Μάχες οχυρών

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser6962
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser6962

Guest
Αυτή την ιδεα την εμπνευστηκα απο τον κ9 ο οποιος οδευει ηδη προς την καταστροφη εξαιτιας μιας πολης που βαζει μαχες μετα τα μεσανυκτα για να παιρνει οχυρα.

Η ιδεα μου λοιπον ειναι να μπουν καποιοι περιορισμοι στις ωρες των μαχων, πχ απο τις 8-11 μμ (ενα παραδειγμα που σκεφτηκα εγω ειναι μονο) και επισης να επιτρεπεται 1 μαχη ανα συμαχια καθε μερα. Περιμενω τις αποψεις σας σχετικα με αυτο το θεμα που εχει καταστρεψει τοσους σερβερ.
 

DeletedUser2993

Guest
Διαφωνω. Περισσοτερο με το 2ο μερος, αλλα και γενικα διαφωνω :p

1ον δεν ειναι ρεαλιστικο να υπαρχουν περιορισμοι.
2ον δεν βλεπω καποιον λογο. Αν θες να κρατησεις οχυρο πρεπει να εισαι ον, οπως θα πρεπει να ειναι ον κ αυτοι που θα το διεκδικουν. Αρα δεν υπαρχει καποια ανισοτητα, οτι ισχυει για τη μια μερια ισχυει κ για την αλλη.

Για το 2ο απλα δεν βλεπω το γιατι..
Με τα τωρα δεδομενα μπορεις ελευθερα μαχες , και αυτο σου επιτρεπει καποιες στρατιγικες. γιατι να καταργηθει αυτο ? :dr
 

DeletedUser7079

Guest
Αυτή την ιδεα την εμπνευστηκα απο τον κ9 ο οποιος οδευει ηδη προς την καταστροφη εξαιτιας μιας πολης που βαζει μαχες μετα τα μεσανυκτα για να παιρνει οχυρα.

Η ιδεα μου λοιπον ειναι να μπουν καποιοι περιορισμοι στις ωρες των μαχων, πχ απο τις 8-11 μμ (ενα παραδειγμα που σκεφτηκα εγω ειναι μονο) και επισης να επιτρεπεται 1 μαχη ανα συμαχια καθε μερα. Περιμενω τις αποψεις σας σχετικα με αυτο το θεμα που εχει καταστρεψει τοσους σερβερ.

Δεν υπαρχει κανενας κανονας που να λεει οτι πρεπει να βαραμε 8-11μμ . Αν ο αλλος μπορει να βρει 30 ατομα να παρει το οχυρο στις 3 η ωρα τα χαραματα ή τέσσερις το μεσημερι , με 'γεια του με χαρα του . Οπως ειπωθηκε και πιο πριν το πραγμα ειναι 100% δικαιο.
 
Κορυφή