Κι άλλη απορία!

  • Δημιουργός θέματος tsan
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser

Guest
Αφού κλειδώσατε το άλλο θέμα θα σας εκφράζω εδώ τις απορίες μου:

Κάθε όπλο στη Ζημιά έχει 2 αριθμούς (π.χ. 1-7).
Γιατί συμβαίνει αυτό; Τι συμβολίζει κάθε αριθμός; Τι είναι καλύτερο, τα δύο νούμερα να είναι κοντά μεταξύ τους (π.χ.5-10) ή το ένα (το δεύτερο δηλαδή) να είναι μεγαλύτερο (π.χ.1-15);
Ευχαριστώ a priori!;)
 

DeletedUser

Guest
σημαίνει πως η ζημιά που μπορεί να κάνεις κυμαίνεται ανάμεσα στους δύο αυτούς αριθμούς. π.χ: γρανίτης 1-15 ζημιά(σημαίνει πως μπορεί να κάνει 1 ζημιά, αλλά και 15. βέβαια αυξάνεται όσο πιο μεγάλο έχεις το σημάδι καθώς είναι όπλο εμβέλειας)
π.χ: σπασμένο μπουκάλι ουίσκι ζημιά 3-13(σημαίνει πως μπορεί να κάνεις ζημιά 3 αλλά πως μπορείς και 13. αυξάνεται η ζημιά ανάλογα με το σθένος σου επειδή είναι όπλο χειρός.μπουνιά θα έλεγα.

και τα δύο μπορούν να πάρουν τις ενδιάμεσες τιμές του:1) 1-15, 2)3-13.
 

DeletedUser

Guest
ααα, μάλιστα, πολύ ενδιαφέρον...
ευχαριστώ πολύ φίλε μου!:)
 

DeletedUser

Guest
δεν ήταν τίποτα. αν έχεις άλλες απορίες μην διστάσεις!
 

DeletedUser

Guest
σημαίνει πως η ζημιά που μπορεί να κάνεις κυμαίνεται ανάμεσα στους δύο αυτούς αριθμούς. π.χ: γρανίτης 1-15 ζημιά(σημαίνει πως μπορεί να κάνει 1 ζημιά, αλλά και 15. βέβαια αυξάνεται όσο πιο μεγάλο έχεις το σημάδι καθώς είναι όπλο εμβέλειας)
π.χ: σπασμένο μπουκάλι ουίσκι ζημιά 3-13(σημαίνει πως μπορεί να κάνεις ζημιά 3 αλλά πως μπορείς και 13. αυξάνεται η ζημιά ανάλογα με το σθένος σου επειδή είναι όπλο χειρός.μπουνιά θα έλεγα.

και τα δύο μπορούν να πάρουν τις ενδιάμεσες τιμές του:1) 1-15, 2)3-13.

ο γρανίτης είναι όπλο εμβέλειας ενώ το σπασμένο μπουκάλι ουίσκι δεν είναι?
από πού το συμπέρανες αυτό?
και τα δύο όπλα χειρός είναι...
 

DeletedUser

Guest
γιατί αν κοιτάξεις στο μονομαχια, θα δεις πως έχοντας το γρανίτη, το σθένος είναι μαυρισμένο, άρα απενεργοποιημένο και υπάρχει το σημάδι το οποίο χρησιμεύει μόνο για όπλα εμβέλειας. αντίθετα έχοντας το μπουκάλι, είναι το σθένος ενεργοποιημένο ενώ το σημάδι δεν είναι. και το σθένος βοηθάει μόνο τα όπλα γροθιάς. ασχετο το οτι λέει πως και τα δύο είναι το ίδιο. είναι αρκετή μια επίσκεψη στο μονομαχία.
 

DeletedUser

Guest
γιατί αν κοιτάξεις στο μονομαχια, θα δεις πως έχοντας το γρανίτη, το σθένος είναι μαυρισμένο, άρα απενεργοποιημένο και υπάρχει το σημάδι το οποίο χρησιμεύει μόνο για όπλα εμβέλειας. αντίθετα έχοντας το μπουκάλι, είναι το σθένος ενεργοποιημένο ενώ το σημάδι δεν είναι. και το σθένος βοηθάει μόνο τα όπλα γροθιάς. ασχετο το οτι λέει πως και τα δύο είναι το ίδιο. είναι αρκετή μια επίσκεψη στο μονομαχία.

μπορεί να είναι λάθος...
δεν υπάρχει λογική σε αυτό, και μην μου πείς ότι τον γρανίτη τον πετάει γιατί μπορεί να πετάξει και το μπουκάλι πιό άνετα.
 

DeletedUser

Guest
Εγώ βλέπω αυτό. Τώρα το μπουκάλι μπορεί να έχει μεγαλύτερη αντίσταση στον αέρα και καθώς είναι σπασμένο να μπαίνει μέσα ο αέρας και να το επιβραδύνει:rolleyes:. Τώρα κατά τα άλλα δεν ξέρω τι γίνεται.
 

DeletedUser

Guest
άσε που και τσεκούρι να κρατάς στο flash σε βγάζει να πυροβολείς με πιστόλι...
 

DeletedUser315

Guest
o macaca exei apoluto dikio se sxesh me auta pou pe gia to mpoukali kai ton graniti
twra oso gia to flash pou panta vgazei monomaxia me pistolia
e enatksi den paizeis kai paixnidi me upergrafika
 

DeletedUser

Guest
o macaca exei apoluto dikio se sxesh me auta pou pe gia to mpoukali kai ton graniti
twra oso gia to flash pou panta vgazei monomaxia me pistolia
e enatksi den paizeis kai paixnidi me upergrafika

για τον γρανίτι έχω να πώ μόνο ότι τελικά αρχίζω να χάνω την εκτίμισή μου προς το παιχνίδι.
για το flash θα μπορούσαν τουλάχιστον να έχουν άλλο ένα βιντεάκι για όπλα εξεπαφής...
 

DeletedUser

Guest
Και κάτι άλλο:
Δεν θα ήταν καλύτερα η ώρα του server να εναρμονιζόταν με την πραγματική;:cool:
 

DeletedUser

Guest
ναι μήπως θέλετε να κάνετε και τις μονομαχίες μόνοι σας ....
να το γυρίσουμε σε παιχνίδι δράσης λέω εγώ καλύτερα!!!
ρε σοβαρευτείτε!!! :d:d:d

επιπλέον ο γρανίτης δεν είναι όπλο γροθιά αλλά και καλά έχεις πολλές πέτρες τις οποίες πετάς στον άλλο!!!
 

DeletedUser

Guest
χαχα! καλό!:)

λέω να εναρμονιστεί με την ελληνική, θα ήταν πιο βολικό!
 

DeletedUser

Guest
ναι μήπως θέλετε να κάνετε και τις μονομαχίες μόνοι σας ....
να το γυρίσουμε σε παιχνίδι δράσης λέω εγώ καλύτερα!!!
ρε σοβαρευτείτε!!! :d:d:d

επιπλέον ο γρανίτης δεν είναι όπλο γροθιά αλλά και καλά έχεις πολλές πέτρες τις οποίες πετάς στον άλλο!!!

χαχαχαχα χααχαχα..!!
δεν γελαω μ'εσενα απλα φανταστηκα το σκηνικο...
"τραβα ξενε..."
"μισο λεπτο να παω να μαζεψω πετρες ...."
χαχαχαχαχαχαχα !!!
:d
 

DeletedUser

Guest
άσε που και τσεκούρι να κρατάς στο flash σε βγάζει να πυροβολείς με πιστόλι...

το τσεκούρι, σε αντίθεση με το σπασμένο μπουκάλι, αν το πετάξεις, μπορεί να κάνει μεγάλη ζημιά...

άμα δεν με πιστεύετε, καθήστε να σας πετάξω πρώτα ένα σπασμένο μπουκάλι και μετά ένα τσεκούρι και όποιος καταφέρει να επιζήσει, μου λέει ποιό του έκανε μεγαλύτερη ζημιά... Εγώ προσφέρομαι να βοηθήσω άμα θέλετε... :cool:
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή