Προταση: Αφαιρεση Expanded premium system απο Arizona.Gr

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3920
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser3920

Guest
O Κοσμος 6 , γνωστος και ως Αριζονα , δημιουργηθηκε οπως και οι υπολοιποι αριζονα ανα το west με το ολοκληρωμενο συστημα premium. Αυτο στην εξελιξη αποδειχτηκε πως ειχε αρκετα αρνητικα και κοστιζει στην βιωσιμοτητα του κοσμου εν κατακλειδι. Σε πολλους ξενους servers εχουν προβει σε αφαιρεση ή εστω σε μειωση των δυνατοτητων μεσω πληρωμης με πραγματικα χρηματα που ηρθαν με τις τελευταιες εκδοσεις... Φυσικα και χρειαζονται τα premium γιατι αυτος ειναι ο μοχλος της εταιριας για βιωσιμοτητα και περαιτερω αναπτυξη του ιδιου του παιχνιδιου. Ωστοσο οταν αυτες οι δυνατοτητες κοστιζουν σε ποιοτητα παιχνιδιου και συμβαλουν τελικα στην δημιουργια χασματος και φτανουμε σε σημειο να μιλαμε για κοσμο δυο ταχυτητων τοτε σιγουρα αυτες οι δυνατοτητες επι πληρωμει πρεπει να περιοριστουν..
Αυτο που θελω να προτεινω, ειναι αυτο που εγινε και σε αρκετους ξενους κοσμους, αυτες οι νεες δυνατοτητες των χρηστων να περιοριστουν οσο αυτο δυναται γιατι πολλες απο αυτες δινουν την δυνατοτητα σε καποιους να παιζουν το παιχνιδι σε βαρος αλλων και να δημιουργουν αδικες συνθηκες τις οποιες οι παιχτες που δεν παιζουν με premium ή δεν παιζουν με premium σε μεγαλο βαθμο να μην μπορουν να διαχειριστουν ή να ανταπεξελθουν.Κλασσικο και ολοφανερο παραδειγμα η μειωση της διαδρομης απεριοριστα χωρις να αυξανεται καθολου η τιμη για αυτη την δυνατοτητα ανα την χρηση. Συμβαλει στις πολλαπλες μαχες απο μεριδα των χρηστων... Υπαρχουν και αλλα παραδειγματα ωστοσο δεν θελω να υπεραναλυσω , ο καθενας ξερει εστω περιπου τι γινεται στον κοσμο αυτο του παιχνιδιου...
Η προταση μου ειναι να μπει σε πρωτο σταδιο μια δημοσκοπηση σχετικα με την μειωση των επιλογων premium στον κ.6 , να ψηφισει οσο το δυνατον μεγαλυτερο μεριδιο των χρηστων , και μολις ληξει η δημοσκοπηση τα αποτελεσματα της να μεταφερθουν στην εταιρια και απο εκει και περα αυτη να κρινει τι μελλει γενεσθαι για τον κοσμο 6 και τις δυνατοτητες premium...


Vaggos17
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

dimitrisCh

Μέλος
Αυτό με την αφαίρεση της δυνατότητας μείωσης του χρόνου διαδρομής ή στον διπλασιασμό των σβόλων για κάθε επόμενη χρήση με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser3920

Guest
Σιγουρα υπαρχει και η γνωμη να παραμεινουν τα πραγματα ως εχουν. Να ξεκαθαρισω οτι εννοω την αφαιρεση ή τον περιορισμο των νεων δυνατοτητων επι πληρωμει. Εννοειται οτι οι κλασσικες δυνατοτητες premium δεν ζητηται να αφαιρεθουν και ειναι αυτονοητο πως θα παραμεινουν.
Θελω να πω επισης οτι το κλασσικο επιχειρημα των υπερ του full system premium οτι ο κοσμος ξεκινησε με αυτο δεδομενο , δηλαδη το ξεραμε πριν ξεκινησει εγω εχω να απαντησω , οτι αποδεικνυεται τελικα λαθος ακομα και αν στην αρχη το λαβαμε ως δεδομενο, το οτι το λαβαμε ως δεδομενο πρεπει να μας στερει την δυνατοτητα να το διορθωσουμε;; Εγω πιστευω οχι.. Εξαλλου η εταιρια δημιουργει κοσμους και εχει ως αυτοσκοπο να ειναι παντοτε ενεργοι. Αν για να διαφυλαχθει αυτο πρεπει να αφαιρεθουν καποιες πηγες χρηματων αλλα που θα ωφελησει και αυτην μακροπροθεσμα πιστευω θα το κανει..Ελπιζω πως τα στελεχη της θα δουν μπροστα και θα κανουν το σωστο για την επιβιωση και την διατηρηση της κινητικοτητας του κοσμου. Εξαλλου οποιος δεν ακουει την φωνη του πληθους στο τελος βγαινει χαμενος...Ιστορικα αποδεδειγμενο αυτο...
Τελος , ειτε μπει δημοσκοπηση ειτε οχι , δειτε αυτο το θεμα σαν ενα βημα να ακουστει η γνωμη σας και απαντηστε...Η πολυφωνια μονο κακο δεν κανει...
 

DeletedUser

Guest
Την τελευταια φορα που κοιταξα εγραφε Full premiun system!κ οταν γραφτηκα νομιζω αυτο ηταν που μου κεντρισε το ενδιαφερον!απ την στιγμη λοιπον που γραφτηκα γ αυτο κ παιζω γ αυτο με ποιο δικαιωμα ζητας την αφιαρεση αυτου του προνομιου-οχι μονο δκιου μου ,αλλα κ πολλων αλλων!εγω θελω να πηγιανω απ την ανατολη στην δυση σε 5 δευτερα!αν αυτο σε βρισκει αντιθετο μην παιζεις αριζονα!
Κανεις δεν σε υποχρεωνει να βαζεις σβολους!Εγω κ πολλοι αλλοι βαζουμε ομως κ θελουμε να χουμε ολα τα προνομια που δικαιουμαστε με αυτα τα λεφτα!Αν δεν θελαμε αυτα τα προνομια θα παιζαμε κ.2!
Η προταση σου με βρισκει τελειως αντιθετο!
 

DeletedUser

Guest
Στο θεμα των πολλαπλων επιθεσεων παντως σημαντικο ρολο παιζει και η νοοτροπια των παιχτων "Ο αριζονα ειναι klein mein και μπαινω κανω τον χαβαλε μου και βλεπω οσους προσπαθουν να παιξουν λιγο πιο σοβαρα να γκρινιαζουν".
Αυτο κατα κυριο λογο δεν θα αλλαξει με την μειωση του πρεμιουμ...

Αν και αριζονα εχω αρκετες μερες να παιξω και δεν επαιξα ποτε αφοσιωμενα και σοβαρα θα πω τις εντυπωσεις μου. Λατρευω τα 1ωρα αλλα σιχαινομαι το νεο συστημα πρεμιουμ. Την αγορα προιοντων, την αγορα σκιλλς, την μειωση διαδρομης.
Χανεται πλεον η μαγεια...πρωτα παλευαμε να δουμε πως θα ειμαστε πιο αποδοτικοι με τα σκιλλς που εχουμε στην διαθεση μας, τωρα...απλα αγοραζουμε μερικα. Οι αποστολες που θα επρεπε να ειναι ασχολια καποιων παιχτων (αυτων που παιζουν για τις αποστολες) μεσω του κατευνανισμου και της αγορας προϊοντων εγιναν ενα μικρο break μεταξυ μαχων και μονομαχιων.
Το παιχνιδι εχει αρχισει εδω και καιρο να χανει την αιχλη του γιατι αντι να ακουσει τον παιχτη ακουει το πορτοφολι του...

