Δημοπρασιες αντικειμένων κοσμου 1

  • Δημιουργός θέματος joahna
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
εδω μπορείτε να βάζετε τα αντικείμενα που θέλετε να δημοπρατήσετε στον κοσμο που παίζετε.

θα λετε το ονομα του αντικειμενου, την τιμή και το ονομα σας στο παιχνιδι.

οτιδήποτε εχει να κανει με σπαμ, κουτσομπολιο ή παζάρια θα γίνετε με πμ ή στα προφιλ σας.

τελος καλο είναι όταν το αντικειμενο σας έχει πωληθει να το δηλωνετε κανοντας ενα εντιτ στο ποστ σας.
 

DeletedUser

Guest
παιδια να ρωτησω κατι τα αντικειμενα που αβζομε σε δημοπρασιαν
αν δεν τα αγορασει καποιος και ληξη η προθεσμια ημερομηνιας
επιστρεφονται στον κατοχο του?
 

DeletedUser

Guest
θα σου δωσω ενα παραδειγμα

εχουμε το αντικειμενο χ.

το βαζουμε στην αγορα για 2000$, σαν αρχικη τιμη. αμεση τιμη πωλησης βαζουμε το 5000$.
αναλογα το ποσο που θα ορισουμε, ενας αναλογος φορος θα μας ζητηθει να πληρωσουμε στο παιχνιδι. οπως επισης, οσες περισσοτερες μερες ορισουμε την δημοπρασια, τοσο μεγαλωνει και ο φορος.

ολοκληρονουμε την δημοπρασια και ξεκιναει η διαδικασια.
στο αντικειμενο εχει οριστει αρχικη τιμη 2000$, αρα καποιος για να παρει μερως στην δημοπρασια πρεπει να προσφερει τουλαχιστον 2000.
ετσι οταν καποιος προσφερει 2000$, η τιμη του αντικειμενου ανεβαινει κατα 1$. ο επομενος πρεπει να προσφερει απο 2001$ και πανω.
ετσι οταν γινει δευτερη προσφορα για το αντικειμενο, η τιμη θα ανεβει αναλογα με την τελευταια μεγαλυτερη προσφορα. δηλαδη θα παει 2001$. ο πρωτος που ειχε προσφερει τα 2000$ θα δεχτει ενα μηνυμα οτι τα λεφτα του επεστρεψαν στον τραπεζικο του λογαριασμο, διοτι καποιος αλλος εκανε μεγαλυτερη προσφορα. αμα επιθυμει, μπρορει να ξανακανει προσφορα.

η δημοπρασια ληγει ειτε αμα εχει οριστει μια μεγιστη τιμη (αμεση τιμη πωλησης) και ετσι γινει αμεσα η πωληση του αντικειμνου, ειτε αμα περασουν οι μερες που εχει ορισει ο πωλητης.
δηλαδη, αμα δεν προσφερει καποιος αλλος κατι παραπανω απο 2001$ και περασουν οι μερες της προσφορας, τοτε το αντικειμενο θα πουληθει για 2001$.

τελος, αμα δεν γινει καμια προσφορα για το αντικειμενο, οταν ληξει η προθεσμια, το αντικειμενο θα επιστρεψει στον πωλητη
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser3473

Guest
καλα τα λες φοξ, :hh
αλλα ο απο πανω σου ρωτησε τι θα γινει αν δεν αγορασει κανεις το αντικημενο...
τοτε τι γινετε? :w
 

DeletedUser735

Guest
Η απαντηση του φοξακου ειναι πληρεστατη οποτε ας γυρισουμε στο αρχικο μας θεμα που ειναι οι προσφορες :gl
 

DeletedUser

Guest
πσαχνω για:
1)ξυλο περπατηματος
2)2 σημαιες της ενωσης
3)οτιδηποτε απο το σετ υπναρα
αμα θελησω κατι αλλο θα κανω εντιτ.ενδιαφερομαι μονο για αμεση αγορα και το ονομα μου ειναι το ιδιο με εδω.τιμες συζητησιμες
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
καλημέρα
και στους 5 κόσμους που είμαι παρών με το ίδιο όνομα ψάχνω ρουκέτα πυροτεχνημάτων κι αντικείμενα από το σετ του υπναρά. διαθέτω απ'την πλευρά μου άπειρα αντικείμενα προς ανταλλαγή - σε κάποιους κόσμους και σημείωμα 1.
όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει μήνυμα στο παιχνίδι.
 

noolas

Νέο Μέλος
πυροτεχνήματα και πολλά από τα προϊόντα δεν μπορούν να πωληθούν. αυτό θα αλλάξει όταν ολοκληρωθεί το κτίσιμο?
 

DeletedUser

Guest
καλησπερα

o strabokanis
απο κοσμο 1
αγοράζω το αρκουδακι (σετ υπνου)
τιμη συζητήσιμη
--------------------------------------

το βρηκα ευχαριστώ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser3920

Guest
Ονομα Χρηστη:Vaggos17
Kοσμος:1 gr
Πουλαω :στιλετο Coddy
Μικροτερη πιθανη τιμη αγορας:15000$(ΛΟΓΩ ΣΠΑΝΙΟΤΗΤΑΣ)
 

DeletedUser

Guest
πουλαω αρκουδακι.

τιμη 50000 και πανω.οποιος θελει....αμα δεν σας κοπηκε η ορεξη.
 

DeletedUser

Guest
παιδια λοιπον θα ηθελα καποιος να βαλει ενα ακριβες πισμεικερ σε δημοπρασια οχι μεγαλυτερη τιμη απο τι το αγορασε και θ ατο παρω εγω
σας παρακαλω!!
διοτι η πολη μου δεν το εχει!!!
 

DeletedUser

Guest
λοιπον παιδες ψαχνω 1.αξινα.2.φτυαρι.3.δυναμιτη.θα με βρειτε με ονομα thanasismen76..
 

DeletedUser2752

Guest
θέλω να πουλήσω την λάσπη, αλλά μου βγάζει μήνυμα......''το αντικείμενο δεν μπορεί να πωληθεί''.
ξέρει κανείς γιατί?
η αγορά στην πόλη μου είναι επίπεδο 8.
 

DeletedUser315

Guest
θέλω να πουλήσω την λάσπη, αλλά μου βγάζει μήνυμα......''το αντικείμενο δεν μπορεί να πωληθεί''.
ξέρει κανείς γιατί?
η αγορά στην πόλη μου είναι επίπεδο 8.

δεν πουλιούνται ολα τα αντικείμενα
γι αυτο
 

DeletedUser2752

Guest
αν μπορουμε να το βρουμε, καλα θα ηταν να γινει μια λιστα στο forum με τα αντικειμενα που ΔΕΝ μπορουν να πωληθουν.
 

DeletedUser

Guest
η λάσπη μπορεί να πουληθεί.εγώ την έχω βάλει για πώληση στον κόσμο 2.
αυτά που δεν μπορούν να πουληθούν είναι τα επόμενα στάδια της λάσπης.
και γενικά οποιοδήποτε αντικείμενο δίνεται μόνο μια φορά στο παιχνίδι και δεν μπορεί να ξαναβρεθεί τότε δεν μπαίνει στην αγορά όπως τα αντικείμενα του σετ του χιονάνθρωπου. από τα προϊόντα πωλούνται νομίζω μόνο όσα ανήκουν σε σετ + τα σημειώματα
 

DeletedUser

Guest
πουλαω αρκουδακι.

τιμη 50000 και πανω.οποιος θελει....αμα δεν σας κοπηκε η ορεξη.

το ειπα και το εκανα.

το αντικείμενο αρκούδα πουλήθηκε προς 50000 $. μπορείς να παραλάβεις τα χρήματα από την αγορά, από την οποία πουλήθηκε.
 

DeletedUser

Guest
πουλαω λασπη στην αρχικη του κατασταση
κοσμος 1
Ονομα:HernanD0
 
Κορυφή