Αλλαγή κυριότητας/ιδιοκτησίας Οχυρού

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser3373

Guest
Καλησπέρα παιδιά. Ήθελα να κάνω μία ερώτηση που αφορά σε Οχυρά, η οποία με απασχολεί.

Μπορεί ένα Οχυρό να αλλάξει κυριότητα ΧΩΡΙΣ μάχη οχυρού?

Και εξηγούμαι:


Φανταστείτε την παρακάτω υποθετική κατάσταση 3 Πόλεων κι 1 Οχυρού:

Η πόλη Α εχει ένα Οχυρό που το έχει στην κυριότητά της (είτε το έχει κερδίσει σε μάχη, είτε το έχει ιδρύσει/χτίσει απ' το μηδέν)

Οι πόλεις Β και Γ εχουν αποδεχτει προσκληση απο την Ηγεσία της Πολης Α και είναι κι αυτές μέσα στο Οχυρό (το βλέπουν απλά ως Συμμαχικό δηλαδή).

Μπορεί η Πόλη Α να "μεταβιβάσει" την ιδιοκτησία/κυριότητα του Οχυρού σε κάποια απο τις Πόλεις Β ή Γ ?

Αν π.χ. η Πόλη Α διώξει την Πόλη Γ και στη συνέχεια αποχωρήσει και η ίδια από το Οχυρό, η ιδιοκτησία του Οχυρού θα περάσει αυτόματα στην Πόλη Β, που θα είναι η μόνη πόλη που θα έχει απομείνει μέσα?

Και μιας και το έφτασα μέχρι εδώ... Μπορεί να μετατραπεί ένα Οχυρό σε "Οχυρό Φάντασμα"? Τι συμβαίνει σε αυτήν την περίπτωση?


Ελπίζω να μη σας κούρασα με τη μακροσκελή αυτή ερώτηση, αλλά θα ήθελα πραγματικά μία τεκμηριωμένη απάντηση απο καποιον που πιθανόν να γνωρίζει!

Ευχαριστώ a priori!
 

DeletedUser

Guest
λοιπον,δεν μπορω να σου απαντησω ολες τες ερωτησεις σου και δεν ειμαι σιγουρος για αυτες που θα σου δωσω

οπως το εθεσες το σκηνικο,ναι,μαλλον στην β πηγαινει,που ειναι η επομενη πολη σε σειρα...
ναι,υπαρχει φαντασμα οχυρου,αλλα πρεπει να πληρωσεις το κοστος ανεγερσης του,οπως συμβαινει και με τες κανονικες πολεις φαντασματα
 

DeletedUser3473

Guest
μπορει η πολη Α που εχει το οχυρο, να καλεσει την πολη Β
και μετα να φυγει η πολη Α και να μεινει η πολη Β με το οχυρο...

τωρα σχετικα με το αν μπορει να φυγει και η Β και να μεινει το "οχυρο φαντασμα"...
δεν το γνωριζω...θα απαντησει αλλος σπαμερ...
παντως το πρωτο γινετε! :cool:
 

DeletedUser3373

Guest
μπορει η πολη α που εχει το οχυρο, να καλεσει την πολη β
και μετα να φυγει η πολη α και να μεινει η πολη β με το οχυρο...

τωρα σχετικα με το αν μπορει να φυγει και η β και να μεινει το "οχυρο φαντασμα"...
δεν το γνωριζω...θα απαντησει αλλος σπαμερ...
παντως το πρωτο γινετε! :cool:

η πόλη που θα μείνει όμως, θα αποκτήσει και την κυριότητα του οχυρου? θα παρει κανονικα τους ποντους στην καταταξη και θα μπορει να στειλει προσκλησεις, σα να ηταν δικο της το οχυρο απο την αρχη?

ή θα ειναι μια κατασταση οπως σε μια πολη χωρις ιδρυτες, οπου τα μέλη δεν εχουν κανενα διοικητικό δικαιωμα?

αυτό με καίει!
 

DeletedUser3473

Guest
η πόλη που θα μείνει όμως, θα αποκτήσει και την κυριότητα του οχυρου? θα παρει κανονικα τους ποντους στην καταταξη και θα μπορει να στειλει προσκλησεις, σα να ηταν δικο της το οχυρο απο την αρχη?

ή θα ειναι μια κατασταση οπως σε μια πολη χωρις ιδρυτες, οπου τα μέλη δεν εχουν κανενα διοικητικό δικαιωμα?

αυτό με καίει!

γινετε δικο τις το οχυρο και μπορει να στελνει προσκλησεις κλπ!
κατα 99% ειμαι σιγουρος για να μην κανουμε καμια πατατα ομως,
στειλε ενα μνμ στο aramb που εχει γνωση επι του θεματος!

edit:φανταζομαι το πρωι που θα το δει θα απαντησει σιγουρα,
δεν χανονται τετοιες ευκαιριες... ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
ειναι καλυτερα να απαντησει εδω,για να δουν ολοι την απαντηση
 

DeletedUser3373

Guest
Χαίρομαι που η ερώτησή προκάλεσε το ενδιαφέρον σας παιδιά! Και σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Θα στείλω στον aramb και θα του ζητήσω να postάρει εδώ την απαντηση - είμαι σίγουρος πως θα έχει ενδιαφέρον για όλους.

Πάντως, στη χειρότερη περίπτωση, αν κάτι πάει στραβα, απλά η Πόλη που θελει την κυριότητα του Οχυρού, θα αποχωρήσει κι εκείνη, το Οχυρό θα γίνει "Φαντασμα" και θα το πάρει η Πόλη πίσω ακουμπώντας 10000$, σωστα??
 

DeletedUser3373

Guest
μολις έλυσα το πρόβλημα!!! (με λίγο ρίσκο βέβαια, αλλά τουλάχιστον τώρα είμαι σίγουρος για την απάντηση!)

λοιπόν, η πόλη που θα μείνει μονη της στο οχυρό, παίρνει 100% και την κυριότητα του οχυρού. γίνεται δικο τησ!

ελπίζω αυτή απάντηση να είναι χρήσιμη για όποιον άλλον θα έχει την ίδια απορία στο μελλον!!
 

DeletedUser

Guest
νε ρε παιδια ετσι ειναι.ειμαι σιγουρος.εξαλλου το ειδαμε και με τους ccp headquarters.
 

DeletedUser

Guest
μολις έλυσα το πρόβλημα!!! (με λίγο ρίσκο βέβαια, αλλά τουλάχιστον τώρα είμαι σίγουρος για την απάντηση!)

λοιπόν, η πόλη που θα μείνει μονη της στο οχυρό, παίρνει 100% και την κυριότητα του οχυρού. γίνεται δικο τησ!

ελπίζω αυτή απάντηση να είναι χρήσιμη για όποιον άλλον θα έχει την ίδια απορία στο μελλον!!

ναι ρε...αν φύγουν όλες οι άλλες πόλεις που έχουν το οχυρό αυτή το παίρνει
 

DeletedUser3409

Guest
έτσι είναι...

έτσι είναι... έγινε σε εμάς (πέρασε το οχυρό στην κυριότητα μας... δηλαδή) που μας άφησαν το οχυρό τα Κοάλα στον Κ1... ρε **ougk**... δεν χρειάζεται να λες σε όλους... ότι ξέρουμε... άσε να νομίζουν ότι τα παίρνουμε με μάχες...πφφφφ!!!
 

DeletedUser

Guest
έτσι είναι... έγινε σε εμάς (πέρασε το οχυρό στην κυριότητα μας... δηλαδή) που μας άφησαν το οχυρό τα Κοάλα στον Κ1... ρε **ougk**... δεν χρειάζεται να λες σε όλους... ότι ξέρουμε... άσε να νομίζουν ότι τα παίρνουμε με μάχες...πφφφφ!!!

μαχη που οργανωνεις εσυ ειναι μια χαμενη μαχη για αυτο κιολας δεν ερχομαι:p
ενας απο τους λογους που εφυγα κ απο την πολη σου εκτος απο οτι βρωμαν τα ποδια σου!
 

DeletedUser3409

Guest
μαχη που οργανωνεις εσυ ειναι μια χαμενη μαχη για αυτο κιολας δεν ερχομαι:p
ενας απο τους λογους που εφυγα κ απο την πολη σου εκτος απο οτι βρωμαν τα ποδια σου!
Βρε χαζούλη είναι παγίδα τις οργανώνω εγώ για να τους αποκοιμίσω και την κρίσιμη στιγμή θα την οργανώσει άλλος... και θα την πατήσουν... όσο για τα πόδια μου έχω δοκιμάσει τα πάντα εκτός απο το Ultr.... ουπς advertisment not allowed here
 

DeletedUser

Guest
κλειδωνει για την αποφυγη σπαμ που ηδη αρχισε...
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή