Κίνητρο-χρήματα

DeletedUser

Guest
Αφού άνοιξα επιτέλους την εξόρυξη ασημιού είπα να το χαρώ και να κάνω 3 συνεχόμενα δίωρα.Αυτό που παρατήρησα είναι ότι όσο έπεφτε το κίνητρο τόσο ανέβαινε ο μισθός και μάλιστα στο τελευταίο 2ωρο πήρα σχεδόν 50% περισσότερα χρήματα από ότι στα προηγούμενα που έρχεται σε αντίθεση με τα όσα ξέρουμε και έχουμε υπολογίσει εμπειρικά ως τώρα.:confused:
Όλα τα 2ωρα έγιναν με τα ίδια ρούχα και τους ίδιους πόντους εργασίας,και ήταν συνεχόμενα όπως είπα και πριν.
 

Συνημμένα

  • 246nlty.jpg
    246nlty.jpg
    28,9 KB · Προβολές: 252
  • 24qog2o.jpg
    24qog2o.jpg
    29,6 KB · Προβολές: 239
  • 167roy0.jpg
    167roy0.jpg
    19,6 KB · Προβολές: 229

DeletedUser

Guest
παντως τις δυο πρωτες φορες εχασες πολλους ποντους ζωης με τα ατυχηματα!
στο τριτο διωρο γιατι δεν μας δειχνεις τι βρηκες? ;)

παντως οντως περιεργο αυτο με το κινητρο κ με τα χρηματα!!
οσο επεφτε το κινητρο τοσο ανεβαινε η αμοιβη!

το κομματι απο το ασημι που βρηκες ποσα πιανει?

επισης μου φαινεται οτι σου εδωσε μικρη εμπειρεια για το δυωρο που δουλεψες!
 

DeletedUser

Guest
Στο τρίτο δεν βρήκα τίποτα:p
Μόνο λεφτά έχει αυτή η δουλειά,εμπειρία 8% και τύχη 0%.
Το ασήμι το πουλάς για 100$,είναι από τα καλύτερα αντικείμενα.
Η λογική λέει ότι θα έπρεπε σε κάθε 2ώρο η αμοιβή θα έπρεπε να είναι μικρότερη,η με μικρή απόκλιση μεγαλύτερη.Το 50% όμως δεν είναι μικρή είναι τεράστια απόκλιση.
 

DeletedUser

Guest
οντως εχεις δικιο...ειναι μεγαλη αποκλιση!
δεν ξερω αν εχεις premium αλλα παιζει ρολο κατι τετοιο?
 

DeletedUser1475

Guest
και σε εμενα παντως ετσι ειναι μετα το πρωτο διωρο μου δινει παραπανω χρηματα και σχεδον λιγοτερους ποντους εμπειριας......τελικα συμφερει να κανεις μαζι 2 διωρα στην ιδια δουλεια...αυτο καταλαβα.
 

DeletedUser

Guest
κι εγώ το έχω παρατηρήσει αυτό. στα 2 συνεχόμενα 2ωρα την δεύτερη φορά δίνει περισσότερα. αν ξεκινήσω μια δουλειά με 100% κίνητρο και μια με 89% σίγουρα στο 89% θα έχω περισσότερα οφέλη.
 

DeletedUser

Guest
:eek:
εχω σβηνω παντα τις αναφορες κ δεν το ειχα προσεξε!!
απεφευγα να κανω 2 δυωρα καπακι αν ειχα χαμηλο κινητρο!! :rolleyes:
 

DeletedUser1475

Guest
Mε το δευτερο 2ωρο επειδη δεν ξερω να βαζω screenshot θα σας το δειξω γραπτα :p

Μεταφορά δέντρων στο ποτάμι
Κίνητρο
89%
Διάρκεια 2 ώρες
Μισθός $ 39
Πόντοι εμπειρίας 87 πόντοι εμπειρίας
Τύχη
Ξύλο

3

Υ.Γ στο πρωτο διωρο δεν βρηκα ξυλο :p
 

DeletedUser

Guest
καλα αυτο δεν εχει σημασια αλλο τα χρηματα και αλλο τα προιοντα..
παντως μου εχει τυχει και εμενα...σε εργασια ερευνα για πολυτιμους ληθους

κινιτρο 94%
2 ώρες
χρηματα $ 28
εμπερια 13 πόντοι εμπειρίας

μετα απο 2 συνεχομενα 2ωρα.................

κινητρο 84%
2 ώρες
χρηματα $ 33
εμπειρια 12 πόντοι εμπειρίας
(βαριεμαι να βγαλω screenshoot's):)
 

DeletedUser

Guest
λιγο ακυρο αλλα με προβληματιζει!

καθως ανοιξα την δουλεια φλογοβολο που εχει 65% τυχη θελισα να ενεργ.το πριμ.<τυχη> για 14 μερεσ για να παει η τυχη στα 97.5%,εχω κανει 3 6ωρα με το πριμιουμ ,με κινιτρο 100-...κ' δεν εχω βρει τιποτα !!!ελεος!τσαμπα λεφτα εδωσα!κ' δεν ανταποκρινεται κ' το 65% που λεει!

θα στειλω κ' μια αιτιση στο κεντρο.
 

DeletedUser

Guest
καθως ανοιξα την δουλεια φλογοβολο που εχει 65% τυχη θελισα να ενεργ.το πριμ.<τυχη> για 14 μερεσ για να παει η τυχη στα 97.5%,εχω κανει 3 6ωρα με το πριμιουμ ,με κινιτρο 100-...κ' δεν εχω βρει τιποτα !!!ελεος!τσαμπα λεφτα εδωσα!κ' δεν ανταποκρινεται κ' το 65% που λεει!

θα στειλω κ' μια αιτιση στο κεντρο.

ο μισθός αυξήθηκε κατά 50% και τα αντικείμενα που θα βρεις κατά την διάρκεια της εργασίας θα έχουν μεγαλύτερη αξία. η δυνατότητα να βρεις ένα αντικείμενο αυξάνεται επίσης κατά 50%

δεν αλλάζει η τύχη της δουλειάς,
αλλάζει το ποσοστό να βρεις ένα αντικείμενο,
πάντως είσαι άτυχος
 

DeletedUser

Guest
ετυχε ρε φιλε
μπορει να πας να κανεις ενα 30λεπτο πυρομαχικα και να πετυχεις το σπαθι μονομαχιας του Fernando
 

DeletedUser

Guest
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΤΟ ΞΕΣΚΙΣΩ ,ΘΑ ΤΟ ΦΤΑΣΩ ΚΙΝΙΤΡΟ 0,:mad::mad::mad:
 

DeletedUser1475

Guest
Mπορει να μου εξηγησει κανεις γιατι οποτε κανω κατασκευη φερετρων υποτιθεται οτι δινει 42% χρηματα και με οσα 2ωρα και αν εχω κανει μονιμως παιρνω αυτα και λιγοτερα!!!!!

κατασκευή φέρετρων
κίνητρο
94%
διάρκεια 2 ώρες
μισθός $ 29
πόντοι εμπειρίας 18 πόντοι εμπειρίας
τύχη
γκρι βαμβακερά παπούτσια

υ.γ. εχω πολλους ποντους εργασιας!!
 

DeletedUser

Guest
Εξαρτάται και από τους πόντους εργασίας που έχεις για τη δουλειά. Αν πηγαίνεις με 1 πόντο εργασίας, θα πάρεις λιγότερα λεφτά απ' ότι αν πας με 50 πόντους εργασίας για παράδειγμα.
Εκτός από τα παραπάνω, είναι και λίγο θέμα τύχης. Και επίσης έχω παρατηρήσει ότι αν πάρεις και κάποιο drop τα χρήματα που παίρνεις είναι λιγότερα (αυτό το λέω εμπειρικά).
Πάντως, το ότι λέει χρήματα 42% δε σημαίνει σώνει και ντε ότι στο 2ωρο θα πάρεις 84$...
 

DeletedUser1475

Guest
απλα ειναι μια απορια γιατι προσεξα πως παντα οταν κανω την συγκεκριμενη δουλεια παντα δεν μου δινει πολλα λεφτα παρολο που εχω πολλους ποντους εργασιας.και στις περισσοτερες δουλειες οταν εχω πολλους ποντους εργασιας μου δινει οσα χρηματα λεει και λιγα παραπανω.

τεσπα ευχαριστω :)
 

DeletedUser

Guest
Workaholics

Παιδιά έχει φτάσει κανείς το κίνητρο του κοντά στο 0; 'Η τουλαχιστον πολύ χαμηλά. Τί γίνεται τότε; Παίρνει και 0 εμπειρία και λεφτά; Με τα drops τί γίνεται; Κάποιοι έχουν γράψει ότι οσο πιο πολύ κάνουν μια εργασία τόσο αυξάνεται και η πιθανότητα για καλά drops. Ισχύει αυτό από την εμπειρία σας;
 

DeletedUser

Guest
για τα ντροπς εχω φτασει στο σημειο να πιστευω οτι δεν παιζει κανενα ρολο το κινητρο.

αν και αρχικα στον τυμβωρυχο με κινητρο 100 μου πεταγε αντικειμενο αξιας
πωλησης 1500$ και σταδιακα μεχρι το 40% κινητρο μειωνοταν και η αξια του ντροπ.
αλλα ηταν και μερες που με κινητρο 78% μου πεταξε τοπ αντικειμενο τρελης αξιας.

αρα μαλλον δεν παιζει ρολο.
 

DeletedUser

Guest
Αυτό έχω καταλάβει κι εγώ. Απλώς ήθελα και μια δεύτερη γνώμη. Γενικά το random στοιχείο είναι πολύ έντονο στο παιχνίδι...
 

DeletedUser

Guest
εγω εχω παρατηρησει οτι κανει τον κυκλο του..
δηλαδη μπορει για μια εβδομαδα να μη δινει τιποτα και μετα για 5 συνεχομενες εργασιες να δινει αντικειμενα αναλογα της τυχης της εργασιας
 
Κορυφή