Γρίφος!!!!!!!!

  • Δημιουργός θέματος andrikkos9
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser

Guest
2 φυλακισμενοι ειναι λιγο τυχεροι.το κελι τους εχει μονο ενα παραθυρο,αλλα δεν εχει καθολου σιδερα,ειναι ανοιχτο δηλαδη.οποτε προσπαθουν να αποδρασουν απο εκει.ματαια ομως,ανεβηκαν ο ενας πανω στους ομους του αλλου,προσπαθησαν να σκαρφαλωσουν,να πηδηξουν,να πεταξουν...τα παντα για να μην τα πολυλογω αλλα αδικα το παραθυρο ηταν τοσο ψηλα που ουτε και 3ο ατομο να ειχαν στο κελι,δεν ειχαν ελπιδες να φτασουν.
υστερα βρηκαν και ενα φτυαρι οποτε αρχισαν να σκαβουν,αλλα και παλι οταν φτασαν στα 10 μετρα συνειδοτοποιουν οτι ειναι περικυκλωμενοι απο τσιμεντο..
παλι πηραν τα 3 δηλαδη..
τελικα ο ενας που δεν το εβαλε κατω καταφερε να βρει τον τροπο να αποδρασουν,ποιος ειναι αυτος???
itan mipos annoixti i porta???
 

DeletedUser

Guest
απλό είνα βρε παιδιά!
θα βάλουν το βουναλάκι από χώμα στο παράθυρο και μετά θα καλέσουν το φύλακα να τους κάνει πατάκι. θα τους ανεβάσει, θα φύγουν και εκεινος θα χάσει τη δουλειά του.
 

DeletedUser

Guest
Αντί να σκάβουν προς τα κάτω,
άρχισαν να σκάβουν προς τα επάνω.
Οπώτε, χαμήλωσε το παράθυρο και βγήκανε...:eek:
:eek::eek::eek:
 

DeletedUser

Guest
O ανοδινος το βρηκε πρωτος,δλδ χρησιμοποιησαν το χωμα να ανεβουν στο παραθυρο!
 

DeletedUser

Guest
Ο επιθεωρητης Ατσιδας αυτην την φορα βρησκετε πρωτος στο τοπο του νεκρου(ευτυχως,γιατι οι μπατσοι θα το κανουν χαλια οταν ερθουν).
Καθετε πισω απο τον νεκρο,ο οποιος ειναι με τα μουτρα πανω στο γραφειο,εχει μια σφαιρα στον κροταφο και στο δεξι του χερι κραταει το πιστολι που εριξε την σφαιρα ενω στο αριστερο του ενα μαγνητοφωνο.
Παταει το "play" στο μαγνητοφωνο και ακουει:".............Κατ'αρχας θελω να ζητησω συγνωμη απο την γυναικα μου και τα δυο παιδια μου,τα μονα ατομα που εδωσαν καποιο νοημα στην σκατοζωη μου,επισης τους αφηνω ολα τα υπαρχοντα μου.Σημερα αποφασισα να φυγω μια και καλη,λυπαμαι μονο που δεν προλαβα να ξαναδω την οικογενια μου,αλλα χαιρομαι που γλιτωσα απο ολα τα αλλα! ΜΠΑΜ..........",υστερα κλεινει το μαγνητοφωνο και το επιστρεφει οπως το βρηκε.
Αργοτερα το απογευμα παει απο το τμημα και ρωταει τον αστυνομικο πως παει η υποθεση του επιχειρηματια που βρηκαν νεκρο.
-Α αυτος που αυτοκτονησε,λεει ο αστυνομικος?
-Οχι αυτος που δολοφωνησαν,λεει ο Ατσιδας.


Που το καταλαβε ο Ατσιδας οτι προκειται περι φονου.

(Εχετε 30 λεπτα να το βρειτε πριν το διαβασουν ο Anodinos ή ο Unpalepsable :p,επισης η δικια τους λυση μαλλον ειναι η σωστη :p)
 

DeletedUser315

Guest
o atsidas patise katefthian to play kai alouse to mnm
akyro
gt an to eixe hxografisei o nekros tha prepe na gyrisei thn kaseta o atsidas ap thn arxh

swsta?
 

DeletedUser

Guest
ο επιθεωρητης ατσιδας αυτην την φορα βρησκετε πρωτος στο τοπο του νεκρου(ευτυχως,γιατι οι μπατσοι θα το κανουν χαλια οταν ερθουν).
καθετε πισω απο τον νεκρο,ο οποιος ειναι με τα μουτρα πανω στο γραφειο,εχει μια σφαιρα στον κροταφο και στο δεξι του χερι κραταει το πιστολι που εριξε την σφαιρα ενω στο αριστερο του ενα μαγνητοφωνο.
παταει το "play" στο μαγνητοφωνο και ακουει:".............κατ'αρχας θελω να ζητησω συγνωμη απο την γυναικα μου και τα δυο παιδια μου,τα μονα ατομα που εδωσαν καποιο νοημα στην σκατοζωη μου,επισης τους αφηνω ολα τα υπαρχοντα μου.σημερα αποφασισα να φυγω μια και καλη,λυπαμαι μονο που δεν προλαβα να ξαναδω την οικογενια μου,αλλα χαιρομαι που γλιτωσα απο ολα τα αλλα! μπαμ..........",υστερα κλεινει το μαγνητοφωνο και το επιστρεφει οπως το βρηκε.
αργοτερα το απογευμα παει απο το τμημα και ρωταει τον αστυνομικο πως παει η υποθεση του επιχειρηματια που βρηκαν νεκρο.
-α αυτος που αυτοκτονησε,λεει ο αστυνομικος?
-οχι αυτος που δολοφωνησαν,λεει ο ατσιδας.


που το καταλαβε ο ατσιδας οτι προκειται περι φονου.

(εχετε 30 λεπτα να το βρειτε πριν το διαβασουν ο anodinos ή ο unpalepsable :p,επισης η δικια τους λυση μαλλον ειναι η σωστη :p)

de ginetai na patisei to play kai na akousei giati kapoios prepei na exei kanei rewind. Rewind o nekros profanws den ekane afou akousthke to mpam..

Alla apo thn allh pws ton epeisan na ekfwnhsei apoxairethsthrio logo???
 

DeletedUser

Guest
το μαγνητόφωνο έκλεισε μετά τον πυροβολισμό. ο τύπος δεν θα μπορούσε να πυροβολίσει και να κλείσει το μαγνητόφωνο. ετσι ο δολοφόνος τον έβαλε να πει τα λόγια αυτά ή τα είπε μόνος του(καθώς δεν θα καταλάβαιναν λόγω παρασίτων) και μετά έκλεισε το μαγνητόφωνο. αλλιώς θα ακουγόταν μια σιγή μετά το μπαμ και το μαγνητόφωνο θα έγραφε μέχρι και τώρα.(και εγώ δίνω σωστές απαντήσεις όχι μόνοι αυτοί)
 

DeletedUser315

Guest
paides exw grapsei thn apantish prwtos
erxeste 2oi kai kataidromenoi
xexe
 

DeletedUser

Guest
kala re anwdyne les na mi fainetai oti apantises prwtos?
sxoleio eleges poly -kyria,kyria na to pw- ,e???
 

DeletedUser

Guest
εγω σχολείο έχω πάρει και αποβολή επειδή απαντούσα σε όλες τις ερωτήσεις του καθηγητή χωρίς να σηκώσω χέρι. τι να κάνω; κανείς άλλος δεν απαντούσε!!! ακόμα μου είπε πως θα μου βάλει ταξίμετρο στο στόμα για κάθε φορά που θα μιλάω να με χρεώνει.
 

DeletedUser

Guest
egw tin prwti mou apoboli tin pira 4i dimotikou!
prwti apodrasi sto nipiagwgeio!
mexri mia ilikia tou erixna tou passari staytiaaaa...
 

DeletedUser

Guest
ειστε σε ενα σπιτι στο βουνο,χειμωνας και κανει πολυ κρυο,χωρις ηλεκτρικο ρευμα,το οποιο εχει:
τζακι,μια εφημεριδα,μια λαμπα κυροζινης,ενα σπιρτο και αρκετα προσαναμματα.τι πρεπει να αναψεις πριν απο οτιδιποτε αλλο.







το σπιρτο μονο αυτο μπορεις!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή