Αλλεπαλληλες Λοταριες

DeletedUser

Guest
Ξεκινησαμε με τη Χριστουγεννιατικη..Βγαλαν 3 καλα σετακια να χαιρονται μονομαχοι τυχαδες κ οχυραδες...Ολα καλα λιγη γκρινια απο καποιους που δυσκολευονται να καταλαβουν οτι μια εταιρια θελει ΚΕΡΔΟΣ για να επιβιωσει,αλλοι παλι κατανοησαν οτι η ΙΝΝΟ δεν δουλευει για τη ψυχη της μανας της και για να περνας εσυ καλα..

Πριν προλαβουν να ηρεμισουν οι τσεπες πεταξε η ΙΝΝΟ τη μικρη ΙΝΝΟ ζωνη,γνωστη ως διακυρηξη ανεξαρτησιας των ΗΠΑ,κατα κοσμον γνωστη ως mega αρπαχτη..Ευτυχως λιγα τεμαχια μονο για οσους ειναι διατεθημενοι να διαθεσουν 1 πορτοκαλι ********* σε σβολους

Ηρθε το πασχα με την ανοιξιατικη αναμετρηση...Καλο το cart wright μιας κ δεν υπηρχε τπτ για εργατη,,Ορθη κινηση αφου ηταν αδικως παραμελημενη κατηγορια...Φυσικα με τα καλα ερχονται και τα κακα..Δεν μας εφτανε το σετ τσιγκα μπηκε ντοκ κ φριμαν και γιναν ολοι εξπερ μονομαχοι..Ανατραπηκαν ισσοροπιες..

Στα καπακια γινεται κ αλλαγη της εκδοσης κ απλουστευση του παιχνιδιου,ωστε ναι ειναι "κατανοητο" σε περισσοτερο κοσμο και να τα αρπαζουν απο ολες τις ηλικιακες ομαδες...

Και τωρα ξεκιναει νεα ιστορια...3 σετακια τα 2 εκ των οποιων ειναι σχεδον αχρηστα και φυσικα βραβειο στον παιχτη μου θα δεχτει την μεγαλυτερη αφαιμαξη...Τα δωρα φυσικα ειναι επιπεδου cheating

( Ολοι σας θα εχετε παιξει Age of Empires II...Θυμαστε τι κακο εγινε οταν μαθατε το κωδικο how do you turn this on?? Δεν μπορουσατε να σταματησετε να το πατατε και μετα το παιχνιδι εχασε το νοημα του)

Δεν γκρινιαζω σαν τσαμπατζης..Εχω δωσει 5 φραγκα,κυριως της ταξεως των 10ε τον μηνα..Δεν τα μετανοιωνω ουτε το θεωρω κανενα τρελο ποσο και ουτε κ θα μου λειψει.. Γκρινιαζω ομως σαν πελατης.. Η εταιρια πρεπει να σκεφτει πραγματικους τροπους προωθησης του προιοντος και οχι κακες αρπαχτες που απογοητευουν τους μικρους αλλα σταθερους πελατες..

Φυσικα οσο θα συνεχιζεται κατι τετοιο, ατομα σαν εμενα θα λενε σε αλλους παιχτες μη χαλατε σβολους,οτι γινεται με ομολογα και με τους δωρεαν σβολους που δινει το παιχνιδι, θα δανειζω τα οπλα αλλαν μου ωστε να μη κανουν ρισκιλ και αν χρειαστει θα αρχισω μαζι με αλλους να μιλαω αρνητικα για το παιχνιδι σε ομαδες κοινωνικης δικτυωσης,μεχρι να καταλαβει η εταιρια οτι ο πελατης κραταει τη δυναμη στα χερια του..Φυσικα μονος μου σαν Δημητρης δεν κανω και πολλα, αλλα η δυσαρεσκεια βουιζει στους σερβερ,, Υπαρχουν απειρα τετοια MMO γερμανικα παιχνιδια,και αλλων εταιριων επισης που εχουν παρει το κατηφορο...Θελετε το ιδιο και εδω?Συνεχιστε ετσι..

Το μονο που θα ηθελα απο την ομαδα διαχειρισης ειναι να κανει σωστα τη δουλεια της..Δλδ να μεταφερει τη δικια μου αξιολογιση οπως κ αλλων χρηστων αν γραψουν κατι ,αλλα φυσικα και τον αντιλογο με οσους διαφωνουν μαζι μου.

Ευχαριστω,καλη συνεχεια
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Εγινε επεξεργασια του μηνυματος. Σας παρακαλω να προσέχετε πως εκφράζεστε.

Ευχαριστω
 

DeletedUser

Guest
Για να πω την αληθεια δεν διαβασα πουθενα στους ορους κ χρησεις κτλ κανεναν κανονα που να λεει οτι τρως αποκλεισμο οταν εισαι δυσαρεστημενος απο το προιον σου και το εκφραζεις δημοσια.Αν παρολα αυτα συμβει, το συμπερασμα που θα προκυψει προς τη "κοινη γνωμη" αυτης της πλεον μικρης κοινοτητας, θα ειναι ασχημο, καθως θα επιβεβαιωθουν καποιες κακες υποψιες.. Εμενα φυσικα δεν θα με επηρεασει πουθενα ουτε και θα με στενοχωρησει αφου η τιμωρια εφαρμοζεται σε κακες συμπεριφορες, και αν δεν εχεις κανει κατι τετοιο, ωστοσο "ανταμοιφθεις ετσι, τοτε απλα το προσπερνας αδιαφορα..

Στο δια ταυτα, σεβομαι τους διαχειριστες του φορουμ και δεν περιμενω να πουν αμεσα, ξερεις τι το τελευταιο καιρο ειμαι δυσαρεστημενος εδω και εδω, μιας και ειναι ο χωρος δουλειας τους.. Και γω δουλευα στα jumbo αλλα δεν ουρλιαζα στο παρκινγκ "Φυγετε απο αυτο το παλιοκαταστημα με τα αθλια κινεζικα πλαστικα του παιχνιδια" !

Στα πλαισια της συνολικης αυτης δυσαρεσκειας θα ηθελα να ρωτησω:
ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΥΠΟΣΧΕΘΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΕΓΕΡΣΗ ΟΧΥΡΩΝ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΤΗ 2,0?
Καποιοι σιγουρα ειχαν αγορασει υλικα με σβολους,αλλοι παλι ειχαν αφιερωσει μερονυχτα να κηνυγανε κορνες και καμπανες για να χτισουν αυτα τα οχυρα..
Παρακαμπτω αυτα τα οποια αποκτηθηκαν με ευρεση, και στεκομαι στα "αγορασμενα" . ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ Η ΙΝΝΟ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ ΤΟΥΣ ΣΒΟΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΚΛΕΨΕ ΔΙΔΟΝΤΑΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΚΑΙ ΕΞΑΦΑΝΙΖΟΝΤΑΣ ΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΤΟΤΕ ΕΠΕΡΧΟΜΕΝΗ ΕΚΔΟΣΗ?

(Φυσικα στη Γερμανια εχουν ενα "θεματακι" με το ζητημα αποζημιωση και ανεξαρτητως ζητηματος αρνουνται να κανουν μια τετοια πραξη, βλεπε οδοντωτος σιδηροδρομος καλαβρυτων-διακοπτου για το Β.Π.Ο.Π.)

Για να κλεινω αποψε και να ακουστει και μια δευτερη τεκμηριωμενη αποψη, θα ηθελα απο οποιονδηποτε να πει τη γνωμη του για αυτη τη λοταρια,αλλα και αν δεν βαριεται να συνοψισει το αποτελεσμα ολων των προηγουμενων.. Θα ηθελα να ακουσω και εναν πολιτισμενο αντιλογο σε αυτα που λεω..Καλο σας βραδυ
 

DeletedUser5612

Guest
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΑΝ ΕΝΑΣ ΠΑΙΚΤΗΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ 4 ΧΡΟΝΑΚΙΑ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.... ΕΧΩ ΞΕΝΕΡΩΣΕΙ ΠΛΕΟΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ! ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΒΡΩ ΚΑΝΑ ΑΛΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ Η ΩΡΑ ΜΟΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΚΑΙ ΑΝΕΞΟΔΑ!! ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!
 

DeletedUser4530

Guest
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΑΝ ΕΝΑΣ ΠΑΙΚΤΗΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ 4 ΧΡΟΝΑΚΙΑ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.... ΕΧΩ ΞΕΝΕΡΩΣΕΙ ΠΛΕΟΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ! ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΒΡΩ ΚΑΝΑ ΑΛΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ Η ΩΡΑ ΜΟΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΚΑΙ ΑΝΕΞΟΔΑ!! ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ "ΑΛΛΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ" ΑΝΕΞΟΔΑ! πιστεψε με :)



συνηθως δεν το ριχνουν σ αυτο που λες (εχουμε "δημοκρατια" μην το ξεχναμε). το ριχνουν στην συμπεριφορα, στον τροπο κι αλλα τετοια!

ακομα δεν εχουν καταλαβει οι περισσοτεροι τι συμβαινει!... θα γινει ομως κι αυτο!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
εγω προσωπικα πιστευω οτι η εταιρια εχει βρει μια πολυ καλη και αποτελεσματικη ιδεα να μας τα παιρνει τα χριστουγεννα οπως προανεφερε και ο δημητρης μπηκε στο παιχνιδι η πρωτη λοταρια με μεγαλη επιτυχια (οπως τουλαχιστον ειδα εγω στους κοσμους που παιζω) αναμενομενο για μενα διοτι το σετ του ναττυ και του αλλαν ειναι κορυφαια εγω λοιπον ο μπατιρης αποφασισα να μην αγορασω σβολους και να σπαταλησω χρηματα για μερικα εικονικα σετ,αποτελεσμα; βρηκα κατι καπελα κατι περιλαιμια πραγματα τα αοποια θα μπορουσα να τα βρω στην αγορα σε προσητες τιμες.Αυτη τη στιγμη στον μπαφαλο ψαχνω για το σετ του αλλαν την ενδυση και το παντελονι ΑΠΛΟΣ κανεις δεν τα πουλαει (ας μην αναφερω για τα οπλα) ετσι λοιπον εγω σαν τζαμπατζης που προσπαθω να χρησιμοποιω τα λεφτα μου για κατι μη εικονικο (οχι οτι κατηγορω τους πρεμ παιχτες δικαιωμα του καθενα να ξοδευει τα λεφτα του με το δικο του τροπο) μου ειναι αδυνατο να φτασω στα στανταρ των πρεμ παιχτων οποτε πιστευω πως το παιχνιδι πια σταματαει να ειναι ''δωρεαν''

Οσο αναφορα τα τωρινα σετ δεν βλεπω κατι το εντυπωσιακο παραμονο τα οπλα που θα δωθουν σε αυτον που θα ''ακουμπησει'' τα πιο πολλα.

Προφανως η εταιρια εκμεταλευεται αυτη την εξυπνη ιδεα με τις λοταριες και θα συνεχισει να το κανει οσο εχει κερδος και απο οτι ειδα στις προηγουμενες δυο μαλλον θα γεμισουν παλι τα ταμεια τους...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Υποθέτω πως δεν είδες το αρχικό μήνυμα και κάποια λέξη που ήταν προσβλητική για αυτό αμέσως εσπευσες να βγάλεις το αποτέλεσμα. Από την άλλη βέβαια μπορεί και να το είδες και να μην είχες να προσθέσεις κάτι ουσιώδες στην όλη συζήτηση και είπες το πρώτο πράγμα που σου ήρθε. Στη διαχείρηση δεν αρέσουν αυτά που λένε οι παίχτες!!!

Στην διαχείριση δεν αρέσουν οι προσβολές και η παραβίαση των κανονισμών.

Δεν το συνηθίζω να κάνω ανάλυση του τρόπου διαχείρισης αλλά μάλλον στην προκειμένη περίπτωση θα κάνω μια εξαίρεση.
Από το αρχικό post διαγράφηκε μια λέξη. Μια βρισιά που ήταν βέβαια παραλλαγμένη αλλά και που ο καθενας μπορούσε να την διαβάσει. Το υπόλοιπο post παρέμεινε αυτούσιο και το θέμα ανοιχτό προς συζήτηση.

Καταλαβαίνω όμως πως ορισμένοι όπως ο mitsoopel έχουν διαφωνιες με την εταιρία και τον τρόπο που εξελίσσει το παιχνίδι και ορισμένοι άλλοι έχουν διαφωνίες με την ομάδα διαχείρισης και απλα προσπαθούν να δημιουργήσουν θέμα.

Σεβαστείτε το θέμα που άνοιξε ο συμπαίχτης σας και μιλήστε για αυτό. Οτιδήποτε άλλο θα διαγράφεται και ο παίχτης θα λαμβάνει άμεσα ποινή.


Για να πω την αληθεια δεν διαβασα πουθενα στους ορους κ χρησεις κτλ κανεναν κανονα που να λεει οτι τρως αποκλεισμο οταν εισαι δυσαρεστημενος απο το προιον σου και το εκφραζεις δημοσια.Αν παρολα αυτα συμβει, το συμπερασμα που θα προκυψει προς τη "κοινη γνωμη" αυτης της πλεον μικρης κοινοτητας, θα ειναι ασχημο, καθως θα επιβεβαιωθουν καποιες κακες υποψιες..

Δεν έλαβες καμια ποινή για το θέμα που άνοιξες. Δεν έλαβες καν προειδοποίηση. Θα το ξανα πω. Το θέμα παρέμεινε ανοιχτό προς συζήτηση!
 

DeletedUser4456

Guest
ΣΕ καθε event του ειδους, που κλασσικα ειναι για να πεφτει χρημα, θα εχουμε τις ιδιες συζητησεις... Που οδηγουν? Στα ιδια και τα ιδια (δηλ πουθενα). Οποτε παιδια, η συμβουλη ειναι, εφοσον "στου κουφου την πορτα παρε την πορτα και φυγε", αμα θελετε χωστε και σωστε, αν οχι, απλα παιχτε το παιχνιδι με τον απλο τροπο και οπου / οσο παει. :wk
 

DeletedUser6152

Guest
Συμφωνω οτι εχει ξεφυγει το θεμα με τις λοταριες αλλα οπως εχουμε πει πολλες φορες, αφου η εταιρια εχει βρει το αδυνατο σημειο μου (κι αυτο ειναι μειον μου) θα το κανει οσο πιο συχνα μπορει.Εγω προσωπικα υπολογιζα για 15 αυγουστο.Μπορει να βγαλει και τοτε δεν θα μου φανει περιεργο. :gl
Οπως και να εχει η κατασταση δεν θα αλλαξει.Η παιζεις οπως σε παει η εταιρια βαζοντας χρηματα ή παιζεις και απλα παρακολουθεις τους αλλους να ξεφευγουν κατα πολυ απο σενα.
Εγω στις 3 λοταριες αυτο που καταλαβα ειναι οτι πρεπει να σταματησω και το βασικο πρεμ και θα το σκεφτω πολυ σοβαρα αν θα μπω σε αλλον κοσμο ξανα.
 

DeletedUser4509

Guest
:cnsΛογοκριμενο:cns

edit by joahna
εγινε επεξεργασία
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser4459

Guest
Οι σβολοι και τα κερδη απο αυτους ειναι κατι θεμιτο.
Αυτο που ο δημιουργος του νηματος θεωρησε αθεμιτο και συμφωνω μαζι του ειναι οτι καθε 2-3 μηνες βαζουν 3 νεα σετ προκειμενου να χρειαζεσαι ΜΕΓΑΛΑ ποσα για να ακολουθεις.
Οι αλλαγες στο παιχνιδι το τελευταιο διαστημα μου αρεσαν πολυ αλλα γνωμη μου ειναι οτι θα επρεπε να μεινουν σε 5 νεα σετ συνολικα τα οποια θα μπαινουν σε καθε λοτταρια και απλα θα πεφτουν λιγο πιο σπανια για να εχει και ενδιαφερον.
Σε εναν νεκρο κοσμο οπως ο Κ2 που παιζω δε μπορεις να βρεις τιποτα περα απο μπαντανες και καπελα (και αυτα δυσκολα πολλες φορες).
Αρα πιο το νοημα να μπαινουν καθε 3 μηνες νεα σετ?
 

DeletedUser

Guest

Στην διαχείριση αγαπητέ μου δεν αρέσουν οι προσβολές και η παραβίαση των κανονισμών.


Δεν έλαβες καμια ποινή για το θέμα που άνοιξες. Δεν έλαβες καν προειδοποίηση. Θα το ξανα πω. Το θέμα παρέμεινε ανοιχτό προς συζήτηση!

Εφαρμοζονται εννιοτε ορθα οι κανονισμοι?Και αμεροληπτα? Μιας και το εφερε η κουβεντα,ελεγα να χαλασω 1000 ομολογα και να γινω μονομαχος..ΑΝ βαραω G.O. ειναι αιτια μπαν?Απλη απορια

Επι του θεματος...Ουτε ξεκαθαρη απαντηση ελαβα..Ρωτησα κατι πολυ απλο. Τι θα γινει με τις αποζημιωσεις για τα υλικα οχυρων απο την 1 εκδοση στη 2..Θα επιστραφει κατι? Ναι, οχι και γιατι..

ΣΕ καθε event του ειδους, που κλασσικα ειναι για να πεφτει χρημα, θα εχουμε τις ιδιες συζητησεις... Που οδηγουν? Στα ιδια και τα ιδια (δηλ πουθενα). Οποτε παιδια, η συμβουλη ειναι, εφοσον "στου κουφου την πορτα παρε την πορτα και φυγε", αμα θελετε χωστε και σωστε, αν οχι, απλα παιχτε το παιχνιδι με τον απλο τροπο και οπου / οσο παει. :wk

Αυτη η λογικη ειναι που επιτρεπει στους ανωθεν να κανουν οτι γουσταρουν γιαυτο τωρα θα περασει ο αγωγος ΦΑ μεσα απτην Ελλαδα χωρις να παρουμε φραγγο για τελος διακινησης και δεν θα δουλευει ουτε ενας Ελληνας στους σταθμους ελεγχου/πιεσης..Σαρεσει?Εμενα παλι οχι.. Μη το παρεις στραβα,δεν σε ξερω δεν σε θιγω,απλα διαφωνω με την ελλειψη συμμετοχης και το σημειωνω με ενα παραδειγμα απτη πραγματικη ζωη

Τωρα να κλεγομαι για 5-6 ατομα πουν εχουν φεραρι και δεν μπορω να τους φτασω, επειδη δεν βαζω λεφτα και τρεχω με τα ποδια (ή με ugo αν εχω βαλει κανα φραγκο) ΔΕΝ ειναι λογικο!

ΥΓ που και παλι η εταιρια σου δινει την ευκαιρια να να πεσει κατι σπανιο, σε αλλα games οτι πληρωνεις περνεις!

Ειναι ενα ανεκδοτο που λεει:
Μιλανε 2 τυποι ο ενας καπνιστης και ο αλλος μη..Ο μη λεει στον αλλον, "ξερεις φιλε ποσα λεφτα εχεις δωσει σε τσιγαρα"? Λεει ο αλλος δεν βαριεσαι μαρεσει κ το κανω.. Τα βαζει κατω ο μη και λεει τοσοι μηνες τοσα πακετα τοσα λεφτα..Ρε φιλε θα μπορουσες να χες αγορασει ferrari..Λεει κ ο καπνιστης! "Καλα ρε μ _ _ ΄ _ α και συ που δεν καπνιζεις που ειναι η ferrari????

Σιγουρα δεν μπορεις να φτασεις το παικταρα, που χαλαει ενα σκασμο λεφτα σε σβολους.. Φυσικα αυτο ειναι επιλογη του και δεν ειναι κατακριτεο. Ουτε μπορεις να φτασεις τον αλλον που παιζει 5 χρονια κ εχει μαζεψει ενα σκασμο ικανοτητες και ιδιοτητες απο επαναληψιμες εορταστικες αγιους βαλεντινους κτλ... Οπως φυσικα ειναι και ελευθερη επιλογη σου να παιξεις σε εναν κοσμο με παλιους και να σαι ψαρι στον ανταγωνισμο..Στη τελικη παιχνιδι ειναι δεν θα σκασει και κανεις για τη καταταξη

Οι σβολοι και τα κερδη απο αυτους ειναι κατι θεμιτο.
Αυτο που ο δημιουργος του νηματος θεωρησε αθεμιτο και συμφωνω μαζι του ειναι οτι καθε 2-3 μηνες βαζουν 3 νεα σετ προκειμενου να χρειαζεσαι ΜΕΓΑΛΑ ποσα για να ακολουθεις.
Οι αλλαγες στο παιχνιδι το τελευταιο διαστημα μου αρεσαν πολυ αλλα γνωμη μου ειναι οτι θα επρεπε να μεινουν σε 5 νεα σετ συνολικα τα οποια θα μπαινουν σε καθε λοτταρια και απλα θα πεφτουν λιγο πιο σπανια για να εχει και ενδιαφερον.
Σε εναν νεκρο κοσμο οπως ο Κ2 που παιζω δε μπορεις να βρεις τιποτα περα απο μπαντανες και καπελα (και αυτα δυσκολα πολλες φορες).
Αρα πιο το νοημα να μπαινουν καθε 3 μηνες νεα σετ?

Με φερνεις πιο κοντα στο point μου..Οι λοτταριες ειναι αναποφεκτες..
Ισως αν η διαχειριση θελησει να κανει κατι προς ωφελος της κοινοτητας να μεταφερει καποιες αποψεις, και θετικες και αρνητικες.. Μιλαω για μια παραμετροποιηση των κοσμων αναλογα τη χωρα και το αγοραστικο κοινο.. Δεν μπορεις να πουλας προφυλακτικα στη Γκανα οταν δεν εχουν φαι αλλα ουτε και τροχους για αμαξα στην Ιαπωνια οταν δεν υπαρχουν χωματοδρομοι και καρα..

Ακουστε ενα παραδειγμα.. Λοτταριες 3 το χρονο οσες εχει βαλει ηδη η ΙΝΝΟ παντου..Αντι να βαλει καποια εξτρα,να βαλει επαναληψη των υπαρχοντων..Καποιοι γευτηκαν τη γλυκα απο σετ ναττυ και τσιγκα αλλα για χψ λογους δεν κλεισαν σετ, η αγορα στεγνωσε (πχ Buffalo χαμηλος πληθυσμος συντομα ανυπαρκτος)...Πως θα κλεισει ο παικτης το Ναττυ του? Δωστε ενα replay.. Επισης εξηγηστε στην εταιρια οτι μεθοδοι του τυπου "πουλαω σετ σαπουνοπερας 950 σβολοι/ομολογα και στα καπακια λοτταρια" μπορει στα ματια ενος 15χρονου να φανταζει λογικο,στα δικα μου ομως και σε πολλων αλλων ειναι τοκογλυφικη μεθοδος που σε αναγκαζει να χαλασεις σβολους αν θες φυσικα.. Επιτελους εκλογικευτειτε λιγο και αν θελετε να υπαρχει το παιχνιδακι αυτο σκεφτειτε κ με τη μερια του καταναλωτη..

Μεθοδοι οπως ανοιγω αλλο σερβερ πχ Αριζονα δεν πιανουν μακροχρονια..
Θελετε να ανοιξετε κιαλλους?Ωραια εχει η αμερικη 50 πολιτειες μαζι με Hawai & Alaska...Καντε το και ο πληθυσμος θα ναι παντου σαν της τελευταιας...

Καλη διασκεδαση....
 

DeletedUser4456

Guest
Αυτη η λογικη ειναι που επιτρεπει στους ανωθεν να κανουν οτι γουσταρουν γιαυτο τωρα θα περασει ο αγωγος ΦΑ μεσα απτην Ελλαδα χωρις να παρουμε φραγγο για τελος διακινησης και δεν θα δουλευει ουτε ενας Ελληνας στους σταθμους ελεγχου/πιεσης..Σαρεσει?Εμενα παλι οχι.. Μη το παρεις στραβα,δεν σε ξερω δεν σε θιγω,απλα διαφωνω με την ελλειψη συμμετοχης και το σημειωνω με ενα παραδειγμα απτη πραγματικη ζωη

Αν συγκρινεις ενα παιχνιδι που ξεφευγεις για λιγο απο τα προβληματα με τον αγωγο ΦΑ πρεπει να αλλαξεις νομιζω ροτα, γτ το εχεις χασει το παιχνιδι... (μαλλον το παραδειγμα σου ειναι τελειως fail). Ακομα εξαλλου φαινεται αποσα λες πως εισαι νεος στο περιβαλλον του γουεστ, οποτε οκ, δεν δινω βαση.

Τελος κανενος η λογικη δεν θα επιβαλει κατι στην ΙΝΝΟ, παρα μονο η δικη της. Αυτο ειναι defacto, ειτε σ αρεσει ή οχι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser4509

Guest
:cnsΛογοκριμενο:cns

edit by joahna
εγινε επεξεργασία
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser6614

Guest
asdd

Παιδια τα παιχνιδια ΟΛΑ πλεον ειναι free to play αλλα pay to win.
Οι πειρατια εξαφανιζε της εταιριες που φτιαχνανε παιχνιδια επειδη δεν ειχαν κερδος. Οποτε τι κανανε,βγαλανε ολα τα game free! αλλα για να εισαι μεσα στους πρωτους πρεπει να πληρωσεις. (Εδω γιναν free το Aion και το WoW τι να λεμε τωρα...)
Μας αρεσει δεν μας αρεσει αυτα ειναι πλεον τα νεα δεδομενα παντου. Και tetris να αρχισεις στο facebook αυτους που εχει βαλει λεφτα θα εχει ενα μικρο +.

Να διορθώσω μερικές ανακρίβειες για τα πραγματικά παιχνίδια. Το wow είναι ίσως το μοναδικό σοβαρό παιχνίδι που ΔΕΝ ειναι free.
Ένας νέος παίκτης που ξεκινάει σήμερα από το μηδέν, χρειάζεται σε ένα βάθος χρόνου 3 μηνών, ας πούμε, 70$ (με ψάξιμο μπορεί και με 50-60$) ΜΟΝΟ για τα expansions και 25-30$ για τον δεύτερο και τρίτο μήνα του παραδείγματος. Δηλαδή ενα ποσό 100$ για να λιώσει 3 μήνες και να φτάσει στο σημείο να ξεκινήσει να κάνει end game πράγματα.
Από αυτό το σημείο και μετά η κάθε μηνιαία ανανέωση κοστίζει 15$. (Ανάλογα με το πόσους μήνες θα βάλει ο παίχτης με την μια, πχ οι 3 μηνες βγαίνουν 42$)
Το ποσό (100$) μπορεί να φαίνεται τεράστιο αλλά σας προτείνω να κάνετε μια σύγκριση με το west για το πόσα λεφτά χαλάει κάποιος με τα βασικά prem.
Αυτοματισμός για ένα μήνα 100 σβόλοι (50 για 14 μέρες x2)
bonus χαρακτήρα για ένα μήνα 100 σβόλοι (50 για 14 μέρες x2)
υψηλότερο εισόδημα για ένα μηνα 100 σβόλοι (50 για 14 μέρες x2)
περισότερη ενέργεια για ένα μήνα 100 σβόλοι (50 για 14 μέρες x2)
σύνολο 400 σβόλοι για τα απολύτως απαραίτητα κάποιου που παίζει με prem. Χωρις λοτταρίες με σβόλους, χωρίς σαμάνους, χωρίς τον πόνο καρδιάς αγορών αντικειμένων/ενισχύσεων από το shop με ομόλογα.
400 σβόλοι μεταφράζονται σε σε κάτο λιγότερο απο 10e ή αλλιώς 10e gia 450 σβόλους. Αν χρησιμοποιήσετε έστω και έναν σβόλο παραπάνω είστε πάνω από τα 10e το μήνα.
Τώρα θα με πείτε μας έκανες τέτοια ανάλυση για να μας πεις πως ένας παίχτης west χαλάει τα ίδια λεφτά με έναν παίχτη wow το μήνα... (χώρια τα αρχικά 70$ για τα expantions του wow.)
Δυστυχώς η διαφορά είναι τραγική στην δικαιοσύνη του παιχνιδιού. Δεν θα μπω στην διαδικασία να συγκρίνω τεχνικά τα 2 παιχνίδια (flash kai mmo) γιατί το ένα είναι τελείες και γραμές και το άλλο είναι... άλλο. Το θέμα όμως είναι πως στο wow ΔΕΝ μπορείς να χρησιμοποιήσεις πραγματικά λεφτά για να κάνεις το οτιδήποτε in game. (Μόνο cosmetics και πρόσφατα in game impact σε ένα δευτερεύον πολύ μικρό έως ανούσιο κομμάτι του παιχνιδιού συνολικά)
Αυτό πρακτικά σημαίνει ότι το παιχνίδι είναι ΔΙΚΑΙΟ απέναντι σε όλους, από τον πιο μικρό έως τον πιο μεγάλο (ηλικιακά και ανά επίπεδο). Από την άλλη όλοι οι παίχτες είναι ΙΣΟΙ απέναντι στο παιχνιδι. Αν παίζουν θα ανταμοιφθουν, αν όχι θα μείνουν στάσιμοι.
Θα συνεχίσω με ένα άλλο είδος που γενικά ήταν ή έγινε free στην πορεία. Τα λεγόμενα moba (Multiplayer Online Battle Arena). Σίγουρα οι νεότεροι θα γνωρίζουν το LoL(league of legends) to hon (heroes of newerth) kai to DOTA2 (Defend of the ancients)
Θα αναφερθώ στο παράδειγμα του HON διότι τα άλλα 2 ξεκίνησαν και παρέμειναν free. Το hon λοιπόν ξεκίνησε ζητώντας από τον παίχτη να αγοράσει το account του στα 10$ περίπου εφ΄απαξ και χωρίς κάποιο μετέπειτα κόστος (μηνιαίο κτλ) Λόγο τρομερού ανταγωνισμού με το LoL εξαιτίας κοντινής περιόδου κυκλοφορίας,μετά από ένα διάστημα το hon έγινε free. Δηλαδή δεν υπήρχε κανένα κόστος για τους νέους παίχτες. Καλό αυτό θα σκεφτούν οι περισσότεροι, κρίμα θα σκεφτουν όσοι είχαν προαγοράσει το account τους. Το αποτέλεσμα όμως ήταν άσχημο για το community γενικότερα. Τόνοι νέων παιχτών που έβριζαν και κατέστρεφαν τα παιχνίδια (5vs5 30-60 λεπτά το παιχνίδι) και το κυριότερο, στροφή της εταιρίας σε INGAME shop (κάτι αντίστοιχο του shop στο west). Πριν από αυτό υπήρχαν σλόγκαν του τύπου 'Καμιά επιρροή χρημάτων ingame' (σε αντίθεση με τον βασικό ανταγωνιστή LoL). Παρόλαυτά η ίδια η εταιρία έκανε αυτά που χλεύαζε και εισέπραξε την κατακραυγή από το υγειές κομμάτι της κοινότητας. Δεν θα επεκταθώ παραπάνω σε λεπτομέρειες αλλά το αποτέλεσμα είναι πως πλέον και τα 3 αυτά παιχνίδια (dota lol hon) είναι free αλλά αν κάποιος θέλει να ποζεριάζει και να αλλάξει την εμφάνιση (και σε καμία περίπτωση να έχει πλέονέκτημα ingame) πρέπει να πληρώσει (οι paysafe φέυγουν σύνεφο από τους πιτσιρικάδες) ή να κάνει υπομονή χρησιμοποιώντας τα 'ομόλογα' του κάθε παιχνιδιού και πάλι όμως όχι στο σύνολο των προιόντων.
Για να έχετε μια εικόνα σε πραγματικά χρήματα, σε ένα βάθος χρόνου 2-3 ετών (από τότε που κυκλοφόρησαν τα παραπάνω 3 παιχνίδια περίπου) ένας παίχτης μπορεί να έχει χαλάσει 50-150e για να αγοράσει COSMETICS και μόνο. Κανένα ingame πλεονέκτημα και κανένα boost με οποιονδήποτε τρόπο.
Να συμφωνήσω πως το 99% των flash παιχνιδιών με αλληλεπίδραση παιχτών έχουν συστημα prem και καλά κανουν.
Οπότε, για να κλείσω, το west είναι άδικο σε αρκετά σημεία. (απόκρυψη/μη εμφάνιση default ποσοστού εύρεσης οποιουδήποτε αντικειμένου σε οποιαδήποτε εργασία, πληροφορές σχετικά με κρυφές αποστολές -> βλέπε 3ο κλειδί, σημαντικός παράγοντας τύχης σε μονομαχίες και μάχες οχυρών είναι μερικά)
Στα παιχνίδια 'παιχνίδια' οι πληροφορίες είναι βασικό στοιχείο για τα πάντα και δεν αποκρύπτεται το παραμικρό.
Το west τρέχει την 3η λοτταρία του σε έναν χρόνο και αυτό σημαίνει ότι υπάρχει ανταπόκριση από τους παίχτες. Αυτό έχει κριθεί από το αποτέλεσμα. Όσο υπάρχουν παίχτες που αγοράζουν τόσο θα βγαίνουν λοτταρίες, απλά είναι τα πράγματα. Καλά κάνουν αυτοί που αγοράζουν, καλά κάνουν και αυτοί που συμβιβάζονται με τις free γύρες.
ΔΕΝ κάνουν καλά όμως -και είναι άκρως υποκριτικό- όσοι βγαίνουν ΜΕΤΑ την κάθε λοτταρία και παραπονιούνται γιατί χάλασαν πολλά χρήματα (για να μην χρησιμοποιήσω χειρότερες λέξεις) διότι δεν ήταν ξεκάθαρα τα drop rate της κάθε κατηγορίας ή επειδή δεν πρόλαβαν να ολοκλήρωσουν κάποιο σετ. Δεν τους φταίει κανείς, ούτε καν η εταιρία, που επειδή είπε 2 στην ανακοίνωσή της, κάποιοι καταλάβαν 1+1.

Καλό καλοκαίρι!
 

kosrs

Νέο Μέλος
Ειναι καλοκαιρι !!!!
Αφιερωθητε σε καμμια παραλια ,,,,με μπολικο αντιηλιακο..
Το παιχνιδι ειναι προιον ,,και οπως καθε προιον διατιθεται προς πωληση,,,σε αλλους αρεσει πολυ ,,σε αλλους λιγο ,,,αλλοι το βρισκουν ακριβο ,,,αλλοι φθηνο..
Δεν σας υποχρεωνει κανεις να το πληρωσετε,,,σαφως και ειναι λογικο, μπορει εφοσον ,,παιζετε πληρωνοντας,,να εχετε καποια παραπονα(οπως κι εγω) .
Μην ξεχνατε ομως οτι υπαρχει η δυνατοτητα εστω και δυσκολα ,,να παιξεις free.
Θεωρω οτι πολλα προβληματα που ειχε εχουν βελτιωθει ,,και σιγουρα απο αυτο το βημα ακουν και προσπαθουν να το βελτιωσουν.
Φιλικα παντα Κωστας.
 

DeletedUser

Guest
Σε καθε λοτταρια τα ιδια!Τεσπα εμενα το μονο που μ ενοχλει ειναι οτι εχουν βγαλει 800 σετ και εγω θα ηθελα να παραμηνει η λοτταρια απλα να εχει τα ιδια σετ οχι 3 σετ διαφορετικα καθε φορα, οπως επεισης και στις 800αρες να δινουν κατι αξιολογο οχι ενα οπλο οπλα βγαζεις και στα 150αρια!Τελος παντων σταματιστε να βγαζετε νεα σετ κατανταει αηδια καντε λοτταρια αλλα με τα ιδια σετ τουλαχιστον να ξερουμε δε τα πηραμε τωρα θα τα παρουμε την επομενη!

Η μονη λοτταρια που αξιζε ηταν η πρωτη και αυτη του πασχα ηταν αστοχη τωρα απλα βγαλανε σετακια για την νεα εκδοση οχυρων καλα κανανε, αλλα τα χριστουγεννα θα εχουμε παλι αλλα σετ?αυτη ειναι η βλακεια οχι η λοτταρια!Βγαλτε 5 σετ για ολους να τελειωνουμε 1 μονομαχου, 1 εργατη, 2 οχυρα (αμυνα-επιθεση) και ενα τυχας για να τελειωνουμε!Να ξερουμε οτι δε ριχνουμε τα λεφτα για κατι που θα διαρκεσει 3 μηνες μονο!

Αυτη ειναι η γνωμη μου, δε φταιει η λοτταρια στην ουσια, φταιει οτι αυτα που περνουμε σε 3 μηνες θα ειναι αχριστα παλι εαν βαλετε νεα σετ!:w
 
Κορυφή