Ψηφοφορια για μετακινησεις

  • Δημιουργός θέματος kobe08
  • Ημερομηνία έναρξης

Να ανοιξουν οι μετακινησεις?


  • Σύνολο ψηφοφόρων
    65
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

DeletedUser

Guest
συμφωνειται να μπει η μετακινηση σε κοσμους?
 

DeletedUser3157

Guest
ΝΑΙΙΙΙΙΙ !!!!

Επιτελους να παιζουμε ελευθερα χωρις να εχουμε στο υποσυνειδητο οτι μπορει ο κοσμος να διαγραφει και να γινονται ολα αδικα.

Θελουμε μετακινησεις για να μαζευτουμε ολοι μαζι, να ξαναζωντανεψουν οι παρεας μας, ο συναγωνισμος και ο ανταγωνισμος.

Θελουμε λιγοτερους κοσμους με περισσοτερα ατομα!!
 

DeletedUser3328

Guest
ΝΑΙΙΙΙΙΙ !!!!

Επιτελους να παιζουμε ελευθερα χωρις να εχουμε στο υποσυνειδητο οτι μπορει ο κοσμος να διαγραφει και να γινονται ολα αδικα.

Θελουμε μετακινησεις για να μαζευτουμε ολοι μαζι, να ξαναζωντανεψουν οι παρεας μας, ο συναγωνισμος και ο ανταγωνισμος.

Θελουμε λιγοτερους κοσμους με περισσοτερα ατομα!!

Συμφωνω απολυτως!
 

DeletedUser5221

Guest
ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΕ ΑΛΛΟ Η ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΑΝΑ ΠΑΣΑ ΣΤΙΓΜΗ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΚΟΣΜΟ ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ????????

edit by bazel:Μη γράφετε με κεφαλαία.Μοιάζει σα να φωνάζετε. :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Montana Kid

Νέο Μέλος
ΝΑΙΙΙΙΙΙ !!!!

Επιτελους να παιζουμε ελευθερα χωρις να εχουμε στο υποσυνειδητο οτι μπορει ο κοσμος να διαγραφει και να γινονται ολα αδικα.

Θελουμε μετακινησεις για να μαζευτουμε ολοι μαζι, να ξαναζωντανεψουν οι παρεας μας, ο συναγωνισμος και ο ανταγωνισμος.

Θελουμε λιγοτερους κοσμους με περισσοτερα ατομα!!

Δεν θα μπορουσα να εκφράσω καλυτερα τις ίδιες ακριβώς σκεψεις και προβληματισμούς.
Να μπει η μετακινηση και όσο των δυνατον πιο γρήγορα. Ηδη εχει δοκιμαστει στον beta. Κάντε το !!!:sh
 

DeletedUser3157

Guest
ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΕ ΑΛΛΟ Η ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΑΝΑ ΠΑΣΑ ΣΤΙΓΜΗ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΚΟΣΜΟ ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ????????

edit by bazel:Μη γράφετε με κεφαλαία.Μοιάζει σα να φωνάζετε. :)

Να μπορουμε να παμε σε συγκεκριμενους κοσμους και να μεινουμε εκει.
 

DeletedUser

Guest
Ναι επιτέλους να γίνει. Και ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ΤΟ ΦΩΝΑΖΩ!!!!!!!!!! ΚΑΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ "ΑΝΟΥΣΙΟ"
 

DeletedUser6081

Guest
ΤΟ 90% ΨΉΦΙΣΑΝ ΝΑΙ...ΔΗΛΑΔΉ ΤΙ ΆΛΛΟ ΝΑ ΓΊΝΕΙ ΝΑ ΔΙΑΓΡΆΨΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΠΑΊΧΤΕΣ ΜΑΣ??ΜΠΟΡΕΊΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΊΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΆ ΕΙΛΙΚΡΙΝΆ ΤΙ ΘΑ ΓΊΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΈΝΟΥΜΕ ΣΑΝ ΤΟΥΣ ΧΑΖΟΎΣ ΜΠΑΣ ΚΑΙ....:grr:grr
 

dimitrisCh

Μέλος
Εντάξει ας πούμε ότι μπήκαν οι μετακινήσεις.

Ποιο θα είναι το όφελος αν σε κάποιους κόσμους μετακινηθούν μερικοί παίκτες; Θα γεμίσουν μήπως οι κόσμοι παίκτες, εκτός από αρκετούς πολλαπλούς που θα μετακινηθούν;
Αφού στους περισσότερους κόσμους, τα ίδια άτομα παίζουν κατά 90%; Άντε να προστίθεντο και 50 παίκτες που δεν παίζουν στον κόσμο που θα γίνει μετακίνηση.

Ας υποθέσουμε ότι στον κ1 θα μετακινηθούν από κ2,κ3,κ4,κ6 ("νεκροί" κόσμοι). Πόσοι από αυτούς τους κόσμους δεν παίζουν σε κ1;

Το μόνο που θα πρόσφερε μια μετακίνηση στους ελληνικούς κόσμους, είναι να μετακινήσουν κάποιοι τους χαρακτήρες που επιθυμούν σε κάποιους κόσμους που έχουν χειρότερους χαρακτήρες και να ανέβουν στην κατάταξη.

Προσωπικά θα είχα όφελος από μια ενδεχόμενη μετακίνηση, αν μετακινούσα κάποιον χαρακτήρα στον κ1 από άλλο παρόμοιο κόσμο, γιατί θ' ανέβαινα μάλλον στην κατάταξη.

Η δημοσκόπηση είναι λανθασμένη πιστεύω.
Μάλλον θα έπρεπε να γίνει μια δημοσκόπηση πόσοι δεν παίζουν σε "ενεργούς" κόσμους, αλλά παίζουν σε "νεκρούς" κόσμους, ώστε να γίνει μια σωστή επιλογή μετακίνησης προς τους κόσμους που δεν παίζουν αυτοί που παίζουν στους άδειους κόσμους.
 

DeletedUser

Guest
Ο πραγματικός σκοπός είναι να κλείσουν οι κόσμοι αυτοί που δεν έχει αρκετό κέρδος για τη εταιρία όλα τα άλλα είναι παραμύθια.
 

DeletedUser

Guest
Εντάξει ας πούμε ότι μπήκαν οι μετακινήσεις.

Ποιο θα είναι το όφελος αν σε κάποιους κόσμους μετακινηθούν μερικοί παίκτες; Θα γεμίσουν μήπως οι κόσμοι παίκτες, εκτός από αρκετούς πολλαπλούς που θα μετακινηθούν;
Αφού στους περισσότερους κόσμους, τα ίδια άτομα παίζουν κατά 90%; Άντε να προστίθεντο και 50 παίκτες που δεν παίζουν στον κόσμο που θα γίνει μετακίνηση.

Ας υποθέσουμε ότι στον κ1 θα μετακινηθούν από κ2,κ3,κ4,κ6 ("νεκροί" κόσμοι). Πόσοι από αυτούς τους κόσμους δεν παίζουν σε κ1;

Το μόνο που θα πρόσφερε μια μετακίνηση στους ελληνικούς κόσμους, είναι να μετακινήσουν κάποιοι τους χαρακτήρες που επιθυμούν σε κάποιους κόσμους που έχουν χειρότερους χαρακτήρες και να ανέβουν στην κατάταξη.

Προσωπικά θα είχα όφελος από μια ενδεχόμενη μετακίνηση, αν μετακινούσα κάποιον χαρακτήρα στον κ1 από άλλο παρόμοιο κόσμο, γιατί θ' ανέβαινα μάλλον στην κατάταξη.

Η δημοσκόπηση είναι λανθασμένη πιστεύω.
Μάλλον θα έπρεπε να γίνει μια δημοσκόπηση πόσοι δεν παίζουν σε "ενεργούς" κόσμους, αλλά παίζουν σε "νεκρούς" κόσμους, ώστε να γίνει μια σωστή επιλογή μετακίνησης προς τους κόσμους που δεν παίζουν αυτοί που παίζουν στους άδειους κόσμους.

