ΜΠΑΝΑΡΙΣΜΑ ΑΠΟ ΔΩΡΕΑ ΧΡΗΜΑΤΩΝ

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser4530
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser4530

Guest
(ΣΟΡΡΥ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΩ ΣΕ ΞΕΝΟ ΚΟΣΜΟ ΑΛΛΑ...)

ΤΟ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΙΤΑΙ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΑΠΟ ΠΑΙΚΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΛΟΓΟ.

κι επανερχομαι διοτι εγω ΔΕΝ καταλαβαινω τις εξηγησεις ουτε των διαχειρηστων ουτε και της υποστηριξης που ειναι γενικοτητες και που στο κατω κατω τις δινετε εσεις οι ιδιοι! κρυβομαστε απ το δακτυλο μας.
και ρωτω λοιπον: ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΤΩΝ ΠΑΙΚΤΩΝ ΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟ!

Επίσης, αν και δεν υπάρχει κάποιο όριο στη μεταφορά χρημάτων (για όσους κόσμους διαθέτουν την επιλογή αυτή) καλό είναι να μην γίνεται αλόγιστη χρήση της. Παράδειγμα > Είναι άλλο να θέλουν τα μέλη μιας Συμμαχικής δύναμης να δωσουν απο λίγα χρήματα σε κάποιον συμπάιχτη τους ώστε να γίνει π.χ. καλύτερος οχυρομάχος, και άλλο να δώσει ένας παίχτης σε άλλον παίχτη ένα υπέρογκο (ή και περισσότερα ως σύνολο) ποσό/ά ωστε να λάβει επιτεύγματα και πιθανές ανταμοιβές τους που δεν πρέπει να λάβει με αυτό τον τρόπο.

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΠΤΟΜΑ;!

και κατι αλλο: το να προσκαλεσω καποιον στο σπιτι μου δεν σημαινει οτι θα τον κακομεταχειριστω επειδη τον προσκαλεσα η επειδη ειναι σπιτι μου μονο και μονο διοτι ερχεται με την θεληση του!

το θεμα με την πιτα και το μαχαιρι αρχιζει να ξεφευγει και το εχω δει κι αλλου το εργο! (το εχω ξαναπει αυτο).
 

DeletedUser

Guest
τι? θες εξηγησεις? μπαν κι εσυ!

Κοιταξε malvina, αν θες να κανεις διαλογο είμαστε εδώ, αν θες απλά να κάνεις χαβαλέ και να προκαλεσεις αναστάτωση μπορεις να πας κάπου αλλού.

Στο επόμενο τέτοιο σχόλιο σου θα λάβεις ποινή και αποκλεισμό.
 

DeletedUser6180

Guest
χαβαλε? καθε αλλο παρα γελαω αγαπητη johana με το συγκεκριμενο ζητημα, δεν ειναι ο σκοπος μου να προκαλεσω το γελιο,
η αληθεια ειναι οτι ναι, ειρωνευτηκα, διοτι ειναι περα για περα ενοχλητικο να βλεπεις οτι θελεις να μιλησεις και δεν σε αφηνουν κλειδωνοντας τα θεματα

και ειναι επισης αληθεια οτι ναι, προσπαθω προκαλεσω αναστατωση σε οσους δεν εχουν καταλαβει τι ακριβως συμβαινει, και αυτο γιατι, κατα την κριση μου, τα συγκεκριμενα 2 μπαν ειναι προιον ασυδοσιας εκ μερους της διαχειρισης

ο κανονισμος δεν οριζει συγκεκριμενο ποσο.
οπως εγινε μπαν στον nikosmorfes και στον darkplayer ετσι μπορει για σημεια που οι κανονισμοι ειναι αοριστοι να μπαναριστει ο οποιοσδηποτε απο εμας.. ( με το "εμας" να παραμενει σχετικο)
εγω μπορει να εχω 2 εκατομμυρια καταθεσεις και να ειναι μικρο ποσο για μενα το να στειλω 100 και 200 χιλιαδες

και μην θεωρησεις την απαντηση μου ως δικαιολογια για να μην μπαναριστω, γιατι αλλη μια αληθεια ειναι οτι πλεον μετα τον αποκλεισμο του Νικου, και εφοσον ο ιδιος αποφασισε οριστικα και αμετακλητα να αφησει το παιχνιδι, δεν θεωρω οτι με συμφερει να παιξω με σβολους σε ενα παιχνιδι που οι κανονισμοι ειναι αοριστοι, και η εκαστοτε διαχειριση καλυπτει κατα βουληση τις αοριστιες,
και κατα συνεπεια πολυ πιθανον μετα απο τετοιο απανωτο ξενερωμα να αποχωρησω και η ιδια απο αυτο το, κατα τα αλλα, πολυ ωραιο παιχνιδι.
 

black.thunder

Μέλος
Όπως προείπε και η Forum Leader αν θέλετε μπορείτε να ανοίξετε θέμα για να συζητήσετε το θέμα τον μεταφορών η κάντε το και εδώ. Για όσο το θέμα μένει σε βάση συζήτησης θα παραμένει ανοιχτό.
Να μην παρακάνουμε το θέμα με την ελευθερία του λόγου. Κόσμια μπορείτε να πείτε ότι θέλετε.
 

DeletedUser4530

Guest
Όπως προείπε και η Forum Leader αν θέλετε μπορείτε να ανοίξετε θέμα για να συζητήσετε το θέμα τον μεταφορών η κάντε το και εδώ. Για όσο το θέμα μένει σε βάση συζήτησης θα παραμένει ανοιχτό.
Να μην παρακάνουμε το θέμα με την ελευθερία του λόγου. Κόσμια μπορείτε να πείτε ότι θέλετε.

το να συζηταμε μεταξυ μας χωρις να περνουμε ουσιαστικες και υπευθυνες απαντησεις παιζει μικρο ρολο περα του να εκφραζουμε τις οποιες αποριες η δυσαρεσκειες μας και να ερχομαστε σε αντιπαραθεση οι παικτες.
υποτιθεται οτι ειστε αντιπροσωποι της εταιρειας. υποτιθεται οτι η εταιρεια αφουγκραζεται τους προβληματισμους των παικτων! δεν βλεπω κατι τετοιο. οκ δεν θελετε να απολογηθειτε ως ανωτατη αρχη του φορουμ αν και θα επρεπε αν κι εφοσον γινονται λαθη. ομως το να μην συζητατε και διευκρινιζετε τα των κανονων νομιζω οτι αγγιζει αλλες καταστασεις.
απ την μια λετε οτι δεν μπαναρετε μονιμα και δινετε μια 2η, 3η ευκαιρια στους παικτες (και καλα κανετε) βλεποντας την ποινη ως συμορφωση κι οχι ως τιμωρια κι απ την αλλη με την σταση σας οδηγειτε καποιους στο να εγκαταλειπουν το παιχνιδι η το φορουμ!
οι απαντησεις ξαναλεω που περνουμε μεσω υποστηριξης ειναι γενικοτητες και αοριστες που δινονται απο εσας τους ιδιους. ΔΕΝ καλυπτουν τις περισσοτερες φορες ακομα κι αν εχω επιμεινει σε καποιο θεμα. αρα καπου αλλου θα πρεπει να απευθυνθω... ετσι δεν ειναι;! απ το να αρχισω να στελνω ραβασακια στην εταιρεια τι πιο λογικο να αναφερθω(ουμε) στο φορουμ;!

νομιζω οτι το η κατασταση διαχειρηστων-παικτων περνει αλλες διαστασεις. θα προτεινα λοιπον να κανουμε μια νεα αρχη στην σχεση μεταξυ των δυο διοτι ετσι καθε αλλο σε καλο θα βγει. θα ελεγα λοιπον οι μεν παικτες να ριξουμε λιγο τους τονους κι απ την αλλη να ριξετε κι εσεις λιγο την θεση σας και να ελθετε πιο κοντα στους παικτες. μην ξεχνατε οτι κι εσεις παικτες ειστε (οι περισσοτεροι).
υπαρχουν περιθωρια βελτιωσης αρκει να υπαρχει και θεληση!

αν θες να κανεις διαλογο είμαστε εδώ
τζοανα λες για το οτι αν θελουμε συζητηση ειστε εδω! ειστε;! απ οσες φορες σας εχουν απευθυνει συζητηση τις περισσοτερες τις αποφευγετε κατευθυνοντας μας ειτε στην υποστηριξη, ειτε αποφευγοντας ειτε ακομα και αντιμετωπιζοντας αρνητικα τα διαφορα θεματα. οταν λοιπον υπαρχουν τετοιες αντιμετωπισεις πως θα πρεπει να αντιδρασει ο καθε παικτης;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser5555

Guest
καταρχας ειμαστε 3οι εμεις δεν περιμενω και καμια σοβαρη απαντηση εκτος απο τον παιχτη που ελαβε το μπαν...ουτε εγω παιζω αλλα λεω επειδη εχω στειλει και εγω 80κ σε αλλο κοσμο με μεταφορα χρηματων για ρεσκιλλ οπως και πολλοι αλλοι συμμαχοι.

αφου ειναι δωρεαν τι σας νοιαζει εσας τους διαχειριστες οι τους δικαστες δεν ξερω ποιος δινει τον 5ημερο 7ημερο αποκλεισμο, για το ποσα θα στειλει ο ενας στον αλλων και γιατι.

αμα τρωμε ετσι μπαν γιατι υπαρχει?
αμα δεν μπορουμε να στειλουμε οσα θελουμε βαλτε οριο.
 

DeletedUser4530

Guest
αυτο λεω οτι θα πρεπει να ειναι πιο ξεκαθαροι οι κανονες. να μπαινουν ορια, νουμερα κι οχι αοριστα απλα το "μεγαλα" η "υπερογκα". αναλογα τα επιπεδα ειναι υποκειμενικα.
οπως βεβαια και να ξεκαθαριστει εκτος των νουμερων αλλα και των αιτιων που γινεται κατι, πχ μεταφορα χρηματων για ποιο λογο!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser1797

Guest
ΘΑ ΣΑΣ ΕΒΡΙΖΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΣΩ ΣΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΣΑΣ!!

ΕΧΕΤΕ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟΧΟ ΤΟΥΣ ΤΣΑΜΠΑΤΖΗΔΕΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ. ΤΟ ΠΑΛΕΥΟΥΜΕ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΡΑΤΗΘΟΥΜΕ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ 1, ΚΑΙ ΕΡΧΕΣΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΔΙΑΛΥΣΕΤΕ!!! ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ!!

ξερω 6 ατομα που εφαγαν μπαν απο την συμμαχια μου για μεταφορα χρηματων. οι 3 ηταν απο την πολη μου. ΔΙΩΞΤΕ τα μποτακια και μετα ελατε να λυσετε τα ΣΟΒΑΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ! ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ!!


P.S

εστειλα και πιο παλια στο κεντρο υπστηριξης για ενα μελος της πολης μου εφαγε μπαν για τον ιδιο λογο και απαντησαν με τις ιδιες ασαφεις απαντησεις. ντροπη ξανα!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
;;;

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει ;;;

βλέπω συνέχεια αυτά τα θέματα...

δεν καταλαβαίνω πολλλά!

καταρχήν πως γίνεται η μεταφορά χρημάτων :hh

και γιατί banάρουν τους παίκτες :blk
 

DeletedUser4530

Guest
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει ;;;

βλέπω συνέχεια αυτά τα θέματα...

