ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΙΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΩΝ

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser4530
  • Ημερομηνία έναρξης

ΑΝ αποφασσισετε για μετακινηση του χαρακτηρα σας, για ποιον κοσμο σκεπτεστε;


  • Σύνολο ψηφοφόρων
    48

DeletedUser4530

Guest
Μάλλον εννοεί, αν κάποιος έχει για παράδειγμα το σετ Ψυχρό πυρ σε κάποιον από τους κόσμους κ2, κ3, κ4, κ5 και θέλει να μετακινηθεί σε άλλο κόσμο στον οποίο υπάρχει ήδη το σετ αυτό και είναι μοναδικό. Εγώ αυτό κατάλαβα.

ναι αυτο ακριβως λεω! :)
οκ καλυφθηκα απο κορντ!
 

DeletedUser4530

Guest
μεχρι ποτε θα ειναι ενεργες οι μετακινησεις; μπορει να απαντησει καποιος της διαχειρησης; υπαρχει χρονικο περιθωριο κι αν ναι μεχρι ποτε;
 

DeletedUser

Guest
μπορει καποιος να μεταφερει τον χαρακτηρα του σε εναν κοσμο (φερ ειπειν απ τον 3 στον 1) και αφου τον διαγραψει να μεταφερει στον ιδιο κοσμο χαρακτηρα απο αλλον (πχ απο τον 4 στον 1)?
 

DeletedUser4433

Guest
μπορει καποιος να μεταφερει τον χαρακτηρα του σε εναν κοσμο (φερ ειπειν απ τον 3 στον 1) και αφου τον διαγραψει να μεταφερει στον ιδιο κοσμο χαρακτηρα απο αλλον (πχ απο τον 4 στον 1)?


ρωτησε το πιο απλα...μπορουμε να συγκεντρωσουμε ολα τα αποθεματα απο ολους τους κοσμους σε ενα χαρακτηρα και ενα κοσμο?χαχαχα
 

DeletedUser

Guest
ρωτησε το πιο απλα...μπορουμε να συγκεντρωσουμε ολα τα αποθεματα απο ολους τους κοσμους σε ενα χαρακτηρα και ενα κοσμο?χαχαχα

οχι ρε συ, δεν ειχα αυτο στο μυαλο μου :w. απλα σκεφτομουν κατι σαν ομαδικο ταφο για τους χαρακτηρες ενος παικτη.....
 

DeletedUser6531

Guest
Το οτι μπορεις να συγκεντρωσεις τα αποθέματα ενος και δυο κοσμων σε εναν ειναι εφικτο αλλά κατα πόσο ειναι επιτρεπτό κάτι τέτοιο δεν το γνωριζω!!

Μπορει να υπάρχει σχετικη ενημέρωση απο την διαχείρηση??
 

cord

Ex-The West Team
xryma > Δεν υπαρχει χρονικο περιθωριο για τις μετακινησεις χαρακτηρων, θα υπαρχουν επ' αοριστον ή μεχρι να βγει καποια νεα ανακοινωση πριν απο ευλογο χρονικο διαστημα της ληξης της.

sahelis > Μπορεις να το κανεις αυτο ναι, αν και δεν βλεπουμε τον λογο. Αν εχεις κατι συγκεκριμενο υποψη, στειλε μια αιτηση υποστηριξης για περισσοτερα.

Outlaw Kid > Μετακινησεις αντικειμενων/αποθεματων και χρηματων κατα οποιονδηποτε τροπο εκτος απο αυτον της μετακινησης του ιδιου χαρακτηρα στα δικα του αποθεματα και χρηματα μονο, δεν επιτρεπονται.

Πως μπορουν να συγκεντρωθουν ολα τα αντικειμενα σε εναν χαρακτηρα σε εναν κοσμο απο τη στιγμη που ο καθε προηγουμενος θα διαγραφεται και χωρις να υπαρξει εμπλοκη/αναμιξη απο αλλον χαρακτηρα, δεν το εχουμε καταλαβει, ισως θα μπορουσατε να μας το εξηγησετε αν θελετε.
 

dimitrisCh

Μέλος
Πως μπορουν να συγκεντρωθουν ολα τα αντικειμενα σε εναν χαρακτηρα σε εναν κοσμο απο τη στιγμη που ο καθε προηγουμενος θα διαγραφεται και χωρις να υπαρξει εμπλοκη/αναμιξη απο αλλον χαρακτηρα, δεν το εχουμε καταλαβει, ισως θα μπορουσατε να μας το εξηγησετε αν θελετε.

Έχω χαρακτήρες στους κόσμους κ1, κ2, κ3, κ5, κ6, κ7.
Μπορώ να μετακινήσω τους χαρακτήρες από κ2, κ3, κ5.
Λογικά μπορώ μόνο προς κ1, κ6, κ7.

Ας το δούμε πως γίνεται:

Στον Κ1 θα διαγράψω τον χαρακτήρα μου, αλλά πριν, θα πουλήσω τα αποθέματά μου σε κάποιον συμπαίκτη 1. Μετά την διαγραφή μετακινώ τον παίκτη από κ2 σε κ1 με όλα τα αποθέματά του, τα οποία πουλάω σε κάποιον συμπαίκτη 2 μετά την μετακίνηση. Κατόπιν διαγράφω τον παίκτη πάλι και μετακινώ τον παίκτη από κ3 σε κ1 και μετά την μετακίνηση πουλάω όλα τα αποθέματα στον συμπαίκτη 3 και διαγράφω τον χαρακτήρα πάλι. Τέλος μετακινώ τον χαρακτήρα από κ5 σε κ1 με όλα τα αποθέματα, αγοράζω τα αποθέματα που προηγουμένως πούλησα στους συμπαίκτες 1, 2, 3 και έχω έναν παίκτη στον κ1 με τα αποθέματα από τους πρώην χαρακτήρες σε κ1, κ2, κ3 ,κ5

Εφόσον τα αντικείμενα πουλήθηκαν σε τιμές αγοράς, δεν έχω παρανομήσει. Ή μήπως δεν είναι έτσι; :w

Πουθενά δεν αναφέρεται ότι απαγορεύεται η πώληση των αποθεμάτων πριν διαγράψω τον χαρακτήρα μου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser5084

Guest
Θελήματα "ο Κώτσος"

Επειδή κατά πάσα πιθανότητα, για να αγοράσεις αποθέματα 3 (παλαιών) παιχτών, θα χρειαστείς και αρκετό χρήμα… σου δανείζω στον Κ1 με τόκο 20% (μόνο..), εκτός αν τα βρούμε σε είδος. Τόσα θα έχεις… μοιράσου με τον πλησίον σου.

Εναλλακτικά, δέχομαι να είμαι ο συμπαίκτης Νο. 1 ή 2 ή 3 :w
 

DeletedUser4459

Guest
Έχω χαρακτήρες στους κόσμους κ1, κ2, κ3, κ5, κ6, κ7.
Μπορώ να μετακινήσω τους χαρακτήρες από κ2, κ3, κ5.
Λογικά μπορώ μόνο προς κ1, κ6, κ7.

Ας το δούμε πως γίνεται:

Στον Κ1 θα διαγράψω τον χαρακτήρα μου, αλλά πριν, θα πουλήσω τα αποθέματά μου σε κάποιον συμπαίκτη 1. Μετά την διαγραφή μετακινώ τον παίκτη από κ2 σε κ1 με όλα τα αποθέματά του, τα οποία πουλάω σε κάποιον συμπαίκτη 2 μετά την μετακίνηση. Κατόπιν διαγράφω τον παίκτη πάλι και μετακινώ τον παίκτη από κ3 σε κ1 και μετά την μετακίνηση πουλάω όλα τα αποθέματα στον συμπαίκτη 3 και διαγράφω τον χαρακτήρα πάλι. Τέλος μετακινώ τον χαρακτήρα από κ5 σε κ1 με όλα τα αποθέματα, αγοράζω τα αποθέματα που προηγουμένως πούλησα στους συμπαίκτες 1, 2, 3 και έχω έναν παίκτη στον κ1 με τα αποθέματα από τους πρώην χαρακτήρες σε κ1, κ2, κ3 ,κ5

Εφόσον τα αντικείμενα πουλήθηκαν σε τιμές αγοράς, δεν έχω παρανομήσει. Ή μήπως δεν είναι έτσι; :w

Πουθενά δεν αναφέρεται ότι απαγορεύεται η πώληση των αποθεμάτων πριν διαγράψω τον χαρακτήρα μου.

Σε βλεπω να τρως μπαν σε ολους τους κοσμους πριν προλαβεις να το κανεις λογω αυτου του ποστ :lf
 

dimitrisCh

Μέλος
Επειδή κατά πάσα πιθανότητα, για να αγοράσεις αποθέματα 3 (παλαιών) παιχτών, θα χρειαστείς και αρκετό χρήμα… σου δανείζω στον Κ1 με τόκο 20% (μόνο..), εκτός αν τα βρούμε σε είδος. Τόσα θα έχεις… μοιράσου με τον πλησίον σου.

Εναλλακτικά, δέχομαι να είμαι ο συμπαίκτης Νο. 1 ή 2 ή 3 :w
Λεφτά υπάρχουν. :p
Βέβαια οι πιο έξυπνοι προτιμάνε την άλλη μέθοδο:
Σε κάθε κόσμο που έχουν μυθικά ή κομμάτια από σετ, βρίσκουν κάποιον ο οποίος θα κάνει μετακίνηση στον κόσμο που θέλουν να συγκεντρώσουν από τα αποθέματα, τους τα πουλάνε σε αυτόν τον κόσμο, αυτοί μεταφέρουν τον χαρακτήρα τους στον κόσμο και αγοράζουν αυτά που πούλησαν από αυτούς τους παίκτες στον κόσμο στον οποίο θα μετακινηθούν.
Μέθοδοι για να συγκεντρώσει κάποιος τα αποθέματα ή μέρος από τα αποθέματα από περισσότερους κόσμους υπάρχουν αρκετοί.

Όλα αυτά είναι παραδείγματα προς απάντηση για το πως μπορεί να συγκεντρώσει κάποιος αποθέματα από πολλούς κόσμους σε ένα κόσμο και θα συμβούλευα να μην τα επιχειρήσει κάποιος.
 

cord

Ex-The West Team
Σε αυτα τα παραδειγματα εμπλεκονται και αλλοι χαρακτηρες/παιχτες.
Πως μπορουν να συγκεντρωθουν ολα τα αντικειμενα σε εναν χαρακτηρα σε εναν κοσμο απο τη στιγμη που ο καθε προηγουμενος θα διαγραφεται και χωρις να υπαρξει εμπλοκη/αναμιξη απο αλλον χαρακτηρα, δεν το εχουμε καταλαβει, ισως θα μπορουσατε να μας το εξηγησετε αν θελετε.
Ολα αυτα ειναι τροποι που δεν χρειαζεται κανεις να τους ακολουθησει.

Σε περιπτωση που διαπιστωθει κατι τετοιο (οποιαδηποτε χρονικη στιγμη και αν γινει αυτο, εδω οι παραβασεις δεν παραγραφονται), εκτος των ποινων που θα λαβουν οι συμμετεχοντες, μπορει να διακινδυνεψουν και τον μονιμο αποκλεισμο του χαρακτηρα τους, αλλα και θα χασουν και τα οσα σπανια αντικειμενα μεταφερουν με αυτο τον τροπο.

Η πολιτικη της InnoGames δεν επιτρεπει τετοιου ειδους μεταφορες αντικειμενων και θα παρακαλουσαμε να την ακολουθησετε ολοι.


Πουθενά δεν αναφέρεται ότι απαγορεύεται η πώληση των αποθεμάτων πριν διαγράψω τον χαρακτήρα μου.
Οι κανονισμοι αναφερουν οτι:
Γενικά, απαγορεύονται οι ηθελημένες ενέργειες κατά τις οποίες ένας παίχτης προσπαθεί να αποκτήσει πόντους εμπειρίας, αντικείμενα, χρήματα παιχνιδιού, δόξα, επιτεύγματα κ.τ.λ. εκμεταλευόμενος τα χαρακτηριστικά/στοιχεία/επιλογές του παιχνιδιού κατά τρόπο μη αποδεκτό.

