Ψηφοφορια για μετακινησεις

  • Δημιουργός θέματος kobe08
  • Ημερομηνία έναρξης

Να ανοιξουν οι μετακινησεις?


  • Σύνολο ψηφοφόρων
    65
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

DeletedUser

Guest
αποτι φενεται δεν το εχεις ψαξει και τοσο για τις μετακινησεις για να σου λυθει η απορια κατα ποσο νομιμη ειναι η ιδεα που εχεις, μπορεις να δεις στο θεμα με την ανακοινωση τι γινεται με τους χαρακτηρες που μετακομιζουν αδειαζουν και διαγραφονται το ιδιο θα ισχυει και για αδειασμα σε φιλαρακια.

αλλα εγω δεν εχω καταλαβει γιατι διαφωνεις? το θεμα μας ειναι το ποσο νομιμα μπορει να γινει χωρις μεταφορες αποθεματων κλπ?(φυσικα αν θελεις μπορεις να στειλεις στην διαχειρηση ολες τις ιδεες σου για το πως μπορει να γινει ολο αυτο ωστε να το προλαβουν και να τιμωρηθουν οσοι πρεπει)
γιατι καποιος θα βρεθει πιο μπροστα σε αποθεματα στα νεα σετ κτλ? προτιμας εσυ για παραδειγμα να μεινεις στον κ3 ή να μπορεις να πας σε εναν κοσμο γεματο?

ή μηπως υπαρχει προβλημα γιατι μπορει να εχεις σε ολους τους κοσμους παικτες και δεν θες να ερημωσει ενας νεκρος κοσμος για να μην παει ο κοπος σου χαμενος?
 

DeletedUser

Guest
Να πω κάτι. Εγώ που έχω καλύτερο χαρακτήρα στο κ-1 γιατί να το αλλάξω με τον χαρακτήρα μου του κ-5 που είναι χειρότερο? (στην ουσία κάνω διαγραφή λογαριασμού, χαίρω πολύ ξέρω πως γίνεται διαγραφή λογαριασμού). Εκτός από το κ-1 ποιος άλλος κόσμος είναι ενεργός ώστε να το μεταφέρω τον χαρακτήρα μου του κ-5 όλα το ίδιο -- Νέκρα είναι. άρα γιατί να το μετακινήσω από νεκρό κόσμο σε άλλο νεκρό,? έτσι για να λέμε πως κάνουμε κάτι
 

