Καλημέρα

im a bonobo

Νέο Μέλος
Καλημέρα σε όλους και σε όλες.Παίζω αρκετό χρόνο αυτο το παιχνίδι αλλά ποτε δεν επέλεξα να γίνω χτίστης.Είπα να το διαλέξω και θα ήθελα κάποιες συμβουλές οσο αναφορά τις ικανότητες του χαρακτήρα μου.

1)Αν ιδρύσω μια πόλη με έναν φίλο και χτίζω λίγο λίγο όλη μέρα θα ανέβω επίπεδο γρήγορα;
2)Να ''τρέξω'' τις αποστόλες που μου δίνει το παιχνίδι στο σαλούν;

Οποιαδήποτε συμβουλή για το παιχνίδι ειναι καλοδεχούμενη!

Ευχαριστώ!
 

xrhst0s

Νέο Μέλος
Γεια σου φίλε!!
1) Ναι θα ανέβεις γρήγορα χτίζοντας. Απλά όσο μεγαλύτερο επίπεδο είναι η εκκλησία που χτίζεις τόσο περισσότερο xp παίρνεις. Οπότε αν πηγαίνατε εξ' αρχής σε μια πόλη με αναβαθμισμένη εκκλησία θα ανεβαίνατε πιο γρήγορα.
2) Βλέπεις από το σάιτ αυτό τι ανταμοιβές δίνουν οι αποστολές στο σαλούν και αποφασίζεις ποιες θες να κάνεις.
 

*El Profesor*

Παλαίμαχος
Καλημέρα σε όλους και σε όλες.Παίζω αρκετό χρόνο αυτο το παιχνίδι αλλά ποτε δεν επέλεξα να γίνω χτίστης.Είπα να το διαλέξω και θα ήθελα κάποιες συμβουλές οσο αναφορά τις ικανότητες του χαρακτήρα μου.

1)Αν ιδρύσω μια πόλη με έναν φίλο και χτίζω λίγο λίγο όλη μέρα θα ανέβω επίπεδο γρήγορα;
2)Να ''τρέξω'' τις αποστόλες που μου δίνει το παιχνίδι στο σαλούν;

Οποιαδήποτε συμβουλή για το παιχνίδι ειναι καλοδεχούμενη!

Ευχαριστώ!

καλησπέρα .

Η επιλογή χαρακτήρα δεν έχει μεγάλο ρολο στο τι θέλεις να κανεις μέσα στο παιχνίδι ο κάθε χαρακτήρας έχει κάποια θετικά και κάποια αρνητικά ανάλογα με τα μπόνους χαρακτήρα.

ας πούμε ότι είσαι 50 επίπεδο και ξεκινάς να χτίζεις μια πόλη όλα τα κτίρια πλην τις εκκλησιας πάνε μέχρι ένα ορισμένο επίπεδο και η εμπειρία που παίρνεις ανά ώρα χτισίματος είναι βασισμένο στο επίπεδο του κτιρίου που χτίζεις και το κίνητρο δουλειάς

το να χτίσεις σε μια πόλη βοηθάει όταν χτίζεις το κτίριο τις εκκλησιας το οποιο κτίριο έχει άπειρο χτίσιμο ανεβαίνει όσα επίπεδα θέλεις . αλλα δεν είναι τόσο εύκολο θέλεις παρα παρα πολλές ώρες για να πας μια εκκλησια περίπου 300 επίπεδο σε αρχικό στάδιο ώστε να παίρνεις ένα μέτριο ποσο εμπειρίας πάντα για ένα μικρό επίπεδο παίχτη.

άρα μπορείς να χτίζεις μια εκκλησια περίπου κάνα 6-8 μήνες στην καλή περίπτωση που και αλλα άτομα σε βοηθάνε και έχετε και set που βοηθάνε την κατασκευή ναι σε περίπου 8 -12 μήνες θα έχετε μια καλή εκκλησια αλλα όχι κάτι σπουδαίο.



το κομμάτι τον αποστολων κατά την δικη μου άποψη πάντα είναι λίγο άδικος χρόνος αν θέλεις να ανεβάσεις γρήγορα τον παίχτη σου κατά την γνώμη μου πάντα κανεις επιλεγμένες αποστολές δηλαδή τις αποστολές που δίνουν ιδιότητες και ικανότητες και τις επαναλήψιμες αποστολές που βγάζει κάθε χρόνο που επίσης δίνουν ικανότητες και ιδιότητες.


και το τρίτο κομμάτι στο να ανεβάσεις γρήγορα έναν παίχτη είναι τα 15 δευτερόλεπτα δουλειές δηλαδή να κανεις παρα πολλά κλιk 15 δευτερολέπτων


σε αυτήν την περίπτωση παίρνεις επάγγελμα δημιουργιών κομπογιαννίτης και σε αρχικό στάδιο πάντα ξεκλειδώνεις την συνταγή ταμπάκο για μάσημα η οποια συνταγή σου δίνη την δυνατότητα να κατασκευάζεις αναλώσιμο αντικείμενο 25 % κίνητρο δουλειάς

κάθε εργασία στο παιχνίδι έχει και ένα σύμβολο που αν πας από πάνω το βελάκι σου δείχνει το κίνητρο τις δουλειάς

κάθε λοιπόν δουλειά στο παιχνίδι έχει κίνητρο το οποιο κίνητρο με κάθε εργασία 15 δευτερολέπτων πέφτει 1%
όταν η εργασία σου κατεβει κάτω τον 75% η εργασία αυτή δίνη λιγότερη εμπειρία χρήματα και τα σχετικά
οποτε σαν παίχτης επιλεγεις να διαμόρφωσης ένα τρενάκι στο χαρτί με δουλειές που σου δίνουν εμπειρία παραπάνω από τις υπόλοιπες δουλειές έτσι όταν κανεις το τρενάκι σου παράδειγμα με 4-5 εργασίες τις πας όλες στο 75% κίνητρο τότες έρχεται το ταμπάκο για μάσημα με το 25% κίνητρο και σου τις πάει τις εργασίες πάλι στο 100% κίνητρο έτσι ξανά κανεις επανάληψη την διαδικασία

το παιχνίδι έχει διαφορα set εξοπλισμών αλλα για ταχύτητα , χρήματα , εμπειρία , τύχη , εύρεση προϊόντων , μονομαχιών άμυνας επίθεσης πιστόλι η μαχαίρι ανάλογα την τακτική έχει διαφορα set , εξίου έχει set και για τα οχυρά παράδειγμα για άμυνα και επίθεση αλλα set για κατηγοριες χαρακτήρων ζημιάρηδες και αλλα για κατηγορείς tank , και set κατασκευής

οποτε αν κανεις δευτερόλεπτα προσπάθησε να βρείς εξοπλισμό που να σε βοηθάει λίγο στην εμπειρία
 
Κορυφή