Καποιοι παιχτες, σωστα εκαναν την ερωτηση αυτη στο forum εδω και μετα απο την απαντηση που δωθηκε το θεμα αυτο εχει ξακαθαριστει.
Η μετακινηση χαρακτηρων δεν υπηρχε στο παιχνιδι οποτε δεν υπηρχε και αντιστοιχος τετοιος κανονισμος, αλλα υπαρχει η παραπανω παραθεση την οποια και εχουμε προσθεσει για τετοιες περιπτωσεις.
Φυσικα και μπορει καποιος να πουλησει απο τα αποθεματα του στην Αγορα, αλλα εαν αυτο γινει ωστε να διαγραφει ο χαρακτηρας που θα τα πουλησει και ο χαρακτηρας του ιδιου χρηστη που θα ερθει απο αλλον κοσμο να τα παρει πισω, αυτο ειναι κατι που μπορει να διαπιστωθει και σε αυτη την περιπτωση θα επιβληθουν ποινες και αφαιρεση αντικειμενων.
Αλλωστε οι παλιοι παιχτες γνωριζουν πολυ καλα ποτε κατι επιτρεπεται και ποτε οχι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser4356

Guest
Ας μου επιτρέψετε να παρατηρήσω το εξής:

Ο κλασσικός Ελληνάρας είναι ικανός να βρει παγαποντιές παντού και πάντα! Ακόμα και σε ένα απλό παιχνίδι...δυστυχώς!!!

Οι μετακινήσεις δεν μπήκαν για αυτό τον σκοπό και ούτε να κάνουμε τον χαρακτήρα μας πλουσιότερο κατά το δοκούν.
Αντι να κοιτάξουμε το μέλλον των κόσμων που έπεφτε σε συμμετοχή παντού και με αυτή την κίνηση δίνεται μια ζωντάνια (επίσης θεωρώ ότι δικαιώνομαι και από τις στατιστικές των ψηφοφοριών...ο Κ1 μακράν είναι ο καλύτερος κόσμος...είναι γνωστή αυτή η θέση μου) και πάτε μερικοί να την ξεφτιλίσετε μεταφέροντας αντικείμενα μέσω κουτοπονηριάς!

Αν και ποτέ δεν συμπάθησα την ομάδα διαχείρισης εδώ βλέπω ότι ο ΜΟΝΙΜΟΣ αποκλεισμός είναι ότι καλύτερο ώστε να μην παρατηρηθεί αυτό το φαινόμενο της μεταφοράς μυθικών σαν ξέπλυμα βρώμικου χρήματος....είναι κατάντια!!!!

Ας κρατήσουμε το παιχνίδι ΖΩΝΤΑΝΟ...κοιτώντας το καλό του παιχνιδιού και όχι εξατομικευμένα όπως πολλοί θέλουν!

ΥΓ: Κ4 έχω μυθικά καμιά 5-6 κομμάτια και δεν έχω σκεφτεί καν αυτό το τερτίπι της μεταφοράς στον Κ1 όπου ασχολούμαι πιο ενεργά εκεί...ούτε κι επίσης να τα ''φορτώσω'' σε κάποιον παρακινδυνεύοντας το χαρακτήρα του ξενιστή να φάει μόνιμο μπαν.....ας συνέλθουμε και να δούμε το παιχνίδι καθαρά σαν παιχνίδι...και όχι εγωιστικά!
 

dimitrisCh

Μέλος
Ας μου επιτρέψετε να παρατηρήσω το εξής:Ο κλασσικός Ελληνάρας είναι ικανός να βρει παγαποντιές παντού και πάντα! Ακόμα και σε ένα απλό παιχνίδι...δυστυχώς!!!
Χμ... Για την αποκατάσταση της αλήθειας. Αυτά που έγραψα πιο πάνω δεν τα σκέφτηκαν κλασσικοί Ελληναράδες «κουτοπόνηροι», αλλά πολύ προ πολλού, ξένοι μή Έλληνες «κουτοπόνηροι» σε ξένους κόσμους.

Αντι να κοιτάξουμε το μέλλον των κόσμων που έπεφτε σε συμμετοχή παντού και με αυτή την κίνηση δίνεται μια ζωντάνια (επίσης θεωρώ ότι δικαιώνομαι και από τις στατιστικές των ψηφοφοριών...ο Κ1 μακράν είναι ο καλύτερος κόσμος...είναι γνωστή αυτή η θέση μου) και πάτε μερικοί να την ξεφτιλίσετε μεταφέροντας αντικείμενα μέσω κουτοπονηριάς!
Απ΄ ότι βλέπω όμως οι μετακινήσεις δεν πρόσφεραν κάτι ιδιαίτερο ούτε γέμισαν οι κόσμοι και ειδικά ο κ1. Και δυστυχώς δεν πρόκειται να βοηθήσουν, ώστε να γεμίσουν οι κόσμοι. Ίσως να βοηθήσουν να μεταφέρουν κάποιοι εναν καλύτερο χαρακτήρα σε εναν κόσμο.
10/08/2013 παίκτες σε κ1, 1450
20/08/2013 παίκτες σε κ1, 1454
 

cord

Ex-The West Team
Για να ειμαστε λιγο πιο σαφεις θα αναφερουμε μερικα τεχνικα θεματα προκειμενου να αποτρεψουμε τους παιχτες απο το να κανουν τετοιες ενεργειες.

Οι μετακινησεις χαρακτηρων γινονται τμηματικα και σταδιακα απο τους παιχτες. Αυτο βοηθαει την ομαδα διαχειρισης να ελεγχει οσο το δυνατον πιο σχολαστικα καθε μετακινηση.
Για αυτο το σκοπο, το συστημα κραταει πινακες και στοιχεια με ολες τις ενεργειες των χαρακτηρων καθως και για τον κοσμο προτιμησης τους τον οποιο επιλεγουν με την αιτηση μετακινησης και μας ενημερωνει καθε μερα.
Ετσι, οταν και εφοσον παρατηρηθει καποια τετοια ενεργεια σε αντικειμενα ή και χρηματα, καταγραφουμε την περιπτωση και την εξεταζουμε.
Ηδη εχουν παρατηρηθει καποιες τετοιες περιπτωσεις για τις οποιες και θα επιληθφουμε εντος των ημερων.

Ενημερωτικα, εως τωρα, το 58% των μετακινησεων προερχεται απο τον κοσμο 5, και απο τους κοσμους 2, 3 και 4 αντιστοιχα τα 9% 14% και 19%.
Τα ποσοστα των κοσμων προορισμου δεν τα αναφερουμε γιατι δεν θελουμε να επηρεασουμε κανεναν παιχτη.
Ακομη ομως το δειγμα ειναι μικρο, οπως αναμενοταν, μια και ειναι αρχη ακομη, περιμενουμε και αλλες μετακινησεις εν καιρω γιατι οι παιχτες σωστα θελουν να σκεφτουν την καλυτερη για αυτους επιλογη.

dimitrisCh, δεν γνωριζω την πηγη αντλησης των νουμερων που αναφερεις αλλα ο κοσμος 1 εχει πολυ περισσοτερους παιχτες συνολικα. Επισης, οι μετακινησεις ειναι κατι που δεν γινεται γρηγορα αλλά χρειαζεται χρονο για να βγαλει κανεις συμπερασματα.
 

dimitrisCh

Μέλος
Πριν λίγο ο κ1 1455 παίκτες.
Ο λόγος που πιστεύω ότι δεν θα βοηθήσει η μετακίνηση προς κ1, είναι ότι οι περισσότεροι παίκτες σε κ2, κ3, κ4, κ5 παίζουν ταυτόχρονα και στον κ1. Αλλά όπως το είπες είναι νωρίς ακόμη, θα δείξει στο μέλλον.

Εγώ 1455 βλέπω, εκτός κι αν υπάρχουν κρυφοί παίκτες. :wk
34e7y1c.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser1797

Guest
μακαρι να ζωντανεψει ο κοσμος 1, οποιος θελει πολη με την μετακινηση του ειματε ευπροσδεκτοι να τον δεκτουμε. ΤΣΑΜΠΑΤΖΗΔΕΣ <---
 

DeletedUser4530

Guest
Πριν λίγο ο κ1 1455 παίκτες.
Ο λόγος που πιστεύω ότι δεν θα βοηθήσει η μετακίνηση προς κ1, είναι ότι οι περισσότεροι παίκτες σε κ2, κ3, κ4, κ5 παίζουν ταυτόχρονα και στον κ1. Αλλά όπως το είπες είναι νωρίς ακόμη, θα δείξει στο μέλλον.

Εγώ 1455 βλέπω, εκτός κι αν υπάρχουν κρυφοί παίκτες. :wk
34e7y1c.png

ισως ειναι λιγο νωρις για να βγουν συμπερασματα. ας μην ξεχναμε οτι υπαρχουν παικτες που περιμενουν διαγραφη χαρακτηρα τους στον 1 για να ολοκληρωθει η μεταφορα αυτου που θελουν (οπως εγω). επισης ισως καποιοι δυσκολευονται να παρουν αποφαση σε ποιον κοσμο θα πανε η περιμενουν εξελιξεις. παντως ειναι καποιοι που διαγραφουν για να μεταφερουν οποτε αυτο σημαινει οτι 1 σβηνεται, 1 ερχεται οποτε και δεν αλλαζουν τα νουμερα. ισως ομως αλλαξει η ποιοτητα μιας και φερνονται οι "καλοι" χαρακτηρες. οπως και να εχει υπαρχει εξεληξη και καλο ειναι να υπαρχει και υπομονη! :)
 

dimitrisCh

Μέλος
Πιθανή ποιοτική αναβάθμιση σε Κ1 αλλά και σε Κ6, Κ7 σίγουρα μπορεί να υπάρξει, με την διαγραφή και μετακίνηση καλύτερων χαρακτήρων. Αριθμητική αναβάθμιση πολύ δύσκολο το βλέπω, να πραγματοποιούνται τα όνειρα ορισμένων, να γεμίσουν με νέους παίκτες κάποιοι κόσμοι και ειδικά ο Κ1. Βασικά ποτέ δεν κατάλαβα την εμμονή ορισμένων να υποστηρίζουν, ότι ο Κ1 είναι ο καλύτερος κόσμος. Με βάση ποια κριτήρια τεκμηριώνεται αυτό, πλην του ότι έχει τους περισσότερους παίκτες (ως είθισται να συμβαίνει και στους ξένους κόσμους) και ότι είναι ο παλαιότερος κόσμος; Θα έλεγα μάλιστα ότι αυτό το επιχείρημα, έκανε κακό στους υπόλοιπους κόσμους, απαξιώνοντας τους και οδηγώντας τους σε μαρασμό. Αλλά αυτό καλύτερα να μην το συζητήσουμε εδώ.

Ας δούμε το θέμα με περισσότερο ρεαλισμό και πιο ορθολογιστικά:
Στους κόσμους Κ2, Κ3, Κ4, Κ5 παίζουν από 350 παίκτες, εκ των οποίων η πλειοψηφία παίζει και σε Κ1. Απλή στατιστική είναι, για την ακρίβεια απλή αριθμητική (αντιστρέφουμε, πολλαπλασιάζουμε, διαιρούμε). Τα κουκιά είναι δυστυχώς λίγα. Πόσοι νέοι παίκτες θα μετακινηθούν σε Κ1 επιλέγοντας αυτόν τον κόσμο; 50 παίκτες; 100 παίκτες; Εγώ εύχομαι ναι είναι πολύ περισσότεροι. Εδώ που φθάσαμε και 20 νέοι παίκτες να μετακινηθούν θα αποτελέσει σημαντικό γεγονός.

Το ότι σύμφωνα με την δημοσκόπηση η πλειοψηφία επιλέγει Κ1 για μετακίνηση. Μα είναι ευνόητο, οι περισσότεροι που θα μετακινηθούν να επιλέξουν κάποιον κόσμο, ο οποίος θα είναι ο μακράν βιωσιμότερος κόσμος. Αλλά και ο Κ1 πλέον δεν μπορεί να θεωρηθεί «βιώσιμος κόσμος». Όχι επειδή αριθμητικώς οι παίκτες σε Κ1 είναι λίγοι, αλλά, αφού ο αριθμός των παικτών που παίζουν έχει φθίνουσα διάταξη, εφόσον όλο και περισσότεροι παίκτες εγκαταλείπουν για διάφορους λόγους, και πολύ ελάχιστοι νέοι παίκτες εγγράφονται. Και δεν εννοώ τα μποτάκια που εγγράφονται κατά καιρούς, αλλά νέοι παίκτες, οι οποίοι θα συνεχίσουν να παίζουν μακροχρόνια στο παιχνίδι συμβάλλοντας στο να παραμείνουν ενεργοί οι κόσμοι. Με αυτά τα δεδομένα, ένας κόσμος δεν μπορεί να θεωρηθεί «βιώσιμος κόσμος».

Εν ολίγοις, οι μετακινήσεις θα δώσουν απλώς μια ανάσα ζωής στους «μάταιους αυτούς κόσμους».
 

DeletedUser5084

Guest
Τα δικά μου δικά μου και τα δικά σου πάλι δικά μου

Οι κανονισμοι αναφερουν οτι: Γενικά, απαγορεύονται οι ηθελημένες ενέργειες κατά τις οποίες ένας παίχτης προσπαθεί να αποκτήσει πόντους εμπειρίας, αντικείμενα, χρήματα παιχνιδιού, δόξα, επιτεύγματα κ.τ.λ. εκμεταλευόμενος τα χαρακτηριστικά/στοιχεία/επιλογές του παιχνιδιού κατά τρόπο μη αποδεκτό.

Αυτός ο κανόνας αντιπροσωπεύει ότι πιο ασαφές έχω διαβάσει/ακούσει σε αυτό το παιχνίδι μέχρι σήμερα…

Σε ελεύθερη μετάφραση για όποιον δεν κατάλαβε ο κανόνας λέει: Όποιος νομίζει πως μπορεί να παίζει δωρεάν είναι βαθειά νυχτωμένος. Όποιος επίσης νομίζει πως εδώ είμαστε φιλανθρωπικό ίδρυμα, να κάνει μεταβολή και σε άλλη παράλια! Αυτή είναι prive και η παραμονή κοστίζει μερικές δεκάδες σβόλους (την εβδομάδα)

Μια ερώτηση μονάχα… τον «μη αποδεκτό τρόπο», ποιος τον ορίζει και που ακριβώς περιγράφεται?

Προσωπικά, ηθελημένα αποκτώ πόντους εμπειρίας, αντικείμενα, χρήματα παιχνιδιού, δόξα, επιτεύγματα κ.τ.λ. εκμεταλλευόμενος τα χαρακτηριστικά/στοιχεία/επιλογές του παιχνιδιού.

Αν είναι αποδεκτός ή όχι ο τρόπος, ποιος θα το κρίνει και με ποια κριτήρια? Ότι δεν μας αρέσει και δεν επιφέρει κέρδος στην εταιρεία ή ελαχιστοποιεί το κέρδος της, απαγορεύεται και τιμωρείται!

Πρόταση: Να βγει στο κατάστημα ένα «φίλτρο» το οποίο να επιτρέπει σε αυτούς που το αγοράζουν, να συγκεντρώνουν όλα τα αποθέματα των χαρακτήρων που θελουν να μεταφέρουν, στον επιλεγμένο κόσμο προορισμού. Προτεινόμενη τιμή… όσο πιο υψηλη τόσο πιο καλά!

Ε ρε Jumbo που σας χρειάζεται…
 
Κορυφή