Διαφορετικό στήσιμο μονομάχου

  • Δημιουργός θέματος Crazy Shooter
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
παιδιά, έχετε ποτέ σκεφτεί κάποιο εναλακτικό στήσιμο μονομάχου εκτός από π.χ. δύναμη, σθένος, στόχευση κι λίγη αποφυγή; ένα στήσιμο που δεν έχετε δει κάποιον άλλο να εφαρμόζει...

προσωπικά έχω σκεφτεί 2 εναλλακτικά στησίματα διαφορετικά από τα συνηθησμένα.

στήσιμο μονομάχου σθένους-μαχητή οχυρού
σημ.: όλες οι ικανότητες που αναγράφονται είναι ορθές δεδομένου ότι ο παίχτης δεν έχει ολοκληρώσει καμία αποστολή εκτός την εισαγωγή

ιδιότητες:
στο 70ο επίπεδο
  • δύναμη 70

ικανότητες:
στο 70ο επίπεδο
  • στόχευση 138
  • αποφυγή 63

ο,τι περισσέυσει πάει στην αποφυγή

τελικός ρουχισμός:
  • καφέ δερμάτινο καπέλο
  • περίεργο φράκο
  • φανταχτερές μπότες ιππασίας
  • μεξικάνικη μπαντάνα
  • γάιδαρος
  • τεκίλα

συνηστόμενο όπλο:
  • σπαθί του χερνάντο

εναλλακτικό/ά όπλο/α:
  • να ρισκάρει ο παίχτης με το αιχμηρό τσεκούρι ξυλοκόπου
  • να έιναι σίγουρος με το σπαθί ιππικού
  • κάνει κι ο αιχμηρός πολεμικός πελέκυς

πώς δικαιολογώ τις αποφάσεις μου:
  • με 138 στόχευση στο επίπεδο 70 κι όλα τα ρούχα που αναγράφονται η στόχευση φτάνει το 155 που είναι το όριο για +8 μπόνους στις μάχες οχυρών που είναι ένα τεράστιο μπόυνους.
  • με 63 αποφυγές στο επίπεδο 70 κι τα ρούχα που αναγράφονται η αποφυγή φτάνει το 71 που είναι το όριο για +6 μπόνους στις μάχες οχυρών που είναι αρκετά καλό.
  • με όλα στην δύναμη στο επίπεδο 70 κι τα ρούχα που αναγράφονται το σθένος φτάνει το 119 που είναι ένα ικανοποιητικό ποσό σθένους.
  • με όλα στην δύναμη στο επίπεδο 70 κι τα ρούχα που αναγράφονται η ζωή για μη στρατιώτη φτάνει τα 1600. φυσικά για στρατιώτη με πρέμιουμ η ζωή πετάει στα ουράνια ξεπερνώντας τα 2300 (δεν είμαι σίγουρος για το ακριβές ποσό μιας κι δεν έχω καταλάβει τον τύπο υπολογισμού).
  • με όλα στην δύναμη στο επίπεδο 70 κι τα ρούχα που αναγράφονται η αντοχή ξεπερνά το 71 το οποίο είναι το όριο για +6 μπόνους στην επιθεση ενός οχυρόυ το οποίο είναι αρκετά καλό.

εναλλακτικός ρουχισμός για κάποιον που τον ενδιαφέρει πιο πολύ η αποφυγή:
  • καφέ καουμπόικο καπέλο
  • περίεργο φράκο
  • φανταχτερές μπότες ιππασίας
  • καφέ γραβάτα
  • γάιδαρος
  • τεκίλα

πλεονεκτήματα
  • ο παίχτης μπορεί να πέρνει μέρος σε μονομαχίες αλλά κι σε μάχες οχυρών κι να τα πάει καλά κι στα δυο.

μειωνεκτήματα
  • ο παίχτης μπορεί να κάνει πολύ λίγες δουλειές νωρίς στο παιχνίδι κι για εμπειρία θα πρέπει να εξαρτάται πληρώς από μονομαχίες κι μάχες οχυρών

σημειώσεις
  • συνηστάται αυτό το στήσιμο να πραγματοποιείται με αλλαγή μέσω σαμάνου αργά στο παιχνίδι κι σε μεγάλο επίπεδο.

πείτε τις γνώμες σας κι γράψτε κι εσείς δικά σας στησίματα.

υ/γ έρχεται κι το άλλο στήσιμο που σκέφτηκα σε λίγο

update: Βαρέθηκα μιας κι το δεύτερο θέλει πολλή ακρίβεια κι ψάχνομαι κάτι ώρες οπότε θα το αφήσω για τώρα :(
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
κοιτα σκουτερ. Κ4 τις ετρωγα με τον νουμπομονομαχου που μου ειχες πει να κανω και ξερεις γιατι? Γιατι ημουν απροσδιοριστος, αμυνα, επιθεση, αντισταση. Βεβαια μπορει να φταιει και το οτι δεν ειχαμε συμμαχια με τα 99/100 του χαρτη... Εγω θα προτεινα για μονομαχο να βαζουν και λιγη εμφανιση/λιγες τακτικες γιατι παιζουν οσο να 'ναι τον ρολο τους. :hh
 

DeletedUser

Guest
κοιτα σκουτερ. κ4 τις ετρωγα με τον νουμπομονομαχου που μου ειχες πει να κανω και ξερεις γιατι? γιατι ημουν απροσδιοριστος, αμυνα, επιθεση, αντισταση. βεβαια μπορει να φταιει και το οτι δεν ειχαμε συμμαχια με τα 99/100 του χαρτη... εγω θα προτεινα για μονομαχο να βαζουν και λιγη εμφανιση/λιγες τακτικες γιατι παιζουν οσο να 'ναι τον ρολο τους. :hh

για αυτό επίσης δεν συμφέρει να το κάνεις το στήσιμο εξ αρχής αλλά σε μεγάλο επίπεδο.
 

DeletedUser

Guest
ωραιος!!!!!

κατα τα αλλα ειναι πολυ καλη ιδεα σκουτερ!!!:lf
 

DeletedUser

Guest
και μεχρι τα "μεγαλα" λεβελς πώς θα παιζεις ρε? >.<
 

DeletedUser

Guest
εγω προτεινω ενα στησιμο μονομαχου αλλα που ειναι περισσοτερο για οχυρα
λοιπον εχουμε φουλ δυναμη
και ανα λεβελ ανεβαζουμε 1 στοχευση 1 ηγεσια κ 1 κρυψιμο.
ομως μεχρι να αρχισουν οι μαχες με μικρες παραλαγες θα μπορουμε να κανουμε κ μονομαχιες :))
 
Κορυφή