Διαγωνισμός- Το west πάει παραλία

  • Δημιουργός θέματος joahna
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser

Guest
Είσαι Τυχοδιώχτης ή Στρατιώτης ή Εργάτης ή Μονομάχος? Μάγειρας, Κομπογιαννίτης Οπλοποιός ή Σταβλίτης?

Ότι χαρακτήρα και να έχεις, ότι επάγγελμα και να κάνεις, μια αδειούλα πρέπει να την πάρεις.

Βάλε λοιπόν το μαγιό ή/και το παρεό σου, πάρε τις ρακέτες και την ομπρέλα και έλα παραλία για μπανάκι.

Φτιάξε μια ιστορία έως 500 λέξεις που να περιέχει όλες τις παρακάτω λέξεις και κέρδισε δώρα.

Ωκεανός
Μαγιό
Ομπρέλα
Καρχαρίας
Ψάθα
Χρυσός
Πέστροφα
Κυνήγι ληστών
Οχυρό
Χειροπέδες

------------------------------------------------------------------
Έπαθλα Διαγωνισμού.
1η - μπλε φάκελο με 100 ομόλογα + 1 Rudolph
2η - κόκκινο φάκελο με 50 ομόλογα + 1 Rudolph + 1 ξύλινη θηκη
3η - πράσινο φάκελο με 25 ομόλογα + 1 Rudolph + 1 ξύλινη θήκη

Ο διαγωνισμός θα ξεκινήσει την Δευτέρα 30 Ιουλίου 2012 και θα λήξει Δευτέρα 06 Αυγούστου 2012.

Το θέμα θα παραμείνει ανοιχτό για ερωτήσεις όμως όσες ιστοριες αναρτηθούν πριν την ημερομηνία έναρξης του διαγωνισμού θα σβηστούν και δεν θα ληφθούν υπόψιν.
 

DeletedUser

Guest
οι λεξεις πρεπει να χρησιμοποιηθουν καθε αυτου οπως τις δινετε η μπορουμε να τις βαλουμε σε διαφορετικη κλιση?πχ λετε ψαθα αν πω μια σε μια προταση "της ψαθας" μετραει?μονο αυτη την απορια εχω
 

DeletedUser3328

Guest
οι λεξεις πρεπει να χρησιμοποιηθουν καθε αυτου οπως τις δινετε η μπορουμε να τις βαλουμε σε διαφορετικη κλιση?πχ λετε ψαθα αν πω μια σε μια προταση "της ψαθας" μετραει?μονο αυτη την απορια εχω

εννοειται αυτο ρε φιλε
 

DeletedUser6273

Guest
Οι λέφεις/φράσεις πρέπει να είναι με την ίδια σειρά που τις έχει γράψει η κα Τζοάννα;
 

DeletedUser

Guest
Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τις λέξεις αυτές σε όποια πτώση ή αριθμό θέλετε.

Παράγωγα των λέξεων αυτών δεν θα προσμετρώνται όμως.

πχ
της ψάθας ή οι ψάθες.....είναι δεκτό
ψάθινο.....δεν είναι δεκτό
 

DeletedUser6343

Guest
σε αυτο το θεμα πρεπει να γραψουμε τις ιστοριες ή θα δημιουργηθει αλλο θεμα;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Καλημερα

Σε αυτό το θέμα μπορείτε να βάλετε τις ιστορίες σας.

Παρακαλώ να κρατηθεί το θέμα καθαρό.

Ευχαριστω και καλή επιτυχία σε όλους
 

DeletedUser6343

Guest
Ήταν ένα ηλιόλουστο, καλοκαιρινό πρωινό,μια συνηθησμένη ημέρα του Αυγούστου και τίποτα δεν προμήνυε αυτό που επρόκειτο να συμβεί .Ξαφνικά μια αδήριτη επιθυμία με κατέκλισε και με ώθησε να πάω στην παραλία .να βάλω το μαγιό μου και να να κολυμπήσω στον απέραντο ωκεανό,που πρόσμενε τους επίδοξους κολυμβητές να καταξιώσουν την ύπαρξή του . Έτσι παίρνοντάς το απόφαση εξοπλίστηκα πλήρως με την ομπρέλα της παραλίας και την ψάθα μου .Και ενώ είχα φτάσει στην παραλία και όλα έβαιναν καλώς ακούστηκαν κραυγές απόγνωσης και απελπισίας , κραυγές που έφτασαν σαν πυροβολισμοί στα αφτιά μου λειτούργησαν ως αφύπνηση εξαίρωντας τη φαντασία μου για να ανακαλύψω τι συνέβαινε .Αυτό που αμυδρά μπόρεσα να διακρίνω ανάμεσα στις κραυγές ήταν η λέξη καρχαρίας .Οι κραυγές που τράβηξαν την προσοχή μου προέρχονταν από μια γυναίκα , έτσι παρατηρώντας την πλευρά από την οποία ακούγονταν οι βοές είδα έναν πελώριο καρχαρία με προτεταμένο το βαθύ μπλε πτερύγιό του έξω από το νερό να κάνει βόλτες στα ανοιχτά της παραλίας . Το δολοφονικό αλλά και μεγαλόπρεπο αυτό πλάσμα δεν είχε προσελκύσει μόνο τη δική μου προσοχή αλλά και άλλων θαμώνων της παραλίας καθώς και της αστυνομίας.Όταν οι αστυνομικοί έφτασαν στην παραλία για να ελέγξουν την κατάσταση κάποιοι άνδρες άρχισαν να τρέχουν και να κατευθύνονται προς ένα κτίσμα που βρισκόταν εκεί κοντά .Σκέφτηκα ότι θα ήταν χρήσιμο να τους ακολουθήσω άλλοστε είχε καιρό να συμβει κάτι ενδιαφερον ,οι κινήσεις αυτών των ανθρώπων ήταν ύποπτες και τίποτα να μη συνέβαινε θα ήταν σα να είχα εκτελέσει ένα μικρό κυνήγι ληστών.Όταν έφτασα στο κτίσμα που έμοιαζε με οχυρό που είχαν κατευθυνθεί οι τρεις αυτοι παράξενοι άντρες, πλησίασα κρυφά σε ένα άνοιγμα του οχυρού που μου επέτρεπε να ακούω αλλά και να βλέπω ό,τι συνέβαινε σε αυτό . Το βλέμα μου αρχικά προσέπεσε πάνω σε ένα μεγάλο ενυδρειο που περιείχε διάφορα είδη μεγάλων αλλά και μικρών ψαριών ξαφικά στο μέσο του ενυδρείου παρατήρησα μια πέστροφα , τι παράξενο θέαμα σκέφτηκα , ομώς όταν κοίταξα καλύτερα είδα ότι ο πάτος του ενυδρείου ήταν διανθισμένος με χρυσάφι, ο χρυσός σίγουρα θα θάμπωνε το βλέμα του φιλοθεάμωνος κοινού που θα το παρατηρουσέ ενίοτε. Και τότε άκουσα τις συζητήσεις αυτών των παράξενων ανδρών ο τρόμος τους για την αστυνομία που είχε κατακλύσει την παραλία κυριαρχούσε στις καρδιές αλλά και στη συζήτηση που είχα ανοίξει μεταξύ τους .<Τι θα κάνουμε ανά πάσα στιγμή μπορεί να ερθουν απο εδώ οι αστυνομικοί και αν μας καταλάβουν τότε θα μας συλλάβουν και δεν πρόκειται να τη γλυτώσουμε η κλοπή του διαμαντιού από το μουσείο ήταν μεγάλο παράπτωμα και χάρη στις κάμερες ασφαλείας τα πρόσωπά μας είναι παντού.> <Μην ανησυχείς>ακούστηκε μια άλλη φωνή < τίποτα δεν πρόκειται να συμβεί τόσος καιρός έχει περάσει θα ελέγξουν την παραλία για τον καρχαρία και θα φύγουν> .Και τότε θυμήθηκα για τη ληστεία στο μουσείο που είχα ακούσει την περασμένη εβδομάδα .Έτσι το πήρα απόφαση έτρεξα στην παραλία και ειδοποίησα την αστυνομία όταν έκαναν έφοδο στο οχυρό είδα τους τρεις κακοποιούς δεμένους με χειροπέδες έτσι όλα τελείωσαν και εγώ θριαμβευτης χαιρόμουν τη νίκη μου.
 

DeletedUser6498

Guest
no comment

Μια μερα οπως ολες οι αλλες ο κυρ.Τσοχαντζοπουλος αφου ξυπνησε με το αγαπημενο του ξυπνητηρι(http://www.youtube.com/watch?v=8KgiH1XGGMA) αποφασισε να παει για ενα μπανακι.....Αφου ο Ακης φορεσε το σφιχτο μαγιο-βρακα του(για να φενεται ο αχαλινωτος πισινος του :dr) και εβαλε στη τσαντα την ψαθα και την ομπρελιτσα του(για να αραζει απο κατω το ατελειωτο κορμι του)πηγε στην τραπεζα για να κανει αναληψη 2-3 ραβδους χρυσου(αμα θελησει να χτυπησει κανα διπλο φραπε ή κανα σουβλακι ρε παιδι μου να εχει κατι τις...)ξεκινησε για το λιμανι......

Μολις σκαναρε με τα ειδικα γυαλια ηλιου του(style Σακης ρουβας[/I]):gl ολο τον μωλο,εντοπισε το υπερπολυτελες γιοτ του(αν αναρωτιεστε στην εφορια το εχει δηλωσει σαν ψαροβαρκα)ξεκινησε για να βρει τον ιδακινο προορισμο....Μετα απο λιγη ωρα αφου τσεκαρε ενα καταληκτικο ξερονησι στην μεση του ωκεανου αποφασισε να αραξει το σκαφος διπλα σε μια παραλιτσα( η παραλια λεγεται<<εδω κανει κανοε-καγιακ ο παπανδρεου-dont disturb>>)και το εριξε για ψαρεμα ακουγωντας διαφορα hits του καλοκαιριου(http://www.youtube.com/watch?v=ouOy6FnV1O0)
Υστερα απο κανα 2ωρο ενω ειχε πιασει αρκετες πεστροφες,την εκανε με ελαφρα πηδηματακια για την παραλια επειδη εντωπισε εναν καρχαρια στα ανοιχτα(λογικα φουσκωτος ηταν που ειχε χαθει απο κανενα παιδακι αλλα ο Ακης δεν παιζει με θεματα ασφαλειας)

Τοποθετησε τα συμπραγκαλα του στην αμμουδια και αποφασισε να το ριξει στον υπνο ακουγωντας το αγαπημενο του νανουρισμα(http://www.youtube.com/watch?v=EjPcslQLQm8)
Οταν αισθανθηκε οτι ειχε γεμισει τις μπαταριες σηκωθηκε και παρατηρησε το τοπιο γυρω του νομιζοντας οτι ηταν μονος του,ομως καμια 20αρια μετρα πιο περα ξαπλωνε μια κουκλαρα ξανθια με δυο καρπουζια πιο μεγαλα απο το κεφαλι του .Τρελενεται ο Ακης και κατευθυνομενος προς το μερος της,διαφορες τρελες καταστασεις παιρνουν απο το μυαλο του(χειροπεδες,ρολους υποταγης σε οχυρο με εκεινο λοχαγο και εκεινη αιχμαλωτη κτλ)Λιγο πριν φτασει ο Ακης αποφασιζει να το παιξει γυμνιστης και παιδι της εξοχης(στην βιογραφια του εχει δηλωσει οτι κανει γυμνισμο απο 6 μηνων)για να της κανει εντυπωση...

Μια και δυο φτανει στην εντυπωσιακη ξανθια προβαλλωντας το πραμα του πιστευωτας οτι ειναι μεγαλο και προσπαθει να πει κατι εξυπνο για να πιασουν συζητηση,πριν ομως προλαβει να πει κατι η ξανθια κοιταζει τον mike τον φασολακη του κυριου Τσοχαντζοπουλου http://www.youtube.com/watch?v=Caw-5SBC0aY(οποιος καταλαβε καταλεβε)και του λεει <<οχι ευχαριστω δεν καπνιζω>>
Ο Ακης αλλαζει χιλια χρωματα ,κανει μεταβολη και γυρναει τρεχοντας προς το σκαφος του με μια σκεψη που του εχει καρφωθει μυαλο <<κυνηγι ληστων=προτιμοτερο απο καμακι γυναικων>>:blk
have a happy and crazy summer!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

DeletedUser6198

Guest
Μια ασυνήθιστη μέρα του καλοκαιριου!

Μια ηλιόλουστη και καυτή μέρα του καλοκαιριου αποφάσισα να πάω να κάνω ένα μπάνιο στον απέραντο και καταγάλανο ωκεανό με τα υπέροχα ψάρια.

Ντύθηκα,έβαλα το μαγιό μου και πήρα την ομπρέλα μου η οποία είχε σχέδια καουμπόδιων και ινδιάνων!Μου την είχε δώσει ένας φίλος μου σαν ανταμοιβή για την βοήθεια που του είχα προσφέρει να σκοτώσει έναν τεράστιο και πεινασμένο καρχαρία.

Καθώς πήγαινα προς την παραλία,θυμήθηκα ότι δεν είχα πάρει την ψάθα μου.Έτσι,γύρισα πίσω στο σπίτι μου για να την πάρω.Εκείνη την ώρα έκανε πολύ ζέστη.

Μόλις έφτασα στην παραλία,έκανα το μπάνιο μου και λίγο αργότερα είδα ότι ερχόταν ένας ψαράς.Τον ρώτησα αν μπορούσα να πάω μαζί του για το ψάρεμα.Μου είπε ''φυσικά και μπορείς να έρθεις''!.Πήγα μαζί του και μου έδωσε ένα καλάμι ψαρέματος.Ήμουν αρχάριος και του είπα ότι δεν ήξερα πώς να το χρησιμοποιήσω για να ψαρέψω.Αφού μου έδειξε πώς να χρησιμοποιώ καλάμια ψαρέματος έριξα μια στην θάλασσα αλλά χωρίς δόλωμα επειδή είχε ξεχάσει να πάρει λίγο μαζί του.Μετά από ώρες αναμονής να πιασουμε ένα ψάρι,ένιωσα σαν να άγγιξε κάτι το αγκίστρι του καλαμιού μου.Έτσι άρχισα να τραβάω.Ήταν δύσκολο οπότε με βοήθησε και ο ψαράς!Γυάλιζε και δεν ξέραμε τι είναι.Αφού το βγάλαμε στην στεριά,ήταν μια γυαλιστερή μπότα.Έριξα μια ματιά μήπως υπήρχε κάτι μέσα στην μπότα και βρήκα ένα μικρό κομμάτι χρυσού.Ήταν πολύ γυαλιστερό και υπολόγιζε ο ψαράς ότι θα κόστιζε μια περιουσία αυτό!

Το βάλαμε μέσα στην τσαντα μας και συνεχίσαμε το ψάρεμα.Μετά από λίγα λεπτά είχε πιαστεί από το αγκίστρι μια μεγάλη πέστροφα!Ο ψαράς τρελάθηκε από το μέγεθος διότι θα μπορούσαμε να χορτάσουμε και οι δυο απο το ψάρι αυτό!

Μόλις αφήσαμε τα καλάμια είδαμε ότι η τσάντα με το χρυσό έλειπε!Τρελαθήκαμε!Δεν ξέραμε τι να κάνουμε μέχρι που είδα τις πατημασιές των ληστών.Είπα στον ψαρά ότι θα τους ακολουθήσω.Τον ρώτησα αυτόν αν ήθελε να έρθει μαζί μου στο κυνήγι ληστών αλλά φοβόταν να έρθει μαζί μου.

Οπότε ακολούθησα τα ίχνη των ληστών χωρίς αυτόν.Μετά από μία ώρα ,ακολουθόντας τα ίχνη,οδηγήθηκα σε ένα εγκαταλελειμένο οχυρό!Οι πύλες ήταν ανοιχτές οπότε φαντάστηκα ότι οι ληστές θα ήταν μέσα!Μπήκα μέσα στο οχυρό χωρίς να κάνω θόρυβο ώστε να μην με πάρουν χαμπαρι!

Η πόρτα στον στρατώνα ήταν μισοανοιχτή.Πήγα να κρυφοκοιτάξω και είδα δύο ληστές οι οποίοι ήταν κουρασμένοι και ξεκουράζονταν.Πήρα ένα μπουκάλι που ήταν έξω στην πόρτα και χτύπησα τον έναν στο κεφάλι.Λιποθύμησε.Μόλις με είδε ο δεύτερος ληστής,έβγαλε το όπλο του και μου είπε να πέσω στα γόνατα.Αφού μου έβαλε χειροπέδες,εμφανίστηκε ο ψαράς.Κρατούσε ένα σκουριασμένο στρατιωτικό ρεβολβερ.Πυροβόλησε στον αέρα και έφυγε ο ληστής παίρνοντας αγκαλιά τον λιπόθυμο συνεργό του.

Έτσι πήραμε την κλεμένη τσάντα και επιστρέψαμε στα σπίτια μας υγιείς και πλούσιοι!
 

DeletedUser3541

Guest
Έρωτας στη Νέα Ισπανία (2)!

Το καλοκαίρι του 1563 έχει μπει για τα καλά και η ζέστη είναι πλέον αφόρητη.
Μοναδικό καταφύγιο για το τυχερό μας ζευγάρι η παραλία Costa de Oro (Χρυσή Ακτή).

Η Carmelita και ο Sancho πλέον ζούν βορειότερα στην περιοχή Zacatenas σε ένα μισοκτισμένο ξύλινο σπίτι που θυμίζει τσακισμένο οχυρό λίγα λεπτά από τον την Χρυσή Ακτή με θέα τον μεγάλο ωκεανό.

Με το χρυσό πέταλο στο στέρνο και 2 λευκά πανιά στα επίμαχα σημεία, αντί για μαγιό, η μελαχρινή καλλονή Carmelita απολαμβάνει στη ψάθα της την σκιά που της προσφέρει η μεταξωτή ομπρέλα της.
Ο Sancho βγαίνει από την θάλασσα με καρφωμένη στο καμάκι του μια τεράστια πέστροφα, η οποία θα κάνει παρέα στις άλλες 2 που έπιασε νωρίτερα και θα αποτελέσουν το δείπνο του ερωτευμένου ζευγαριού.

Το ζευγάρι έχει αφήσει πίσω του τον πόλεμο ανάμεσα στους Ισπανούς και τους Chichimeca και πλέον έχουν αφοσιωθεί ο ένας στον άλλον και την οικογένεια που θα δημιουργήσουν.
Η Carmelita είναι λίγους μήνες έγκυος με το παιδί του Sancho, ο οποίος τα απογεύματα προσπαθεί να ολοκληρώσει το κτίσιμο του ξύλινου σπιτιού τους.

O Sancho κατευθύνεται προς το σπίτι με τις 3 πέστροφες και η ματιά του πέφτει σε ένα ζευγάρι σκουριασμένες χειροπέδες.
Οι χειροπέδες φέρνουν στο μυαλό του το κυνήγι ληστών που αναγκάστηκε να εξαπολύσει ώστε να μαζέψει τα απαραίτητα χρήματα για τα υλικά και εργαλεία που χρειάζονταν για να επιδιορθώσει/χτίσει το ξύλινο σπίτι.

Τα κατορθώματα του ως κυνηγός ληστών έδωσαν στον Sancho το ψευδώνυμο "Καρχαρίας". Κατά καιρούς έρχονται διάφοροι περίεργοι τύποι ή άνθρωποι του νόμου για να του αναθέσουν κάποια αποστολή.
Ως τώρα δεν έχει δεχτεί κάποια προσφορά αλλά μόλις τα χρήματα από την προηγούμενη δουλειά τελειώσουν, θα αναγκαστεί να ακολουθήσει τα επικίνδυνα μονοπάτια της νέας του δουλειάς!

Σημείωση: Η ιστορία αποτελεί συνέχεια του μηνύματος από τον Χριστουγεννιάτικο Διαγωνισμό, click εδώ.

παίκτης: dog300
Κόσμος 1
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser6273

Guest
Μια καλοκαιρινή μέρα του Αυγούστου αποφάσισα να πάω στον ωκεανό, να χαλαρώσω λίγο από την πίεση των μονομαχιών και των μαχών οχυρού. Έχοντας πάρει μαζί μου μια ψάθα και φορώντας το μαγιό μου, πάω στην παραλία. Συμπτωματικά εκεί βρήκα φίλους καλούς που είχαμε πολεμήσει μαζί σε οχυρά και κάναμε μονομαχίες συγχρονισμένα κάποτε. Με προσκάλεσαν να κάτσω στην παρέα τους σε μια ομπρέλα που είχαν φέρει μαζί τους και να μιλήσουμε. Αφού θυμηθήκαμε τα παλιά, συζητήσαμε για όλον τον καιρό που ήμαστε χωριστά αποφασίσαμε να ρίξουμε μια βουτιά στην θάλασσα. Έχοντας απομακρυνθεί αρκετά από την στεριά, βλέπουμε έναν καρχαρία. Αμέσως κολυμπάμε όσο γρηγορότερα μπορούμε φωνάζοντας για βοήθεια. Σε μια στιγμή ο καρχαρίας παραλίγο να δαγκώσει το πόδι μου, αλλά ευτυχώς τραβήχτηκα γρήγορα και το μόνο που έπιασε ήταν ένα ψάρι, από ένα κοπάδι πέστροφες που προσπαθούσαν να γλυτώσουν. Μετά από λίγο ήρθε μια μικρή ομάδα ατόμων με όπλα και άρχισαν να πυροβολούν τον καρχαρία. Ο καρχαρίας τραυματίστηκε βαριά και έφυγε προς την αντίθετη κατεύθυνση. Βγαίνοντας από το νερό αποφασίσαμε να δώσουμε μια χρηματική αμοιβή στα παιδιά επειδή έσωσαν τις ζωές μας, αλλά όταν πήγαμε στα παντελόνια μας ανακαλύψαμε ότι τα πορτοφόλια μας έλειπαν! Αρχίσαμε τότε όλοι να κοιτάζουμε γύρω μας μήπως και ανακαλύψουμε οτιδήποτε χρήσιμο, μάταια όμως . Τότε ο ένας από την παρέα βρήκε μερικά μισοσβησμένα ίχνη. Μόλις τα είδαμε ντυθήκαμε όλοι στα γρήγορα πήραμε τα πιστόλια μας και αρχίσαμε να ακολουθούμε τα ίχνη. Αυτά φεύγανε από την παραλία συνέχιζαν μέσα σ’ ένα δάσος και κατέληγαν σε ένα οχυρό το οποίο ήταν πολύ καλά οχυρωμένο και χτισμένο στους πρόποδες ενός βουνού. Αμέσως μόλις είδαμε το οχυρό τρομάξαμε όλοι! Υπήρχαν φήμες για το οχυρό που έλεγαν ότι εκεί μέσα ζούσαν οι πιο περιβόητοι παράνομοι της Δύσης και ότι κανένας δεν κατόρθωσε ποτέ να γυρίσει ζωντανός. Ξέραμε ότι ήμαστε λίγοι και ότι τα πιστόλια μας δεν θα έκαναν τίποτα από μεγάλη απόσταση. Έτσι αποφασίσαμε να πάμε στην κοντινότερη πόλη και να αγοράσουμε ο καθένας από μία καραμπίνα και αρκετά πυρομαχικά. Μιας και η πόλη ήταν αρκετά μακριά από τις υπόλοιπες μας πήρε λίγη ώρα για να καταφέρουμε να σηκώσουμε λεφτά από την τράπεζα. Αφού αγοράσαμε όπλα και πυρομαχικά πήγαμε στο σαλούν να αναζητήσουμε άτομα γενναία ώστε να έρθουν να μας βοηθήσουν να ρίξουμε το οχυρό. Ευτυχώς ήρθαν περισσότεροι από ό,τι ελπίζαμε. Έχοντας μια ικανή ομάδα και ένα καλό σχέδιο, κατευθυνθήκαμε προς το οχυρό. Δυστυχώς η φρουρά μας αντιλήφθηκε και ξεκίνησε μια επική μάχη. Έπεφταν νεκροί παντού και βλέπαμε ότι η μάχη δεν πήγαινε καλά. Τότε αποφασίσαμε να ανατινάξουμε να τείχη και να εισβάλουμε. Μαζεύοντας γρήγορα τους επιζώντες φτιάξαμε βόμβες και παρά τις δυσκολίες καταφέραμε να τις τοποθετήσουμε στα τείχη. Μόλις απομακρυνθήκαμε αρκετά κάποιος πυροβόλησε τις βόμβες και τα τείχη γκρεμίστηκαν αφήνοντας τους ληστές άναυδους. Ο Σερίφης ακούγοντας την έκρηξη ήρθε αμέσως και σύλλαβε τους επιζώντες βάζοντας τους χειροπέδες και λόγω του κατορθώματός μας, μάς αντάμειψε με ένα μέρος του χρυσού που βρισκόταν στο οχυρό. Τελειώνοντας όλο αυτό συμφωνήσαμε όλοι ότι αυτό ήταν το μεγαλύτερο κυνήγι ληστών που κάναμε ποτέ!

Παίζω στον Κ7(Buffalo)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser6495

Guest
.................

Το σχέδιο μας για να πάμε στον ωκεανό για να βρούμε την μυστική βάση των ληστών για να πάρουμε την επικήρυξη από τον αρχηγό των ληστών για να αναβαθμίσουμε την πόλη μας πλησιάζει . Έχουμε έτοιμο το καράβι μας όμως πρέπει αν φύγουμε από το λιμάνι... είναι αρκετά δύσκολο διότι υπάρχει αρκετός κόσμος και δεν πρέπει να μας καταλάβει οπότε θα μπούμε στο λιμάνι ως τουρίστες. Τα όπλα που θα χρειαστούμε για να κυνηγήσουμε τους ληστές δεν μπορούμε να τα περάσουμε την μέρα λόγο του συνωστισμού ανθρώπων αλλά ούτε και το βράδυ λόγο της φρούρησης που κάνει το λιμάνι οχυρό θα βάλουμε τα όπλα σε αντικείμενα παραλίας όπως μέσα σε μαγιό-ομπρέλες-ψάθες και σε συσκευασίες τροφίμων όπως ψαριών π.χ. πέστροφας ή ζυμαρικά όπως μακαρόνια, τα αντικείμενα παραλίας θα τα χρησιμοποιήσουμε ώστε να δείξουμε πως είμαστε τουρίστες και να μην τραβήξουμε υποψίες, ευτυχώς δεν έχουμε τον κίνδυνο έλεγχου μήπως βρουν τα όπλα διότι θα φύγουμε με δικό μας καράβι. Απέχουμε λίγη ώρα πριν το φρούριο των ληστών που είναι στην μέση του ωκεανού, είδαμε ότι έχουν τάφρο και μέσα έχουν καρχαρίες και θα είναι δύσκολο να μπούμε. Καταφέραμε και μπήκαμε στο φρούριο των ληστών και περιμένουμε να νυχτώσει για να μπορέσουμε να πιάσουμε τον αρχηγό τους που είναι επικηρυγμένος για 16.500$ και να τον παραδώσουμε στον σερίφη μαζί με τον χρυσό που είχε ληστέψει. Η ώρα είναι 3:00μμ μπήκαμε στο δωμάτιο του ληστή και του βάλαμε χειροπέδες, πήραμε τις συντεταγμένες της θέσης του φρουρίου ώστε να καταφέρει ο σερίφης να ανατινάξει το φρούριο με δυναμίτη. Με τα λεφτά καταφέραμε να αναβαθμίσουμε αρκετά κτήρια στην πόλη μας και ο σερίφης μας έκανε βοηθούς του και από τότε κυνηγάμε του ληστές στην άγρια δύση…
 

DeletedUser

Guest
Ήταν καλοκαίρι και σε ένα πύργου ενός οχυρού λίγο έξω από την Βοστώνη ο John,ένας Αμερικάνος στρατιώτης ήταν στην σκοπιά κοιτούσε τον Ατλαντικό Ωκεανό.Ήταν βράδυ όλοι κοιμόνταν και μία βασανιστική σιωπή απλώνονταν γύρω από οχυρό...
Τότε ο John σκέφτηκε:"Η θάλασσα είναι λίγα μέτρα από εδώ και τα πάντα είναι ήσυχα θα πάρω το άλογο και θα πάω για μπάνιο"...Έτσι και έκανε,έβαλε το μαγιό του πήρε μαζί τη ψάθα,ανέβηκε στο άλογο και κίνησε για την παραλία...
Μόλις έφτασε στην παραλία ένας δυνατός αέρα άρχισε να φυσάει για καλή του τύχη είδε μία ομπρέλα και τη χρησιμοποίησε για να προστατευτεί από τον άνεμο.Μόλις σταμάτησε ο δυνατός αέρας αποφάσισε να πάει για βουτιά,η θάλασσα ήταν υπέροχη έμεινε μέσα και κολυμπούσε για ώρες μέχρι να πεινάσει,ευτυχώς είχε προνοήσει και είχε φέρει το καλάμι ψαρέματος και λίγα δολώματα μαζί του.Πήγε σε κάτι βράχια στην άκρη της παραλίας για να ψαρέψει δεν έπιασε πολλά ψάρια,μονάχα λίγες πέστροφες,άναψε φωτιά,έψησε τα ψάρια,τα έφαγε και ξάπλωσε στην παραλία για να χαλαρώσει.Κοίταξε το ρολόι του και αποφάσισε να γυρίσει πίσω στο οχυρό το όποιο απείχε λίγα λεπτά δρόμο καθώς η σκοπιά του τέλειωνε σύντομα και δεν ήθελε να τον πιάσουν απών...
Στον δρόμο για το οχυρό συνάντησε ένα μαυροφορεμένο τύπο που ταίριαζε στην περιγραφή του ληστή που τρομοκρατούσε την πόλη και του οποίου το ψευδώνυμο του ήταν "καρχαρίας" γιατί διέφευγε χρησιμοποιώντας τη θάλασσα και τα ποτάμια της πόλης.Εκείνη τη στιγμή αποφάσισε να ξεκινήσει το κυνήγι ληστών διότι ήταν σίγουρος ότι είχε και συνεργούς.Τον ακολούθησε για ώρες σε μία σπηλιά,είχε πλέον ξημερώσει...
Ο ληστής είχε ήδη μπει στην σπηλιά,ο John κάθονταν από έξω,πήρε μια βαθιά ανάσα,το περίστροφο του στο χέρι,αφού βεβαιώθηκε πρώτα ότι ήταν γεμάτο και μπήκε στην σπηλιά.Αφού περπάτησε για λίγα λεπτά βρήκε το ληστή,στέκονταν με τη πλάτη γυρισμένη στην είσοδο,η σπηλιά ηταν γεμάτη με χρυσό και χρήματα πριν προλάβει να αντιδράσει ο ληστής του είπε:"Με ακολουθείς εδώ και ώρα,φαντάζομαι ότι έχεις καταλάβει ποιος είμαι και για αυτό πρέπει να πεθάνεις",με το που σταμάτησε την πρόταση βγάζει το πιστόλι του και πυροβόλησε τον John 3 φορές,αυτός χάρις τα καλά αντανακλαστικά του πήδηξε προς τα δεξιά και προσγειώθηκε πίσω από ένα βράχο.Ο John είχε προλάβει να δει ότι ο ληστής είχε ένα περίστροφο σαν το δικό του και του είχαν μείνει άλλες 3 σφαίρες,πυροβόλησε 3 φορές στα τυφλά και το ίδιο έκανε και ο ληστής.Τώρα ήταν η ευκαιρία του ο ληστής είχε ξεμείνει από σφαίρες,σηκώθηκε και είπε:"Ξέμεινες,πέτα το πιστόλι του και βάλε τα χέρια πίσω από το κεφάλι σου",με μια γρήγορη κίνηση πέρασε χειροπέδες στον ληστή,βγήκαν έξω από τη σπηλιά,με ένα σχοινί που βρήκε τον έδεσε στο άλογο του και μετά πήρε το δρόμο για το οχυρό...
Όταν γύρισε στο οχυρό ήταν πλέον μεσημέρι ο λοχαγός ήταν έξαλλος μαζί του και είχε βάλει να τον συλλάβουν,όταν ο John του εξήγησε τι έγινε ο λοχαγός ηρέμησε,ο στρατιώτης είχε παρατήσει την σκοπιά του αφήνοντας απροστάτευτο αλλά είχε συλλάβει έναν πολύ επικίνδυνο εγκληματία.Τελικά αποφάσισε να του βάλει αγγαρείες για 2 βδομάδες και όταν θα τέλειωνε θα τον έκανε λοχία...

Τελικά τέλος καλό όλα καλά για τον στρατιώτη John...
 

DeletedUser

Guest
Σα λα λα!

Ήταν μια κοπελίτσα και οι γονείς της δουλεύαν συνέχεια. Έτσι εμενε συχνά μόνη της σπίτι. Οι γονείς της, ανυσηχούσαν για την υγεία της και αποφάσισαν να πανε σε ενα ψυχολόγο για να μην εχει καποιο προβλημα που μενει μόνη. Ο Ψυχολόγος συστήνει στην οικογένεια να πάρουν ενα σκυλάκι, ετσι ώστε οταν λείπουν η μικρή να νιώθει μια παρουσία δίπλα της. Έτσι και εγινε.
Κάθε βραδυ πρίν κοιμηθεί το σκυλάκι ερχόταν στο κρεβάτι της, αυτη αφηνε το χέρι κατω και της το έγλυφε ενιωθε ετσι ασφάλεια.Μία μέρα, κλασσικά πήγε στο κρεβάτι, αφησε το χέρι απο κάτω και ενιωσε το σκυλάκι να την γλύφει, ομως υπήρχε ενας εκνευριστικός θόρυβος, σαν μια βρύση να στάζει. τακ τακ τακ κλπ. Πηγαίνει στην κουζίνα, κοιτάζει την βρύση και εδειχνε μια χαρα. Γυρίζει παλι στο κρεβάτι, το σκυλάκι γλυφει κλπ, ο θόρυβος ομως δεν σταματησε. Πηγαίνει στο μπάνιο, κοιτάζει την βρύση του νεροχύτη και ηταν κλειστή, ο θόρυβος όμως ακουγόταν πίσω απο την κουρτίνα του μπάνιου. Ανοίγει την κουρτίνα και βλέπει το σκυλάκι καρφωμένο στον τοίχο να στάζει το άιμα του και να γράφει με το αίμα του στο τοίχο : "ΑΝ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ, ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΕΓΛΥΦΕ ΤΟ ΧΕΡΙ???" :eek:m

Α, και μην ξεχνάτε! Οι ωκεανοί είναι γεματοι καρχαρίες γι αυτό μην κολυμπάτε στα βαθιά! Βάλτε τα μαγιό σας, πάρτε τις ομπρέλες και τις ψάθες σας και τρέχτε στο οχυρό για κυνήγι ληστών και αναζήτηση χρυσού. Μην ξεχάσετε να φορέσετε χειροπέδες στις πέστροφες... Είναι ύπουλες...!:blk:blk:blk
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser6439

Guest
!!!

ΕΓΩ:ΚΑΠΟΤΕ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ(ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΛΗΣΤΩΝ)...ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΘΡΥΛΟ...ΠΟΥ ΕΙΤΑΝ ΛΕΝΕ''' ΚΡΙΜΕΝΟΣ ΕΝΑΣ ΘΗΣΑΥΡΟΣ ΠΟΥ ΕΙΤΑΝ ΕΝΑΣ ΤΕΡΑΣΤΕΙΟΣ ΤΟΝΟΣ ΧΡΥΣΟΥ..ΤΩΝ ΦΥΛΑΓΕ ΛΕΝΕ''' ΕΝΑΣ ΤΕΡΑΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ 3 ΚΕΦΑΛΙΑ ΤΟ ΠΡΟΤΟ ΗΤΑΝ ΚΕΦΑΛΙ ΚΕΡΧΑΡΙΑ ΤΟ ΑΛΛΟ ΚΕΦΑΛΙ ΠΕΣΤΡΟΦΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΕΔΟΥΣΑΣ..ΛΕΝΕ'''ΤΟ ΕΙΧΑΝ ΔΕΜΕΝΩ ΜΕ ΜΙΑ ΤΕΡΑΣΤΕΙΑ ΑΛΗΣΙΔΑ ΠΟΥ ΕΜΙΑΖΕ ΣΑΝ ΤΕΡΑΣΤΕΙΑ ΧΕΙΠΟΠΕΔΑ...ΜΑΚΡΙΑ ΣΕ ΕΝΑ ΣΤΙΧΙΟΜΕΝΟ ΟΧΥΡΟ ΣΤΟΝ ΑΝΟΝΙΜΟ ΟΚΕΑΝΩ....

ΜΑΜΑ:ΑΝΤΕ ΓΙΩΡΓΑΚΙ ΤΕΛΙΩΝΕ..ΒΑΛΕ ΤΟ ΜΑΓΙΟ ΣΟΥ ΠΑΡΕ ΤΗΝ ΟΜΠΡΕΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΨΑΘΑ ΤΩΡΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΜΠΑΝΙΟ...!!

ΕΓΩ:ΜΑΜΑ ΛΕΩ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΕ ΛΙΓΟ???

ΜΑΜΑ:ΟΧΙ ΤΩΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΕΓΩ:ΕΝΤΑΞΕΙ ΜΑΜΑ....:blk:blk:blk

ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ

ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ
 

DeletedUser

Guest
Οχυρό Ντρέηκ , 1818. Ο Ακάκιος φτάνει στο οχυρό για να πουλήσει την πραμάτεια του, το οποιο μέχρι εκείνη την
μοιραία μέρα ήταν υπό Βρετανική κυριαρχία. Δεν πρόκαμε καλά να βγάλει τις σκονισμένες μπότες του και να ξαποστάσει
όταν επιτέθηκαν κάτι αφηνιασμένοι σπανιόλοι. Ο Ακάκιος είχε ακούσει πιο πριν, ότι το ιππικό έχει οργανώσει
κυνήγι ληστών και έτσι ήξερε ότι η περιοχή δεν ήταν και η πλέον ειρηνική, αλλά δεν φανταζόταν να βρεθεί στην
μέση της επίθεσης ενός στρατού από άλλο κράτος. Ρώτησε λοιπόν τον Εγγλέζο διοικητή περί τινός πρόκειται. "Αυτός
ο μικρός λόφος είναι η μονή περιοχή στην Λουϊζιάνα που δεν ανήκει στην Ισπανία και ο Βασιλιάς της έχει σκοπό να
τον κατακτήσει πάση θυσία". Πριν τελειώσει τα λόγια του ο διοικητής, ένας αγγελιοφόρος μπαίνει από τις πύλες, μεταφέροντας ένα
μήνυμα από τον Βασιλιά Γεώργιο της Βρετανίας, που έλεγε να παραδώσουν το οχυρό στους Ισπανούς άμεσα. Όμως, οι Ισπανοί
φέρονταν σαν αγροίκοι και συνέχιζαν την πολιορκία του οχυρού αγνοώντας την λευκή σημαία. Τότε ήρθε στον Βρετανό
διοικητή μια τρελή ιδέα. Δώρισε το οχυρό στον Ακάκιο, μαζί με λίγο χρυσό για να τον πείσει και ολόκληρος ο
Βρετανικός στρατός διέφυγε μέσω μιας καταπακτής, σε μια σήραγγα που οδηγούσε στο ποτάμι. Περίμεναν πως και πως να βρουν
το πλοίο τους και να διασχίσουν τον Ατλαντικό ωκεανό, ώστε να γυρίσουν στην πατρίδα τους. Ο Ακάκιος είχε μείνει
μόνος με τους Ισπανούς, οι όποιοι είχαν ήδη ρίξει τις πύλες και μπήκαν στο οχυρό. “Εσύ είσαι
ο νόμιμος ιδιοκτήτης αυτού του οχυρού πλέον?” “Γνωρίζεις ότι έχουμε εντολή να το
καταλάβουμε, έτσι?” του είπαν. Ο Ακάκιος πριν προλάβει καν να αντιδράσει
τον έδεσαν και του φόρεσαν κάτι αυτοσχέδιες χειροπέδες, αγνοώντας το συμβόλαιο που
είχε υπογράψει με τους Βρετανούς. Λυπημένος σκεφτόταν πως να ξεμπερδέψει... οι Ισπανοί είχαν καθίσει σε ψάθες και ετοίμαζαν να
ψήσουν μερικές πεστροφες.Τοτε ήταν που ήρθε στον Ακάκιο η ιδέα. "Ε παλικάρια, έχω εδώ ένα εκλεκτό έδεσμα που δεν έχετε ξαναφάει"
, οι Ισπανοί από περιέργεια τον έλυσαν και εκείνος τους έδωσε τα καλαμπόκια που είχε μαζί του. Εκείνοι μόλις τα
έψησαν, νόμιζαν ότι τους έκαναν επίθεση δαίμονες καθώς το ποπκορν έκανε δυνατό θόρυβο και πετιόταν προς όλες τις
κατευθύνσεις. Κρίμα που οι άμοιροι Ισπανοί δεν είχαν ομπρέλες μαζί τους, όπως και κρίμα που στην Ισπανία δεν γνώριζαν ακόμα το καλαμπόκι.
"Μα τους χίλιους καρχαρίες!!!Λος Ντεμόνιο!!Λας φάντασμας!! ούρλιαζαν καθώς έφευγαν από το οχυρό, φήμες λένε ότι έφτασαν μέχρι τον ωκεανό από τον
φόβο τους, αλλά δεν νομίζω να είχαν μαγιό μαζί τους. Έτσι, ο φτωχός Ακάκιος έγινε ιδιοκτήτης ενός οχυρού από το τίποτα και η
ιστορία του θα είναι πάντα εκεί να μας θυμίζει ότι "η τύχη βοηθάει τους τολμηρούς και αυτούς που αγνοούν τον φόβο
κοιτάζοντας την ζωή στα μάτια, ότι και να τους επιφυλάσσει".

Colt Phoenix
Arizona
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΜΕΡΑ ΣΤΟΝ ΓΑΛΑΖΙΟ ΩΚΕΑΝΟ

Σαν σήμερα θυμάμαι την πρώτη μου μέρα που είχα πάει στην θάλασσα οι γονείς μου έβαζαν το μαγιό μου και με έπαιρναν και πηγαίναμε στον όμορφο και γαλάζιο ωκεανό να κάνουμε μπάνιο....όταν βγαίναμε έξω και με έβαζαν στην ψάθα έριχνα κλάμα...διότι ήθελα να είμαι όλη την ώρα στον ωκεανό να κολυμπάνε ψαράκια στο νερό και να βλέπω κάπου κάπου και καμια πέστροφα....μια μέρα όμως έγινε κάτι συναρπαστικό εκεί που καθόμασταν από διπλα μας ήταν ο ναυαγοσώστης της θάλασσας και παρακολουθούσε με τα κιάλα του...και εκεί που κοίταζε μέσα στην θάλασσα ξαφνικά εμφανίστηκε ένας καρχαρίας...Ο καρχαρις ήταν μεγάλος κατάλευκος και πεινούσε...ο ναυαγοσώστης αμέσως σφύριξε και προσπάθησε να βοηθήσει τους ανθρώπους που κολημπαγαν...εκείνη την στιγμή εμφανίστηκε μια αγέλη δελφινιών και προσπαθούσαν να σταματήσουν τον καρχαρία ώστε να μην επιτεθεί στους ανθρώπους...χάρη στον ναυαγοσώστη και στα δελφίνια όλος ο κόσμος που κολυμπούσε σώθηκε....μετά από λίγα λεπτά που ήμασταν στην παραλια κάτω από την ομπρέλα και ετοιμαζόμασταν να φύγουμε...είδα έναν άνθρωπο να ξεκουμπώνει μια στολή καρχαρία από πάνω του...εκείνη την στιγμή το λέω στον ναυαγοσώστη τον πιάνει...και φώναξε την αστυνομία ώστε να τον συλλάβουν όταν ήρθε η αστυνομία του έβαλαν χειροπέδες και τον πήραν μαζί τους....αλλα αυτού του κακού ανθρώπου έπεσε ένα χαρτί από την τσέπη του...ήταν ένας χάρτης είχε σημαιωμενο ένα οχυρό και στην μέση ακριβώς έναν χρυσό...όταν έφτασα στον χρυσό είδα κάτι ληστές να τον κλέβουνε και εκεί ξεκίνησε το κυνήγι ληστών που έκλεψαν τον θησαυρό....όταν τελικά τους έπιασα πήρα τον χρυσό και τον πήγα εκεί που τον πήραν...και ήμουνα τόσο χαρούμενος που κατάφερα και έκανα τόσα καλά και ωραία πράγματα στην θάλασσα που βοήθησα να πιάσουμε τον κακό άνθρωπο που πήγε να τρομάξει τόσες οικογένειες που έκαναν μπάνιο στον γαλάζιο και όμορφο ωκεανό και που επέστρεψα έναν χρυσό στο οχυρό εκεί που έπρεπε να βρισκώταν....
 

DeletedUser1514

Guest
διακοπες

Χτυπησε την πορτα.
-Περασε Στιλετο,μου ειπαν οτι με ηθελες.Ειπε ο στρατηγος Γκραντ.
Ο Στιλετο μπηκε στο δωματιο κ σταθηκε προσοχη μπροστα στον στρατηγο.
Με ενα νευμα του δειξε αναπαυση κ την καρεκλα διπλα στο γραφειο του.
-Κουραστικα στρατηγε.
-Το ξερω Στιλετο,φετος το κυνηγι ληστων ηταν κουραστικο.Παρε αδεια λιγες βδομαδες.
-Οχι στρατηγε, παραιτουμε,ηρθε η ωρα να γυρισω μονιμα στην γυναικα μου κ στην κορη μου.
Σηκωθηκε ορθιος κ προτεινε το χερι του .Το ιδιο εκανε κ ο στρατηγος.
-Ειναι τιμη μου που υπηρετησα μαζι σας τοσα χρονια στρατηγε,εσας κ το οχυρο .
Οι δυο αντρες εσφιξαν τα χερια κ τα ματια τους εδειχναν τι πραγματικα εννοιωθαν ο ενας για τον αλλο.Εβγαλε απ το στηθος του το χρυσο αστερι του αστυνομου κ απ την ζωνη του τις χειροπεδες κ τα ακουμπησε στο γραφειο του στρατηγου.
-Και δικη μου Στιλετο και δικη μου... παιδι μου.Αν αλλαξεις γνωμη.... Aφησε την προταση στην μεση.
Χαιρετησε σχεδον ολο το οχυρο,αντρες κ γυναικες με τα μικρα τους ονοματα.
Ολοι εδειχναν συγκινημενοι ,ο μαγειρας μαλιστα,ο Ζαν, του ειχε ετοιμασει ενα μικρο κιβωτιο με προμηθειες για το 3ημερο ταξιδι του .Νερο ,παστη πεστροφα,πιτες,πατατες κλπ.
Δεν τολμουσε βεβαια να το φορτωσει στον Καρχαρια.Καρχαρια λεγανε το μαυρο αλογο του Στιλλετο κ του πηγαινε γαντι.
Το ονομα του το ειχε δωσει ενας γερος σαμανος , δαγκωνε οποιον ξενο τον πλησιαζε.Ηταν λεει κατι μεγαλα μαυρα και αγρια ψαρια που ζουν στους ωκεανους.Ο γερος ελεγε οτι ειχε δει.
Πλησιασε κ τον χαιδεψε,εστρωσε την κουβερτα ,εβαλε την σελλα κ τα λιγοστα του πραγματα μαζι με τις προμηθειες οπλισε την γουιντσεστερ κ την εβαλε στην θηκη.Επιασε τον Καρχαρια απ τα χαλιναρια κ αρχισε να περπατα προς την ανοιχτη πυλη τ οχυρου.
Ηξερε οτι απ εξω ενας πλανοδιος εμπορος ειχε στρωσει την πραματεια του.Ηταν ευκαιρια για καποια δωρα στην γυναικα κ την κορη του.
Πανω σε κατι ψαθες ηταν απλωμενα χιλια δυο πραγματα .Στις κουκλες βρηκε μια πορσελανινη με κοκκινα ρουχα,κρατουσε κ ομπρελα.Ηταν πολυ ομορφη .Θ αρεσε στην μικρη.Ψαχνωντας,διπλα στα γυναικεια φορεματα ειδε κατι που του κανε εντυπωση.
-Τι ειναι αυτο?Ρωτησε τον εμπορο.
-Μπανιερο,μαγιο το λενε οι ευρωπαιοι,ειναι για οταν κολυμπας.
Αυτο θα το αγοραζε για την Λεπιδα , αγαπουσε να κολυμπα στην λιμνη διπλα στο ραντζο τους με τα εσωρουχα η γυμνη.
Μετα απο μερικα ακομα μικροδωρακια και 100$ λιγοτερα ,ανεβηκε στον Καρχαρια.
-Παμε αγορι μου,οι διακοπες μας αρχιζουν,εχουμε δρομο.
Εριξε μια ματια στο οχυρο κ σπιρουνιασε ελαφρα ...

lepida-arizona
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Mia volta sto Bagkatran

Mia kai enan kairo imoun egw k apofasisa na paw diakopes me to megalo k trano gaidouri mou se mia paralia tou wkeanou "Soultan". O wkeanos "Soultan" briketai borioditiki pleyra tou xarth, tou planiti West. Periballetai apo tin boreia Sitira k tin boreia Soutira. Entwmetaksi oi sitiraioi k oi soutiraioi panta eixan diamaxi metaksis tous k kanane maxes sinithws se oxeira pou ftiaxnwntan mono apo xriso k idrwta. Telospantwn fortwnw pou lete sto gaidar mou mia omprela gia ton kayto ilio, mia psatha k ena mpoukali nero. Foraw k to magio mou kai bour gia ta katagalana nera tou soultan. Meta apo 1000 kai mia nixtes ftanw stin polipothiti paralia tou nisou "Bagkatran". Bazw ta pragmata katw k stinw tin skini. Alla kati eleipe. Kati den itan swsto. NAI!!! Kanw 2 wres katharsi dasous na mazepsw ksila gia tin fwtia kai mia wra psarema sto riaki tou nisiou Bagkatran na mazepsw kana solomo k kamia pestrofa. Efaga k epeita ekana enan ipno 8 wres na gemisw energeia sto 100(den eixa premioum). To allo prwi ekei pou ateniza ton wkeano k paratirousa tous karxaries, emfanizontai kati listes apo to pouthena. Egw gia perifrourisw to meros mou kanw 3 wres kinigi listwn alla tipota. Xwris xeiropedes den ginetai tipota. Ti na kanw k gw anagkazomai na paw stin diplani poli pou eixe stin agora 10 fores stin kanoniki timi. Tis pairnw k sinexizw. 7 meres k 7 nixtes tou kinigousa. Kai ekei p perimena na min ginei tipota. TSOUP! Tous pianw. Tous koitaw k gelaw dinata me to sataniko m gelio kai lew: Magkes sas eyxaristw. Ta lathraia sas emporeymata periexoun to 3o kleidi. NAI. MOU ANHKEI TWRA!!!" Kai etsi pou lete mazepsa ta pragmata mou k piga na brw to xriso. Stin poreia mou gia to xriso omws eprepe na dialeksw meria anamesa stous Sitiraious kai tous Soutiraious. Katalavainetai me pious piga e???


edit by joahna
Παρακαλώ διάβασε τους κανόνες του forum. Απαγορεύονται τα greeklish. Πρέπει να γράψεις την ιστορία σου με ελληνικά διαφορετικά δεν θα ληφθεί υπόψην.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή