ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΠΑΙΚΤΩΝ

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Madara Uchiha

Παλαίμαχος
Ενώστε όλους τούς σέρβερ και κάντε έναν ΜΈΓΑ σέρβερ να τελειώνουμε , διαλέγει ο κάθε παίκτης τόν καλύτερο του χαρακτήρα και πάει, έτσι και αλλιώς μια σπιθαμή παίκτες είμαστε ,με το ζόρι είμαστε 200-250 άτομα ΚΑΙ ΑΝ..
 

natso

Νέο Μέλος
O INDIANA ταισε καλα το παιχνιδι.με εμπειρους παλιους και καλους παιχτες.χαρακτηρες στημενους αψογα.με καιρους εχθρας μεγαλης αλλα και καιρους φιλιας με το ευ αγωνίζεσθαι να ειναι παντα κυριαρχο.φτασαμε πλεον σε σημειο να μοιραζομαστε ατομα σε συμμαχιες πανω πο 4 φορες!ουσια???καμια!!10 παλευουμε και αυτο για να λεμε οτι να εχουμε και τον ιντιανα!αν ολοι εμεις παμε σε εναν αλλο κοσμο σας συμμαχια μαζι με φιλους και γνωστους θα στησουμε εναν κοσμο ανταγωνιστικο!η φερτε μας 50 ατομα(αν υπαρχουν ενεργα σε ελληνικο σερβερ) η αφηστε μας να παμε αλλου εκει που εχει ηδη κοσμο.
 

DoUzOs

Παλαίμαχος
Ενώστε όλους τούς σέρβερ και κάντε έναν ΜΈΓΑ σέρβερ να τελειώνουμε , διαλέγει ο κάθε παίκτης τόν καλύτερο του χαρακτήρα και πάει, έτσι και αλλιώς μια σπιθαμή παίκτες είμαστε ,με το ζόρι είμαστε 200-250 άτομα ΚΑΙ ΑΝ..
Τι 200-250 άτομα, ρε...; 150 διαφορετικοί παίκτες ΜΑΞ σε όλους τους ελληνικούς κόσμους :p
Και στον νετ το έχουν προτείνει αυτό, αλλά δεν συμφέρει την εταιρεία γιατί περισσότεροι κόσμοι = περισσότερα λεφτά...
 

onjegin

Νέο Μέλος
Ο κόσμος είναι πεθαμένος εδώ και πολλούς μήνες. Το μόνο που μένει είναι να κλείσει ο κόσμος και να συνεχίσουμε σε έναν κόσμο με έστω λίγο καλύτερες συνθήκες από αυτόν που είμαστε. Κάθε άλλος κόσμος έχει περισσότερες προοπτικές από τον Ιντιάνα, ακόμη και ο Τζακσονβιλ. Όσο ο κόσμος παραμένει έτσι, γίνονται ολοένα και περισσότεροι λογαριασμοί ανενεργοί που σημαίνει πως η εταιρεία χάνει χρήματα. Δεν βοηθάει η εταιρεία τον εαυτό της με αυτό τον παραλογισμό.

Θα το ξαναπώ. Ακόμη και εάν δεν είστε σίγουροι πως ο κόσμος πρέπει να πάει για κλείσιμο, βάλτε μια ψηφοφορία να δείτε τι θέλουν οι ίδιοι οι παίκτες.

80 ενεργούς παίκτες δεν έχουμε ούτε εάν προσθέσουμε τα μποτάκια του Indiana στο λογαριασμό. Έχουν περάσει πολλοί μήνες από την τελευταία φορά που θα μπορούσαμε ίσως να πούμε πως είχαν απομείνει 80 ενεργοί παίκτες και τότε θα ήταν μέσα και όλα τα μποτάκια. Για 80 ενεργούς παίκτες χωρίς μποτάκια πρέπει να γυρίσουμε τουλάχιστον στις αρχές του 2021, και ίσως και πιο παλιά.

