Γρίφος!!!!!!!!

  • Δημιουργός θέματος andrikkos9
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser

Guest
μια βλακεία γρίφος πιο πολύ για παρατηρητικότητα, μην δοκιμάσετε να το μεταφράσετε η λύση βγαίνει αποκλειστικά στα Αγγλικά

The moment has two, the minute has one, the century has none.

What are we looking for?
 

DeletedUser

Guest
Σήμερα 22:41
Macaca μια βλακεία γρίφος πιο πολύ για παρατηρητικότητα, μην δοκιμάσετε να το μεταφράσετε η λύση βγαίνει αποκλειστικά στα Αγγλικά

The moment has two, the minute has one, the century has none.

What are we looking for?

m
 

DeletedUser

Guest
μια βλακεία γρίφος πιο πολύ για παρατηρητικότητα, μην δοκιμάσετε να το μεταφράσετε η λύση βγαίνει αποκλειστικά στα αγγλικά

the moment has two, the minute has one, the century has none.

What are we looking for?

μι μι μι μι μι
 

DeletedUser

Guest
Σήμερα 22:40
disturb3d ειστε σε ενα σπιτι στο βουνο,χειμωνας και κανει πολυ κρυο,χωρις ηλεκτρικο ρευμα,το οποιο εχει:
τζακι,μια εφημεριδα,μια λαμπα κυροζινης,ενα σπιρτο και αρκετα προσαναμματα.τι πρεπει να αναψεις πριν απο οτιδιποτε αλλο.

me to spirto tin lampa, diabazeis tin efimerida, meta me tin efimerida kai ta prossanamata to tzaki (pairneis fotia apo tin lampa kirozinis)

ti eidous grifos itan aytos? 0.0
 

DeletedUser

Guest
μπράβο! δεν περήμενα να βρεθεί τόσο γρήγορα! απλά για να μην κλειδωθεί και να μεινουμε στο θεμα μας.
 

DeletedUser

Guest
εχουμε παλι εναν παμπλουτο επιχειρηματια με 3 ερωμενες.περασε ο καιρος και επιχειρηματιας μας θελει πλεον να παντρευτει και να κατασταλαξει σε μια απο τις 3.χωρις να το ξερουν οι ιδιες μια μερα πριν φυγει σε ενα επαγγελματικο ταξιδι διαρκειας ο επιχειρηματιας αποφασιζει να κανει ενα τεστ στις αγαπημενες του που θα τον βοηθησει να διαλεξει την μια.δινει,λοιπον,σε καθε μια απο ενα χαρτονομισμα των 500σιων ευρω και τους λεει σε καθε μια ξεχωριστα:"αγαπη μου αυριο φευγω ταξιδι και θα λειψω για 6 μηνες,θελω να φυλαξεις αυτο το 500ρικο οπως και την αφοσιοση σου σε μενα!!"
περνανε 6 μηνες γυρναει ο επιχειρηματιας και παει στην πρωτη γυναικα του:
"αγαπημενε μου,αγαπημενε μου εδω εχω το 500ρικο που μου εδωσες το φυλαξα σαν τα ματια μου,ουτε καν το εδειξα σε κανεναν..."χαρηκε πολυ δε ο επιχειρηματιας που μια απο τις 3 τουλαχιστον εκανε το χατιρι του.
μετα παει στην δευτερη η οποια του δινει δυο 500ρικα:"τι ειναι αυτα?"ρωταει.
η 2η γυναικα του εξηγει οτι εβαλε το 500ρικο στην τραπεζα και με τους τοκους τωρα εγινε ενα 1000ρικο.χαρηκε πιο πολυ ο επιχειρηματιας..
οταν φτανει στην 3η γυναικα τον περιμενει κανα εκατομυριο ευρω ζεστο ζεστο και την ρωταει:"απο που ειναι ολα αυτα τα λεφτα?".η 3η γυναικα του εξηγει οτι εβαλε το 500ρικο στο χρηματιστιριο,κερδισε,μετα το επενδυσε σε μια εταιρια και εγινε μετοχος,με το κερδος αγορασε οικοπεδα,τα εδωσε αντιπαροχη κτλ κτλ,και τελικα ο τζιρος εφτασε το εκατομυριο που εβλεπε μπροστα του.
ηταν ξετρελαμενος ο επειχηρηματιας ολες,και οι 3 γυναικες των αγαπουσαν,τον σκεφτηκαν,εκαναν πιο πολλα απο οτι τους ζητηθηκε τελος παντων ηταν πανευτυχης,
πια γυναικα παντρευτικε τελικα????(η ερωτησης)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
arnoume na apantiso, dioti kai stis 3 periptoseis xamenos tha bgei :D
alla nomizo tin proti, giati i triti xrisimopoiise ta leyta gia na bgalei kai alla, kai i deyteri apothikeyse ta leyta xoris na ta xrisimopoiisei kai mazepse alla (koinos brike kai allon :D)
 

DeletedUser

Guest
την πρωτη γιατι αν υποθεσουμε οτι με τα 500ρικα εννοει αντρες τοτε μονο η πρωτη ειχε μονο αυτον,ε?

εντιτ:πω,πως προλαβενεις ρε???
 

DeletedUser

Guest
βασικα ο γριφος πρεπει να παει στα ανεκδοτα η απαντηση ειναι:

αυτη που ειχε τα μεγαλυτερα βυζια!
 

DeletedUser

Guest
την πρώτη γιατί μόνο αυτή το φύλαξε όπως της είχε πει.
 

DeletedUser

Guest
παντρεύτηκε την πρώτη γιατί έκανε ό,τι ακριβώς του ζήτησε το φύλαξε μαζί με την αφοσίωσή του πως δεν θα το έβλεπε κανείς. η δεύτερη τον απέρριψε και το έβαλε στην τράπεζα αποκτώντας μεγαλύτερη αξία, αλλά όχι αφοσίωση και πίστη σε ό,τι του έλεγε. αν και η τρίτη επένδυσε το χρήμα, έπαιζε με την τύχη της και αν το έχανε πάνε όλα. εχασε αμέσως την αφοσίωση στον άντρα της και την πίστη της ενώ η πρώτη ήταν άτομο έξυπνο και εχέμυθο ό,τι ακριβώς ζήτησε ο ανθρωπος. κατα τη γνώμη μου, εγώ αυτό θα έκανα.
 

DeletedUser315

Guest
βασικα ο γριφος πρεπει να παει στα ανεκδοτα η απαντηση ειναι:

αυτη που ειχε τα μεγαλυτερα βυζια!

to eixa ksanakousei kai me paraksenepse pou to vales edw

einai san to anekdoto
einai 3 gynaikes pou trwn pagoto
h mia to glyfei
h 2h to dagkwnei
kai h 3h to vazei olo mes sto stoma

erwthsh poia einai pantremeneh
 

DeletedUser

Guest
βασικά η παντρεμένη είναι αυτή που φοράει βέρα, αλλά μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι.
 

DeletedUser

Guest
Μιας και γλίτωσε αυτό το topic από τη "Νύχτα των Μεγάλων Μαχαιριών", μήπως ξέρει κανείς κανέναν άλλον γρίφο;:cool:
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή