμε μην ξεφεύγετε από το θέμα.
 

DeletedUser5259

Guest
για να γυρισουμε στο θεμα μας ειναι μια καλη ιδεα !!!!
 

DeletedUser

Guest
Εγώ είμαι VIP πελάτης της τράπεζας κ έχω 24/24ωρό εξυπηρετήσει, γιατί να αναγκάζομαι σαν τους απλούς πολίτες να πάω στην τράπεζα της καθημερινές ώρες λειτουργίας??
:D:D:D

Εγώ διαφωνώ με την ιδέα θα βοηθήσει μόνο τους μονομάχους κ τους παίκτης που κοιμούνται αργά.
(δλδ όπως εγώ αλλά... τέλος πάντων)

Αν μπει αυτό τα τότε πρέπει να υπάρχει και η δυνατότητα να γίνει κάποιος VIP πελάτης… σωστά;
 

DeletedUser

Guest
Η να ειναι ανοιχτη η τραπεζα μονο της πολης συνεχεια, ετσι να μην μπορουν οι παιχτες τις νυχτερινες ωρες να καταθεσουν λεφτα σε ξενες τραπεζες.
 

DeletedUser

Guest
εεεε αμα ειναι να μπει ωραριο στη τραπεζα θελω διανυκτερευον μπουγατσαδικο η φουρναρα στη πολη να μη κουραζεσαι οσο περιμενεις ;ρ

γιατι να μπει ρε παιδια ωραριο στην τραπεζα, μετα θα διαμαρτυρηθει ο ραφτης, ο μπακαλης, ο σιδερας κ ο νεκροθαφτης .....που να μπλεκεις τωρα

τα χτισαμε για να μας υπηρετουν/εξυπηρετουν οποτε θα πρεπει να ειναι προσβασιμα συνεχως
αμα ειναι κλεινουν να το κανουμε οπως ταιριαζει σε καουμποηδες να οργανωσουμε συμμοριες να τις ληστευουμε.
 

DeletedUser3876

Guest
ναι και μετά να ιδρυθεί και in-game paypal για να λαμβάνουμε πληρωμές χωρίς να μας κλέβουν. Ρε παιδιά εκτός του ότι τότε ήταν 24 ώρες ανοιχτή η τράπεζα μερικοί παίχτες παίζουν βράδυ μόνο λόγω της δουλειάς τους και θα ήταν άδικο για αυτούς να γίνει κάτι τέτοιο. Είναι κάτι σαν την νυχτερινή προστασία στις φυλετικές που κατά την γνώμη μου δεν είναι σωστό.
 

DeletedUser

Guest
Εγω παντως ηδη ακουω τα κλαματα..."ειμαι εργατης, δεν ειχα προλαβει βα αφησω τα λεφτα, θα επρεπε να ντρεπεσαι..."
 

DeletedUser

Guest
Επειδή άκουσα κάποια σωστά σχόλια, ότι όσοι γυρνάνε βράδυ από δουλειά δεν θα είναι δίκαιο, σας λέω την επόμενή μου ιδέα.

Η τράπεζα θα είναι κλειστή το βράδυ. Εάν θα θέλεις να αποθηκεύσεις τα λεφτά σου όμως εκείνη την ώρα, θα πρέπει να πληρώσεις 100$... τι λέτε??
 

melenmaria

Μέλος
...οτι και αυτα που παιρνει ηδη ειναι πολλα.
που ακουστηκε να κανεις καταθεση και να σου παιρνει φορο?
κανονικα θα επρεπε να μας δινει και τοκο...
 
Κορυφή