Τουρνουά

DeletedUser

Guest
παρα πολυ καλη ιδεα.σκεφτικα και κατι αλλο.οι παιχτες(οπως ειπαι ο paloukilouk) να δινουν ενα πασο για να λαθουν μερος.μετα ο νικιτης μαζι με τον δευτερο και τον τριτο θα μοιραζοντε τα λεφτα με τον εξις τροπο.πρωτος 3/6 δευτερος 2/6 και τριτος 1/6 απο τα λεφταπ ου θα εχουν δοθει.

π.χ. αν εχει 100 παιχτες και ο καθενας δοσει 60 συμενει οτι θα μαζεφτουν 6 000.
αυτο σιμενει πως ο πρωτος παιρνει 3 000 ο δευτερος 2 000 και ο πρωτος 1 000


αυτη η ιδεα δεν πρεπει να χαθει.ας μεταφραστει στα γερμανικα απο καποιο.
 

DeletedUser

Guest
παρα πολυ καλη ιδεα.σκεφτικα και κατι αλλο.οι παιχτες(οπως ειπαι ο paloukilouk) να δινουν ενα πασο για να λαθουν μερος.μετα ο νικιτης μαζι με τον δευτερο και τον τριτο θα μοιραζοντε τα λεφτα με τον εξις τροπο.πρωτος 3/6 δευτερος 2/6 και τριτος 1/6 απο τα λεφταπ ου θα εχουν δοθει.

π.χ. αν εχει 100 παιχτες και ο καθενας δοσει 60 συμενει οτι θα μαζεφτουν 6 000.
αυτο σιμενει πως ο πρωτος παιρνει 3 000 ο δευτερος 2 000 και ο πρωτος 1 000


αυτη η ιδεα δεν πρεπει να χαθει.ας μεταφραστει στα γερμανικα απο καποιο.

έχεις απόλυτο δίκαιο, δεν πρέπει να χαθεί!!!!αλλά είναι λίγο ακριβώ το πόσο, ας γίνει 40$.θα είναι λίγο πιο δίκαιο.
 

DeletedUser

Guest
π.χ. αν εχει 100 παιχτες και ο καθενας δοσει 60 συμενει οτι θα μαζεφτουν 6 000. αυτο σιμενει πως ο πρωτος παιρνει 3.000 ο δευτερος 2.000 και ο πρωτος 1.000

να διορθώσω:
ο πρωτος παιρνει 3.000, ο δευτερος 2.000 και ο τριτος 1.000
 

DeletedUser

Guest
:):pΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ +10 ΚΑΙ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΕΠΑΘΛΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΣΟ ΠΟΥ ΘΑ ΔΙΝΕΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΡΟς ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ. ΤΟ ΝΑ ΟΡΙΣΤΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΤΕΤΡΑΓΩΝΟ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΘΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΟΤΙ ΘΑ ΧΩΡΙΣΤΟΥΝ ΣΕ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ. ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΤΕΤΡΑΓΩΝΑΚΙ ΤΟΥ ΧΑΡΤΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΟΣΟΙ ΘΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΣΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΟΥΝ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΝ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΝ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ.



Υ.ΓΟΠΩς ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΠΙΟ ΠΡΙΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟΥς ΥΠΟΛΟΙΠΟΥς ΧΑΡΑΚΤΗΡΕς ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΔΙΚΑΙΟ ΚΑΙ ΙΣΟΡΡΟΠΗΜΕΝΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ
Υ.Γ.ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΚΙ ΑΛΛΕς ΙΔΕΕς ΩΣΤΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΙΔΕΑ ΠΙΟ ΡΕΑΛΙΣΤΙΚΗ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟΤΗΤΑ Τ ΩΣΤΕ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΣΩΣΤΕς ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΕΙς ΣΤΟΥς ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΕς ΤΗς ΕΤΑΙΡΙΑς.
Π.Χ. ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ
ΜΕ ΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ( ΑΜΑ ΧΩΡΙΣΤΟΥΝ ΣΕ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕς ΟΙ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕς ΤΟΤΕ ΤΟ ΕΠΑΘΛΟ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΕΡΝΕΙ? ΟΙ ΤΡΕΙς ΠΡΩΤΟΙ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 'Η Ο ΠΡΩΤΟς ΜΟΝΟ?)
 

DeletedUser

Guest
έχεις απόλυτο δίκαιο, δεν πρέπει να χαθεί!!!!αλλά είναι λίγο ακριβώ το πόσο, ας γίνει 40$.θα είναι λίγο πιο δίκαιο.

ok.εγω ειπα το 100 επιδει ηταν πιο ευκολο να υπολογισω τα επαθλα.το ποσο θα ιεναι αναλογα με το χαρακτιρα και το λβλ.
 

DeletedUser

Guest
:):pπολυ καλη ιδεα +10 και θα συμφωνησω και με τα επαθλα αλλα και το πασο που θα δινετε για να συμμετεχει καποιοσ. το προβλημα που βλεπω εγω ομωσ ειναι το μερος που θα γινεται το τουρνουα. το να οριστει να γινεται το τουρνουα σε καθε τετραγωνο θα υπαρχει προβλημα καθωσ δεν θα υπαρχουν πολλοι να συμμετεχουν λογο του οτι θα χωριστουν σε κατηγοριεσ. αν γινεται το τουρνουα στο κεντρικο τετραγωνακι του χαρτι τοτε θα υπαρχει προβλημα γιατι οσοι θα συμμετεχουν στο τουρνουα θα πρεπει να υπολογισουν την ωρα που θα χρειαστουν να φτασουν στο σημειο που θα γινει.



υ.γοπως ειπαν και πολλοι πιο πριν θα πρεπει να γινει και κατι για τους υπολοιπους χαρακτηρες για να ειναι πιο δικαιο και ισορροπημενο το παιχνιδι
υ.γ.να πουμε κι αλλες ιδεες ωστε να γινει η ιδεα πιο ρεαλιστικη οσο αφορα το παιχνιδι και την λειτουργικοτητα τ ωστε να δωσουμε τισ σωστες κατευθυνσεις στους προγραμματιστες της εταιριας.
π.χ. ποτε και καθε ποσο καιρο να γινετε
με ποιο τροπο θα λειτουργει το τουρνουα ( αμα χωριστουν σε κατηγοριες οι συμμετεχοντες τοτε το επαθλο ποιοσ θα περνει? οι τρεις πρωτοι απο καθε κατηγορια 'η ο πρωτος μονο?)


τα τετραγωνα ειναι 40.μπορους να χριστους σε 8αδες 5αδες 4αδες 10αδες κ.τ.λ.
 

DeletedUser

Guest
+1

γεια σας παιδια επεστρεψα!!
+1 και απο εμενα, νομιζω η ιδεα ειναι παρα πολυ καλη.
μπορουμε επεισης να προσθεσουμε μεταλλια για τουρνουα, και να μην πηγαινουμε αναλογα με λεβελ, αλλα αναλογα με λεβελ μονομαχιας!! ισως ειναι πιο δικαιο ετσι. και παλι πολυ καλη ιδεα!!:d
 

DeletedUser

Guest
+10000

αν και αργησα γιατι ειχα φαει μπαν θα ηθελα να πω οτι ειναι πολυ καλη ιδεα.
 

DeletedUser

Guest
Εγω γουσταρω αγρια πρωτον θα δημιουργηθει ανταγονισμος,μισος και γενικα θα φερει αρκετο κοσμο παραπανω στο west πραγματικα πιστευω πως οι moderators πρεπει να δουν σοβαρα αυτην την ιδεα ειναι παρα πολυ καλη +00:D
 

DeletedUser

Guest
Εγω γουσταρω αγρια πρωτον θα δημιουργηθει ανταγονισμος,μισος και γενικα θα φερει αρκετο κοσμο παραπανω στο west πραγματικα πιστευω πως οι moderators πρεπει να δουν σοβαρα αυτην την ιδεα ειναι παρα πολυ καλη +00:D

+00?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!:confused::confused::confused:
 

DeletedUser

Guest
παιδια +50 για την πρωτη ιδεα προτεινω να μοιραστουν σε κατηγοριες αναλογα με τον χαρακτηρα οπως ειπαν και αλλοι χρηστες.
 

DeletedUser

Guest
+1 και απο εμένα και προσθέτω και την κατάταξη τουρνουα όπου θα ρυθμίζετε ανάλογα με τις νίκες ήττες κτλ...!
 

DeletedUser

Guest
ωραια,ωραια αλλα δεν προοθιτε.τι να λεμε ειδες αν οι υπευθινοι δεν τις προοθουν.
 

DeletedUser

Guest
μην φοβάστε το προώθησα εγώ στο γερμανικό!
 
Κορυφή