Στην περίοδο από Μάιο του 2021 μέχρι τον Φεβρουάριο του 2022 προσωπικά έβαλα 100 μάχες (τις μέτραγα για να δω πότε θα σταματήσω να έχω καν την όρεξη να βάζω μάχες με ελάχιστη συμμετοχή). Εφόσον από την στιγμή που τις έβαζα, προφανώς και πήγαινα σε κάθε μια από αυτές, μπορώ να πω πως οι ενεργοί παίκτες για τις μάχες είναι περίπου 20 άτομα το πολύ. Και μιλάω για κανονικούς ενεργούς παίκτες. Τώρα εάν η Innogames ενδιαφέρεται να κρατάει έναν κόσμο ανοιχτό για να παίζουμε μάχες 10 vs 10 παίκτες, τότε ας μεγαλώσει τον αριθμό συμμέτοχης στις Περιπέτειες που προς το παρόν έχουν όριο 4vs4. Αν και άμα μείνουμε στον Indiana, ίσως φτάσουμε και σε αυτά τα νούμερα.

Εγώ βαρέθηκα πια. Εάν δεν αλλάξει η κατάσταση θα βάλω και εγώ διακοπές ή διαγραφή κιόλας. Ούτε ο πρώτος είμαι ούτε ο τελευταίος. Κάθε φορά που μιλάμε στο φόρουμ μένουμε ολοένα και λιγότεροι στον Indiana. Μάλλον το θέμα του Indiana θα λυθεί όταν όλοι οι ενεργοί παίκτες έχουν πατήσει διαγραφή. Γιατί από την εταιρεία στα κεντρικά κίνηση δεν βλέπουμε.
συμφωνώ απόλυτα με όλα όσα έγραψε ο Άγγελος. Τις τελευταίες μέρες σκέφτομαι και εγώ να πατήσω διαγραφή. Ακόμα και το λογκάρισμα για να βάλω 4ωρο (γιατί για πριμ εδω και μήνες ούτε συζήτηση) το βαριέμαι όσο δεν πάει.
Όπως είπαν και άλλα παιδιά εαν δεν ενδιαφέρει την ίδια την ΙΝΝΟ το προιόν της και θέλει να χάνει πελάτες ας το καταργήσει τελείως το παιχνίδι.
 

*El Profesor*

Παλαίμαχος
Παρακαλούμε απαντήστε ή σχολιάστε απαντήσεις άλλων αναφερόμενοι στο θέμα του συγκεκριμένου thread.
 

DoUzOs

Παλαίμαχος
Δεν είχες τι άλλο να πεις με το μποτ και τώρα ξεφτιλίζεσαι με το κανονικό σου όνομα, ρε Προφ; :D
Υ. Γ: Οταν γράφεις το όνομά μου, θα το γράφεις σωστά. Και όταν το μιλάς, θα πλένεις το στόμα σου πρώτα. Φιλικά πάντα.
 

*El Profesor*

Παλαίμαχος
δεν ξέρω να παίζω με bot εγώ παλικαρε απλά είδα ότι εγγραφες προφέσορα και προφέσορα με είχε πιάσει λόξιγκας εχτές και με τις ευκαιρίας κάνω λίγο χαβαλέ αλλα μαρεσι η ιδέα ότι πίσω από κάθε συνομιλητή σου μπορεί να είμαι εγώ.

παρόλα αυτά δεν ξέρω γιατί αρπάζεσαι νόμιζα ότι έχουμε λύση τις διαφορες μας . όσο για τον indiana η γνώμη μου έχει ειπωθεί πριν αρκετό καιρό στην σελίδα 2 στο παρόν θέμα και χαλάρωσε λίγο θα σε βοηθήσει :p
 

DoUzOs

Παλαίμαχος
δεν ξέρω να παίζω με bot εγώ παλικαρε απλά είδα ότι εγγραφες προφέσορα και προφέσορα με είχε πιάσει λόξιγκας εχτές και με τις ευκαιρίας κάνω λίγο χαβαλέ αλλα μαρεσι η ιδέα ότι πίσω από κάθε συνομιλητή σου μπορεί να είμαι εγώ.

