Προταση: Αφαιρεση Expanded premium system απο Arizona.Gr

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3920
  • Ημερομηνία έναρξης

black.thunder

Μέλος
Έτυχε πολλές φορές να χάνω μάχη για μερικά λεπτά. Εντάξει τώρα με τα τελευταία νέα που μπήκαν άλλαξαν πολλά. Αλλά στον αριζόνα δεν γίνετε κάτι τέτοιο με την δυνατότητα μείωσης διαδρομής με σβόλους και την τιμή βρίσκω λογική διαφωνώ με τη κατάργηση αυτής της δυνατότητας.

Πιστεύω πως χαλάμε εμείς οι ίδιοι τη δυνατότητα. Πώς ? Χρησιμοποιώντας για άλλο σκοπό π.χ. να βαράμε 2-3 οχυρά μέσα σε λίγα λεπτά αν το χρησιμοποιούμαι όλοι για να προλάβουμε μια μάχη που χάσαμε για λίγα λεπτά (δεν είναι μόνο μάχη μπορεί να είναι και μια αποστολή που γίνετε σε συγκεκριμένες ώρες και συγκεκριμένα σημεία στον χάρτη) δεν κάνει κακό σε κανέναν. Αυτί είναι η προσωπική μου άποψη. :w
 

DeletedUser4664

Guest
Καμία αναβαθμιση δεν εχει μπει για κακο....

Απλως πολλες φορες χρησιμοποιουμε εμεις οι παικτες με λαθος τροπο τα δικαιωματα που μας εχουν δωσει....
 

DeletedUser4509

Guest
:cnsΛογοκριμενο:cns

edit by joahna
εγινε επεξεργασία
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

kosrs

Νέο Μέλος
Μιας και ανοιξατε θεμα πριμιουμ ,το μονο αρνητικο που εγω βλεπω ειναι οτι αυτοι που παιζουν φουλ πριμιουν ,θα επρεπε να εχουν ακομα περισσοτερα προνομια.
Δεν ειναι δυνατον καποιοι να πληρωνουν ,και καποιοι αλλοι να μην πληρωνουν ουτε σεντς και να μπορουν σε εισαγωγικα να εχουν τις ιδιες δυνατοτητες(αλλα και να φωναζουν κιολας)δεν ειναι παραλογο;;;
Νομιζω οτι και εσεις οταν πληρωνετε για κατι ,απαιτητε να απολαυσετε τις υπηρεσιες για τις οποιες εχετε πληρωσει .
Ειναι σαν να αγορασετε ενα παντελονι 300$ και την ωρα που πληρωνετε να μπει καποιος και να αγορασει το ιδιο 10 $,
τι θα πειτε τοτε ,ααα ωραια αυτος το πηρε 10$ ;;;
Ειναι η αποψη μου και απλα την καταθετω..:)):))
 

DeletedUser

Guest
Ειναι η λογικη των f2p (free to play) παιχνιδιων που ακολουθουν πολλα παιχνιδια σιγα σιγα.
Η προσβαση ειναι δωρεαν, αλλα για να κανεις το επομενο βημα, δηλαδη να προχωρησεις πιο γρηγορα, θα πρεπει να πληρωσεις.
Τα προνομια με το πρεμιουμ μου φαινονται ηδη αρκετα, το να γινουν περισσοτερα απλα θα εκανε παιχτες που παιζουν χωρις πρεμιουμ (που πιθανος αν τους αρεσει το παιχνιδι καποια στιγμη στο μελλον θα δωσουν μερικα λεφτα) απλα να παρατησουν το παιχνιδι.
 

DeletedUser3473

Guest
Μιας και ανοιξατε θεμα πριμιουμ ,το μονο αρνητικο που εγω βλεπω ειναι οτι αυτοι που παιζουν φουλ πριμιουν ,θα επρεπε να εχουν ακομα περισσοτερα προνομια.
Δεν ειναι δυνατον καποιοι να πληρωνουν ,και καποιοι αλλοι να μην πληρωνουν ουτε σεντς και να μπορουν σε εισαγωγικα να εχουν τις ιδιες δυνατοτητες(αλλα και να φωναζουν κιολας)δεν ειναι παραλογο;;;
Νομιζω οτι και εσεις οταν πληρωνετε για κατι ,απαιτητε να απολαυσετε τις υπηρεσιες για τις οποιες εχετε πληρωσει .
Ειναι σαν να αγορασετε ενα παντελονι 300$ και την ωρα που πληρωνετε να μπει καποιος και να αγορασει το ιδιο 10 $,
τι θα πειτε τοτε ,ααα ωραια αυτος το πηρε 10$ ;;;
Ειναι η αποψη μου και απλα την καταθετω..:)):))

εχουν περισοτερα προνομια...
εκτος κι αν εννοεις οσοι πληρωνουν πρινιουμ να κερδιζουν
και οσοι δεν πληρωνουν να χανουν...
εχει μια λογικη βαση αυτο που λες... :w
 

kosrs

Νέο Μέλος
εχουν περισοτερα προνομια...
εκτος κι αν εννοεις οσοι πληρωνουν πρινιουμ να κερδιζουν
και οσοι δεν πληρωνουν να χανουν...
εχει μια λογικη βαση αυτο που λες... :w

Οχι φιλε μου καμμια σχεση.
Δεν εθεσα σαν προυποθεση ,οσοι πληρωνουν να κερδιζουν .
Και ταυτοχρονα να απαντησω και στον αλλο παιδι Dionissis που λεει οτι .
((Για να γελαω με οσους οσους νικαω εχουν το σηματακι με στους σβολους στα μεταλια (γιατι ξερω οτι νικησα εναν καλο $$ αντιπαλο) και να μην στεναχοριεμε οταν χανω απο καποιον που εχει μεταλιο με σβολους. (γιατι ξερω οτι ειμαι καλυτερος))
Δεν σημαινει φιλοι μου οτι οποιος δουλευει πριμιουν το κανει μονο για κερδισει καποιον,μπορει απλα να αγοραζει προιοντα η να εχει ταχυτητα,να κερδιζει περισσοτερα σε μια εργασια η ακομα πιο απλα να κανει μια καταθεση χωρις φορους...
 

DeletedUser4509

Guest
:cnsΛογοκριμενο:cns

edit by joahna
εγινε επεξεργασία
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

kosrs

Νέο Μέλος
Εγω μαζι σου :))
Μετα απο τετοια επιχειρηματα ,,οκ :))


ΥΓ,,
Παρολα αυτα εμεις κερναμε (συ ειπας)!!!
και ως γνωστον αυτος που κερναει αποφασιζει!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser3409

Guest
Αν και εγώ διαφωνούσα στο να μπει άλλη κατηγορία πρίμιουμ (π.χ. κατευνασμός σαμάνου) στους ήδη διαμορφωμένους Κόσμους.... (και αυτό γιατί παιζόταν με αυτούς τους κανόνες και πίστευα πως δεν έπρεπε να καταστραφεί η διαμόρφωση και η ισορροπία τους (κάποιοι είχαν πληρώσει ήδη εκαντοντάδες χιλιάδες δολάρια σε σαμάνους... ενώ άλλοι με κρατημένα τα χρήματα παιχνιδιού... και πληρώνοντας ένα 10ευρω μπορεσαν και να αλλάξουν χαρακτηριστικά και να έχουν τα δολαριά τους κρατημένα)... αυτή η αποψή μου, όμως, ήταν για τους ήδη διαμορφωμένους κόσμους... 1,2,3,4 και 5.
Από εκεί και πέρα είμαι το ίδιο αντίθετος στην μεταβολή του πρίμιουμ στον Αριζόνα... ή στον νέο Κόσμο που θα ανοίξει αύριο... είναι επιλογή σας παιδιά, αν θέλετε, να παίξετε σε έναν παλαιότερο κόσμο, όπως οι 5 που ανέφερα που είναι περιορισμένο το πρίμιουμ και μπορείτε να αντιμετωπίζετε στα "ίσα" τους συμπαίκτες σας, οι οποίοι δεν έχουν αγοράσει χαρακτηριστικά...
Επίσης δεν ξέρω αν το αγνοείτε αλλά το παιχνίδι το βγάζει μια εταιρεία με σκοπό το κέρδος της και όχι μια εκκλησία... με σκοπό την δωρεάν διασκέδαση των ενοριτών της!!! Οπότε λογικό είναι ότι πρέπει να υπάρχει ένας τρόπος κέρδους... αυτός ο τρόπος είναι το πρίμιουμ... ο άλλος τρόπος που θα είχε, η εταιρεία για να κερδίσει, θα ήταν να πληρώνουμε όλοι αναιξαιρέτως συνδρομή... πράγμα, που θα σήμαινε πως οι μη έχοντες θα απείχαν και από συμμετέχοντες στο παιχνίδι!!!
Πιστεύω ότι το σύστημα πρίμιουμ που υπάρχει είναι σχετικά καλό... και αν κάποιος θέλει να πληρώσει 100€ για να ανεβάσει στον Αριζόνα ή στον αυριανό Κόσμο τις ιδιοτητές του είναι δικαιωμά του μιας και με αυτούς τους κανόνες μπήκαμε να παίξουμε όλοι αριζόνα... δηλαδή σε ένα Full premium World!!!:w
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

dimitrisCh

Μέλος
Κι εγώ συμφωνώ φίλε Aramb, όποιος θέλει επιλέγει να μπει ή όχι σε κάποιον από τους κόσμους 6 και 7.

Αλλά μετά την προσθήκη του κατευνασμού σάμανου σε όλους τους ελληνικούς κόσμους, δεν έχει απομείνει κάποιος κλασικός κόσμος, χωρίς premium.
Δεν είμαι απόλυτα σίγουρος, αλλά αυτό συμβαίνει μόνο στους ελληνικούς κόσμους, να μην υπάρχει κάποιος κλασικός κόσμος.
 

DeletedUser

Guest
Να μείνει ως έχει σε όλους τους τομείς. Παίζουν 7880 άτομα στον Κ6 επειδή είναι έτσι όπως είναι τώρα.
Η innogames έτσι τον έφτιαξε. Γιατί για τον πειράξουμε?
Πάντα μπορεί κάποιος να παίξει χωρίς σβόλους.
 

DeletedUser

Guest
Συμφωνώ με τον giorgio. Αυτά που ζητάτε είναι ανούσια και ανεδαφικά. Η πληρότητα και η ενότητα του κόσμου εξαρτώνται από κάτι τέτοια, διότι η αυτάρκεια των δημιουργών επηρεάζει άμεσα και έμμεσα το υλικό που παρουσιάζεται μέσα σε αυτό. Αφαιρώντας το ένα αφαιρούμε και το άλλο. Λίγη λογική δεν βλάπτει. :dr
 
Κορυφή