Επιπεδο μονομαχιας

DeletedUser

Guest
Εκανα αναζητηση στο φορομ μα δε βρικα απαντηση ετσι ανοιγω ενα νεο τοπικ. Εχω ενα στρατιωτη λβλ 38 με λβλ μονομαχιας 61.Οπως καταλαβενεται με 20 λβλ διαφορα εναι δυσκολο να βρω λογικους αντιπαλους για μονομαχιες ετσι μερικες φορες τα βαζω με πολυ μεγαλλητερους παικτες.Και αφου η διαφορα δε μπορει να μειωθει εχω σταματηση τις μονομαχιες πραγμα που δε συμφωνη μ το χαρακτηρα μου.Ετσι κανω μια χορτοφαγια:eek: με δουλιες και μαχες που με εχουν ξενερωση αφου εχω χαση τη χαρα να λυποθιμαω αλλους:(:(.Αλλα αν συνεχισω τις μονομαχιες θα φτασω να μονομαχο με τον π.χ. anodino και το αποτελεσμα ειναι δεδομενο:(.Θα ηθελα λοιπον να μαθω τι προβλεπει το παιχνιδι για τη περιπτωση μου κι παω στοιχημα πολλων αλλον.

Υ.Γ.Πειμενω λογικες απαντησεις και οχι σπαμ.
 

DeletedUser

Guest
Βασικά φίλε, δεν ξέρω τι προτείνει το παιχνίδι, αλλά ο φιλόσοφος Anser λέει:
Καλύτερα να αλλάξεις τετράγωνο παρά να αλλάξεις συνήθειες... Τι σημαίνει αυτό? Ρώτησε τον Βούδα :D:p
Έλα ρε φίλε εντάξει, θες να σου προτείνω τετράγωνα? 4 (πάνω έως κάτω) δεξιά, εκεί είναι οι πιο μάχιμοι ;):cool:
 

DeletedUser

Guest
το πιο λογικό είναι να μονομαχείς συνέχεια και να πάει το κίνητρο 0% ώστε να μην παίρνεις καθόλου εμπειρία!:d
αυτό σου κάνει?
 

DeletedUser

Guest
Για την ακρυβεια ειμαι στο κεντρο του χαρτη (και δε σκοπευω να φυγω απο τη the ghost town) και μεχρι να παει το κηνιτρο 0% θα εχω αναιβει 10λβλ αλλα δεν εχω δουλιες με πολυ εμπειρια εμαι σε αδιεξοδο ουτε και οι αποστολες εχουν αξια πια.:(
 

DeletedUser

Guest
ε βάρα άτομα που σου δίνουν πολύ λίγη εμπειρία
και δεν νομίζω να πάρεις ούτε ένα λέβελ!
 

DeletedUser

Guest
καλα θα δουμε αλλα κατα τη γνωμη μου αυτο ειναι απο τις μεγαλητερες διαροες του παιχνιδιου σε σχεση με του εμπολεμους χαρακτηρες.:(
 

DeletedUser

Guest
το επιπεδο υπολογιζετε με την εμπειρια που περνεις παο μονομαχιες +το λβλ σου.


π.χ.(δεν ειναι σωστο) αν εχεις παρει 300 εμπειρια απο μονομαχιες το λβλ μονομαχιας σου θα ειναι το λβλ σου +2 που αναλογει με το 300 εμπειρια.

(καναλεω πως ειναι παραδιγμα)


ετσι δεν μπορεις να το μιοσεις αλλα μονο να το αυξανεις.ακομα και να μην κανεις μονομαχιες ανεβενει οποτε ανεβενεις λβλ.αρα αυτο που κανεις ειναι ασκοπο.εξαλλου δεν ειναι και τοσο δυσκολο.εμενα ειναι 26 λβλ πανω και τα βαζω με αλλους που εχουν το ιδιο επιπεδο μονομαχιας και χαμιλοτερο λβλ απο εμενα.εξαλλου ολοι οι στρατιωτες-μονομαχοι εχουν πιο ψηλο λβλ μονομαχιας απο το λβλ τους.οι μονοι που δεν εχουν ειναι αυτοι που δεν κανουν μονομαχιες και συμενει οτι δεν ειναι καλοι στις μονομαχιες.
το παιχνιδι ειναι εξυπνα φτιαχμενο οστε να μπορεις να μονομαχεις χαμιλου λβλ μονομαχους-στρατιωτες η ψηλου λβλ τυχοδιοκτες και εργατες και να μην μπορεις να μονομαχεις χμαιλου λβλ τυχωδιοκτες και εργατες αλλα ουτε και ψηλου λβλ στρατιωτες-μονομαχοι να σε μονομαχουν.

υ.π. οταν λεω σκετο λβλ χωρεις το μονομαχιας εννοειτε οτι σημενει το λβλ εμπειρια του χαρακτιρα
 

DeletedUser

Guest
1)βαρα παιχτες που ειναι επιπεδο εμπειριας 20 επιπεδα μεγαλυτερα απο εσενα.
2)βαρα παιχτες με περιπου ιδιο επιπεδο μονομαχιας.
3)μην βαρας εργατες/τυχοδιωκτες που δεν κανουν μονομαχιες,βαρα μονομαχους/στρατιωτες που κανουν και εχουν παρομοιο επιπεδο μονομαχιας με εσενα.
 

DeletedUser

Guest
Kαλες και οι 2 συμβουλες αρα να κανω μονομαχιες με ισαξιους μου.:d
 

DeletedUser

Guest
Kαλες και οι 2 συμβουλες αρα να κανω μονομαχιες με ισαξιους μου.:d

Ναι, ή ακομα και με καλυτερους, αν δεν εχεις χρηματα πανω σου... Επισης, υπαρχει και η λυση να διαγραψεις τον παικτη σου, αν δε σε ικανοποιει... :rolleyes:
Παντως και κατα τη δικια μου γνωμη, ειναι αρνητικο το γεγονος οτι το επιπεδο μονομαχιας ή θα ανεβαινει, ή θα μενει στασιμο...Θα ηταν καλυτερα αν καποιος για πολυ καιρο δεν κανει μονομαχιες ή αν χανει πολλες μονομαχιες, να κατεβαινει το επιπεδο μονομαχιας του...Ετσι νομιζω. :cool:
 

DeletedUser

Guest
Συμφωνω μαζι σου αλλα δε σκοπευω να διαγραψω το χαρακτηρα.:cool:
 

DeletedUser

Guest
Θα ήταν κακό να πέφτει το επίπεδο μονομαχίας.:mad:
 

DeletedUser

Guest
διαφωνω ετσι θα υπειρχε περισοττερη δραση....:)
 

DeletedUser315

Guest
φιλε η αλλάζεις πολη για λιγο μεχρι να βρεις κατι καλό να βαρας
η κανεις πολες ωρες δρόμο επίσης για τον ίδιο λογο
στο χερι σου ειναι πως θα το προχωρήσεις

πάντως μιας π μ ανέφερες εγω θα περιμένω :)
 

DeletedUser

Guest
Aμα ποτε καταφερω να μονομαχισουμε θα ειναι τιμη μου χαχαχα :)

Αλλα δεν με βλεπω να αλαζω πολη γιατι πριν με δεκτη η the ghost town οποα πολη ρωταγα με εδιωχνε και εμεινα καιρο εξω απο πολη.
 

DeletedUser

Guest
Εκανα αναζητηση στο φορομ μα δε βρικα απαντηση ετσι ανοιγω ενα νεο τοπικ. Εχω ενα στρατιωτη λβλ 38 με λβλ μονομαχιας 61.Οπως καταλαβενεται με 20 λβλ διαφορα εναι δυσκολο να βρω λογικους αντιπαλους για μονομαχιες ετσι μερικες φορες τα βαζω με πολυ μεγαλλητερους παικτες.Και αφου η διαφορα δε μπορει να μειωθει εχω σταματηση τις μονομαχιες πραγμα που δε συμφωνη μ το χαρακτηρα μου.Ετσι κανω μια χορτοφαγια:eek: με δουλιες και μαχες που με εχουν ξενερωση αφου εχω χαση τη χαρα να λυποθιμαω αλλους:(:(.Αλλα αν συνεχισω τις μονομαχιες θα φτασω να μονομαχο με τον π.χ. anodino και το αποτελεσμα ειναι δεδομενο:(.Θα ηθελα λοιπον να μαθω τι προβλεπει το παιχνιδι για τη περιπτωση μου κι παω στοιχημα πολλων αλλον.

Υ.Γ.Πειμενω λογικες απαντησεις και οχι σπαμ.

Πρώτον σε νιώθω...δεν τα τραβάς μόνο εσύ αυτά χεχε

Δευτερον σε αυτον που σου είπε να βαρας μονο παίχτες 20 Lvl εμπειρίας μεγαλύτερούς σου κτλ κτλ απαντάω ότι ο σωστός(όχι ηθικός) μονομάχος βαράει ότι κινείται(απο χτίστες με μικρό lvl μεχρι στρατιώτες με colt).Και αν δεν πάψει να κινείται περιμένει αλλη μία ώρα για να το στείλει για ύπνο

Τρίτον αμα θελεις εχθρούς στείλε μου Pm να σου στείλω την λίστα εχθρών της συμμαχίας μας να γουστάρεις να διαλέγεις χαχαχα
 

DeletedUser

Guest
Ειχα και εγω το ιδιο προβλημα...

Αλλα τωρα νικαω και ατομα με πανω απο 5 λβλ παραπανω μου.

Μαλλον φιλε,δεν εχεις στησει σωστα τον χαρακτηρα σου.


Το βλεπω σε πολλα ατομα στην καταταξη.Πιο μικρα λβλ μου και με πολλη εμπειρια γιατι πολυ απλα εχουν κανει τις τετραπλασιες μονομαχιες μου!Υπομονη,και αφου εχεις αυτο το διαστημα,παρε κανα ρουχο καλο.Θα σε βοηθησει...Trust me
 

DeletedUser

Guest
η πιο αποτελεσματικη λυση που εχω βρει ειναι η εμφανηση και η στοχευση ή σημαδι αφου βαραω δυνατα και πολλες φορες.;)
 
Κορυφή