παρόλα αυτά δεν ξέρω γιατί αρπάζεσαι νόμιζα ότι έχουμε λύση τις διαφορες μας . όσο για τον indiana η γνώμη μου έχει ειπωθεί πριν αρκετό καιρό στην σελίδα 2 στο παρόν θέμα και χαλάρωσε λίγο θα σε βοηθήσει :p
Έγινε, Τσίκο. Καλό σου βράδυ. Το χάλασες το τοπικ, άσε να μιλήσουμε για πιο σοβαρά θέματα τώρα.
 

Mastermind

Μέλος
Η εταιρία πρέπει να αναλάβει τις ευθύνες της!!! Ας απαντήσει κάποιος διαχειριστής και μεταφέρεται το θέμα στην εταιρία άμεσα

Αν είναι κάθε χρόνο να ανοίγει καινούργιο κόσμο ας φτιαχτεί ένας σέρβερ για μεταφορές παλιών και των νέων σέρβερ όταν γίνονται νεκροταφείο.

100-150 παίχτες μαξ ασχολούνται άσχετα με το αν ενεργά προφίλ υπάρχουν 300-400 σε κάποια σέρβερ. Εγώ έχω βάλει μόνιμα διακοπές ήδη σε δύο κόσμους.
 
  • Like
Αντιδράσεις: DoUzOs

Madara Uchiha

Παλαίμαχος
Συγνώμη πού βγαίνω λίγο εκτός θέματος, αλλά τώρα που θα υπάρξει και ανταπόκριση απο διαχείριση θέλω να θέσω την ιδέα για κόσμο σφαίρα ( εβδομαδιαία ) δηλαδή 2 κάθε μήνα ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΔΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ ... Πώς θα δουλέψει? Ο κόσμος θα μένει ανοικτός για 7 μέρες, ο κάθε παίκτης έχει δωρεάν VIP και ο πρώτος κάθε κατάταξης θα παίρνει ενα μικρό βραβείο (πχ ομόλογα, πρεμιουμ θήκες κλπ κλπ , δεν χρειάζεται να είναι Gringo η κάποιο άλλο σετ και ούτε σβόλους) Ο κόσμος θα έχει απο 5000% στα παραπάνω μπόνους όπως εμπειρία, λεφτά, 3500% εύρεση προϊόντων και τύχη, 10000% ταχύτητα ( άλλωστε για σφαίρα μιλάμε, όλα πρέπει να είναι σφαίρα ).
 
  • Like
Αντιδράσεις: DoUzOs

Chief *Kounelos*

Μέλος
συμφωνώ απόλυτα με όλα όσα έγραψε ο Άγγελος. Τις τελευταίες μέρες σκέφτομαι και εγώ να πατήσω διαγραφή. Ακόμα και το λογκάρισμα για να βάλω 4ωρο (γιατί για πριμ εδω και μήνες ούτε συζήτηση) το βαριέμαι όσο δεν πάει.
Όπως είπαν και άλλα παιδιά εαν δεν ενδιαφέρει την ίδια την ΙΝΝΟ το προιόν της και θέλει να χάνει πελάτες ας το καταργήσει τελείως το παιχνίδι.
Μερικοι πρεπει να καταλαβεται οτι το γκειμ ειναι γκειμ ,μη μας λες οτι θες να κανεις διαγραφη δε μας ενδιαφερει ουτε την ιννο την ενδιαφερει και απο τη δουλεια σου αν θες να παραιτηθεις ουτε αυτο μας νοιαζει θα ερθει καποιος αλλος στη θεση σου!

Το οτι γινονται μεταφορες γινονται για να διευκολυθουν οι παικτες οταν ο κοσμος φτασει σε συγκεκριμενα νουμερα οπως εχουμε ξαναδει στο παρελθον,δεν ενδιαφερονται αν θες να παιξεις συγκεκριμενα εκει υπαρχουν και αλλοι κοσμοι το γκειμ δεν αλλαζει αλλα η αποφαση δικη σου!
Προσωπικα δεν εχω κανενα θεμα με τις μεταφορες ισα ισα βοηθουν τους παικτες !

Αφηνω αυτο εδω ! Μιχαλη νομιζω τα εχεις πει και εσυ..
 
Τελευταία επεξεργασία:

*El Profesor*

Παλαίμαχος
Παρακαλούμε απαντήστε ή σχολιάστε απαντήσεις άλλων αναφερόμενοι στο θέμα του συγκεκριμένου thread.
 

DoUzOs

Παλαίμαχος
Μερικοι πρεπει να καταλαβεται οτι το γκειμ ειναι γκειμ ,μη μας λες οτι θες να κανεις διαγραφη δε μας ενδιαφερει ουτε την ιννο την ενδιαφερει και απο τη δουλεια σου αν θες να παραιτηθεις ουτε αυτο μας νοιαζει θα ερθει καποιος αλλος στη θεση σου!

Εγγραφές καινούριες δε νομίζω πως γίνονται πια, εννοώντας παίκτες που δεν παίζουν σε άλλους σέρβερ και ξεκινάνε τώρα το παιχνίδι. Αν γίνονται, να είναι ελάχιστες, ειδικά στους ελληνικούς κόσμους. Το βλέπουμε όλοι, ειδικά όσοι παίζουν στους πιο καινούριους κόσμους, όπως Τζάκσονβιλ και Κιόβα.

Οπότε, θα έπρεπε να την νοιάζει την Ίννο αν αυτοί που ήδη παίζουν αποφασίζουν να σταματήσουν, ειδικά όταν ο λόγος που σταματάνε είναι η ίδια η εταιρεία και η απουσία ενδιαφέροντος.

Το οτι γινονται μεταφορες γινονται για να διευκολυθουν οι παικτες οταν ο κοσμος φτασει σε συγκεκριμενα νουμερα οπως εχουμε ξαναδει στο παρελθον,δεν ενδιαφερονται αν θες να παιξεις συγκεκριμενα εκει υπαρχουν και αλλοι κοσμοι το γκειμ δεν αλλαζει αλλα η αποφαση δικη σου!
Προσωπικα δεν εχω κανενα θεμα με τις μεταφορες ισα ισα βοηθουν τους παικτες !


Εμάς (εννοώντας οι παίκτες του Ιντιάνα) δεν μας νοιάζει πού θα πάμε, αν και επιλογές δεν έχουμε πολλές, 3 κόσμους έχουμε σαν προορισμούς. Ο Ιντιάνα έχει φτάσει τα 40 άτομα στο σαλούν και τους 10 ενεργούς παίκτες στη 1 μάχη που γίνεται κάθε εβδομάδα. Πόσο ακόμα να πέσουν τα νούμερα για να μας αφήσουν να φύγουμε...;

Ας πάρει επιτέλους θέση η διαχείριση, παιδιά. Πείτε μας τι μπορείτε να κάνετε εσείς, τι μπορούμε να κάνουμε εμείς, τι λέει η Ίννο γι' αυτό, τι κριτήρια πρέπει να πληρεί ο σέρβερ για να κλείσει. Βάλτε και μία ψηφοφορία για να δείτε ότι θέλουμε όντως να φύγουμε (καλό θα ήταν να είναι και επώνυμη για να μην μπαίνει ο κάθε άκυρος που δεν παίζει στον Ιντιάνα και να ψηφίζει ό,τι να 'ναι).
 

Chief *Kounelos*

Μέλος
Εγγραφές καινούριες δε νομίζω πως γίνονται πια, εννοώντας παίκτες που δεν παίζουν σε άλλους σέρβερ και ξεκινάνε τώρα το παιχνίδι. Αν γίνονται, να είναι ελάχιστες, ειδικά στους ελληνικούς κόσμους. Το βλέπουμε όλοι, ειδικά όσοι παίζουν στους πιο καινούριους κόσμους, όπως Τζάκσονβιλ και Κιόβα.

Οπότε, θα έπρεπε να την νοιάζει την Ίννο αν αυτοί που ήδη παίζουν αποφασίζουν να σταματήσουν, ειδικά όταν ο λόγος που σταματάνε είναι η ίδια η εταιρεία και η απουσία ενδιαφέροντος.
θα μπορουσα να διαφωνησω αλλα δεν υπαρχει καν λογος..
Εμάς (εννοώντας οι παίκτες του Ιντιάνα) δεν μας νοιάζει πού θα πάμε, αν και επιλογές δεν έχουμε πολλές, 3 κόσμους έχουμε σαν προορισμούς. Ο Ιντιάνα έχει φτάσει τα 40 άτομα στο σαλούν και τους 10 ενεργούς παίκτες στη 1 μάχη που γίνεται κάθε εβδομάδα. Πόσο ακόμα να πέσουν τα νούμερα για να μας αφήσουν να φύγουμε...;
Ποτε μιλησα για νουμερα παικτων ???Αν αυτο καταλαβες δεν καταλαβαινεις το γκειμ!
Ας πάρει επιτέλους θέση η διαχείριση, παιδιά. Πείτε μας τι μπορείτε να κάνετε εσείς, τι μπορούμε να κάνουμε εμείς, τι λέει η Ίννο γι' αυτό, τι κριτήρια πρέπει να πληρεί ο σέρβερ για να κλείσει. Βάλτε και μία ψηφοφορία για να δείτε ότι θέλουμε όντως να φύγουμε (καλό θα ήταν να είναι και επώνυμη για να μην μπαίνει ο κάθε άκυρος που δεν παίζει στον Ιντιάνα και να ψηφίζει ό,τι να 'ναι).
Το μονο που μπορουν να κανουν ειναι να επικοινωνησουν και αν δεχτει η εταιρεια οπως εγινε πριν ενα χρονο τιποτα αλλο.
 

DoUzOs

Παλαίμαχος
θα μπορουσα να διαφωνησω αλλα δεν υπαρχει καν λογος..
Δεν υπάρχει λόγος γιατί; Δεν μπορείς να εξηγήσεις την θέση σου σαν άνθρωπος;

Ποτε μιλησα για νουμερα παικτων ???Αν αυτο καταλαβες δεν καταλαβαινεις το γκειμ!
Το οτι γινονται μεταφορες γινονται για να διευκολυθουν οι παικτες οταν ο κοσμος φτασει σε συγκεκριμενα νουμερα οπως εχουμε ξαναδει στο παρελθον
Μιλάς για παίκτες και νούμερα ακριβώς πιο πάνω. Για κάποιον που γνωρίζει ελληνικά, θα καταλάβαινε αυτό που κατάλαβα κι εγώ. Ειδικά από την στιγμή που μιλάμε για νούμερα παικτών εδώ και 2 σελίδες. Αν εννοείς κάποια άλλα νούμερα, τότε προσπάθησε να το εξηγήσεις καλύτερα. :)

Το μονο που μπορουν να κανουν ειναι να επικοινωνησουν και αν δεχτει η εταιρεια οπως εγινε πριν ενα χρονο τιποτα αλλο.
Αυτό ζητάμε κι εμείς εδώ κι έναν χρόνο.

Περιμένουμε επίσημη θέση από την διαχείριση. Μέχρι τότε, ό,τι γράφουμε είναι ανούσιο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Chief *Kounelos*

Μέλος
Δεν υπάρχει λόγος γιατί; Δεν μπορείς να εξηγήσεις την θέση σου σαν άνθρωπος;
Οταν ο καθε παλιος κοσμος εχει τραβηξει παικτες απο νεους κοσμους για να παιξουν μπας και βοηθησουν η οτιδηποτε αλλο ειτε ειναι 5 ειτε 10 ειναι ενας αριθμος και παντα θα υπαρχει ενα συνολο μεταξυ των συμμαχιων .
Μιλάς για παίκτες και νούμερα ακριβώς πιο πάνω. Για κάποιον που γνωρίζει ελληνικά, θα καταλάβαινε αυτό που κατάλαβα κι εγώ. Ειδικά από την στιγμή που μιλάμε για νούμερα παικτών εδώ και 2 σελίδες. Αν εννοείς κάποια άλλα νούμερα, τότε προσπάθησε να το εξηγήσεις καλύτερα. :)
Επισης στο φορουμ υπαρχουν αλλα ποσα θεματα μεταφορων που εχουν ηδη επιτευχθει αν δε καταλαβαινεις για τι νουμερα μιλαω και το τι νουμερα ενδιαφερουν την εταιρεια ωστε να ανοιξει τις μεταφορες αλλα μαλλον δυσκολευεσαι να τα δεις.

Αυτό ζητάμε κι εμείς εδώ κι έναν χρόνο.

Περιμένουμε επίσημη θέση από την διαχείριση. Μέχρι τότε, ό,τι γράφουμε είναι ανούσιο.
Και ειναι αστειο οτι ζητατε μεταφορες για jackso ενω δεν υπαρχουν καν μια πρωτη σελιδα με 150 λβλ και ποσο μαλλον ενω ο κοσμος εχει λιγοτερους παικτες απο τον ιντιανα ηδη .
 

DoUzOs

Παλαίμαχος
Οταν ο καθε παλιος κοσμος εχει τραβηξει παικτες απο νεους κοσμους για να παιξουν μπας και βοηθησουν η οτιδηποτε αλλο ειτε ειναι 5 ειτε 10 ειναι ενας αριθμος και παντα θα υπαρχει ενα συνολο μεταξυ των συμμαχιων .

Άρα αναφέρεσαι σε παίκτες που παίζουν σε νέους κόσμους και κάνουν εγγραφή και σε παλιούς. Εγώ αναφέρομαι σε άτομα που δεν παίζουν πουθενά, βλέπουν για πρώτη φορά το West και λένε ας το παίξω αυτό το παιχνίδι. Τα άτομα που λέω εγώ είναι απειροελάχιστα, γιατί το παιχνίδι δεν προμοτάρεται τόσο (μιας και η Ίννο το έχει γραμμένο) και, ακόμη κι αν μπουν αυτοί οι λίγοι, θα το σταματήσουν γιατί θα δουν πεθαμένους κόσμους, χωρίς αλληλοεπίδραση μεταξύ παικτών.

Επισης στο φορουμ υπαρχουν αλλα ποσα θεματα μεταφορων που εχουν ηδη επιτευχθει αν δε καταλαβαινεις για τι νουμερα μιλαω και το τι νουμερα ενδιαφερουν την εταιρεια ωστε να ανοιξει τις μεταφορες αλλα μαλλον δυσκολευεσαι να τα δεις.
Μα δεν μ' ενδιαφέρουν οι παλαιότεροι κόσμοι, δεν μ' ενδιαφέρουν οι παλαιότερες μεταφορές. 3 χρόνια παίζω το παιχνίδι, από τον Χιούστον ξεκίνησα. Δεν με νοιάζει τι έγινε στον Φάργκο και στον Ντάλλας και στον Τζόρτζια. Με νοιάζει τι γίνεται στους κόσμους που παίζω και ξέρω από πρώτο χέρι, γιατί μόνο γι' αυτούς έχω το δικαίωμα να μιλάω. Και στον Ιντιάνα η κατάσταση έχει φτάσει στο απροχώρητο.

Και ειναι αστειο οτι ζητατε μεταφορες για jackso ενω δεν υπαρχουν καν μια πρωτη σελιδα με 150 λβλ και ποσο μαλλον ενω ο κοσμος εχει λιγοτερους παικτες απο τον ιντιανα ηδη .
Έχουμε γράψει πόσες φορές ότι οι παίκτες του Ιντιάνα δεν νοιάζονται για τον ποιο σέρβερ θα ακολουθήσουν, αρκεί απλά να φύγουμε. Οπουδήποτε είναι καλύτερα από τον Ιντιάνα και όσοι παίζουν εκεί, το ξέρουν.
 

remington-13-

Μέλος
μεταφορες ΧΑΧΑ ας γελασω ρε πατε μας ολους στον κολοραντο να πεθανουν τα μποτακια και να παιζουν οι ζωντανοι παικτες και βλεπουμε αμα σωθει το ελληνικο west...!
 

DoUzOs

Παλαίμαχος
Καλησπέρα
Επειδή ο κόσμος αυτός δεν εχει συμμετοχές (ειναι κριμα να είμαστε 25-30 παίκτες εγκλωβισμένοι) θα παρακαλούσαμε για μεταφορά των παικτών σε άλλον περισσότερο ενεργό κόσμο.
Ημέρα 365, ακόμα πεθαίνει ο Ιντιάνα.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή