Μαστίγιο Τυχοδιώκτη

  • Δημιουργός θέματος m21r
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Περίμενα πως και πως να πάρω αυτό το μαστίγιο. Έβλεπα να το κρατάν παίχτες με επίπεδο 40+ και σκεφτόμουν ότι είναι δυνατό όπλο.
Μέχρι που το πήρα... και τον πήρα (sorry). Δεν ξέρω αν φταίει η στόχευση αλλά στην επίθεση πατώνω. Από άμυνα πάω αρκετά καλά, δόξα συ. Στη επίθεση όμως με αρκετά υψηλή εμφάνιση και δεν μπορώ να χτυπήσω. Όταν τελικά καταφέρνω να βρω στόχο κάνω καλή ζημιά αλλά τις τελευταίες μου μονομαχίες άντε να χτύπησα 1-2 φορές.
Πριν είχα μουσκέτο, ούτε καν ακριβές, ένα απλό μουσκέτο και κέρδιζα τις πιο πολλές φορές. Αφου δεν άλλαξα τπτ σε στόχευση πως είναι δυνατόν να έχω τόσο μεγάλη διαφορα; Έχω αλλάξει το σημάδι σε σθένος τώρα που έχω το μαστίγιο οπότε και το σθένος μου είναι υψηλό.
Πως φαίνεται σε άλλους το μαστίγο ως επιτιθέμενοι και αμυνόμενοι;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
εμενα τα μαστιγιο μ ανεβασε παρα πολυ ..επιθεση 40-55 καθε χτυπημα...
αμυνα ... χμμμ ...οχι κ τοσο,ανεβασε βεβαια τα αντανακλαστικα πολυ αλλα η αμυνα ειναι κ θεμα κατανομης ποντων ικανοτητων κ χαρακτηρα

κ εγω ειχα οπλο πριν ,ακριβες μουσκετο, αλλα μου φαινεται δυνατοτερο το μαστιγιο...

τωρα για σενα φιλε μου m21r δεν ξερω ..
μηπως ανεβαινοντας level μονομαχεις με δυνατοτερους κ πιο ισχυρους???..
μηπως οι αντιπαλοι σου εχουνε ψηλα ανθεκτικοτητα ???( γιατι με το μαστιγιο εκει παιζει ρολο η ζημια που θα του κανεις)..
η ικανοτητα αποφυγης του αντιπαλου ???...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
ισως να μην εχεις καλη στοχευση! τι να το κανεις το damage αμα δεν δεν μπορεισ να τον πετυχεις! παιζει φυσικα ρολο κ αποφυγη αν8εκτικοτητα κα8ως κ που βαρας.........
 

DeletedUser

Guest
ισως να μην εχεις καλη στοχευση! τι να το κανεις το damage αμα δεν δεν μπορεισ να τον πετυχεις! παιζει φυσικα ρολο κ αποφυγη αν8εκτικοτητα κα8ως κ που βαρας.........

η στόχευσή μου δεν άλλαξε είτε με το μουσκέτο, είτε με το μαστίγιο. αλλά κι εγώ καταλήγω ότι εκεί πρέπει να πάνει οι πόντοι στο επόμενο επίπεδο.
 

DeletedUser

Guest
ναι ρε φιλε αμα εχεις χαμηλη στοχευση κ δεν μπορεις να χτυπησεις τον αλλον! ποσο εχεις?
 

DeletedUser

Guest
1ον Serra εγώ μίλησα ευγενικά και δεν σε είπα ρε :confused:
2ον απλά σχολιάζουμε το όλο θέμα, δεν είπα σε κανέναν να μου λύσει το πρόβλημα. Η ερώτηση ήταν αν έχει παρατηρήσει κάποιος αλλαγές στις μονομαχίες με μαστίγιο.

3ον Μήπως ξέρει κανείς γιατί δεν δείχνει στην κατάταξη την ικανότητα στόχευσης; Δείχνει όλες τις άλλες της Επιδεξιότητας.
 

DeletedUser

Guest
μα δεν ειπα κατι κακο!!!!!!!! τωρα αν σε πειραξε τι να πω? αποφυγη κ στοχευση δεν βγαζει μαλλον επειδη δεν χρειαζονται σε δουλειες!
 

DeletedUser

Guest
To μαστίγιο δεν είναι όπλο κοντινής απόστασης; Καλύτερα να έπαιρνες όπλο για μακρινές αποστάσεις αν έχεις περισσότερο σημάδι από σθένος, αφού χρησιμοποιούσες μουσκέτο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
το σημάδι το άλλαξα σε σθένος μετά από την αλλαγή του όπλου, με τον σαμάνο. τώρα έβαλα άλλα 4 στόχευση, ίσως αυτό να ήταν το θέμα. θα μείνω πίσω στις δουλειές όμως. να δούμε τελικά τι συμφέρει.
 

DeletedUser

Guest
το σημάδι το άλλαξα σε σθένος μετά από την αλλαγή του όπλου, με τον σαμάνο. τώρα έβαλα άλλα 4 στόχευση, ίσως αυτό να ήταν το θέμα. θα μείνω πίσω στις δουλειές όμως. να δούμε τελικά τι συμφέρει.

εγω θα σου προτεινα να μη χαλασεις το χαρακτηρα σου ...συνεχισε να δουλευεις ετσι κ αλλιως μετα απο καποια level θα αλλαξεις οπλο...
 

DeletedUser

Guest
τελικά όντος η στόχευση ήταν το θέμα. από όταν έβαλα περισσότερες μονάδες στην στόχευση βελτιώθηκαν τα πράγματα κατά πολύ. πάντος όσον αφορά το μαστίγιο, σκέτη απογοήτευση... ευχαριστώ για τα σχόλιά σας.
 

DeletedUser

Guest
to μαστίγιο δεν είναι όπλο κοντινής απόστασης; καλύτερα να έπαιρνες όπλο για μακρινές αποστάσεις αν έχεις περισσότερο σημάδι από σθένος, αφού χρησιμοποιούσες μουσκέτο.
ναι ρε συμφωνώ!
;)
 

DeletedUser

Guest
τελικα το μαστιγιο δεν ηταν κ κανα φοβερο οπλο ....
4 level το κρατησα κ τωρα που αλλαξα σε ρεβολβερ χωρις να πειραξω τις ικανοτητες μονομαχιας (μονο την αλλαγη στα ρουχα απο σθενος σε σημαδι) καταλαβα οτι το μονο που σου δινει το μαστιγιο ειναι +4 αντανακλαστικα

με το που χρησιμοποιησα το ρεβολβερ....... ΒΟΟΟΜ :eek::eek: ...
αυτο ειναι οπλο.... κ με διαφορα:rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
τελικά όλοι αυτό είδαμε... έστω..τουλάχιστον δεν το πληρώσαμε...
 

DeletedUser

Guest
ναι εχεις δικιο ..σκεψου να το πληρωναμε κιολας..:p:p

η μονη χρησιμοτητα του παραμενει εφετζιδικη κ για καμια δουλεια που να χρειαζεται αντανακλαστικα...:D
 

DeletedUser

Guest
καλημερα
ολα αυτα τα λεμε με τα τωρινα οπλα, οταν καποιοι εχουν βλεψεις για το σπαθι του hernandoz τοτε το σημαδι παει αχρηστο, προσωπικα εγω εχω ριξει αρκετα στο σθενος για το μονο λογο οτι θελω την σπαθουμπα του παιχνιδιου αρα δεν νομιζω να εχω κανει λαθος, οπωσ κ αλλοι φανταζομαι
 

DeletedUser

Guest
καλημερα
ολα αυτα τα λεμε με τα τωρινα οπλα, οταν καποιοι εχουν βλεψεις για το σπαθι του hernandoz τοτε το σημαδι παει αχρηστο, προσωπικα εγω εχω ριξει αρκετα στο σθενος για το μονο λογο οτι θελω την σπαθουμπα του παιχνιδιου αρα δεν νομιζω να εχω κανει λαθος, οπωσ κ αλλοι φανταζομαι

παντως καλη κ αυτη η σκεψη ,, μελλοντικη επενδυση (λαθη δεν υπαρχουν φιλε μου ο καθενας βαζει τις ικανοτητες του οπως επιθυμει)
ναι αλλα μεχρι να βρεις το σπαθι???μπορεις να χρησιμοποιεις μονο κοντινα οπλα κ ασε που το σθενος δεν χρησιμευει κ για καμια καλη δουλεια(εκτος απο καθαρση δασους)...ενω το σημαδι σε πολλες κ καλες δουλειες
......κ οταν το βρεις..............γι αυτο υπαρχει κ ο σαμανος αλλωστε;);)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
ναι συμφωνω αλλα για αυτο υπάρχουν ευτυχως κ τα τοξα(ολο σημαδι εχουν ,και αν ειναι δυνατον γιατι τα μεταφρασαμε τοξα?)
θα μου πεις για αυτο υπαρχουν κ οι ενδυμασίες με σθένος...ε μια η αλλη ειναι πιστευω
παντως πιστεύω πως το σθένος με καλη στοχευση υπερτερει στο σημαδι με ιδια στοχευση,λογω μαλλον ανθεκτικοτητας(δυναμη κτλπ) τουλαχιστον οσους εχω αντιμετωπισει με φουλ ενδυμασια και εχουν καραμπινα-μονοκανη μπροσθογεμης δεν τα καταφερνουν... χαχαχα...στην επαναληπτικη θα τα βρω δυσκολα...
το μαστιγιο ειναι πιστευω το καλυτερο οπλο με καλο ευρος μεχρι επιπεδο 53 που υπερτερει το σπαθι κονκισταδορου (αν δεν εχουμε βρει το παλιοσπαθο ως τοτε) .... στην χειροτερη παιρνεις ενα διπλοπελεκυ και τον σχιζεις στην μεση (202 μαχ ζημια!!!!)
 

DeletedUser

Guest
καλα σ αυτο εχεις δικιο;)..οι κοντινοι μαχητες δεν παιζονται:eek:
 
Κορυφή