οσοι παικτες υπαρχουν στους νεκρους κοσμους δεν σημαινει οτι παιζουν και στον κ1 πχ. αν εσυ μπορει να μην εχεις οφελος δεν σημαινει οτι δεν εχουν ολοι. εγω πχ δεν παιζω κ1 και δεν ειμαι ο μονος πιστευω και στον κ5 εχω εναν πολυ καλο παικτη. γτ να μην μπορω να τον παω στον κ1 και να ευχαριστηθω το παιχνιδι μου με εναν δυνατο τελειωμενο απο λβλ παικτη και με πολυ καλα αποθεματα? γτ να σαπιζει σε εναν νεκρο κοσμο? ο κ1 δεν θα εχει οφελος αν μαζευτουν 100 ατομα ακομα εκει? και σιγουρα υπαρχουν ατομα που μπορει να μπηκαν μετα απο αλλους κοσμους στον κ1 και να μην εχουν χρυσα να ειναι μικρο λβλ κτλ? αυτος αν θελει να στειλει κ1 εναν καλο παικτη που εχει σε αλλο κοσμο γτ να μην μπορει? οσοι εχουν παικτες σε ολους τους κοσμους ο κοσμος απο νεκρος θα παραμεινει νεκρος δεν αλλαζει κατι για να προλαβω και τα οχι. και το θεμα φυσικα δεν ειναι η καταταξη αλλο ο κοπος να κανεις παλι ολες τις αποστολες να παρεις το χρυσο να κραφταρεις παλι εκει αν σου αρεσει να κανεις τις χιλιες επαναληψιμε και το 1 εκατομυριο πωλησεις για να παρεις την καμηλα. αυτα δεν ειναι ευκολα πραγματακια που τα κανεις μεσα σε εναν μηνα.

το θεμα ειναι να προχωρησει η μετακινηση οι διαδρομες ειναι πολυ ευκολο πλεον να βγουν
 

dimitrisCh

Μέλος
οσοι παικτες υπαρχουν στους νεκρους κοσμους δεν σημαινει οτι παιζουν και στον κ1 πχ. αν εσυ μπορει να μην εχεις οφελος δεν σημαινει οτι δεν εχουν ολοι. εγω πχ δεν παιζω κ1 και δεν ειμαι ο μονος πιστευω και στον κ5 εχω εναν πολυ καλο παικτη. γτ να μην μπορω να τον παω στον κ1 και να ευχαριστηθω το παιχνιδι μου με εναν δυνατο τελειωμενο απο λβλ παικτη και με πολυ καλα αποθεματα? γτ να σαπιζει σε εναν νεκρο κοσμο? ο κ1 δεν θα εχει οφελος αν μαζευτουν 100 ατομα ακομα εκει? και σιγουρα υπαρχουν ατομα που μπορει να μπηκαν μετα απο αλλους κοσμους στον κ1 και να μην εχουν χρυσα να ειναι μικρο λβλ κτλ? αυτος αν θελει να στειλει κ1 εναν καλο παικτη που εχει σε αλλο κοσμο γτ να μην μπορει? οσοι εχουν παικτες σε ολους τους κοσμους ο κοσμος απο νεκρος θα παραμεινει νεκρος δεν αλλαζει κατι για να προλαβω και τα οχι. και το θεμα φυσικα δεν ειναι η καταταξη αλλο ο κοπος να κανεις παλι ολες τις αποστολες να παρεις το χρυσο να κραφταρεις παλι εκει αν σου αρεσει να κανεις τις χιλιες επαναληψιμε και το 1 εκατομυριο πωλησεις για να παρεις την καμηλα. αυτα δεν ειναι ευκολα πραγματακια που τα κανεις μεσα σε εναν μηνα.

το θεμα ειναι να προχωρησει η μετακινηση οι διαδρομες ειναι πολυ ευκολο πλεον να βγουν

Καταρχάς είναι άδικο για εκείνους τους παίκτες που παίζουν Κ1 κι έχουν κάνει τις αποστολές για να πάρουν τα χρυσά, τις ημερήσιες για να πάρουν καμήλες και λοιπά ζώα, έχουν πουλήσει αντικείμενα αξίας 1 εκατομμυρίου, έχουν ξοδέψει για να φτιάξουν οχυρομάχους, και να έρθω εγώ από ένα άλλο κόσμο, να φέρω ένα πολύ καλό παίκτη να αντικαταστήσει τον παίκτη μου στον Κ1. Αυτή είναι η μια πλευρά του προβλήματος.

Η άλλη πλευρά του είναι ότι με αυτού του είδους τις μετακινήσεις, θα συμπληρώσουν κάποιοι ολοκληρωμένα σετ, από τα πρόσφατα που μπήκαν, (αν δεν γνωρίζεις τον τρόπο, να σου το αναλύσω πως γίνεται), να περάσουν χρήματα, μυθικά και αποθέματα από τον ένα κόσμο στον άλλο, έτσι αυτοί που θα κερδίσουν, θα είναι μόνο αυτοί που θα μετακινηθούν και όσοι έχουν πολλαπλούς επίσης.

Τέλος οι μετακινήσεις που έγιναν σε ξένους κόσμους, και μιλάω από προσωπική εμπειρία, δεν πρόσφεραν τίποτε, ή πρόσφεραν πολύ ελάχιστα στο παιχνίδι σε όποιους κόσμους έγιναν και στις μάχες πιο συγκεκριμένα.

Το πρόβλημα στο παιχνίδι και στην πτώση του the west, είναι άλλο και μπορούμε να το αναλύσουμε σε άλλο θέμα.

Και πίστεψε με, θα έχω πολύ μεγάλο όφελος από μια ενδεχόμενη μετακίνηση. :w
 

DeletedUser

Guest
ξερω πολυ καλα τι λες. μιλαμε ομως για νομιμες μετακινησεις κατι που θα πρεπει να ελεγθει πολυ καλα απο την διαχειρηση. γτ ειναι αδικο να παω εγω στον κ1 με ετοιμο παικτη και ειναι πιο δικαιο να μεινω στον κ5 πχ με αυτον τον παικτη και να καθομαι και να μην κανω τπτ? που αδικο τον παικτη του κ1 μηπως δεν τα εκανα και εγω σε αλλο κοσμο? μου τα χαρισαν? δεν με απασχολει καθολου η καταταξη προσωπικα ας ειμαι και τελευταιος. ποιον θα χαλασει ομως απο τον κ1 αν μετα την μετακινηση γεμιζουν τα μεγαλα οχυρα? αν οι μονομαχοι αυξηθουν? ας κοιταξει καποιος τους παικτες που εχει χασει ο καθε κοσμος. ο κ1 εχει χασει τουλαχιστον 300 παικτες μεσα σε 2-3 βδομαδες και ο κ6 τουλαχιστον 500. συνεπως δεν βολευει μονο οσους θελουν να μετακινηθουν αλλα και τους γεματους κοσμους που σιγα σιγα αδειαζουν

ολοι ανησυχουν για τον χρονο και τα χρηματα που πιθανως εχουν δαπανησει σε εναν κοσμο που παει για να κλεισει.

το θεμα ειναι να χαρουμε το παιχνιδι και να περναμε καλα τον ελευθερο μας χρονο.

Η διαχειρηση ας μην ξανα αναφερει ποτε ποτε ποτε ποτε ιδεες που δεν θα υπολοποιηθουν για να μην εχετε και παραπονα οτι γινομαστε ενοχλητικοι και εμεις να μην περιμενουμε τσαμπα

στον κ5 στο φορουμ του κοσμου στην ιδια δημοσκοπηση 31 Ναι 8 Οχι
στον κ3 στο φορουμ του κοσμου στην ιδια δημοσκοπηση 13 Ναι 1 Οχι
 

DeletedUser

Guest
Η άλλη πλευρά του είναι ότι με αυτού του είδους τις μετακινήσεις, θα συμπληρώσουν κάποιοι ολοκληρωμένα σετ, από τα πρόσφατα που μπήκαν, (αν δεν γνωρίζεις τον τρόπο, να σου το αναλύσω πως γίνεται), να περάσουν χρήματα, μυθικά και αποθέματα από τον ένα κόσμο στον άλλο, έτσι αυτοί που θα κερδίσουν, θα είναι μόνο αυτοί που θα μετακινηθούν και όσοι έχουν πολλαπλούς επίσης.