δεν καταλαβαίνω πολλλά!

καταρχήν πως γίνεται η μεταφορά χρημάτων :hh

και γιατί banάρουν τους παίκτες :blk


ααα ειναι απλο!
περνεις μια φωτο ενος διαχειριστη, την κρεμας σε μια πορτα, τοιχο, η οπου αλλου σε βολευει. περνεις 2 σειρες βελακια (για να ειναι μπολικα και να το ευχαριστιεσαι!) κι αρχιζεις το σημαδι! αυθημερων εχεις μπαναριστει απο παιχνιδι, φορουμ, κλειδωνει ο υπολογιστης, τα παραθυρα, οι πορτες και μενεις μεσα χωρις βολτα, καφε και θαλασσα για πολλες μερες.
αυτο λεγεται μπαν!

η μεταφορα χρηματων ειναι αναλογα το ποσο. αν μιλαμε για μερικα ευρω δεν αξιζει τον κοπο. αν μιλαμε για αρκετα τοτε ειναι πολυ ευκολο.... πες μου που μενεις κι ερχομαι να τα παρω ο ιδιος!!! (δεν εμπιστευομαι τους 3ους ;) ). θα φερω και μεγαλο τσουβαλι! :)
 

DeletedUser2675

Guest
Έχουμε ήδη πει αρκετές φορές ότι συζητήσεις περί αποκλεισμών δεν πραγματοποιούνται στο Κεντρικό Φόρουμ.

Έχουμε ήδη αναφέρει (σε προηγούμενη ερώτηση) ότι οι Κανόνες του παιχνιδιού αναφέρουν ρητά τα παρακάτω:

Επίσης, αν και δεν υπάρχει κάποιο όριο στη μεταφορά χρημάτων (για όσους κόσμους διαθέτουν την επιλογή αυτή) καλό είναι να μην γίνεται αλόγιστη χρήση της. Παράδειγμα > Είναι άλλο να θέλουν τα μέλη μιας Συμμαχικής δύναμης να δωσουν απο λίγα χρήματα σε κάποιον συμπάιχτη τους ώστε να γίνει π.χ. καλύτερος οχυρομάχος, και άλλο να δώσει ένας παίχτης σε άλλον παίχτη ένα υπέρογκο (ή και περισσότερα ως σύνολο) ποσό/ά ωστε να λάβει επιτεύγματα και πιθανές ανταμοιβές τους που δεν πρέπει να λάβει με αυτό τον τρόπο.
Γενικά, απαγορεύονται οι ηθελημένες ενέργειες κατά τις οποίες ένας παίχτης προσπαθεί να αποκτήσει πόντους εμπειρίας, αντικείμενα, χρήματα παιχνιδιού, δόξα, επιτεύγματα κ.τ.λ. εκμεταλευόμενος τα χαρακτηριστικά/στοιχεία/επιλογές του παιχνιδιού κατά τρόπο μη αποδεκτό.

Τέλος έχουμε ήδη αναφέρει ότι για να παραμείνει το θέμα Ανοιχτό και να μεταφερθούν οι απόψεις σας θα πρέπει να διατηρήσετε το επίπεδο της συζήτησης κόσμιο.

Διαβάζοντας τις απόψεις σας, διαπιστώνω (εύκολα) ότι το θέμα δεν είναι να διευκρινιστεί ο Κανόνας αλλά να συζητήσουμε για τους λόγους αποκλεισμού κάποιων παικτών.

Οι παίκτες που έχουν ήδη αποκλειστεί, γνωρίζουν καλά τον λόγο αποκλεισμού τους καθώς έχουν ήδη πραγματοποιήσει Αίτηση Υποστήριξης. Όσοι δε το έχουν κάνει, έχουν όλο το ελεύθερο να το κάνουν.

Οι παίκτες που δεν έχουν διαπράξει παράβαση (έχουν όμως δώσει χρήματα σε συμπαίκτες τους) γνωρίζουν ότι το ποσό που έδωσαν δεν είναι αντίθετο με τους Κανόνες.

Ελπίζω οι απαντήσεις μου και ο Κανόνας να είναι αρκετά σαφής και να μη χρειαστεί να ξανασυζητήσουμε το θέμα.
 

black.thunder

Μέλος
Η μεταφορά έχει μπει ώστε να έχουν οι παίχτες μια μικρή βοήθεια. Αν κάποιοι ερμηνεύουν τη μικρή βοήθεια ως παροχή 300 και 400 χιλιάδων σε έναν παίχτη συνολικά από εισφορές των 80 και 100 χιλιάδων τότε ας ξαναδιαβάσουν τους κανονισμούς και αν τους φαίνεται κάτι ότι δεν το καταλαβαίνουν παρακαλώ να στείλουν μια αίτηση υποστήριξης.

Το σύστημα επιτρέπει να φτιαχτούν και πολλαπλοί λογαριασμοί αλλά το απαγορεύουν οι κανόνες του παιχνιδιού. Κάπως έτσι είναι τα πράγματα και στην αγορά.
Επίσης θα παρακαλούσα να σταματήσουν οι επιθέσεις προς την Ο.Δ. και να μην ξεφύγουμε από το θέμα. Αλλιώς θα κλειδωθεί και αυτό.:cns
 

DeletedUser4530

Guest
Η μεταφορά έχει μπει ώστε να έχουν οι παίχτες μια μικρή βοήθεια. Αν κάποιοι ερμηνεύουν τη μικρή βοήθεια ως παροχή 300 και 400 χιλιάδων σε έναν παίχτη συνολικά από εισφορές των 80 και 100 χιλιάδων τότε ας ξαναδιαβάσουν τους κανονισμούς και αν τους φαίνεται κάτι ότι δεν το καταλαβαίνουν παρακαλώ να στείλουν μια αίτηση υποστήριξης.

Το σύστημα επιτρέπει να φτιαχτούν και πολλαπλοί λογαριασμοί αλλά το απαγορεύουν οι κανόνες του παιχνιδιού. Κάπως έτσι είναι τα πράγματα και στην αγορά.
Επίσης θα παρακαλούσα να σταματήσουν οι επιθέσεις προς την Ο.Δ. και να μην ξεφύγουμε από το θέμα. Αλλιώς θα κλειδωθεί και αυτό.:cns

- οκ και γιατι δεν μπαινει ενας περιορισμος στο ποσο που θα στελνεται;! γιατι δεν αναφερετε ρητα και σαφες οτι το ποσο θα ειναι μαξ μεχρι "τοσο"! πως θα κρινουν οι παικτες αν το ποσο ειναι μεγαλο η οχι αν δεν δωθουν εστω και παραδειγματικα νουμερα;

- μαλιστα φαγαμε και προηδοποιηση για αλλη μια φορα για το χουμορ που εκανα στο προηγουμενο ποστ μου. αν δεν μπορειτε να διακρινετε το χιουμορ απ το σοβαρο τοτε... λυπαμαι. ειμαι ανθρωπος που μου αρεσει το χιουμορ και το εχω δειξει ακομα και πανω μου και φαινεται σε ορισμενα ποστ μου!.

κριμα......
 

DeletedUser

Guest
- οκ και γιατι δεν μπαινει ενας περιορισμος στο ποσο που θα στελνεται;! γιατι δεν αναφερετε ρητα και σαφες οτι το ποσο θα ειναι μαξ μεχρι "τοσο"! πως θα κρινουν οι παικτες αν το ποσο ειναι μεγαλο η οχι αν δεν δωθουν εστω και παραδειγματικα νουμερα;

ο καθε κόσμος έχει διαφορετικό αριθμό παιχτών, διαφορετικό ρυθμό ανάπτυξης και διαφορετικές απαιτήσεις που αλλάζουν συνεχως. Ως εκ τούτου δεν μπορει να μπει ένα όριο στο ποσό που θα στέλνεται.
Ειναι λογικό πως αν κάποιος παίχτης χρειαζεται πχ 300,000 για σαμανο οτι δεν μπορει να του δωσει καποιος τα 200,000. Αυτό δεν είναι βοήθεια, αυτό είναι pushing.

Όμως επειδή και έτσι δεν είναι αρκετά σαφες σε ορισμένους, μπορεί όποιος θέλει να μεταφερει χρήματα σε κάποιον και έχει αμφιβολίες για το αν το ποσό είναι νόμιμο να στείλει μια αίτηση και να πει, είμαι ο τάδε και θέλω να μεταφέρω στον τάδε τόσα λεφτά. Μπορώ?
 

DeletedUser1797

Guest
τωρα σοβαρομιλαμε?? θα πρεπει οποτε στελνω χρηματα σε καποιον να παιρνω αδεια και να ρωτω?? ΤΙ πιο ΑΠΛΟ απο το να υπαρχει ΟΡΙΟ????? ημερισια θα μπορεις να δωσει 90.000 π.χ
γιατι να τρωει καποιος μπαν για ΑΣΑΦΕΙΑ?? και το επαναλαμβανω και δεν κατανοω τον ΑΣΑΦΗ κανονισμο.

δινεις το δικαωμα σε καποιον να μεταφερει χρηματα (χωρις οριο) , και μολις περασουν το φανταστικο οριο που εθεσαν καποιοι τοτε τρωει μπαν?????

η λυση ειναι απλη, και ειναι μπροστα στα ματια σας. δεν τα βαζω με εσας στη διαχειριση του φορουμ. και στους αλλους τα ειπα. ομως πρεπει να καταλαβετε.
 

DeletedUser

Guest
Εγώ δεν είπα πως πρέπει να πάρεις άδεια και να ρωτάς κάθε φορά που θες να μεταφέρεις κάποιο ποσό. Εγώ είπα πως αν δεν είσαι σιγουρος μπορείς να ρωτήσεις.
Δεν ξέρω για πιο λόγο σου φαίνεται περίεργο πως δεν μπορεί να υπάρξει ένα συγκεκριμένο όριο. Ίσως κάποια στιγμή να αλλάξουν τα δεδομένα και να υπάρξει όμως αυτή τη στιγμή ισχύει αυτό που αναφέρεται στον κανόνα.
 

DeletedUser1797

Guest
joahna μεταξυ μας.. πιστευω οτι και εσυ το βρισκεις ΑΔΙΚΟ και ΑΣΑΦΗ αυτο που γινεται. απλα ως διαχειριστης δεν περιμενω να πεις κατι αλλο, την δουλεια σου κανεις.

και αυτο που λες, με το να ρωτησω.. δηλαδη αν ρωτησω την διαχειριση να μου πει ενα μεγιστο ποσο να μεταφερω χρηματα, τι θα μου απαντησει?
 

DeletedUser5555

Guest
θα σου πει σε ποιο κοσμο, αν ειναι συγγενης, αν εχεις ξαναμπαναριστη για αυτον τον λογο(μεταφορα).

δεν νομιζω να υπαρχει απαντηση
 

DeletedUser2675

Guest
θα σου πει σε ποιο κοσμο, αν ειναι συγγενης, αν εχεις ξαναμπαναριστη για αυτον τον λογο(μεταφορα).

δεν νομιζω να υπαρχει απαντηση

Καλό θα ήταν να μη δίνετε απαντήσεις για λογαριασμό της Ομάδας Διαχείρισης.

Η Joanna ήταν αρκετά σαφής στην απάντησή της. Δεν έχετε παρά να τη διαβάσετε.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή