Συζήτηση/Feedback Συζήτηση για την Ημέρα Ανεξαρτησίας 2023

MrBean

Μέλος
στο σετ του john sousa στα spoiler δείχνετε 2 φορές το μπόνους από το αλογόσελο.
 

Arthur Morgan

Μέλος
Δεν θα μιλησω για τα αστεια drops τυπου τσιγαρο απο 2ο tier ή λεια θηκη απο 4ο, αλλα για ενα αλλο προβλημα που για μενα εχει παραγινει το κακο. Καποια χρονιά η εταιρια εδεησε επιτελους να αναγραφονται οι πιθανοτητες σε καθε ρουχο και επιλογη tier, ωστε να υπαρχει μεγαλυτερη διαφανεια μεταξυ αυτων και των πελατων της. Παρολα αυτα εχω παρατηρησει και απο μενα, αλλα και απο αλλους συμπαικτες μου, σε τετοιες εκδηλωσεις, οτι τυχαινουν παρα πολυ συχνα συνεχομενα drops του ιδιου αντικειμενου και αρα φαινεται οτι δεν ακολουθουνται αμεροληπτα οι πιθανοτητες που αναγραφονται (μας κοροϊδευουν με λιγα λογια). Αυτο εχει ως αποτελεσμα να μην μπορουμε να ολοκληρωνουμε τα σετ, αλλα να εχουμε καποια αντικειμενα απο πολλες φορες το καθενα. Και πριν πειτε οτι απλα ετυχε σε μενα, οχι, τυχαινει σε ολους τους παικτες, σε ολες τις εκδηλωσεις τετοιου τυπου πεφτουν συνεχεια τα ιδια ρουχα συνεχομενες φορες.
 

Anthraxos

Μέλος προσωπικού
Δικαστής
Δεν θα μιλησω για τα αστεια drops τυπου τσιγαρο απο 2ο tier ή λεια θηκη απο 4ο, αλλα για ενα αλλο προβλημα που για μενα εχει παραγινει το κακο. Καποια χρονιά η εταιρια εδεησε επιτελους να αναγραφονται οι πιθανοτητες σε καθε ρουχο και επιλογη tier, ωστε να υπαρχει μεγαλυτερη διαφανεια μεταξυ αυτων και των πελατων της. Παρολα αυτα εχω παρατηρησει και απο μενα, αλλα και απο αλλους συμπαικτες μου, σε τετοιες εκδηλωσεις, οτι τυχαινουν παρα πολυ συχνα συνεχομενα drops του ιδιου αντικειμενου και αρα φαινεται οτι δεν ακολουθουνται αμεροληπτα οι πιθανοτητες που αναγραφονται (μας κοροϊδευουν με λιγα λογια). Αυτο εχει ως αποτελεσμα να μην μπορουμε να ολοκληρωνουμε τα σετ, αλλα να εχουμε καποια αντικειμενα απο πολλες φορες το καθενα. Και πριν πειτε οτι απλα ετυχε σε μενα, οχι, τυχαινει σε ολους τους παικτες, σε ολες τις εκδηλωσεις τετοιου τυπου πεφτουν συνεχεια τα ιδια ρουχα συνεχομενες φορες.
Στις 5 προσπάθειες μπορεί να μην φανεί και όντως να δεις ότι πήρες το ίδιο αντικείμενο 5 φορές. Σε βάθος προσπαθειών, τα ποσοστά θα πρέπει να είναι κοντά στις ονομαστικές τιμές. Από προηγούμενες χρονιές και πριν αποφασίσουν να ρυθμίσουν λιγάκι τα ποσοστά όπως λες, προσωπικά έχω δει μια βελτίωση. Αν κάποιος κοιτάξει βέβαια και το tw calc θα δει ότι στις 100-200κ σπινιές τα νούμερα λειτουργούν όπως τα λένε. Πάντα πχ βρίσκεις περισσότερα πουκάμισα από ότι κουτιά ενέργειας.
Το αν θα επρεπε να τα αυξήσουν και άλλο, αυτό είναι άλλο θέμα. Δεν γνωρίζω και εγώ τα κριτήρια για το πως βγαίνουν αυτα τα ποσοστά.
 

*El Profesor*

Παλαίμαχος
η εκδήλωση 2023 είναι μια ανούσια εκδήλωση και το περιεχόμενο που βάλανε δεν υπάρχει κάτι που να αξίζει .


όσο για τα ποσοστά αυτό που βλέπω και παρατηρώ έστω και με μια πρόχειρη ματια μπορώ να πω ότι σε όλες τις εκδήλωσης για την ολοκλήρωση σετ πάντα στις αγορές μένει εκκρεμότηα το παντελόνι δεν ξέρω αν το έχει παρατήρηση και κάποιος άλλος αυτό.

και κάτι άλλο μιας και μπήκα στην διαδικασία να σχολιάσω βγάλτε επιτέλους τα άχρηστα αντικείμενα κάθεσαι βάζεις 800 σβολια γιατί για να πάρεις φίλτρο νέας αρχής η την prem θήκη αντίστοιχα και τα υπόλοιπα στις υπόλοιπες στήλες
 

Anthraxos

Μέλος προσωπικού
Δικαστής
Μέχρι στιγμής τα free set της χρονιάς 2023 είναι τα καλύτερα δωρεάν σετ που έχουν βγει ποτέ στο παιχνίδι. Στον τομέα τους το κάθενα. Οπότε δεν νομίζω ότι είναι και τόσο χάλια η χρονιά. Μια χαρά θα την έλεγα σε σχέση με άλλες χρονιές.
 

Arthur Morgan

Μέλος
Στις 5 προσπάθειες μπορεί να μην φανεί και όντως να δεις ότι πήρες το ίδιο αντικείμενο 5 φορές. Σε βάθος προσπαθειών, τα ποσοστά θα πρέπει να είναι κοντά στις ονομαστικές τιμές. Από προηγούμενες χρονιές και πριν αποφασίσουν να ρυθμίσουν λιγάκι τα ποσοστά όπως λες, προσωπικά έχω δει μια βελτίωση. Αν κάποιος κοιτάξει βέβαια και το tw calc θα δει ότι στις 100-200κ σπινιές τα νούμερα λειτουργούν όπως τα λένε. Πάντα πχ βρίσκεις περισσότερα πουκάμισα από ότι κουτιά ενέργειας.
Το αν θα επρεπε να τα αυξήσουν και άλλο, αυτό είναι άλλο θέμα. Δεν γνωρίζω και εγώ τα κριτήρια για το πως βγαίνουν αυτα τα ποσοστά.
Καταλαβαινω τι λες, ειναι σαν να εχεις μια ρουλετα την οποια για 5 προσπαθειες τη γερνεις προς τα δεξια, τις επομενες 5 προς τα αριστερα και παει λεγοντας. Αν παρεις 200, 300, 1000, κλπ προσπαθειες θα βγουν τα ιδια ποσοστα με το να μην την εγερνες καθολου αλλα και παλι δεν ειναι σωστο, θα επρεπε να ειναι 100% αμεροληπτα, και να ακολουθουνται καθαρα τα ποσοστα που αναγραφονται χωρις biases τι πηρες πριν να σου δωσουμε παλι το ιδιο για να μην ολοκληρωσεις τα σετ.
Γιατι ο καθε παικτης δεν μπορει να πατησει τοσες πολλες φορες το 3ο tier πχ, οπως ειπες κι εσυ τα ποσοστα του tw calc ειναι απο 100-200κ προσπαθειες απο παρα πολλους παικτες.
 

Madara Uchiha

Παλαίμαχος
Θα ηταν καλο αν αυτες οι εκδηλωσεις ηταν οπως του Αγ.Βαλεντινου , δηλαδη αν πετυχενες παντελονι σουσα πχ μετα στην επομενη φορα δεν θα ειχε το παντελονι , αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα αξιζει για την εταιρεια αυτο :D Το παιχνιδι ειναι σκετο P2W το να σχολιαζουμε για τα ποσοστα κλπ δεν θα αλλαξει απολυτως τιποτα , εδω εχει 2 χρονια μινιμουμ που ζηταω εγω προσωπικα και αλλοι πολλοι στον μπετα , να βγαλουν τις αχρηστες θηκες απο τις εκδηλωσεις και αντι να βγαλουν προσθεσαν περισσοτερες :D Το μονο καλο πραγμα που εκαναν ειναι να αυξησουν εστω και 1% το drop rate για τα φιλτρα εμπειριας.

