Ωράρια Τράπεζας

  • Δημιουργός θέματος Patikol
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Καλησπέρα παιδιά,
έκανα αναζήτηση στο φόρουμ για αυτήν την ιδέα αλλά δεν βρήκα αποτελέσματα οπότε λέω να την δημοσιεύσω και ελπίζω να σας αρέσει!
Λοιπόν, τι θα λέγατε η τράπεζα να είχε ωράρια?? Δηλαδή αν η τράπεζα κλείνει στις 12 το βράδυ μέχρι τις 9 το πρωί, και από τις 2 το μεσημέρι μέχρι τις 6 το απόγευμα, να μην μπορεί κανείς να καταθέσει χρήματα στην τράπεζα. Πιστεύω αυτό θα το έκανε πιο ρεαλιστικό και λίγο πιο δύσκολο. Θα μου πείτε υπάρχουν τα ΑΤΜ αλλά τότε δεν υπήρχαν...
 

DeletedUser2571

Guest
θα εχει απ' εξω ΑΤΜ να καταθετουμε ομως, και να μπορεις να τα στειλεις στην ελβετια... η να επενδυσεις σε χρυσο, που ειναι και της επικαιροτητας...
επισης θα μπορουσαμε να επενδυουμε τα χρηματα μας σε μετοχες του Χ.Α.Α. και αναλογα αν πεφτει το χρηματιστηριο η αν ανεβαινει, να αυξανονται η να μειωνονται τα χρηματα μας. :p
 

DeletedUser

Guest
Ωραια ιδεα...αλλα για να γινει πιο ρεαλιστικο θα επρεπε το βραδυ,τις ωρες που θα ειναι κλειστη η τραπεζα λογω νυχτας να πεφτει η στοχευση οσων κανουν μονομαχιες. Αλλιως το να μαζεψεις λεφτα θα ειναι σαν να κλεβεις γλειφιτζουρι απο μωρο.
 

DeletedUser4509

Guest
:cnsΛογοκριμενο:cns

edit by joahna
εγινε επεξεργασία
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Και σιγα σιγα να οργανωθουν και οι ληστειες τραπεζων...τοσα λεφτα μενουν εκει μεσα...σε φωναζουν να πας να τα παρεις.
 

DeletedUser2571

Guest
Και σιγα σιγα να οργανωθουν και οι ληστειες τραπεζων...τοσα λεφτα μενουν εκει μεσα...σε φωναζουν να πας να τα παρεις.

ναι, και αν καποιος απο την πολη σε δει να τα παιρνεις μεσα σε ενα χρονικο οριο, π.χ. 2 ωρες, κανει αναφορα και σε μπαναρουν μια βδομαδα.
αν οχι, τα κρατας και εισαι κυριος.
 

DeletedUser

Guest
Ετσι και αλλιως, χαμενα θα πανε...με 5 μαχες την βδομαδα τα λεφτα τα βγαζεις μονο απο τους φορους καταθεσεων.
 

DeletedUser

Guest
Καλημερα

θα ελεγα να σταματησετε να σπαμμαρετε και να συζητήσετε για την ιδέα του συμπαιχτη σας χωρις ειρωνίες.

Ευχαριστω
 

DeletedUser3436

Guest
δεν μου αρεσει η ιδεα.ειδικα οταν ερχεται απο καποιον που κανει μονομαχιες.

υ.γ. λογικο ειναι ο φορουμ λιντερ να σας προειδοποιει να σταματησετε το σπαμ ενω σε αλλους κατευθειαν 10ποντο
 

DeletedUser

Guest
Το εξηγείς λίγο??:blk:hh

Λεει οτι την ιδεα την προτεινε καποιος που βασιζεται στις μονομαχιες για λεφτα και εμπειρια.
Σαν να προτεινουν οι λυκοι σε μια παρεα με αρνια και λυκους τι να φανε.
 

DeletedUser4999

Guest
με αυτο θα αμολατε τους μονομαχους και θα θεριζουν εγω λεω ΟΧΙ
αν και πρεπει και εμεις να βγάλουμε το ψωμι μας κάπως!!
 

DeletedUser4509

Guest
:cnsΛογοκριμενο:cns

edit by joahna
εγινε επεξεργασία
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser3436

Guest
Χωρεις να θελω να θηξω την κεντρικη ιδεα και το παιδι που την ειχε, νομιζω οτι το κουραζουμε. Κατι αλλο πρεπει να γινει για να "διευκοληθουν" οι μονομαχοι...

ποσο ακομα να διευκοληθουν? αντι να βοηθησουμε λιγο τους τυχωδιωκτες..
 

DeletedUser4509

Guest
Αν και μπαινουμε σε αλλο θεμα πιστευεις οτι ενας μονομαχος συγκινεται με ενα τυχωδιοκτη ή εναν οχυρομαχο?

Ο μονομαχος για να ειναι καλος πρεπει να ντυθει πρωτα, δλδ θελει λεφτα και πολλα μαλιστα! Η ανταμιφη για αυτο? 400-800xp τη μερα οταν φτασει 70+ lvl...

Του τυχοδιοκτη τα skills δεν παιζονται ουτε συγκινονται με τα skills ενος μονομαχου ή ακομα χειροτερα με καποιον που ασχολιτε με τις μονομαχιες.

Ο οχυρομαχος και αυτος θελει δουλεια αλλα εχει πολλα περισσορα κερδοι απο 1 ή 2 μαχες. Μην ξεχναμε και τα σεντουκια! Κανει και δουλειες... Ο μονομαχος (ή οποιος ασχολητε με μονομαχιες) κανει δουλειες μονο λιποθυμος, γιατι απλα ή ειναι επικυριγμενος ή τρεχει να σωθει με 200hp...

Δεν ξερω εγω ετσι το βλεπω, αν κανω λαθος οκ μπορει να ειναι εμπαθια αλλα νομιζω οτι η class μονομαχοι οπως και οι μονομαχιες γενικα (πχ το lvl μονομαχιας) θα επρεπε να δινει κατι παραπανω...
 

DeletedUser

Guest
Επειδή έχετε δίκιο για τους μονομάχους που λέτε θα κάνω ένα UPDATE...Λοιπόν αυτό δεν θα είναι πολύ ρεαλιστικό αλλά τέλος πάντων. Λοιπόν προτείνω κάθε μέρα να αλλάζει το ωράριο τράπεζας, και να μην ξέρει ΚΑΝΕΙΣ πότε αρχίζει και πότε τελειώνει. Π.Χ σήμερα αρχίζει στις 6:01 και τελειώνει στις 6:34, αύριο αρχίζει στις 2:59 και τελειώνει στις 3:44...Tι λέτε? Ξέρω είναι αρκετά χαζή ιδέα αλλά είναι το μόνο που μπορώ να αλλάξω για να μην διευκολύνουμε τους μονομάχους
 

DeletedUser4509

Guest
:cnsΛογοκριμενο:cns

edit by joahna
εγινε επεξεργασία
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
δεν εχω καταλαβει ακομα γιατι να εχει ωραριο η τραπεζα? :tmbl

Για να μην μπορουν να καταθετουν σε αυτην λεφτα το βραδυ ή γενικα οταν ειναι "κλειστη". Ετσι το βραδυ θα ειναι η χαρα των μονομαχων αυτοι που ξεχασαν να τα αφησουν στην τραπεζα.
 
Κορυφή