Μέχρι πότε;

Saul Goodman

Μέλος
Θα ηθελα να ρωτησω μεχρι ποτε ο Κ1 θα μεινει ανοικτος; Αν υπαρχει εστω και μια μικρη πιθανοτητα να ανοιξουν μεταφορες για ποιο νεους κοσμους και να κλεισει επιτελους αυτος ο πεθαμενος κοσμος. Επισης μιας και ειναι αρκετα ενεργο το φορουμ τελευταια ας μας πουν την γνωμη τους και τα ατομα που παιζουν εκει.

Και ναι ξερω οτι ειναι ενας κοσμος no prem πως το λετε αλλα στην τελικη so what??

Απαντησεις τυπου: ο κ1 δεν θα πεθανει ποτε γιατι ειναι ο κ1 δεν ειναι αποδεκτες!
 

MrBean

Μέλος
Μπορεί να μην έχει μάχες αλλά δεν νομίζω ότι είναι πεθαμένος όταν φέτος 26 Μαρτίου μπήκε μάχη έστω και για event και μαζεύτηκαν 91 άτομα.Εδώ δεν κλείνουν κόσμους εύκολα που είναι άδειοι π.χ. ο Dallas έκλεισε προσφατα και είχε στο σαλούν 4-5 άτομα κάθε φορά.Απλά ο κ1 στο κομμάτι των μαχών έχει πεθάνει διότι κανείς πλέον δεν έχει όρεξη να τρέξει καταστάσεις ιδιαίτερα μετά τα όσα συνέβησαν την τελευταία φορά που γινόντουσαν κανονικές μάχες και τον τρόπο που έληξαν.

Ο κόσμος για τα δεδομένα των ελληνικών κόσμων κάθε άλλο παρά πεθαμένος είναι,δεν συμφωνώ.Και στην αγορά υπάρχει κίνηση (περισσότερη από άλλους πιο ενεργούς κόσμους) και στο σαλούν όποιος έχει απορία θα βρεθεί κάποιος να τον βοηθήσει και νομίζω πως για την εταιρία είναι κερδοφόρος από άποψη αγοράς σβόλων.Απλά δεν έχει μάχες οχυρών,έχει μάχες κατασκευής και 15δευτερολέπτων.
 

Saul Goodman

Μέλος
Κριμα να εχουμε φτασει στο σημειο να θεωρουμε εναν κοσμο ενεργο οταν 1 φορα το εξαμηνο μαζευει σε μια μαχη οχυρου 91 λογω EVENT.

Συμφωνω οτι μπορει να εχει κινηση στις αγοραπωλησιες και στο σαλουν, στο οτι υπαρχουν παικτες που χτιζουν 24/7. Αυτο ομως ειναι το west για εσας;

Θεωρω πως ειναι καιρος να κλεισει και οι παικτες να μπουν σε κοσμους που βλεπουμε μαχες. Οποιος παιζει west απο παλια ξερει πως οι μαχες οχυρων κρατανε εναν κοσμο ενεργο. Με αυτον τον τροπο θα βοηθηθουν και οι νεοτεροι κοσμοι στο να συνεχισουν να μενουν ενεργοι.

Τελος, οι παικτες που μπορουν να ασχοληθουν και να τρεξουν μια συμμαχια ειναι μετρημενοι στα δαχτυλα 1 χεριου. Αν αυτοι οι παικτες δεν ειχαν 2-3-4 κοσμους να παιζουν και εμεναν στους 1-2 max τοτε θεωρω πως θα υπηρχε μεγαλυτερη ορεξη αλλα και ποιοτητα.
 

MrBean

Μέλος
Σίγουρα είναι κρίμα και συμφωνώ πως κάτι πρέπει να γίνει στον κ1.Απλά για να δώσει η εταιρία το οκ ώστε να ανοίξουν οι μεταφορές και αυτομάτως να πάει για κλείσιμο,θα πρέπει να έρθει σε σημείο ο κόσμος να μην είναι κερδοφόρος και ανενεργός τελείως.Συμφωνώ πως θα ήταν πολύ καλό να υπάρξει μια ένωση κόσμων που όντως θα αναζοπύρωνε το ενδιαφέρον,αλλά δεν θεωρώ πιθανό αυτό το σενάριο.

Το ερώτημα για τον κ1 μιας και το να κλείσει ή να ανοίξουν οι μεταφορές το θεωρώ απίθανό είναι αν θέλουν πραγματικά οι παίχτες να επανέλθουν σε μια καθημερινότητα όπου θα υπάρχουν μάχες οχυρών.Αν θέλουν να μπουν οι παίχτες σε συμμαχίες ώστε να αρχίσει ξανά η διαδικασία επικοινωνίας,αν θέλουν και οι 2 πλευρές που θα προκείψουν να βάλουν νερό στο κρασί τους ουσιαστικά όχι στα λόγια.Άτομα να τρέξουν καταστάσεις υπάρχουν,το θέμα είναι κατα πόσο οι παίχτες του κ1 θέλουν να ξανασχοληθούν ουσιαστικά με μάχες κλπ ή είναι ευχαριστημένοι με το απλά να χτίζουν και να μαζεύουν εμπειρία.

Αυτό που λες να μαζευτούν όλοι σε έναν κόσμο είναι σίγουρα το ιδανικό αλλά θεωρώ πως δεν μπορεί να γίνει και η πολιτική της εταιρίας είναι ξεκάθαρη,πάμε να βγάλουμε όσα περισσότερα μπορούμε ανεξερτήτως αν το προιόν μας χρόνο με τον χρόνο υποβαθμίζεται αντί να αναβαθμίζεται.
 

sniperjohn2

Μέλος
Αφηστε τον Κ1 ησυχο ασχοληθητε με τους δικους σας κοσμους. Δηλάδη ενας κοσμος πρεπει να εχει συνεχεια μαχες οχυρων και μονομαχιες για να σας αρεσει . Υπαρχουν παιχτες που παιζουν το παιχνιδι ησυχα .
 
Τελευταία επεξεργασία:

Madara Uchiha

Παλαίμαχος
Εγώ λέω ας δούμε καλύτερα άλλους κόσμους πρώτα και να αφήσουμε τον Κ1 ήσυχο προς το παρών.

Το μεγαλύτερο θέμα το έχει ο Κίοβα αυτή τι στιγμή, πρέπει να ανοίξουν μεταφορές απο εκεί προς Τζακσον-Χιουστον-Κολοραντο. Δεν έχει μάχες , δεν έχει αγορά, δεν έχει μονομαχίες ( παρά από εμένα δηλαδή ) δεν έχει απολύτως καμία κίνηση εδώ και μήνες, μέχρι και μάχες Awesomia μαζεύονται με το ζόρι 10 άτομα. Δεν μπορείτε να αποκαλείτε ενεργός κόσμος αυτός. Πρέπει άμεσα να κάνετε κάτι γι'αυτό.
 

Chief *Kounelos*

Μέλος
Εγώ λέω ας δούμε καλύτερα άλλους κόσμους πρώτα και να αφήσουμε τον Κ1 ήσυχο προς το παρών.

Το μεγαλύτερο θέμα το έχει ο Κίοβα αυτή τι στιγμή, πρέπει να ανοίξουν μεταφορές απο εκεί προς Τζακσον-Χιουστον-Κολοραντο. Δεν έχει μάχες , δεν έχει αγορά, δεν έχει μονομαχίες ( παρά από εμένα δηλαδή ) δεν έχει απολύτως καμία κίνηση εδώ και μήνες, μέχρι και μάχες Awesomia μαζεύονται με το ζόρι 10 άτομα. Δεν μπορείτε να αποκαλείτε ενεργός κόσμος αυτός. Πρέπει άμεσα να κάνετε κάτι γι'αυτό.
Είχε ανοιξει θεμα για το kiowa αν θυμαμαι καλα αλλα η διαχειρηση οπως οταν ειχε ανοιξει απο ενα αλλο κοσμο θεμα στο forum και ειπαν οτι τα βλεπουν και περνανε μνμ στην εταιρεια ..ΑΝ θεωρειται φυσικα αυτο μη αδιαφορια να πουνε οτι εστω περασαν μνμ στους παικτες.
Αλλα σιγουρα ο kiowa ειναι πιο νεκρός απο το dallas στα τελευταια του.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Madara Uchiha

Παλαίμαχος
Ας ελπίσουμε οτι θα γίνει κάτι σύντομα..

Κοίτα δεν ξέρω αν έπαιξες απο την αρχή Κίοβα αλλά ο κόσμος αυτός ήταν παραπάνω σαν διαγωνισμός για τους παραπάνω επειδή κέρδιζες σβόλους και ομόλογα αν έφτανες σε κάποια επίπεδα πρώτος μέχρι και τρίτος, για τον ίδιο λόγο είχα μπεί και εγώ και ασχολήθηκα με τίς μονομαχίες, κέρδισα τους 1000 σβόλους και διέγραψα τον χαρακτήρα. Μετά απο κάτι μήνες ξανά μπήκα και ξανά ασχολήθηκα με μονομαχίες. Όμως μέχρι να ξανά μπω οι παραπάνω το είχαν ηδη παρατήσει. Εδώ έχω κάνει 1060+ μονομαχίες κάι έχω προκληθεί ΜΟΝΟ 8 φορές, και να πεις οτι δεν έχω αντιπάλους, έχω πάρα πολλούς είμαι 62 επίπεδο με επίπεδο μονομαχίας 125, με βλέπουν πολλά άτομα. Δεν υπάρχει απολύτως κανένας ανταγωνισμός. Έχει παραπάνω άτομα 140+ στο Las Vegas παρά στο Κίοβα, ο Κίοβα θα κλείσει 2 χρόνια φέτος και ούτε 150αρη δεν έχει και ο Βεγκας είναι ανοικτός για μισό χρόνο και ο πρώτος έχει παραπάνω εμπειρία απο τον πρώτο του Κίοβα. Τους τελευταίους 6 μήνες οι παραπάνω παίκτες σε μάχη οχυρού ήταν 15!!! Βγάζει ενα περίπου 7-10 παίκτες αν θα έχει μάχη. Στη αγορά δεν υπάρχει απολύτως τίποτα και το πιο γελειο οτι δεν έχουν παιχτεί ούτε 100 μάχες σε σχεδόν 2 χρόνια. Δηλαδή τι άλλο θέλει η εταιρεία?
 

MyTurn21

Μέλος
Διαφωνώ απόλυτα. Ο Κ1 είναι ο πιο ενεργός σε άτομα από όλους τους κόσμους και ας μην έχει μάχες η τουρνουά. Επίσης πολυ σημαντικό κομμάτι σε όλο αυτό είναι οτι το 90% απο εμάς έχει ήδη παίχτες σε όλους τους κόσμους. Προσωπικά έχει χρειαστεί ήδη 2 φορές να διαγράψω παίχτες 150+ επειδή οι κόσμοι έκλεισαν τελείως και έχω ήδη παίχτες στους κόσμους που ανοίγουν οι μεταφορές και μη γυρίσετε να μου πείτε για 10 αντικείμενα.

Μου κάνει πολύ μεγάλη εντύπωση που μιλάτε για τον Κ1 όπως για τους καινούριους κόσμους που το peak τους είναι οι 100 εγγραφές όταν ανοίγουν. Επίσης μπορεί να μη σας αρέσει αλλα ΔΕΝ είναι full prem. Δε θα πάω τον non prem χαρακτήρα μου κάπου που μπορεί κάποιος 30 level κάτω να έχει τις ίδιες ικανότητες με εμένα

Καταλάβετε λίγο επιτέλους οτι είμαστε οι ίδιοι σε ΌΛΟΥΣ τους κόσμους. Το να ανοίξεις μεταφορές όπως λες και να γίνει πόσους ΝΕΟΥΣ ενεργούς θα φέρεις; Η μήπως αυτός που μόνο χτίζει θα το γυρίσει σε οχυρά επειδή θα αλλάξει κόσμο; Έχω πάρα πολλά χρόνια στο παιχνίδι και έχω δεί πάρα πολλούς κόσμους να ανοίγουν και να κλείνουν, να έχουν 80 άτομα ο καθένας σε μάχες και να μην γεμίζουν μικρά 1 μήνα μετά. Ο μόνος που πάντα είχε προσωπικότητα και αντέχει ακομα είναι ο Κ1

Τα προβλήματα του κόσμου είναι πολλά αλλά αυτό είναι ένα τελείως διαφορετικό θέμα και μεταξύ μας όσοι παίζουμε χρόνια εκεί γνωρίζουμε ήδη τι και πώς

Άν είναι να κλείσει ο Κ1 να γίνουν μεταφορές στους net. Τίποτα λιγότερο
 
Τελευταία επεξεργασία:

kronos86

Νέο Μέλος
Διαφωνώ απόλυτα. Ο Κ1 είναι ο πιο ενεργός σε άτομα από όλους τους κόσμους και ας μην έχει μάχες η τουρνουά. Επίσης πολυ σημαντικό κομμάτι σε όλο αυτό είναι οτι το 90% απο εμάς έχει ήδη παίχτες σε όλους τους κόσμους. Προσωπικά έχει χρειαστεί ήδη 2 φορές να διαγράψω παίχτες 150+ επειδή οι κόσμοι έκλεισαν τελείως και έχω ήδη παίχτες στους κόσμους που ανοίγουν οι μεταφορές και μη γυρίσετε να μου πείτε για 10 αντικείμενα.

Μου κάνει πολύ μεγάλη εντύπωση που μιλάτε για τον Κ1 όπως για τους καινούριους κόσμους που το peak τους είναι οι 100 εγγραφές όταν ανοίγουν. Επίσης μπορεί να μη σας αρέσει αλλα ΔΕΝ είναι full prem. Δε θα πάω τον non prem χαρακτήρα μου κάπου που μπορεί κάποιος 30 level κάτω να έχει τις ίδιες ικανότητες με εμένα

Καταλάβετε λίγο επιτέλους οτι είμαστε οι ίδιοι σε ΌΛΟΥΣ τους κόσμους. Το να ανοίξεις μεταφορές όπως λες και να γίνει πόσους ΝΕΟΥΣ ενεργούς θα φέρεις; Η μήπως αυτός που μόνο χτίζει θα το γυρίσει σε οχυρά επειδή θα αλλάξει κόσμο; Έχω πάρα πολλά χρόνια στο παιχνίδι και έχω δεί πάρα πολλούς κόσμους να ανοίγουν και να κλείνουν, να έχουν 80 άτομα ο καθένας σε μάχες και να μην γεμίζουν μικρά 1 μήνα μετά. Ο μόνος που πάντα είχε προσωπικότητα και αντέχει ακομα είναι ο Κ1

Τα προβλήματα του κόσμου είναι πολλά αλλά αυτό είναι ένα τελείως διαφορετικό θέμα και μεταξύ μας όσοι παίζουμε χρόνια εκεί γνωρίζουμε ήδη τι και πώς

Άν είναι να κλείσει ο Κ1 να γίνουν μεταφορές στους net. Τίποτα λιγότερο
+1000

με κάνατε και λόγκαρα μετά απο πόσα χρόνια... άντε με τα οχυρά σας
 

remington-13-

Μέλος
τουλαχιστον σε αυτο το ποστ απαντησε καποιος και ας ηταν απαντηση ακυρη με την ερωτηση του γκουντμαν.....αντι πχ να πουν δεν γινεται η γινεται η να πουνε λογους μπενει ο δικαστης και μας κανει τρολλ...........

ακολουθει αποσπασμα απο μεγαλο συγκραφεα της εποχης...

Θέλω αλλαγές σαν τον Pac, Suicide Thoughts σαν τον Biggie
Οι σπόροι εδώ βράζουν και πίνουν συνέχεια σα να 'χουν επάνω τους μπρίκι
Ο δικηγόρος την πίνει κι ο δικαστής που σε κρίνει
Γι' αυτό μη ρωτάς τι έχει γίνει και δεν εμπιστεύομαι τη δικαιοσύνη.................................
 

knightmaregr

Μέλος προσωπικού
Community Manager
Θα ηθελα να ρωτησω μεχρι ποτε ο Κ1 θα μεινει ανοικτος; Αν υπαρχει εστω και μια μικρη πιθανοτητα να ανοιξουν μεταφορες για ποιο νεους κοσμους και να κλεισει επιτελους αυτος ο πεθαμενος κοσμος. Επισης μιας και ειναι αρκετα ενεργο το φορουμ τελευταια ας μας πουν την γνωμη τους και τα ατομα που παιζουν εκει.

Και ναι ξερω οτι ειναι ενας κοσμος no prem πως το λετε αλλα στην τελικη so what??

Απαντησεις τυπου: ο κ1 δεν θα πεθανει ποτε γιατι ειναι ο κ1 δεν ειναι αποδεκτες!
Μην ελπίζετε σε μεταφορά νέου κόσμου με τα τωρινά δεδομένα. Ο Κ1 ως παλιός κόσμος και άρα με το παλιές ρυθμίσεις του παιχνιδιού δεν μπορεί να μεταφερθεί σε έναν απ' τους νέους κόσμους, δηλαδή σύστημα premium, νέων αποστολών κτλ. Επαναλαμβάνω, σύμφωνα με τα τελευταία δεδομένα. Ανοιχτός θα μείνει για όσο υπάρχουν ενεργοί παίκτες και πάλι με τα τελευταία δεδομένα θεωρείται απ' τους ενεργούς, οπότε μην ελπίζετε ότι θα κλείσει εντός του 2023.
 

Madara Uchiha

Παλαίμαχος
Μην ελπίζετε σε μεταφορά νέου κόσμου με τα τωρινά δεδομένα. Ο Κ1 ως παλιός κόσμος και άρα με το παλιές ρυθμίσεις του παιχνιδιού δεν μπορεί να μεταφερθεί σε έναν απ' τους νέους κόσμους, δηλαδή σύστημα premium, νέων αποστολών κτλ. Επαναλαμβάνω, σύμφωνα με τα τελευταία δεδομένα. Ανοιχτός θα μείνει για όσο υπάρχουν ενεργοί παίκτες και πάλι με τα τελευταία δεδομένα θεωρείται απ' τους ενεργούς, οπότε μην ελπίζετε ότι θα κλείσει εντός του 2023.
Με τα τελευταία δεδομένα, ο κόσμος που πρέπει να κλείσει άμεσα είναι ο Κίοβα, αλλά είδατε όντως τα δεδομένα? Δεν σας ένοιαξε κανέναν.
 

knightmaregr

Μέλος προσωπικού
Community Manager
Με τα τελευταία δεδομένα, ο κόσμος που πρέπει να κλείσει άμεσα είναι ο Κίοβα, αλλά είδατε όντως τα δεδομένα? Δεν σας ένοιαξε κανέναν.
Δεν αποφασίζουμε εμείς ποιος κόσμος κλείνει ή θα ξεκινήσει μεταφορές. Η απόφαση έρχεται απ την εταιρεία και το γεγονός ότι δεν έχει κλείσει κάποιος κόσμος δεν σημαίνει ότι δε νοιαζόμαστε. Και ειδικά για τον Kiowa, ξεκινήσαμε μια προσπάθεια να μην είναι ίδιος ο κόσμος σαν τους άλλους, θέτοντας κάποια ορόσημα να βάζουμε κάποιους στόχους για τους παίκτες για να τον κρατήσουμε ζωντανό και τελικά μας γύρισε μπούμερανγκ όλο αυτό, όσοι τελικά ασχολήθηκαν και πήραν τις ανταμοιβές, μετά διέγραψαν τους χαρακτήρες τους.
Δεν είναι όλα μονόπλευρα ούτε έχουμε τον απόλυτο έλεγχο στα χαρακτηριστικά του παιχνιδιού.
 

*El Profesor*

Παλαίμαχος
Αυτό που πρέπει να κάνει η εταιρεία είναι να αλλάζει τίς ρυθμίσεις το γεγονός ότι έχει βγάλει καμία 15αρια νέους κόσμους με τις ίδιες ρυθμίσεις είναι λογικό να μήν έχει ένας νέος Κόσμος παίχτες σε αυτό όσο αφορά την κοινότητα του παιχνιδιού δεν έχει ενδιαφέρον από νέους παίχτες και όσοι μπενουμε κατά λάθος πάνε σε έναν κόσμο και απλά φτιάχνουν έναν λογαριασμό σάν τό ελβεναρ φτιάχνεις απλά για να βλέπεις τον λογαριασμό.

Αυτό που πρέπει να γίνει είναι να κάνουν όλοι την κοινότητα σε έναν κόσμο και αυτό γίνετε έγινε σε άλλες χώρες πιστεύω είναι ευκαιρία το καλοκαίρι αυτό να το εκμεταλλευτούμε και να ξεκινήσει μια διαδικασία συγχώνευσης αρχικά με μια ψηφοφορία αν ο κόσμος θέλει συνχωνευσης .

Αν γίνει αυτό τοτες ίσος υπάρξουν πολλές συμμαχίες και περισσότερα οχυρά σε έναν χάρτη για αυτό που έχει σχεδιαστεί

Αν γίνουν όλα αυτά και αν αλλάξουμε όλοι μαζί κάποια πράγματα και άμα δεν σκευτομαστε τόσο την πάρτη μας και να προσπαθεισουμε να ξανά φέρουμε τους 50-60 Έλληνες παίχτες από τούς ξένους κόσμους στον ελληνικό πάλι τοτες ίσος να έχουμε μια ποίο δυνατή ελληνική κοινότητα .

Ο σκοπός είναι να έχουμε ένα καλό παιχνίδι και μόλις κάνουμε έναν καλό παιχνίδι θα έχουμε και την ανταπόκριση που θέλουμε για να για να έχουμε μια ανεξάρτητη κοινότητα
 
Τελευταία επεξεργασία:
Γιατι κανετε αυτη τη συζητηση οταν η παιχτηκη ευθυνη ειναι αποκλειστικα δικια μας?
Οσο στηριζετε αυτο κου κανει μια εταιρια που τι θελει απλα? ......
Γιατι μας θελουν εμας? για να περασουμε καλα? ΟΧΙΙΙΙ. τα λεφτα μας και την ηλιθια καταναλοτικη μας μανια οπως μας εχουν εκπαιδευσει.
Οταν(ποτέ δλδ) θα καταλαβουμε τι εστι παιχνιδι και οχι κυριαρχικη εξουσια/αποθημενα,τοτε ισως φτιαξουμε ΜΟΝΟΙ μας τους κανονες της διασκεδασης/απολαυσης.
Μεχρι τοτε σταματηστε την κλαψα και αναλογιστητε τις ευθυνες εκαστος...
Τοσοι κοσμοι τοσοι ιδιοι παιχτες τοσο χασιμο χρονου χωρις ουσια, στουρναρια...
Ευκολα μαζευομαστε σε εναν κοσμο χωρις την εταιρια, μια αποφαση ειναι, αν θελαμε να παιζαμε, αλλα υπαρχουν και αλλα θελω που με κουτοπονηρια προσπαθουμε να διορθωσουμε τα λαθη μας/θελω μας.
Οχι μαγκες, δειτε/καταλαβετε την ΟΥΣΙΑ και ανοιχτε αλλο θεμα που να εχει μελλον.
 

Anthraxos

Μέλος προσωπικού
Δικαστής
τουλαχιστον σε αυτο το ποστ απαντησε καποιος και ας ηταν απαντηση ακυρη με την ερωτηση του γκουντμαν.....αντι πχ να πουν δεν γινεται η γινεται η να πουνε λογους μπενει ο δικαστης και μας κανει τρολλ...........

ακολουθει αποσπασμα απο μεγαλο συγκραφεα της εποχης...

Θέλω αλλαγές σαν τον Pac, Suicide Thoughts σαν τον Biggie
Οι σπόροι εδώ βράζουν και πίνουν συνέχεια σα να 'χουν επάνω τους μπρίκι
Ο δικηγόρος την πίνει κι ο δικαστής που σε κρίνει
Γι' αυτό μη ρωτάς τι έχει γίνει και δεν εμπιστεύομαι τη δικαιοσύνη.................................
Βλέπεις ότι έχουν εκφράσει την γνώμη τους άτομα που παίζουν πολλά παραπάνω χρόνια και από εμένα στον κόσμο 1 και περιμένεις τι από εμένα; Να τους αγνοήσω και να τους πω τελικά ο κόσμος κλείνει; Δεν είναι αυτονόητο ότι κάτι τέτοιο δεν θα γίνει;
Δεν μπορώ να καταλάβω που οφείλεται τόση κακία πραγματικά.
Αλλά αφού σε/σας ενοχλούν ολα τα μη τυπικά σχόλια από εμένα/μας θα φροντίσω από μεριάς μου να ειμαι και εγώ τυπικός μαζί σας και εδώ και στο εξής.
 

DoUzOs

Παλαίμαχος
Γιατι κανετε αυτη τη συζητηση οταν η παιχτηκη ευθυνη ειναι αποκλειστικα δικια μας?
Οσο στηριζετε αυτο κου κανει μια εταιρια που τι θελει απλα? ......
Γιατι μας θελουν εμας? για να περασουμε καλα? ΟΧΙΙΙΙ. τα λεφτα μας και την ηλιθια καταναλοτικη μας μανια οπως μας εχουν εκπαιδευσει.
Οταν(ποτέ δλδ) θα καταλαβουμε τι εστι παιχνιδι και οχι κυριαρχικη εξουσια/αποθημενα,τοτε ισως φτιαξουμε ΜΟΝΟΙ μας τους κανονες της διασκεδασης/απολαυσης.
Μεχρι τοτε σταματηστε την κλαψα και αναλογιστητε τις ευθυνες εκαστος...
Τοσοι κοσμοι τοσοι ιδιοι παιχτες τοσο χασιμο χρονου χωρις ουσια, στουρναρια...
Ευκολα μαζευομαστε σε εναν κοσμο χωρις την εταιρια, μια αποφαση ειναι, αν θελαμε να παιζαμε, αλλα υπαρχουν και αλλα θελω που με κουτοπονηρια προσπαθουμε να διορθωσουμε τα λαθη μας/θελω μας.
Οχι μαγκες, δειτε/καταλαβετε την ΟΥΣΙΑ και ανοιχτε αλλο θεμα που να εχει μελλον.
Αν και συμφωνώ σχεδόν σε όλα όσα λες, δεν θεωρώ πως είναι τόσο εύκολο να μαζευτούμε σε αυτή τη χρονική περίοδο όλοι σε έναν κόσμο. Θα ξέρεις σίγουρα ότι η μεγαλύτερη πλειοψηφία των παικτών αυτή τη στιγμή έχει ξοδέψει πολύ χρόνο και χρήμα στους λογαριασμούς τους. Εάν μπορούσαμε να μεταφέρουμε όλοι τον καλύτερο λογαριασμό μας σε έναν κόσμο (θα μπορούσε να ανοιχτεί καινούριος κόσμος μόνο γι' αυτόν τον σκοπό, ας πούμε, και να παιζόταν σαν κανονικός κόσμος), τότε ναι, εγώ θα το έκανα κατευθείαν. Αλλά χωρίς τον βασικό μου παίκτη που έχω ξοδέψει απίστευτες ώρες για να τον μεγαλώσω, δεν θα ήθελα να ξεκινήσω σε καινούριο, δεν έχω ούτε την όρεξη ούτε τον χρόνο.
 
Κορυφή