Screenshot_1.png
 

Arthur Morgan

Μέλος
hgwiyVP.png

Γινεται να μου δωσει και κατι αλλο απο το σετ, εκτος απο παππουτσια καθε μερα με ''8,1%'' ?
 

Madara Uchiha

Παλαίμαχος
hgwiyVP.png

Γινεται να μου δωσει και κατι αλλο απο το σετ, εκτος απο παππουτσια καθε μερα με ''8,1%'' ?
Πάντα στην 3η επιλογή τα παπούτσια και οι ζώνες είναι παραπάνω % απο τα σακάκια/παντελόνια που κανονικά έπρεπε να είναι τα ίδια ποσοστά όπως και στην 2η επιλογή με τα καπέλα και τα περιλαίμια η τουλάχιστον να έχουν πολύ μικρή διαφορά. Αλλά και πάλι, με το να τα λέμε δεν θα αλλάξει κάτι..
 

Arthur Morgan

Μέλος
Πάντα στην 3η επιλογή τα παπούτσια και οι ζώνες είναι παραπάνω % απο τα σακάκια/παντελόνια
Το ξερω, δε με νοιαζει αυτο. Εγω θελω απλα να μου δωσει και κατι αλλο εκτος απο παππουτσια σοουσα. Και σημερα αυτο μου εδωσε εχω 6 τωρα, ενω απο ολα τα υπολοιπα παππουτσια ή ζωνες δεν εχω παρα μόνο μια ζωνη ανεξαρτησιας.
 

Anthraxos

Μέλος προσωπικού
Δικαστής
Μιας και το σύστημα λειτουργεί με "επατοποθέτηση" των αντικείμενων (εαν μπορούμε να το πούμε αυτό), δεν κρατάει στην μνήμη του τι έχει δώσει στον εκάστοτε παίκτη. Οπότε στις λίγες σπινιές είναι λογικό να κάτσουν 6 παπούτσια πχ.
 

*El Profesor*

Παλαίμαχος
@Anthraxos λογικό μπορεί να είναι επειδή αυτός είναι ο τρόπος λειτουργίας του συστήματος. Αλλά αυτό που μπορούμε και συζητάμε είναι να προσπαθήσετε σαν διαχείριση να πείσετε τούς αρμόδιους για να αλλάξει. Γιατί ναι μεν είναι σωστός ο τρόπος λειτουργίας του αλλά σίγουρα δεν είναι σωστό ο τρόπος που πέφτουν τα αντικείμενα
 

Anthraxos

Μέλος προσωπικού
Δικαστής
@Anthraxos λογικό μπορεί να είναι επειδή αυτός είναι ο τρόπος λειτουργίας του συστήματος. Αλλά αυτό που μπορούμε και συζητάμε είναι να προσπαθήσετε σαν διαχείριση να πείσετε τούς αρμόδιους για να αλλάξει. Γιατί ναι μεν είναι σωστός ο τρόπος λειτουργίας του αλλά σίγουρα δεν είναι σωστό ο τρόπος που πέφτουν τα αντικείμενα
Ας φτιάξουν για αρχή τις θήκες που μαζεύεις 100-200 αντικείμενα για να έχεις στο τέλος από 15 αντικείμενα αποστολής και 3 συλλεκτικές κάρτες, και ας προχωρήσουν μετά και στις λοταρίες.
Πρώτα τα εύκολα και μετά τα δύσκολα.
 

Madara Uchiha

Παλαίμαχος
Ας φτιάξουν για αρχή τις θήκες που μαζεύεις 100-200 αντικείμενα για να έχεις στο τέλος από 15 αντικείμενα αποστολής και 3 συλλεκτικές κάρτες, και ας προχωρήσουν μετά και στις λοταρίες.
Πρώτα τα εύκολα και μετά τα δύσκολα.
Ας φτιαξουν το παιχνιδι να πουμε καλυτερα και μετα βλεπουμε τις μικρες λεπτομερειες.
 

Mastermind

Μέλος
Δυστυχώς στις λοταρίες αν παίζεις μόνο με έναν λογαριασμό είναι σχεδόν αδύνατο να ολοκληρώσεις σετ... Πόσο μάλλον όλα τα σετ
 
Κορυφή