οποιος σκοπευει να παιξει ετσι τα κανει ηδη σε καποιον κοσμο με πολλαπλους δεν περιμενουν την μετακινηση για να κανουν τα κολπα τους. αν δεν κανω λαθος εσυ ειχες ανεβασει και την φοτο με τους πολαπλους για την λοταρια οποτε το ολο θεμα δεν εχει και πολυ σημασια
 

dimitrisCh

Μέλος
ξερω πολυ καλα τι λες. μιλαμε ομως για νομιμες μετακινησεις κατι που θα πρεπει να ελεγθει πολυ καλα απο την διαχειρηση.

Μα για όλα αυτά που είπα ότι γίνονται με τις μετακινήσεις, νόμιμα θα γίνουν. Δεν αναφέρομαι σε πολλαπλούς λογαριασμούς, αλλά σε παίκτες που παίζουν π.χ. σε Κ1 και επίσης σε άλλους κόσμους που θα μετακινηθούν σε Κ1 :p

Γι' αυτό σου είπα αν δεν γνωρίζεις, να σου εξηγήσω πως όλα γίνονται νομότυπα.

Άντε να σου το πως διαφορετικά, μήπως και το καταλάβεις:

Παράδειγμα: Έχω ένα παίκτη σε Κ1 που έχει κάποια κομμάτια από τα σετ, κάποια μυθικά ,όπλα. Και σε Κ2,Κ3,Κ4,Κ5 (που υποθέτουμε ότι θα μετακινηθούν αυτοί οι κόσμοι σε Κ1) επίσης κάποιους παίκτες οι οποίοι έχουν κι αυτοί κάποια κομμάτια από τα σετ, και κάποια μυθικά. Πως θα φτιάξω έναν παίκτη σε Κ1 με όλα τα κομμάτια του σετ και όλα τα μυθικά απ' όλους τους κόσμους με τις μετακινήσεις; Και χωρίς να παρανομήσω καθόλου. Σκέψου λιγάκι !!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser

Guest
Μια ερώτηση αν μετακινήσω τον χαρακτήρα μου από τον κ-5 στον κ-1 που εγώ κ εκεί έναν χαρακτήρα 120 λβλ. τα αποθέματα μου του κ-5 τι θα γίνουν θα χαθούν; ή πρέπει να διαλέξω ένα από τα αποθέματα.
 

dimitrisCh

Μέλος
Για να μετακινήσεις κάποιον λογαριασμό όπως στο παράδειγμα που αναφέρεις, από Κ5 σε Κ1, θα πρέπει να διαγράψεις πρώτα τον λογαριασμό στον Κ1, αφού είναι με το ίδιο όνομα, και μετά να γίνει η μετακίνηση από Κ5 προς Κ1 με όλα τα αποθέματα και χαρακτηριστικά του παίκτη στον Κ5 (αποστολές, lvl, ικανότητες κλπ) και δεν πρέπει να έχεις εκκρεμείς αγοραπωλησίες στον κόσμο από τον οποίο μετακινείσαι.

Αν έχεις 2 λογαριασμούς με διαφορετικά ονόματα και μετακινήσεις, είναι παράνομο.
 

DeletedUser

Guest
Άρα δεν συμφέρει να το μεταφέρω τον λογαριασμό μου, και τα δύο είναι 120 λβλ, αν γίνεται ας το μεταφέρω σε κανένα πρε κόσμο που δεν παίζω σε κανένα κόσμο. διαφορετικά θα μείνω εκεί μέχρι να διαγράψουν τον κόσμο.
 
Κορυφή