Χρειάζομαι συμβουλές

  • Δημιουργός θέματος facks1
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
παιδια εχω φτιαχει χαρακτηρα εργατη.αλλα στην αρχη ηθελα να τον κανω δολοφονο και εβαζα μεχρι το 7 lvl ολους τους ποντους ικανοτητας στο σημαδι,στοχευση,αποφυγη,........και τους ποντους ιδιοτητας καπως ετσι.εφοσον εγηνα εργατης εβαζα ολους τους ποντους ικανοτητας στην κατασκευη.και τους ποντους ιδιοτητας στη δυναμη.λοιπον αν θελησω να κανω μια εργασια για περισοτερα χρηματα αλλα θελει αλλου τους ποντους τα ρουχα 8α με καλιπσουνε 100%???????????

παρακαλω να με συμβουλεπσουνε μεγαλητερη εργατες για το πως να ανεβασω σωστα τον χαρακτηρα μου.

ας μου πει καποιος που να βαζο τους ποντους ικανοτητας και ιδιοτητας ρε παιδια αν εχω κανει λαθος. ευχαριστο.
 

DeletedUser

Guest
Ελεεινο ατομο... αυτο εισαι...

Δεν υπαρχει σωστος τροπος build σε ενα χαρακτηρα! Και πρεπει να σε πω νουμπα, γιατι δε θα σε καλυψουν οποιαδηποτε ρουχα για οποιαδηποτε δουλεια. Ακομα κι ολα τα ρουχα να εχεις. Αν διανομευσεις σωστα τα σκιλλς σου στο επιπεδο 99 θα μπορεις να κανεις ολες τις εργασιες. Μονο που δεν ξερω αυτον τον τροπο διανομης, προσπαθω εδω και μερικες εβδομαδες να τον βρω.
 

DeletedUser

Guest
και εγω οταν ξεκινησα εφτιαξα χτιστη και δεν χρειαστεικε να ρωτησω κανεναν...ισως γιατι η κατασκευη ηταν το μονο που συσχετιζοταν...δεν φανταζομε να δοκιμασες να ανεβασεις κατασκευη ε?? :confused:
 

DeletedUser

Guest
και εγω οταν ξεκινησα εφτιαξα χτιστη και δεν χρειαστεικε να ρωτησω κανεναν...ισως γιατι η κατασκευη ηταν το μονο που συσχετιζοταν...δεν φανταζομε να δοκιμασες να ανεβασεις κατασκευη ε?? :confused:

Καλα εσυ κανεις κοκκινες ανταυγειες και pwnαρεις. Αυτος εδω ειναι ενας τυχαιος νουμπ που προχτες κανεις δε μπορουσε να καταλαβει τι ελεγε. Δεν μπορει να κανει οτι κανει κι ο τζι μπι μαν. Καταλαβες? Γι' αυτο θελει βοηθεια.
 

DeletedUser

Guest
σωπα ρε εμπειρε εσυ που θα πεις τον αλλο ελεεινο επειδη ρωταει πως να φτιαξει τον χαρακτηρα του. εσυ ο παιχταρας. οταν ομως εσυ ρωταγες ή εψαχνες να μαθεις το παιχνιδι δεν σε χαλαγε οταν ατομα σαν τον phoinika σου απανταγανε με υπομονη. αν δεν θες να απαντησεις , τοτε μην απαντας. το να χαρακτηριζεις ελεεινο καποιον νεο στο παιχνιδι φαντασου πόσο βλακας φαινεσαι εσυ.

ειδες το αλλο του το θεμα και με κραζεις εμενα? προσωπικα δε θυμαμαι να μου ελυσε καποια απορια ο φοινικας. για να ξερει πως οι μονομαχοι βαζουν αποφυγη σημαδι και στοχευση, κι επισης να ξερει πως να κανει κανονικο χτιστη μαλλον θα σημαινει πως ειναι καινουριος. δεν εχω προβλημα με το οτι με κραζανε οταν εκανα νουμπικες ερωτησεις. ημουν νουμπας, λογικο ειναι. οταν αυτος γινει εμπειρος θα κοροιδευει τους αλλους νουμπαδες. μη κανεις το σκληρο απο τον υπολογιστη, φορα τα παντελονια σου και ελα να τα πουμε απο κοντα.

Εντιτ: Ισως μου λυσει μια απορια ο φοινικας μολις μπει. Δεν ισχυει το παραπανω μην το παρετε υποψη! :p

Εντιτ 2: Καλυτερα μην φορεσεις τα παντελονια σου και να ερθεις γιατι με εχεις 20 χρονια και δε με συμφερει αυτο :rolleyes:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
εσυ μπορει να μην εχεις προβλημα ή ετσι λες τώρα , αλλα αυτο δεν σε κανει αυτοματα τον κριτη των παντων. αν δεν θες να πεις δεν λες.



λογικο δεν ειναι. ουτε ειναι λογικο καποιος οταν μαθει το παιχνιδι ρωτωντας ή διαβαζοντας το φορουμ να προσβαλει αυτους που ειναι εκει που ηταν.



ας διαβασεις καλυτερα την απαντηση σου σχετικα με τα παντελονια μου και ελπιζω να καταλαβεις ποιος κανει τον σκληρο. ;)

Καλα καλα! Ε αμαν πια! Μας ownαρουν, εμας τους σπαμμερς ολους, τελευταιως!
 

DeletedUser

Guest
βλεπω οτι τις τελευταίες μέρες η τεστοστερόνη εχει γεμίσει το φόρουμ.

ελεος βρε παιδιά!!

εαν δεν θελετε να απαντήσετε στην ερώτηση κάποιου μ η ν το κάνετε!

και μετά αναρωτιέστε γιατι κλειδώνουν τα θέματα.
 

DeletedUser

Guest
να πω και εγω κατι για τον συναδελφο εργατη γιατι το εργατικο μανιφεστο μπορει να ειναι καπως μεγαλο

για αρχη ο εργατης βαζει ικανοτητες στην κατασκευη και ιδιοτητες στην δυναμη μεχρι το λεβελ που θα του εξασφαλισει τις δουλειες κατασκευη αρχοντικου, σκαβεις για πετρελαιο,κατασκευη ραντζου που χρειαζονται για τις αποστολες του
και οι υπολοιπες αποστολες θα βγουν με τα βασικα ρουχα τους εργατη

μετα απο αυτα αν θες να συνεχισεις χτιζοντας μια πολη η ενα οχυρο συνεχιζεις να βαζεις κατασκευη αλλα επειδη τωρα πια δεν χρειαζονται οι εργατες για χτισιμο οι περισσοτεροι το εχουν γυρισεις σε μονομαχους

μεχρι να φτασεις σε αυτο το επιπεδο θα εχεις καταλαβει μονος σου απο αυτα που διαβαζεις στο φορουμ και απο αυτα που βλεπεις πως θελει να συνεχισεις στο παιχνιδι

εργατης με σημαδι στην αρχη δεν ειναι οτι καλυτερο για αυτο μολις ανοιξεις τον σαμανο να το βγαλεις
 

DeletedUser

Guest
αν πω οτι εχετε ***** το τοπικ φταιω?φιλε μου κανε τοιχοδιωκτη,ειναι ο χαρακτηρας Hybrid
Τα κανει ολα :D
 

DeletedUser8

Guest
παιδια εχω φτιαχει χαρακτηρα εργατη.αλλα στην αρχη ηθελα να τον κανω δολοφονο και εβαζα μεχρι το 7 lvl ολους τους ποντους ικανοτητας στο σημαδι,στοχευση,αποφυγη,........και τους ποντους ιδιοτητας καπως ετσι.εφοσον εγηνα εργατης εβαζα ολους τους ποντους ικανοτητας στην κατασκευη.και τους ποντους ιδιοτητας στη δυναμη.λοιπον αν θελησω να κανω μια εργασια για περισοτερα χρηματα αλλα θελει αλλου τους ποντους τα ρουχα 8α με καλιπσουνε 100%???????????

παρακαλω να με συμβουλεπσουνε μεγαλητερη εργατες για το πως να ανεβασω σωστα τον χαρακτηρα μου.

ας μου πει καποιος που να βαζο τους ποντους ικανοτητας και ιδιοτητας ρε παιδια αν εχω κανει λαθος. ευχαριστο.

λοιπον φιλε ολα εξαρτιονται απο το τι θες να κανεις στο αμεσω μελλον.

*αμα θες να εισαι ψηλα στην καταταξη η να ασχοληθεις με αποστολες καλο θα ειναι να κανεις τυχωδιωκτη

*αμα σου αρεσει να βοηθας στην αναπτηξη πολεων τοτε σιγουρα θα κανεις εργατη

*αμα θες να περνας την ωρα σου τρομοκρατοντας τους γειτονες στρατιωτη-μονομαχο

θετικα-αρνητικα
τυχωδιωκτης :
+ δωρεαν υπνος σε ξενοδοχεια
+ περισσοτερες πιθανοτητες να βρεις αντικειμενο
+ μεγαλητερη ελευθερια οσο αφορα την αναπτηξη του χαρακτηρα
- αδυναμος σε μονομαχιες αν ακολουθηση το κλασικο <<στήσιμο>>
- συνηθως μοναχικος(εκτος πολης)

εργατης :
+ εχει μεγαλα κερδη (σε $)
+ σε καινουριους κοσμους βρισκει ευκολα πολη
+ ξεκλειδωνη καλες δουλειες σχετικα νωρις
- ο σακος του μποξ για ολους τους υπολοίπους
- ισως ενοχλητικο που πρεπει να χτιζεις συνεχως σε μια πολη.
- μετα απο ενα διαστημα δεν εχει μελλον στο παιχνιδη.(εκτος και αν το γυρίσει σε μονομαχο)

στρατιωτης :
+ το απολυτο τανκ αν χειριστη σωστα
+ καλητερα οπλα
+ περισσοτερη ζωη
+ συνεχες δραση
(-) θα προσελκύσεις δυνατους αντιπαλους
- συχνες λιποθυμιές






μονομαχος :
+ κανει περισσοτερες μονομαχιες
+ τρεχει πιο γρηγορα
+ συνεχες δραση
+ περνει περισσοτερα $ σε μια μονομαχια
- αδυναμος σε σχεση με τον στρατιωτη
(-) θα προσελκύσεις δυνατους αντιπαλους
- συχνες λιποθυμιές



εγω προσωπικα εχω 1 στρατιωτη και 1 καθαροαιμο τυχωδιωκτη.
με τον στρατιωτη περναω ευχαριστα την μερα μ μου με τον να ενοχλω τους γειτονες
με τον τυχωδιωκτη ομως βαριεμαι αφανταστα (σκευτομαι μαλιστα να τον γυρισω σε μονομαχο0

απο εκει και περα η επιλογη ειναι δικη σου...




υ.σ το φορουμ μου φαινεται εχει γεμισει με ανεγκεφαλους που προσπαθουν να <<ξεχωρισουν>> κοροιδευοντας καινουριους παικτες.
 

DeletedUser

Guest
ο theontor ειναι απο τους λιγους pro που ποσταρουν ακομη
αλλα εχω να κανω μια διορθωση:ο τυχωδιωκτης μπορει να ειναι και πολεμοχαρης :D
λογω του σθενους η του σημαδιου που θα χρειαστει να βαλει για μερικες αποστολες,τα χτυπηματα του ειναι θανατηφορα!Επισης,οι ψαγμενοι τυχωδιωκτες που θελουν να κανουν δουλειες και να μπορουν να αντεξουν χτυπηματα απο μερικα νουμπακια εχουν μεγαλη εμφανιση και αντανακλαστικα ή ανθεκτικοτητα :D
 

DeletedUser

Guest
Ελεεινο ατομο... αυτο εισαι...

Δεν υπαρχει σωστος τροπος build σε ενα χαρακτηρα! Και πρεπει να σε πω νουμπα, γιατι δε θα σε καλυψουν οποιαδηποτε ρουχα για οποιαδηποτε δουλεια. Ακομα κι ολα τα ρουχα να εχεις. Αν διανομευσεις σωστα τα σκιλλς σου στο επιπεδο 99 θα μπορεις να κανεις ολες τις εργασιες. Μονο που δεν ξερω αυτον τον τροπο διανομης, προσπαθω εδω και μερικες εβδομαδες να τον βρω.

Καλα, μεγαλε παιχταρα του west.... Το πηραμε το μηνυμα.... :mad::mad:
Φιλε εγω θα σε συμβουλευα να μπεις στο weststats και εκει θα δεις ποιες ικανοτητες χρειαζονται για ποιες δουλειες..... Προσωπικα δεν εχω κανει εργατη και δεν μπορω να σε βοηθησω παραπανω. Το μονο που μπορω να σου πω ειναι οτι δεν υπαρζει "σωστο built" και "λαθος built" χαρακτηρα..... Ο καθενας φτιαχνει τον χαρακτηρα του οπως θελει....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Καλησπερα φιλε μου!


Μπορεις να Στησεις τον χαρακτηρα σου οπως θες εσυ,οπως σου αρεσει.Υπαρχουνε μερικα pure builds,αλλα αυτα δεν ειναι κανονας.Θα σου δωσω τα πιο πετυχημενα builds...

Εργατης/Κατασκευη
Τυχοδιωχτης/Στησημο Παγιδων
Τυχοδιωχτης/Κρυψημο
Τυχοδιωχτης/Κολυμπι
Τυχοδιωχτης/Εμποριο


Αυτα ειναι τα πιο γνωστα.Τωρα,αν θες να κανεις τον εργατη/τυχοδιωχτη σου μιξ,ισως να εχεις παραπανω δουλειες,αλλα ισως αργισεις να αναπτυχθεις(τουλαχιστο οχι τοσο γρηγορα).Να αποφασισεις τι θες απο νωρις.Αυτο θα σε βοηθησει να στησεις στοχους και να μην βαρεθεις το παιχνιδι.

Για στρατιωτη/μονομαχο,ειναι δυσκολο να σου εξηγησω,καθως ο καθενας εχει διαφορετικο τροπο στησηματος και ισως να μην θελουν να σου τον πουνε.Μπορω να σου πω ομως μερικα βασικα πραγματα.


Βασικά Στοιχεια:

Δύναμη (Κόκκινο)
Ιδιότητες που επηρεάζονται: Σθενος, ανθεκτικοτητα,ποντοι υγείας

Κινητικότητα (Πράσινη)
Ιδιότητες επηρεάζονται: Αντανακλαστικα και αποφυγη

Επιδεξιοτητα (Μπλε)
Ιδιότητες που επηρεάζονται: Στοχευση και Σημαδι

Χαρισματικοτητα (Κιτρινο)
Ιδιότητες που επηρεάζονται: Τακτική και εμφάνιση

Επιθεση:
Σθενος,Σημαδι-Ποσο δυνατα θα χτυπησεις

Στοχευση - αυξάνει τις πιθανότητες να χτυπησεις καπιον

Εμφάνιση- Μειωνει τις Πιθανοτητες να σε πετυχει καπιοςς

Αμυνα:
Ανθεκτικοτητα - Μειωνει την ζημια ενος οπλου meele
Αντανακλαστικα - Μειωνει την ζημια ενος οπλου ranged
Αποφυγη- μειώνει τις πιθανότητες να σε χτυπησει καπιος.Η Αποφυγη είναι πιο βασική αμυντική ικανότητα.
Τακτική - μειώνει την πιθανότητα ένας αντίπαλος να σε πετυχει.
Ποντοι υγειας - Λιγότερες πιθανότητες να Λυποθημησεις.

Σθενος vs ανθεκτικότητας
Σημαδι vs Αντανακλαστικα
Στοχευση vs Αποφυγη
Εμφάνιση vs Τακτικη
Εμφάνιση είναι μόνο για την επιθεση
Τακτική είναι μόνο για την αμυνα
 

DeletedUser

Guest
Henry Chetrit, tolis24 σας ευχαριστο και τους 2 και οσους αλλους ενδιαφερονται να βοητανε στο forum σε αποριες αλλονων.ο αλλος που εχει παντελονια του λεω οτι εγω μπορει να μην χερω να μιλαω.{για ενα 8εμα που εβαλα με αγγλικους χαρακτηρες}αλλα χερω να γ.......αω και οτι πισω απο το pc καλα τα λεει σε ολους.οτι φοραει παντελονια και να τα βαλουμε και εμεις και να παμε να τον βρουμε.αλλα αν ειναι να τα λεει γραπτος και να το παιζει μαγκας να ερθει να με βρει να του βγαλο τα παντελονια και στην συνεχια φανδαστιτε μονησας.ζηταω συγνωμη απο τους υπολιπους που μιλησα ετσι αλλα ο τυπος εχει να γαμ.....σει καιρο και χεκαβλονει στο the-west και παλι συγνωμη ¨)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κορυφή