Την τελευταια φορα που κοιταξα εγραφε Full premiun system!κ οταν γραφτηκα νομιζω αυτο ηταν που μου κεντρισε το ενδιαφερον!απ την στιγμη λοιπον που γραφτηκα γ αυτο κ παιζω γ αυτο με ποιο δικαιωμα ζητας την αφιαρεση αυτου του προνομιου-οχι μονο δκιου μου ,αλλα κ πολλων αλλων!εγω θελω να πηγιανω απ την ανατολη στην δυση σε 5 δευτερα!αν αυτο σε βρισκει αντιθετο μην παιζεις αριζονα!
Κανεις δεν σε υποχρεωνει να βαζεις σβολους!Εγω κ πολλοι αλλοι βαζουμε ομως κ θελουμε να χουμε ολα τα προνομια που δικαιουμαστε με αυτα τα λεφτα!Αν δεν θελαμε αυτα τα προνομια θα παιζαμε κ.2!
Η προταση σου με βρισκει τελειως αντιθετο!

Με αυτην την λογικη δεν θα επρεπε να μπουν νεες αποστολες, δεν θα επρεπε να γινονται διαφορα project στους κοσμους, δεν θα επρεπε να μπουν τα οχυρα.
Γιατι με αυτην την λογικη, καποιος που αρχισε σαν χτιστης μπορει να πει οτι δεν ηξερε οτι θα μπουν τα οχυρα και οτι θα ειχε αυτα τα μπονους. Ποιος ηταν σιγουρος οτι στον κ1 θα γινει το project Βορειοι-Νοτιοι οταν πατησε εγγραφη; Το πως εξελισσεται ενας κοσμος θα πρεπει να το αποφασιζουν οι πολλοι και οχι οι πιο "δυνατοι".
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser3920

Guest
Την τελευταια φορα που κοιταξα εγραφε Full premiun system!κ οταν γραφτηκα νομιζω αυτο ηταν που μου κεντρισε το ενδιαφερον!απ την στιγμη λοιπον που γραφτηκα γ αυτο κ παιζω γ αυτο με ποιο δικαιωμα ζητας την αφιαρεση αυτου του προνομιου-οχι μονο δκιου μου ,αλλα κ πολλων αλλων!εγω θελω να πηγιανω απ την ανατολη στην δυση σε 5 δευτερα!αν αυτο σε βρισκει αντιθετο μην παιζεις αριζονα!
Κανεις δεν σε υποχρεωνει να βαζεις σβολους!Εγω κ πολλοι αλλοι βαζουμε ομως κ θελουμε να χουμε ολα τα προνομια που δικαιουμαστε με αυτα τα λεφτα!Αν δεν θελαμε αυτα τα προνομια θα παιζαμε κ.2!
Η προταση σου με βρισκει τελειως αντιθετο!


Θα βρεις την απαντηση που ψαχνεις στο απο πανω post.. Επισης ηρεμησε λιγο το υφος σου...Εγω μιλαω με επιχειρηματα οχι με σημεια στιξης... Και τελος στο παιχνιδι και στην ζωη το λογικο ειναι να γινεται αυτο που θελουν οι πολλοι, οχι αυτοι που αποτελουν την μειοψηφια... Το θεμα αυτο ειναι για να ακουστει και ο αντιλογος της δικιας σου αποψης.. Και να αναδειχθει αυτο που θελει η πλειοψηφια..Αν η πλειοψηφια επιθυμει την διατηρηση των premium ως εχουν τοτε ειναι σεβαστο και απολυτα κατανοητο... Αλλα μην προσπαθεις να θαψεις καθε φωνη αντιλογου...Αυτο δεν ειναι δημοκρατια... Η πολυφωνια ειναι αυτη που τελικα φερνει τις σωστες λυσεις..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser482

Guest
Παρακαλώ να κατεβάσετε τους τόνους γιατί το θέμα θα κλειδώσει.
Μπορείτε να λέτε την άποψή σας χωρίς επιθετικότητα, ύβρεις και υπονοούμενα.
Όλες οι απόψεις είναι σεβαστές είτε συμφωνείτε είτε διαφωνείτε.
Παρακαλούμε ν΄αναφέρεστε στο θέμα και την ιδέα και όχι προσωπικά.
Τα spam θα σβήνονται και η επανάληψή τους θα οδηγήσει σε ποινές.
 

DeletedUser

Guest
Την τελευταια φορα που κοιταξα εγραφε Full premiun system!κ οταν γραφτηκα νομιζω αυτο ηταν που μου κεντρισε το ενδιαφερον!απ την στιγμη λοιπον που γραφτηκα γ αυτο κ παιζω γ αυτο με ποιο δικαιωμα ζητας την αφιαρεση αυτου του προνομιου-οχι μονο δκιου μου ,αλλα κ πολλων αλλων!εγω θελω να πηγιανω απ την ανατολη στην δυση σε 5 δευτερα!αν αυτο σε βρισκει αντιθετο μην παιζεις αριζονα!
Κανεις δεν σε υποχρεωνει να βαζεις σβολους!Εγω κ πολλοι αλλοι βαζουμε ομως κ θελουμε να χουμε ολα τα προνομια που δικαιουμαστε με αυτα τα λεφτα!Αν δεν θελαμε αυτα τα προνομια θα παιζαμε κ.2!
Η προταση σου με βρισκει τελειως αντιθετο!


κώστα μπερδεύεσαι φιλε
δικαiομα στο να εκφράζουν την άποψη τους όμορφα όπως ο βάγγος το έχουν όλοι οι πολιτισμένοι λαοί

με το να τα έχεις και τα χώνεις στο παιχνίδι αυτό δεν σου δίνει το προνόμιο να μιλάς με αυτό το ύφος και ούτε σε κάνει καλύτερο από κάποιον που δεν τα έχει
γιαυτο μάθε να βλέπεις και αυτούς που δεν τα έχουν να έχουν το δικαίωμα να μιλάνε και να λένε τις ανησυχίες τους...




το ποιο δίκαιο για όλα τα παιδιά που παίζουν το παιχνίδι θα ήταν να μην μπορείς να μειώσεις την απόσταση με σβόλους

εξάλλου το παιχνίδι από μονο του σου δίνει την δυνατότητα με διαφορα ρούχα -set- και με αλλα αντικείμενα που όταν τα καταναλώνεις μειώνεις την διαδρομή

έτσι κατά την προσωπική μου γνώμη θα είναι για όλους δίκαιο το παιχνίδι ακόμα και εάν μερικοί έχουν κάνει τούμπανα τους παίχτες τους με αγορά πόντων (αυτό είναι δικαίωμα του καθενός εφόσον έχει) να μην μπορούν να βρίσκονται όπου θέλουν στον χαρτί και να κάνουν τις μάχες τους άνετα σε οποιο οχυρό θέλουν και επειδή οι περισσότεροι δεν έχουν σβόλους να μην μπορούν να βρίσκονται στην μάχη

οι μονοι που θα βρεθούν αντίθετοι σε αυτό είμαι σίγουρος ότι θα είναι αυτοί που πληρώνουν πολλά στο παιχνίδι
εντάξει έχουν και μπορούν και το κάνουν και μαγκιά τους αλλα παιχνιδάκι μας δώσε και σε αυτούς που δεν τα έχουν να μπορούν να παίξουν και νά αντιμετωπίζουν όλους αυτούς επί ίσους ορους τουλάχιστον στο θέμα τις ταχύτητας γιατί όσο αναφορά τα υπόλοιπα που μπορείς να κανεις με τους σβολους όλοι οι παίχτες τα δέχονται εφόσον αποφασίσανε να παίξουν σε ένα κόσμο με fool prem
 

DeletedUser

Guest
Δε συμφωνω , και η εταιρεια υπαρχει για να κερδιζει και οσο κερδιζει τοσο περισσοτερο θα ασχολειτε με τα παιχνιδια θα τα βελτιωνει θα φτιαχνει καινουρια κτλ κτλ . Το λαθος που εχει γινει αριζονα και εχει κανει το κοσμο να μην ασχολειτε και πολυ επειδη δεν υπαρχει ανταγωνισμος ειναι οτι ολοι σχεδον οσοι πληρωνουν πολλα βρισκονται στο ιδιο στρατοπεδο και δε φτανει αυτο αλλα ειναι και πλεονεκτες , τα θελουν ολα .Τωρα αν ικανοποιουνται με αυτη τη κατασταση δε ξερω , ελπιζω να μη γινει αυτο οταν ανοιξει καινουριος κοσμος και να μοιραστουμε ολοι σωστα εκει .Το σιγουρο ειναι οτι αν ανοιξει καινουριος κοσμος ο αριζονα θα ερημωσει κι αυτο γιατι δεν υπαρχει ανταγωνισμος και ισαξιοι αντιπαλοι ωστε να κρατηθει ζωντανο το ενδιαφερον , δεν ειναι τυχαιο οτι ο κ1 αντεχει ακομα μονο και μονο επειδη καποιοι καταφερανε να εχουμε ισαξιες ομαδες .
Παντα ημουν κατα των δυο μεγαλων συμμαχιων σε ενα κοσμο , και ενω ολα πηγαιναν καλα στην αρχη αριζονα , ο τροπος παιξιματος της ΟΜΓ δεν αφησε περιθωρια στις υπολοιπες συμμαχιες να παιξουν μεταξυ τους , κοιταχτε πχ τι γινετε με το οχυρο που πηραμε προσφατα , θελαμε να κανουμε αμυνα εναντιον των οχυρομαχων καποια στιγμη και δε μας αφηνουν , παρτε τα ολα λοιπον παιχτες των πρεμιουμ , αλλα να μην απορειτε μετα γιατι δε σας χωνευουμε , καταστρεψατε το παιχνιδι σε ενα σωρο ατομα , υπαρχουν ενα σωρο παιχτες με χρυσα που το εχουν παρατησει , δε γκρινιαζω δε κλαιγομαι απλα δε βλεπω το νοημα να ασχολειτε καποιος με ενα κοσμο που μοιαζει εδω και καιρο τελειωμενος και ο μονος λογος που παιζω ειναι για τη παρεα που εχουμε κανει και για να κραζω τους ομγ .Αυτα
 

DeletedUser3920

Guest
Δε συμφωνω , και η εταιρεια υπαρχει για να κερδιζει και οσο κερδιζει τοσο περισσοτερο θα ασχολειτε με τα παιχνιδια θα τα βελτιωνει θα φτιαχνει καινουρια κτλ κτλ . Το λαθος που εχει γινει αριζονα και εχει κανει το κοσμο να μην ασχολειτε και πολυ επειδη δεν υπαρχει ανταγωνισμος ειναι οτι ολοι σχεδον οσοι πληρωνουν πολλα βρισκονται στο ιδιο στρατοπεδο και δε φτανει αυτο αλλα ειναι και πλεονεκτες , τα θελουν ολα .Τωρα αν ικανοποιουνται με αυτη τη κατασταση δε ξερω , ελπιζω να μη γινει αυτο οταν ανοιξει καινουριος κοσμος και να μοιραστουμε ολοι σωστα εκει .Το σιγουρο ειναι οτι αν ανοιξει καινουριος κοσμος ο αριζονα θα ερημωσει κι αυτο γιατι δεν υπαρχει ανταγωνισμος και ισαξιοι αντιπαλοι ωστε να κρατηθει ζωντανο το ενδιαφερον , δεν ειναι τυχαιο οτι ο κ1 αντεχει ακομα μονο και μονο επειδη καποιοι καταφερανε να εχουμε ισαξιες ομαδες .
Παντα ημουν κατα των δυο μεγαλων συμμαχιων σε ενα κοσμο , και ενω ολα πηγαιναν καλα στην αρχη αριζονα , ο τροπος παιξιματος της ΟΜΓ δεν αφησε περιθωρια στις υπολοιπες συμμαχιες να παιξουν μεταξυ τους , κοιταχτε πχ τι γινετε με το οχυρο που πηραμε προσφατα , θελαμε να κανουμε αμυνα εναντιον των οχυρομαχων καποια στιγμη και δε μας αφηνουν , παρτε τα ολα λοιπον παιχτες των πρεμιουμ , αλλα να μην απορειτε μετα γιατι δε σας χωνευουμε , καταστρεψατε το παιχνιδι σε ενα σωρο ατομα , υπαρχουν ενα σωρο παιχτες με χρυσα που το εχουν παρατησει , δε γκρινιαζω δε κλαιγομαι απλα δε βλεπω το νοημα να ασχολειτε καποιος με ενα κοσμο που μοιαζει εδω και καιρο τελειωμενος και ο μονος λογος που παιζω ειναι για τη παρεα που εχουμε κανει και για να κραζω τους ομγ .Αυτα

Δεν διαφωνω..Ωστοσο οταν εκ των εσω(συμμαχιες) του παιχνιδιου βηματα δεν γινονται , τοτε κατι ανωτερο(εταιρια) οφειλει να προβει σε μετρα που τελικα θα διασωσουν τον κοσμο ,το παιχνιδι , και τελικα οι χρηστες δεν θα καταληξουν στην εγκαταλειψη...
 

dimitrisCh

Μέλος
Την τελευταια φορα που κοιταξα εγραφε Full premiun system!κ οταν γραφτηκα νομιζω αυτο ηταν που μου κεντρισε το ενδιαφερον!απ την στιγμη λοιπον που γραφτηκα γ αυτο κ παιζω γ αυτο με ποιο δικαιωμα ζητας την αφιαρεση αυτου του προνομιου-οχι μονο δκιου μου ,αλλα κ πολλων αλλων!εγω θελω να πηγιανω απ την ανατολη στην δυση σε 5 δευτερα!αν αυτο σε βρισκει αντιθετο μην παιζεις αριζονα!
Υποθέτω ότι ζούμε σε δημοκρατική χώρα και όλοι έχουν δικαίωμα άποψης και να την εκφράζουν ελεύθερα (Υπήρξαν μάλιστα και πολλοί, οι οποίοι αγωνίστηκαν και έδωσαν και την ζωή τους για να μπορούμε να λέμε εμείς ότι θέλουμε)

Ο Αριζόνα δεν έχει μέλλον κατά την δική μου άποψη, μια φούσκα είναι η οποία θα ξεφουσκώσει, αργά ή γρήγορα, μόνο για πλάκα καταντήσαμε να παίζουμε πλέον.
Δεν είναι τυχαίο ότι σε ξένους κόσμους που ξεκίνησαν πιο πριν με τα εκτεταμένο premium, το είδαν νωρίτερα και πολλοί εγκαταλείπουν τους κόσμους αυτούς.
 

DeletedUser

Guest
Ο Αριζόνα δεν έχει μέλλον κατά την δική μου άποψη, μια φούσκα είναι η οποία θα ξεφουσκώσει, αργά ή γρήγορα, μόνο για πλάκα καταντήσαμε να παίζουμε πλέον.

Δηλαδή εσείς όλοι παίζετε σοβάρα?
Είναι ένα παιχνίδι, φυσικά και θα παίξουμε για πλάκα. Εγώ τουλάχιστον παίζω για να περάσει η ώρα μου και για διασκέδαση, γι' αυτό εξάλου είναι και τα παιχνίδια.
Δεν μπορώ να καταλάβω τι εννοείς με το μόνο για πλάκα παίζουμε πλέον.
Αν είναι να παίζουμε σοβαρά και στα παιχνίδια να μην παίζουμε καθόλου.

Για το θέμα του πρέμιουμ, δεν πιστεύω πως πρέπει να αλλάξει κάτι. Λέω τη γνώμη μου και όποιος θέλει συμφωνεί.
 

DeletedUser482

Guest
Οι αναρτήσεις σας πρέπει να έχουν ως βάση το θέμα και όχι τον σχολιασμό-απάντηση σε άλλον χρήστη.
Το θέμα είναι συγκεκριμένο και οποιαδήποτε προσωπική αντιπαράθεση θα οδηγήσει σε ποινές.
Παρακαλούμε διατηρήστε το θέμα σε κόσμιο επίπεδο.
 

DeletedUser3473

Guest
ξεκινησα να διαβαζω τι γραφετε για να εχω ολοκληρωμενη αποψη,
αλλα οταν εφτασα στον λακη κωστα (τελικα λακη σε λενε η κωστα?)
και ειδα τα τζερτζελεματα βαρεθηκα...
αρα θα πω την γνωμη μου χωρις να με ενδιαφερει η δικη σας, γιατι ετσι θελω! :p
νομιζω ειναι λαθος να αλλαξει ο φουλ πριμιουμ κοσμος η να γινουν τροποποιησεις
(πχ αυξηση τιμης σβολων για μετακινησεις κλπ) χωρις ειμαι απ αυτους που χωνουν σβολους αβερτα οπως καποια πλουσιοπαιδα που καμαρωνουν κι ολας...
καλυτερα θα ηταν να γινει δημοσκοπηση για το πως θελουμε να ειναι ο επομενος
κοσμος και αυτο να σταλει στην ΙΝΝΟ.

καλως η κακος ο αριζονα (ακομα και ετσι) λειτουργει σαν σωσιβιο για τους αλλους κοσμους... και οποιος καταλαβε...καταλαβε...
γεια! :gl
 

DeletedUser2571

Guest
μια χαρα ειναι ο αριζονα ετσι οπως ειναι, μην τον πειραζετε.
1) λειτουργει ως παραδειγμα προς αποφυγη για τους υπολοιπους κοσμους και
2) βλεπεις καλυτερα τον χαρακτηρα καποιων παιχτων, οταν τους δοθει η ευκαιρια με αληθινο χρημα που μπορουν να διαθεσουν, να το παιξουν μεγαλοι στρατηλατες.

για επομενο κοσμο μπορει να γινει συζητηση, αν και εμενα δεν με αφορα μιας και δεν σκοπευω να συμμετεχω και ελπιζω να μην αλλαξω γνωμη οταν αυτος ξεκινησει.
 

DeletedUser

Guest
κ γω την αποψη μου ειπα παιδες!τωρα που ειδατε την επιθετικοτητα κ τα τζερτζελεματα:)blk) δεν μπορω να καταλαβω!τεσπα συγγνωμη σε οσους θιχτηκαν!

@ sasbarawolous Δικαιο στελιο ειναι επειδη αυτο βολευει ορισμενους!Απ την στιγμη που το παιχνιδι δινει σ ολους το δικαιωμα της μειωσης κ οχι σε ορισμενους,ειναι απολυτα δικαιο!τωρα το ποιοι,ποτε,πως γιατι θα κανουν χρηση του δικαιωματος αυτου ειναι προσωπικο θεμα!

@vaggos δεν προσπαθησα να θαψω καμια φωνη αντιλογου,αντιθετως με ορισμενους!γιατι αν προσεξες το δικο μου σχολιο ειναι αντιλογος!!:))

@dimitrisch ασκω το δικαιωμα στο οποιο αναφερεσαι οποτε γτ ακριβως μου την λες?

@ougk ποια η πιθανοτητα να με βαfτησαν lucky?εσενα ougk σε βαφτησαν?:p
συμφωνω να γινει η δημοσκοπηση για τον επομενο κοσμο!πολυ καλη ιδεα!
 

DeletedUser4456

Guest
Συμφωνω με τον Λακορα που διαφωνει :D, ο σκοπος της καθε εταιρειας ειναι να εχει κερδη και αρα καλως ή κακως θα υπαρχουν οικονομικες αδικιες οπως τις αποκαλει εδω ο κοσμος. Επισης πρεπει να θεωρηθει οτι τουλαχιστον στο west καποιοι εχουν την δυνατοτητα, εφοσον δεν αρεσκονται στις υπαρχουσες καταστασεις ενος premium κοσμου, να πανε οικιοθελως σε εναν απο τους αλλους 5 non-fully prem. κοσμους. Το αν κατι κατι κανει φανερα την διαφορα, (π.χ. αγορες ικανοτητων κλπ) πιστευω οσο και να φωναξουμε, θα ειναι τελικα δωρον αδωρον.

Οσον αφορα στο πως εχουν χωριστει οι κοσμοι, αυτο θα επρεπε να το σκεφτουν μερικοι μηπως ΔΕΝ εγινε λογω των Omg που ακουστηκε προηγουμενως, αλλα και λογω των υπαρχουσων κλικων-παρεων απο αλλους κοσμους. Δηλ. ολοι θελουμε προφανως να ειμαστε με τα φιλαρακια μας απο τους αλλους κοσμους. Αν αυτο μας καταστα τοσο σνομπ ωστε να μην καταλαβαινουμε οτι με αυτο τον τροπο διωκουμε τους αλλους παιχτες και τους εξαναγκαζουμε να πανε αλλου, ισως και να γινουν αυτα που κακως εγιναν στον κ6. Και ειναι λογικο απο εκει και περα, μερικα παιδια που ειναι νεοτεροι στο παιχνιδι, με πιο πολυ ορεξη (θυμηθειτε οι παλαιοτεροι οταν πρωταρχισατε σαν noobs καποτε...) και μη συμμετεχοντας σε τοσους κοσμους ωστε να εχουν υποστει οικονομικο πατατρακ, πιθανως να ξεχωρισουν στον 1ο πρεμιουμ κοσμο. Και αυτο ισχυει για καθε νεο κοσμο πιστευω, γιαυτο και ο πρωτος κοσμος θα εχει παντα μια διαφορετικοτητα (γτ δεν ειχε παλιοτερους ανταγωνιστες). Εγω ετσι απλα το βλεπω σαν λογικο αποτελεσμα ολο αυτο και μακαρι να προτινε καποιος ομαδες χωρις προκαταληψεις, οπως παιζαμε στο σχολιο μπαλα, οπου ελεγε "εγω διαλεγω αυτον", εσυ αυτον κ.ο.κ αλλα αυτο δεν θα γινει εδω για τους γνωστους λογους... Οποτε επιπλεον ας μην κλαιγομαστε αδικως οτι φταιει το premium system κλπ. Δεν θελω να επεκταθω περισσοτερο γτ ξεφευγουμε απο το θεμα, οποτε ο νοων νοητω...

Καλο παιχνιδι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser482

Guest
Αν ξεκινήσετε πάλι την παλιά ιστορία του Αριζόνα για τις συμμαχίες, οι ποινές θα είναι αυστηρότατες.
Παρακαλούμε να είστε εντός του θέματος.
Το θέμα αφορά : Αφαιρεση Expanded premium system από Arizona

Κάθε άλλο σχόλιο που αφορά τις συμμαχίες ή τις προσωπικές σας διαμάχες θα διαγράφεται και υπάρχουν ποινές.
 

DeletedUser295

Guest
θεωρω οτι η μειωση διαδρομης δεν ειναι τοσο μεγαλο θεμα οσο η αγορα ικανοτητων και ιδιοτητων , αν υπιρχε ενα ταβανι για το ποσες θα μπορουσε να αγοραστουν καλα θα ηταν .

το ταβανι θα μπορουσε να λειτουργισει υπερ της εταιριας πιστευω γιατι ο καθε παιχτης θα ηξερε οτι με συγκεκριμενα λεφτα μπορει να πιασει το ταβανι οπου ειναι αξεπεραστο απο ολους.Ενω τωρα βλεπεις οτι πρεπει να ριξεις ενα καρο λεφτα και παλι δεν πιανεις ταβανι ..
 
Κορυφή