dimitrisCh

Μέλος
αποτι φενεται δεν το εχεις ψαξει και τοσο για τις μετακινησεις για να σου λυθει η απορια κατα ποσο νομιμη ειναι η ιδεα που εχεις, μπορεις να δεις στο θεμα με την ανακοινωση τι γινεται με τους χαρακτηρες που μετακομιζουν αδειαζουν και διαγραφονται το ιδιο θα ισχυει και για αδειασμα σε φιλαρακια.
Είπαμε ότι αν έχεις ένα παίκτη με το ίδιο όνομα στον κόσμο προς τον οποίο γίνεται η μετακίνηση, αυτός θα πρέπει να διαγραφεί από τον ίδιο τον παίκτη και κατόπιν να γίνει η μετακίνηση του άλλου παίκτη από τον άλλο κόσμο προς αυτόν τον κόσμο. Έχω κάνει μετακινήσεις και γνωρίζω αρκετά καλά πως γίνεται.
αλλα εγω δεν εχω καταλαβει γιατι διαφωνεις? το θεμα μας ειναι το ποσο νομιμα μπορει να γινει χωρις μεταφορες αποθεματων κλπ?(φυσικα αν θελεις μπορεις να στειλεις στην διαχειρηση ολες τις ιδεες σου για το πως μπορει να γινει ολο αυτο ωστε να το προλαβουν και να τιμωρηθουν οσοι πρεπει)
γιατι καποιος θα βρεθει πιο μπροστα σε αποθεματα στα νεα σετ κτλ? προτιμας εσυ για παραδειγμα να μεινεις στον κ3 ή να μπορεις να πας σε εναν κοσμο γεματο?
Είδες πουθενά να γράψω ότι διαφωνώ με μια ενδεχόμενη μετακίνηση; Εγώ απλώς επισήμανα ότι ακόμη και μια μετακίνηση δεν έχει να προσφέρει πολλά στους κόσμους στους οποίους θα μετακινηθούν κάποιοι σύμφωνα με τις διαδρομές μετακίνησης και ότι καλό θα ήταν να γίνει μια δημοσκόπηση ποιοι και πόσοι παίζουν σε ποιους κόσμους και ποιοι και πόσοι δεν παίζουν σε ποιους κόσμους, ώστε να γίνει μια ορθολογιστική δημιουργία διαδρομών μετακίνησης.
Και επίσης επισήμανα ότι με τις μετακινήσεις θα προκύψουν κάποιες αδικίες για κάποιους παίκτες που παίζουν για παράδειγμα σε ένα κόσμο, ενώ αυτοί που παίζουν σε περισσότερους κόσμους μπορούν να έχουν όφελος.
Και πίστεψε με όλα αυτά που ανέφερα πιο πάνω περί αποθεμάτων κ.λ.π. ΝΟΜΟΤΥΠΑ γίνονται, όχι ΝΟΜΙΜΑ. Ελπίζω να κατανοείς την διαφορά μεταξύ νομότυπου και νομίμου. Δεν γίνεται καμία παραβίαση των κανονισμών του παιχνιδιού.
ή μηπως υπαρχει προβλημα γιατι μπορει να εχεις σε ολους τους κοσμους παικτες και δεν θες να ερημωσει ενας νεκρος κοσμος για να μην παει ο κοπος σου χαμενος?
Όσους παίκτες και να έχει κάποιος στους λεγόμενους "νεκρούς κόσμους", σίγουρο είναι ότι αυτοί οι παίκτες δεν έχουν μέλλον, αφού το μέλλον αυτών των κόσμων είναι αβέβαιο και μια ημέρα των ημερών, αυτοί οι κόσμοι θα κλείσουν οριστικά και θα γίνει μια υποχρεωτική μετακίνηση σε άλλους κόσμους. Αν συνεχίζω να παίζω ακόμη σε αυτούς τους κόσμους είναι μόνο για την παρέα και τους φίλους, για όσο ακόμη θα υπάρχουν αυτοί οι κόσμοι.
Να πω κάτι. Εγώ που έχω καλύτερο χαρακτήρα στο κ-1 γιατί να το αλλάξω με τον χαρακτήρα μου του κ-5 που είναι χειρότερο? (στην ουσία κάνω διαγραφή λογαριασμού, χαίρω πολύ ξέρω πως γίνεται διαγραφή λογαριασμού). Εκτός από το κ-1 ποιος άλλος κόσμος είναι ενεργός ώστε να το μεταφέρω τον χαρακτήρα μου του κ-5 όλα το ίδιο -- Νέκρα είναι. άρα γιατί να το μετακινήσω από νεκρό κόσμο σε άλλο νεκρό,? έτσι για να λέμε πως κάνουμε κάτι
Δεν είναι υποχρεωτική μια μετακίνηση, απλώς αν και όταν γίνουν μετακινήσεις με στόχο να κλείσουν οι νεκροί κόσμοι, όσοι παίκτες δεν μετακινηθούν από αυτούς τους κόσμους, θα χαθούν όταν κλείσουν αυτοί οι κόσμοι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser

Guest
1ον δεν ειμαστε εδω για να δωσουμε ιδεες για τετοια θεματα και δεν μιλαω για ιδια nickname απο την αρχη της κουβεντας
2ον οπως αδικειται καποιος οταν υπαρχουν πολλαπλοι καποιοι θα εκμεταλευτουν και τις μετακινησεις. δεν με απασχολει καθολου. δεν τρεχω για την καταταξη θελω να παιζω σε γεματους κοσμους και σε γεματα οχυρα
3ον οφελος εχω εγω που δεν εχω παικτη κ1 και θελω να παω στον κ1 (δεν ειμαι ο μονος) και παικτες που δεν εχουν δυνατο παικτη κ1 και θελουν να στειλουν εναν δυνατο παικτη που εχουν σε νεκρο κοσμο.
4ον εχουν περασει 8-9 μηνεςαπο οταν βγηκε η ανακοινωση για τις μετακινησεις και δεν εχει γινει τιποτα ακομα. το θεμα μας ειναι πρωτα να ειναι ετοιμες οι μετακινησεις και μετα οι διαδρομες

για τις διαδρομες γραψε τις ιδεες σου εδω http://http://forum.the-west.gr/showthread.php?t=6940&page=13 που εχει και αλλες πιθανες διαδρομες ή φτιαξε εναν καινουργιο θεμα με ψηφοφορια ποσοι δεν παιζουν που να φτιαχτουν και οι διαδρομες

το θεμα μας εδω ειναι να ξεκινησουν οι μετακινησεις
 

DeletedUser

Guest
Δεν είναι υποχρεωτική μια μετακίνηση, απλώς αν και όταν γίνουν μετακινήσεις με στόχο να κλείσουν οι νεκροί κόσμοι, όσοι παίκτες δεν μετακινηθούν από αυτούς τους κόσμους, θα χαθούν όταν κλείσουν αυτοί οι κόσμοι.

τοτε ας χαθεί ο χαρακτήρος του νεκρού κόσμου...
 
Κορυφή