Πρόταση για τουρνουά οχυρών

  • Δημιουργός θέματος joahna
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser1797

Guest
Καλη ιδεα σε λαθος κοσμο.. αποψη μου ο κοσμος 1 τηρει τα κριτηρια για το τουρνουα.. επισης καλο θα ηταν να γινει και ενα τουρνουα μονομαχιας :))
 

DeletedUser

Guest
Καλησπέρα και από εμένα και καλό μήνα.
Μια διοργάνωση δοκιμαστική σημαίνει ότι οι κανόνες και η εκτέλεσή της εξετάζονται και δοκιμάζονται. Τώρα, δεν υπάρχει λόγος και τα δώρα να είναι δοκιμαστικά.:hh
Όσοι συμμετέχουν θα λάβουν δώρα!:wk



Σαν ιδέα είναι καλή.... Εκτέλεση θα δούμε στην πορεία.. Ποτέ περίπου σκέφτεστε να το κάνετε?:bn

http://www.the-west.gr

Είναι στα άμεσα σχέδιά μας εφόσον δούμε ότι ο τρόπος διεξαγωγής είναι δεκτός.

Από τη μεριά μου δε νομίζω να κόλλαγα τόσο πολύ σε ποιό κόσμο θα γίνει ένας δοκιμαστικός διαγωνισμός.
Απλά βοηθήστε όσο μπορείτε και προσπαθήστε να αποφύγετε άλλου είδους "παράπονα".Σκοπός μας είναι να κάνουμε το παιχνίδι ακόμη πιο ευχάριστο!:))
 

DeletedUser

Guest
το διάβασα όλο και μου άρεσε μέχρι που είδα ότι θα είναι για τον ubffalo...τσαμπα ο χρονος....βαλτε το εστω στην σωστη κατηγορια!
 

DeletedUser

Guest
Λοιπον παιδια για να μην το κουραζουμε.. Στον κ7 υπαρχουν οχυρα ΦΟΥΛ κτισμενα.. Μονο επιτελειο λειπει απο τα οχυρα.Δευτερον το οτι τους περισσοτερους που μιλησαν τους συνφερει να γινει τουρνουα οχυρων στον κοσμο τους ειναι γνωστο.Γιατι ειναι πιο ¨τουμπανιασμενοι¨εκει και οσοι δεν παιζουν στον κ7 βρησκουν ως δικαιολογια το οτι ο κοσμος ειναι νεος και μπλα μπλα μπλα δεν υπαρχουν οχυρομαχοι κτλπ. Το παιχνιδι ετσι ειναι. Αν θελετε να ερθει και ενα τουρνουα στον κοσμο σας μην γκρινιαζετε και βοηθηστε να διεξαχθει αυτο το τουρνουα.Και αν ολα πανε καλα λογικα θα γινει και σε αλλους κοσμους.

Με εκτιμιση.
 

DeletedUser6339

Guest
Γάιδαρο τους χαρίζανε και τον κοιτάζανε στα δόντια....

Μην το κάνετε το τουρνουά και θα ειναι όλοι μιά χαρά όπως πριν....
 

DeletedUser

Guest
Χαχα.Χολέρας +1.
Έγινε παράκλησις να κρατήσετε το θέμα καθαρό,φυσικά πετύχατε το αντίθετο ζητώντας ο καθένας να διεξαχθεί το τουρνουά στον κόσμο όπου είναι πιο ενέργος,λες και είναι αξιοκρατικός αυτός ο τρόπος επιλογής.

Η ιδέα ακούγετε συναρπαστική.
Θα ήθελα να όμως να δω τους κανόνες διεξαγωγής γιατί χρείζουν ιδιαίτερης προσοχής.
Σημειώσατε ότι δεν φτάνει να λάβει μέρος κάποιος σε μόνο μια (πολύ ευνοϊκή) μάχη,μεγιστοποιόντας έτσι τον Μ.Ο. σε μια κατηγορία,οπότε θα πρέπει να ορισθεί εξ'αρχής το ποσοστό συμμετοχής επί τον συνολικών μαχών που έλαβε μέρος η συμμαχία του.
Φαντάζομαι πως θα επιτρέπετε,σε μια μάχη,συμμετοχή μόνο εκ των μελών της επιτηθέμενης και της αμυνόμενης συμμαχίας,χωρίς παίκτες από τρίτη συμμαχία.
Δεν κατάλαβα πια συμμαχία θα στεφθεί νικήτρια?αυτή που θα έχει τα πιο πολλά οχύρα( από τα δηλωμένα) στην κατόχη της στο τέλος του 14ημέρου?
Σε περίπτωση ισοπαλίας τι γίνεται? Πότε έχουμε ισοπαλία?
Θα απαιτηθεί αρκετή προσοχή στους κανονισμούς πράγμα αρκετά χρονοβόρο και βαρετό,χαρά στο κουράγιο σας και ευχαριστώ για την προθέση διεξαγώγης τέτοιων μεγάλων εγχειρημάτων,παρά την σφοδρή αντίσταση που παρατηρώ.
 

DeletedUser

Guest
Χαχα.Χολέρας +1.
Έγινε παράκλησις να κρατήσετε το θέμα καθαρό,φυσικά πετύχατε το αντίθετο ζητώντας ο καθένας να διεξαχθεί το τουρνουά στον κόσμο όπου είναι πιο ενέργος,λες και είναι αξιοκρατικός αυτός ο τρόπος επιλογής.

Η ιδέα ακούγετε συναρπαστική.
Θα ήθελα να όμως να δω τους κανόνες διεξαγωγής γιατί χρείζουν ιδιαίτερης προσοχής.
Καλημέρα

Οι κανόνες είναι αυτοί που αναφέρονται. Δεν ξέρω μήπως εννοείς κάτι άλλο. :hh
Σημειώσατε ότι δεν φτάνει να λάβει μέρος κάποιος σε μόνο μια (πολύ ευνοϊκή) μάχη,μεγιστοποιόντας έτσι τον Μ.Ο. σε μια κατηγορία,οπότε θα πρέπει να ορισθεί εξ'αρχής το ποσοστό συμμετοχής επί τον συνολικών μαχών που έλαβε μέρος η συμμαχία του.
Φαντάζομαι πως θα επιτρέπετε,σε μια μάχη,συμμετοχή μόνο εκ των μελών της επιτηθέμενης και της αμυνόμενης συμμαχίας,χωρίς παίκτες από τρίτη συμμαχία.

Αυτό είναι θέμα των στρατολόγων κάθε συμμαχίας. Εννοείται πως αν μπουν παίχτες που δεν εχουν δηλώσει συμμετοχή στο τουρνουά απλά δεν θα μετρηθεί η επίδοση τους. Από την άλλη όμως το να μπουν παίχτες απο τρίτη συμμαχία είναι διαφορετικό. Γιατι στον πόλεμο όλα επιτρέπονται. Συμμαχίες μεταξύ συμμαχιών, προδοσίες κλπ κλπ.
Δεν κατάλαβα πια συμμαχία θα στεφθεί νικήτρια?αυτή που θα έχει τα πιο πολλά οχύρα( από τα δηλωμένα) στην κατόχη της στο τέλος του 14ημέρου?
Σε περίπτωση ισοπαλίας τι γίνεται? Πότε έχουμε ισοπαλία?
Θα απαιτηθεί αρκετή προσοχή στους κανονισμούς πράγμα αρκετά χρονοβόρο και βαρετό,χαρά στο κουράγιο σας και ευχαριστώ για την προθέση διεξαγώγης τέτοιων μεγάλων εγχειρημάτων,παρά την σφοδρή αντίσταση που παρατηρώ.

Στην αρχή της διοργάνωσης θα ετοιμαστεί ένας χάρτης με τα οχυρά που διαθέτει η κάθε συμμαχία. Η κάθε συμμαχία θα έχει και το χρώμα της. Ο χάρτης αυτός σιγά σιγά θα αλλάζει καθώς θα κατακτώνται τα οχυρά. Η συμμαχία με τα περισσότερα οχυρά στο τέλος θα είναι η νικήτρια.
Σε περίπτωση ισσοπαλίας όπως αναφέρεις θα δοθούν 2 ημέρες παράταση προκειμένου να γίνουν και άλλες μάχες. Πάλι οι κατακτήσεις είναι αυτές που θα καθορίσουν τον νικήτη. Εάν αυτές οι μέρες δεν δόσουν νικητή θα επαναληφθεί κλπ κλπ.
 

DeletedUser4428

Guest
ΑΡΙΖΟΝΑ

ο κοσμος Αριζονα ειναι ο κοσμος ο οποιος εγω προσωπικα ειμαι πιο ενεργη και γι αυτον θα μιλησω .
Ειναι απλα τα πραγματα καντε ταυτοχρονα τουρνουα οχυρων και στους τρεις κοσμους!Κ1-αριζονα - και μπουφαλο.
Ετσι δεν θα ειχατε κανενα παραπονο!
Τι σας σταματαει να το κανετε ? ο χρονος? ο κοπος? οι αποριες?
Εδω ειμαστε για να τις λυσουμε και αν χρειαστειτε βοηθεια να βοηθησουμε!

Για μενα οι πιο παραπονεμενοι κοσμοι θα επρεπε να ειναι ο Κ2 Κ3 Κ4 Κ5 ως πιο παλιοι κοσμοι αλλα μαλλον επειδη δεν ειναι τοσο ενεργοι δεν μιλαμε γι αυτους κακος και αυτοι μεσα .Ειναι πιο παλιοι κοσμοι και ατομα εχουν επενδυσει και εκει.

Αλλα θα το πω οτι: οι αρχηγοι των συμμαχιων ολων των κοσμων προσπαθουν να κρατησουν τα παιδια ενεργα πιστευω οτι αυτο θελει και οι διαχειρηση για ολους τους κοσμους μην κανετε λοιπον καποιες κινησεις που θα δουμε πολλους σε διακοπες παλι.
Αυτα τα λιγα
 

DeletedUser

Guest
Ειναι απλα τα πραγματα καντε ταυτοχρονα τουρνουα οχυρων και στους τρεις κοσμους!Κ1-αριζονα - και μπουφαλο.
Ετσι δεν θα ειχατε κανενα παραπονο!
Τι σας σταματαει να το κανετε ? ο χρονος? ο κοπος? οι αποριες?
Εδω ειμαστε για να τις λυσουμε και αν χρειαστειτε βοηθεια να βοηθησουμε

Το τουρνουά είναι δοκιμαστικό .Βοηθήστε οσο μπορείτε να γίνει με το καλό το πρώτο σε ένα κόσμο και αν γίνει με επιτυχία θα επαναληφθεί σε άλλους κόσμους προφανώς.
Δεν υπάρχει λόγος βιασύνης.Καλύτερα να γίνει ένα και καλό τουνρουά παρά 3 με πολλά πιθανά προβλήματα και περισσότερο χρόνο οργάνωσης και διεξαγωγής.
:wk

 

DeletedUser4428

Guest
ΑΡΙΖΟΝΑ

Ειναι δοκιμαστικο και το κανετε σ ενα κοσμο που εχει τωρα ξεκινησει ?γιατι?
Γιατι οχι Κ1 μηπως γιατι εκει εαν γινει καποιο λαθος η ειναι κατι ελλειπεις δεν θα διαμαρτυρηθουν πολλοι εαν γινοταν στον κ1 η στον αριζονα θα ξεσηκωνοντουσαν πολλα ατομα οποτε λετε ας εχουμε λιγο το κεφαλι μας ησυχο πρωτα με το μπουφαλο και μετα θα δουμε τι θα γινει?

Μπαζελ γνωριζω οτι καλοπροαιρετα θελετε να κανετε το παιχνιδι πιο ομορφο απλα χανεσται λιγο στην στροφη.

Μην φοβαστε το χρονο και το κοπο και τις ωρες που θα πρεπει οι διαχειρηση να δωσει γιατι εαν το κανατε και στους τρεις κοσμους και με ορεξη ολα θα πανε ομορφα.
 

DeletedUser

Guest
Γεια σας...

Θα διαφωνήσω, όχι απλά για να διαφωνήσω, αλλά γιατί δε καταλαβαίνω γιατί φίλοι και οχτροί έχουν πρόβλημα με τη διεξαγωγή του τουρνουά στον εν λόγω κόσμο;

Αφού σας λένε πιλοτικά... Γιατί είσαστε προδιατεθειμένοι για μανούρα? Αφήστε το να τρέξει στον μπάχαλο και αν βγει πατάτα δεν θα αλλάξει και τίποτα στον μάταιο τούτο κόσμο...

Αν πάει καλά τότε ας τρέξει και στους υπόλοιπους. Αν δεν τρέξει τότε κράξτε χωρίς περιορισμό.

Να είσασταν σε κόσμους όπως Κ2,3,4,5 να καταλάβω την οργή σας, αλλα κ1 και αριζόνα μια χαρά μάχες έχουμε.

Στο οργανωτικό κομμάτι θα ήθελα να πω το εξής. Είναι τρομερά "ρατσιστικός" (αστειεύομαι) ο αποκλεισμός των τυχάδων από όλες τις κατηγορίες.
Ο τυχάς ουτε πρώτος πρόκειται να βγει σε ζημιές ούτε σε αποφυγές ούτε σε καμία απο τις κατηγορίες που ορίσατε!

Φιλικά,
ΤΤΤ(ΤιτανοΤεράστιοςΤαινίαs ) :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser4428

Guest
ΑΡΙΖΟΝΑ

Λοιπον θα συμφωνησω και με τον ΤΑΙΝΙΑ!
 

DeletedUser5116

Guest
Το τουρνουά είναι δοκιμαστικό .Βοηθήστε οσο μπορείτε να γίνει με το καλό το πρώτο σε ένα κόσμο και αν γίνει με επιτυχία θα επαναληφθεί σε άλλους κόσμους προφανώς.
Δεν υπάρχει λόγος βιασύνης.Καλύτερα να γίνει ένα και καλό τουνρουά παρά 3 με πολλά πιθανά προβλήματα και περισσότερο χρόνο οργάνωσης και διεξαγωγής.
:wk



ΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΧΑΧΑ να σε καλα με εκανες και γελασα σευχαριστω παρα πολυ στις μερες αυτες που ζουμε το εχουμε αναγκη χαχαχαχαχαχα

ΔΗΛΑΔΗ σε εναν κοσμο οπως ειναι ο BUFALO που ουτε καν η πρωτη σελιδα δεν ειναι με 120 αριδες και τρεματισμενους, περιμενετε να βγαλετε συμπερασματα ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ χααχχαχα

ΑΠΛΗ λογικη οσοι ειναι μεγαλα επιπεδα και μεσα σε 6 μηνες τα σκασανε να πανε μπροστα ΑΥΤΟΙ θα κανουν ζημιες και αποφυγες! ΑΠΛΑ μην περιμενετε και πολλα πραγματα απο εναν κοσμο που δεν εχει πολλους τερματισμενους παιχτες οπως ειναι ο Κ1 κια ο ΑΡΙΖΟΝΑ!


Επισης κατι τελευταιο για την JOHANNA ...τελικα με το να μην μου απαντατε σημαινει οτι τα λογια μου ειναι βασιμα...σευχαριστω πολυ!
 

DeletedUser

Guest
Στο οργανωτικό κομμάτι θα ήθελα να πω το εξής. Είναι τρομερά "ρατσιστικός" (αστειεύομαι) ο αποκλεισμός των τυχάδων από όλες τις κατηγορίες.
Ο τυχάς ουτε πρώτος πρόκειται να βγει σε ζημιές ούτε σε αποφυγές ούτε σε καμία απο τις κατηγορίες που ορίσατε!

Φιλικά,
ΤΤΤ (Τιτανο Τεράστιος Ταινίας):p


Υπάρχει το bonus των αποφυγών που νομίζω πως καλύπτει τους τυχοδιώκτες αλλά αν έχεις να προτίνεις κάτι άλλο παρακαλώ κάντο.


ΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΧΑΧΑ να σε καλα με εκανες και γελασα σευχαριστω παρα πολυ στις μερες αυτες που ζουμε το εχουμε αναγκη χαχαχαχαχαχα



Επισης κατι τελευταιο για την JOHANNA ...τελικα με το να μην μου απαντατε σημαινει οτι τα λογια μου ειναι βασιμα...σευχαριστω πολυ!

Πρώτον το όνομα μου είναι joahna έτσι για να ξέρουμε για ποιους μιλάμε. Δεύτερον σου απάντησαν διαχειριστές, δεν ήξερα πως ντε και καλά ήθελες απάντηση προσωπικά απο εμένα. Τρίτον ήμουν πολύ επιεικής μέχρι στιγμής με την όλη ειρωνική συμπεριφορά σου προς όλη την ομάδα. Τέλος όμως μέχρι εδώ. Λαμβάνεις προειδοποίηση και δεν θα υπάρξει δεύτερη.

Τέλος προς όλους αυτό:
Το τουρνουά θα γίνει στους κόσμους 1 και buffalo. Έτσι βλέπουμε πως εφαρμόζεται και σε ένα κόσμο φουλ όπως ο 1 και σε έναν που αναπτύσσεται όπως ο 7. Έπειτα εφόσον δούμε πως εξελίσσεται θα ακολουθήσουν οι αλλοι κόσμοι.
 

DeletedUser4428

Guest
ΑΡΙΖΟΝΑ

Ο τυχας γινεται φαντασμα δεν κανει αποφυγες για οσους δεν γνωριζουν.Και εγω θα ηθελα να δω μια προταση για τυχαδες αν και στον Αριζονα που ειμαι και ειμαι τυχας δεν θα γινει τουρνουα ακομα.
 

DeletedUser5116

Guest
Καλησπερα

joahna

Συγνωμη αν ειπα λαθος το ονομα σας, ηταν απο κεκτημενη ταχυτητα!

ο τροπος μου ΔΕΝ ειναι ειρωνικος! Γιατι τον παραθετεται ως ειρωνικο? Ωστε να αποδεχτω την ποινη?

Αγανακτησμενος ειμαι οπως και αλλα παιδια!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Δυστυχώς ο τυχάς δε μπορεί να υπολογιστεί τζοάνα, το μπόνους που πιάνει του αφαιρεί αποφυγές, από την άλλη στις ζημιές είναι μπουχέσας γτ έχει πολύ ζωή και με τίποτα δε μπορει να πιάσει τις ζημιές του μονομάχου ή σε περιπτωση άμυνας του εργάτη.

Ο τυχοδιώκτης το μόνο που κάνει είναι να βαστάει τομείς ώστε να μη μπορούν να αναπτυχθούν οι αντίπαλοι. Αυτό δε φαίνεται σε νούμερα ούτε σε απολογισμούς.

Το μόνο που μπορω να σκεφτώ έτσι πρόχειρα σαν επιβράβευσή του, δεν είναι κάτι το οποίο είναι εφικτό, καθώς έχει να κάνει με σχηματισμό μιας τυχαίας ομάδας απο συμμετέχοντες που θα είναι υποχρεωμένοι να ψηφίσουν έναν αντίπαλο τυχοδιώκτη ο οποίος τους δυσκόλεψε και δε τους άφηνε να περάσουν να δείρουν τους υπόλοιπους... :p

Λέω πως δεν είναι εφικτό, καθώς άνθρωποι είμαστε και δεν είμαστε με τίποτα αντικειμενικοί.
 

DeletedUser

Guest
Ο τυχας γινεται φαντασμα δεν κανει αποφυγες για οσους δεν γνωριζουν.Και εγω θα ηθελα να δω μια προταση για τυχαδες αν και στον Αριζονα που ειμαι και ειμαι τυχας δεν θα γινει τουρνουα ακομα.

Για αυτό είπα πως καλύπτει κάπως τους τυχοδιώχτες.

Δυστυχώς ο τυχάς δε μπορεί να υπολογιστεί τζοάνα, το μπόνους που πιάνει του αφαιρεί αποφυγές, από την άλλη στις ζημιές είναι μπουχέσας γτ έχει πολύ ζωή και με τίποτα δε μπορει να πιάσει τις ζημιές του μονομάχου ή σε περιπτωση άμυνας του εργάτη.

Ο τυχοδιώκτης το μόνο που κάνει είναι να βαστάει τομείς ώστε να μη μπορούν να αναπτυχθούν οι αντίπαλοι. Αυτό δε φαίνεται σε νούμερα ούτε σε απολογισμούς.

Το μόνο που μπορω να σκεφτώ έτσι πρόχειρα σαν επιβράβευσή του, δεν είναι κάτι το οποίο είναι εφικτό, καθώς έχει να κάνει με σχηματισμό μιας τυχαίας ομάδας απο συμμετέχοντες που θα είναι υποχρεωμένοι να ψηφίσουν έναν αντίπαλο τυχοδιώκτη ο οποίος τους δυσκόλεψε και δε τους άφηνε να περάσουν να δείρουν τους υπόλοιπους... :p

Λέω πως δεν είναι εφικτό, καθώς άνθρωποι είμαστε και δεν είμαστε με τίποτα αντικειμενικοί.

Η πρόταση σου είναι καλή. Θα το συζητήσουμε και θα δουμε πως μπορεί να εξελιχθεί. Εννοείται πως όποιος έχει να προτίνει κάτι άλλο ή κάτι συμπληρωματικό να το κάνει.
 

DeletedUser4428

Guest
ΑΡΙΖΟΝΑ

Υπάρχει το bonus των αποφυγών που νομίζω πως καλύπτει τους τυχοδιώκτες αλλά αν έχεις να προτίνεις κάτι άλλο παρακαλώ κάντο.

το καπως δεν το βλεπω πουθενα.
Συγνωμη αν δεν καταλαβα.
 

DeletedUser

Guest
Κοιτάξτε αν θέλετε να κάνουμε συζήτηση περι του τουρνουά με προτάσεις και ιδέες έχει καλώς.
Αν θέλετε να παίξουμε με τις λέξεις λυπάμαι αλλά δεν μπω στην διαδικασία μόνο και μόνο για να ανεβάσω τον αριθμό των post μου ή να προσπαθήσω να δημιουργήσω θέμα εκεί που δεν υπάρχει.

Αν έχετε να προτείνετε κάτι έχει καλώς. Διαφορετικά μην σπαμάρετε.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή