Μέχρι πότε;

*El Profesor*

Παλαίμαχος
Γιατι κανετε αυτη τη συζητηση οταν η παιχτηκη ευθυνη ειναι αποκλειστικα δικια μας?
Οσο στηριζετε αυτο κου κανει μια εταιρια που τι θελει απλα? ......
Γιατι μας θελουν εμας? για να περασουμε καλα? ΟΧΙΙΙΙ. τα λεφτα μας και την ηλιθια καταναλοτικη μας μανια οπως μας εχουν εκπαιδευσει.
Οταν(ποτέ δλδ) θα καταλαβουμε τι εστι παιχνιδι και οχι κυριαρχικη εξουσια/αποθημενα,τοτε ισως φτιαξουμε ΜΟΝΟΙ μας τους κανονες της διασκεδασης/απολαυσης.
Μεχρι τοτε σταματηστε την κλαψα και αναλογιστητε τις ευθυνες εκαστος...
Τοσοι κοσμοι τοσοι ιδιοι παιχτες τοσο χασιμο χρονου χωρις ουσια, στουρναρια...
Ευκολα μαζευομαστε σε εναν κοσμο χωρις την εταιρια, μια αποφαση ειναι, αν θελαμε να παιζαμε, αλλα υπαρχουν και αλλα θελω που με κουτοπονηρια προσπαθουμε να διορθωσουμε τα λαθη μας/θελω μας.
Οχι μαγκες, δειτε/καταλαβετε την ΟΥΣΙΑ και ανοιχτε αλλο θεμα που να εχει μελλον.
Και γιατί να κάτσουμε να παρακαλάμε και να συζητάμε και να πείσουμε τον κάθε παίχτη για να μαζευτούν σε έναν κόσμο που είναι τόσο εύκολο κατά την γνώμη σου γιατί να μην γίνει μια δημοκρατική ψηφοφορία και να δούμε τι θέλουν οι περισσότεροι γιατί κάποια άτομα να δώσουν χρόνο για το καλό του παιχνιδιού όταν αυτό είναι ευθύνη του παιχνιδιού και που καθόμαστε να σας το προτείνουμε είναι πολύ εκτός αν προτιμάτε το νεκρό φόρουμ του cord ανοίγει κάποιος το θέμα και μετά από λίγο να κλειδώνει αν λοιπόν βλέπετε τούς παίχτες χαζούς τους παίχτες που μπενουμε στην διαδικασία εστο και να σχολιάσουν να χαίρεστε και να σέβεστε τίς γνώμες όλον που δίνουν εστο και λίγο χρόνο σε αυτό το φόρουμ είτε σας αρέσει αυτό που θα γράψουν είτε δεν σας αρέσει .
Αν σας ενοχλεί που γράφουμε στο φόρουμ αν σας ενοχλούν οι ίδιες να γίνει το παιχνίδι με περισσότερο ζωή αν θεωρείτε τους παίχτες χαζούς η ηλίθιους τοτες το μόνο που πρέπει να κάνετε είναι αυτό το φόρουμ ποιοι νεκρό και από το φόρουμ του cord
 

knightmaregr

Μέλος προσωπικού
Community Manager
Θα συμφωνήσω απόλυτα με τα λεγόμενα του @*Αρχέγονος*. Και να προσθέσω ότι δε χρειάζεται να κάνουμε ξανά την ίδια συζήτηση και την ίδια ψηφοφορία όπως είχε ξεκινήσει ο @DoUzOs πριν αρκετούς μήνες που έλεγε ακριβώς το ίδιο πράγμα. Δεν θα αλλάξει κάτι ούτε η εταιρεία θα συμφωνήσει να ανοίξει ένας κόσμος μόνο γι αυτό, το έχουμε ζητήσει αρκετές φορές κατά το παρελθόν, δεν θα αλλάξει κάτι. Κατ' αρχάς δε χρειάζεται, κατά τη ταπεινή μου άποψη, να ανοιχτεί νέος κόσμος. Ότι κόσμος και να ανοίξει θα είναι ακριβώς το ίδιο όπως ο Houston, Colorado κτλ το μόνο που αλλάζει είναι το όνομα και τίποτα άλλο. Και τέλος, το παιχνίδι καθορίζεται απ' τους παίκτες σε έναν κόσμο, κι αυτό ισχύει σε όλα τα παιχνίδια.
Το παιχνίδι είναι αυτό που είναι και τουλάχιστον το τελευταίο διάστημα έγιναν κάποιες ενημερώσεις κάποιες προς το καλό και κάποιες άλλες που δεν θα έπρεπε να εφαρμοστούν, αλλά έγιναν. Το θέμα είναι να αναλογιστούμε τι λείπει και το τι θέλουμε απ τους κόσμους και από εμάς (παίκτες).
 

*El Profesor*

Παλαίμαχος
Θα συμφωνήσω απόλυτα με τα λεγόμενα του @*Αρχέγονος*. Και να προσθέσω ότι δε χρειάζεται να κάνουμε ξανά την ίδια συζήτηση και την ίδια ψηφοφορία όπως είχε ξεκινήσει ο @DoUzOs πριν αρκετούς μήνες που έλεγε ακριβώς το ίδιο πράγμα. Δεν θα αλλάξει κάτι ούτε η εταιρεία θα συμφωνήσει να ανοίξει ένας κόσμος μόνο γι αυτό, το έχουμε ζητήσει αρκετές φορές κατά το παρελθόν, δεν θα αλλάξει κάτι. Κατ' αρχάς δε χρειάζεται, κατά τη ταπεινή μου άποψη, να ανοιχτεί νέος κόσμος. Ότι κόσμος και να ανοίξει θα είναι ακριβώς το ίδιο όπως ο Houston, Colorado κτλ το μόνο που αλλάζει είναι το όνομα και τίποτα άλλο. Και τέλος, το παιχνίδι καθορίζεται απ' τους παίκτες σε έναν κόσμο, κι αυτό ισχύει σε όλα τα παιχνίδια.
Το παιχνίδι είναι αυτό που είναι και τουλάχιστον το τελευταίο διάστημα έγιναν κάποιες ενημερώσεις κάποιες προς το καλό και κάποιες άλλες που δεν θα έπρεπε να εφαρμοστούν, αλλά έγιναν. Το θέμα είναι να αναλογιστούμε τι λείπει και το τι θέλουμε απ τους κόσμους και από εμάς (παίκτες).
Συνχωνευση κόσμων παράδειγμα έχουμε μια μερίδα παιχτών που δεν παίζουν όλοι σε όλους τους κόσμους πχ έχει 30 παίχτες ο κόσμος 1 που πχ δεν παίζουν χουστον έχουμε και 30 άτομα πχ από Κολοράντο που δεν παίζουν χουστον έχουμε από όλους τους νέους κόσμους αλλά 30 άτομα που δεν παίζουν χουστον παράδειγμα πείρα τα νούμερα και τούς κόσμου αν λοιπόν κάνουμε ότι και στον τουρκικό σέρβερ όλους αυτούς τούς κόσμους μας σε έναν.

Αυτό που θα καταφέρουμε με αυτό είναι να έχουμε κάτι ποίο δυνατό έχοντας αυτήν την στιγμή 2κοσμους με μάχες σε μικρά οχυρά αν εννοθουν πάμε σε μάχες σε μεσαίο οχυρό χωρίς να υπολογίζονται και οι άλλοι κόσμοι

Επίσης να πω ότι τα άτομα που βάζουν χρόνο για κάποιες δραστηριότητες είναι άτομα μετριμενα σε ένα χέρι δηλαδή ούτε 5 άτομα δεν υπάρχουν σε όλους τους κόσμους που να δίνουν χρόνο για να βγενουν οι μάχες γιατί λοιπόν να μην μαζευτεί ο κόσμος και όλοι αυτοί που δίνουν χρόνο σε έναν κόσμο να φέρουμε και τους έξω παίχτες στον ελληνικό έχουμε 60 Έλληνες παίχτες στους ξένους κόσμους
 
Τελευταία επεξεργασία:

remington-13-

Μέλος
Θα μπορούσε βέβαια να ανοιχτεί ένας κόσμος ξεχωριστός από αυτούς που έχετε κάνει μέχρι τώρα με δικαίωμα μεταφοράς από οποιονδήποτε κόσμο εννοείται εκτός να Μείνει κ1 που δεν είναι εφικτό αυτό.. και να μαζευτούμε από μόνοι μας εκεί βέβαια θα μου πείτε πόσοι από τους αφεντάδες θα ήθελαν να αφήσουν τα οχυρά τους και την καρέκλα του αρχηγού για να πάνε εκεί και να ξανά ξεκινήσουν από την αρχή δεν είναι κάτι δύσκολο εμείς το κάνουμε δύσκολο.......
 

remington-13-

Μέλος
Βλέπεις ότι έχουν εκφράσει την γνώμη τους άτομα που παίζουν πολλά παραπάνω χρόνια και από εμένα στον κόσμο 1 και περιμένεις τι από εμένα; Να τους αγνοήσω και να τους πω τελικά ο κόσμος κλείνει; Δεν είναι αυτονόητο ότι κάτι τέτοιο δεν θα γίνει;
Δεν μπορώ να καταλάβω που οφείλεται τόση κακία πραγματικά.
Αλλά αφού σε/σας ενοχλούν ολα τα μη τυπικά σχόλια από εμένα/μας θα φροντίσω από μεριάς μου να ειμαι και εγώ τυπικός μαζί σας και εδώ και στο εξής.
εγω για τον κίοβα μίλησα μην το περνεις τόσο κατάκαρδα....εγώ μίλησα για το ποστ που έκανα στον κίοβα που δεν απάντησε κανένας...και όσο αναφορά για της τυπικότητα που λες δεν είπα κάτι ... κάτι κατάλαβες λάθος.......
 

Anthraxos

Μέλος προσωπικού
Δικαστής
εγω για τον κίοβα μίλησα μην το περνεις τόσο κατάκαρδα....εγώ μίλησα για το ποστ που έκανα στον κίοβα που δεν απάντησε κανένας...και όσο αναφορά για της τυπικότητα που λες δεν είπα κάτι ... κάτι κατάλαβες λάθος.......
τουλαχιστον σε αυτο το ποστ απαντησε καποιος και ας ηταν απαντηση ακυρη με την ερωτηση του γκουντμαν.....αντι πχ να πουν δεν γινεται η γινεται η να πουνε λογους μπενει ο δικαστης και μας κανει τρολλ
Δεν δίνω άλλη έκταση στο ζήτημα γιατί βγαίνω εκτός θέματος.
 

Anthraxos

Μέλος προσωπικού
Δικαστής
Συνχωνευση κόσμων παράδειγμα έχουμε μια μερίδα παιχτών που δεν παίζουν όλοι σε όλους τους κόσμους πχ έχει 30 παίχτες ο κόσμος 1 που πχ δεν παίζουν χουστον έχουμε και 30 άτομα πχ από Κολοράντο που δεν παίζουν χουστον έχουμε από όλους τους νέους κόσμους αλλά 30 άτομα που δεν παίζουν χουστον παράδειγμα πείρα τα νούμερα και τούς κόσμου αν λοιπόν κάνουμε ότι και στον τουρκικό σέρβερ όλους αυτούς τούς κόσμους μας σε έναν.

Αυτό που θα καταφέρουμε με αυτό είναι να έχουμε κάτι ποίο δυνατό έχοντας αυτήν την στιγμή 2κοσμους με μάχες σε μικρά οχυρά αν εννοθουν πάμε σε μάχες σε μεσαίο οχυρό χωρίς να υπολογίζονται και οι άλλοι κόσμοι

Επίσης να πω ότι τα άτομα που βάζουν χρόνο για κάποιες δραστηριότητες είναι άτομα μετριμενα σε ένα χέρι δηλαδή ούτε 5 άτομα δεν υπάρχουν σε όλους τους κόσμους που να δίνουν χρόνο για να βγενουν οι μάχες γιατί λοιπόν να μην μαζευτεί ο κόσμος και όλοι αυτοί που δίνουν χρόνο σε έναν κόσμο να φέρουμε και τους έξω παίχτες στον ελληνικό έχουμε 60 Έλληνες παίχτες στους ξένους κόσμους
Θα αφήσω λιγάκι την επιλογή του κόσμου, που εδώ θα σφαχτούν άπαντες και ας πούμε ότι με κάποιο τρόπο καταφέρνουμε να δημιουργηθεί ένας νέος κόσμος που θα μπούμε όλοι μαζί εκεί.

Θα πάρω το σενάριο που μας περιγράφεις με ιδανικές συνθήκες. Ότι δηλαδή όλοι οι παίκτες θα κάνουν μεταφορά σε 1 κόσμο και δεν θα μείνει πίσω κανείς κλπ κλπ.

Μιας και αυτό που νοιάζει τους περισσότερους παίκτες είναι τα pvp στοιχεία του παιχνιδιού και όχι ποιος θα φτάσει 1ος την εκκλησία του 1000 επίπεδο, θα ήθελα να ρωτήσω εσένα και όλους τους υπόλοιπους παίκτες εννοείται.. Πόσο πιστεύετε ότι θα βελτιωθεί η κατάσταση στα οχυρά,μονομαχίες;
Γιατί αν με ρωτάς προσωπικά πάνω από 15-20% δεν βλέπω να αυξάνετε το ποσοστό τουλάχιστον με τα δεδομένα που βλέπω εγώ.
Όπως υπάρχουν άτομα που δεν παίζουν οχυρά ή μονομαχίες σε όλους τους κόσμους, έτσι θα υπάρχουν και στους "νέους παίκτες" που θα εμφανιστούν.
Προβλήματα τύπου: " Ο Χ παίκτης έχει 100 παραπάνω αναβαθμίσεις γιατί παίζει το παιχνίδι 5 χρόνια παραπάνω από εμένα", " Με περνάει 50 λέβελ και δεν έχω καμμία ελπίδα" κλπ κλπ.
Μαζί με αυτά που για κάποιους για την ώρα μπορεί να φαίνονται "χαζά προβλήματα", αλλά μην ξεχνάμε ότι κάποτε γκρινιάζαμε για αυτά όταν πρωτομπήκαν οι μεταφορές, στο άμεσο μέλλον μπορεί να είναι ένας λόγος ο Χ παίκτης να "ξενερώσει/βαρεθεί". Οπότε ξαφνικά η λίστα των νέων παικτών που θα εμφανιστούν για να παίξουν για οχυρά, μειώνεται εκθετικά.
Αυτές είναι μερικές γρήγορες σκέψεις που μου πέρασαν από το μυαλό..


Μην παρεξηγηθώ, δεν προσπαθώ να φέρω προβλήματα στην επιφάνεια. Καλό είναι που αναφέρουμε τα ωραία που θα έχει μια τέτοια συγχώνευση αλλά ακόμα καλύτερα είναι να γνωρίζει κάποιος και τις δύο πλευρές του νομίσματος. Οπότε αν πρέπει να γίνει κάτι τόσο μεγάλο θα χρειαστεί και σοβαρή έρευνα.
 

*El Profesor*

Παλαίμαχος
Θα αφήσω λιγάκι την επιλογή του κόσμου, που εδώ θα σφαχτούν άπαντες και ας πούμε ότι με κάποιο τρόπο καταφέρνουμε να δημιουργηθεί ένας νέος κόσμος που θα μπούμε όλοι μαζί εκεί.

Θα πάρω το σενάριο που μας περιγράφεις με ιδανικές συνθήκες. Ότι δηλαδή όλοι οι παίκτες θα κάνουν μεταφορά σε 1 κόσμο και δεν θα μείνει πίσω κανείς κλπ κλπ.

Μιας και αυτό που νοιάζει τους περισσότερους παίκτες είναι τα pvp στοιχεία του παιχνιδιού και όχι ποιος θα φτάσει 1ος την εκκλησία του 1000 επίπεδο, θα ήθελα να ρωτήσω εσένα και όλους τους υπόλοιπους παίκτες εννοείται.. Πόσο πιστεύετε ότι θα βελτιωθεί η κατάσταση στα οχυρά,μονομαχίες;
Γιατί αν με ρωτάς προσωπικά πάνω από 15-20% δεν βλέπω να αυξάνετε το ποσοστό τουλάχιστον με τα δεδομένα που βλέπω εγώ.
Όπως υπάρχουν άτομα που δεν παίζουν οχυρά ή μονομαχίες σε όλους τους κόσμους, έτσι θα υπάρχουν και στους "νέους παίκτες" που θα εμφανιστούν.
Προβλήματα τύπου: " Ο Χ παίκτης έχει 100 παραπάνω αναβαθμίσεις γιατί παίζει το παιχνίδι 5 χρόνια παραπάνω από εμένα", " Με περνάει 50 λέβελ και δεν έχω καμμία ελπίδα" κλπ κλπ.
Μαζί με αυτά που για κάποιους για την ώρα μπορεί να φαίνονται "χαζά προβλήματα", αλλά μην ξεχνάμε ότι κάποτε γκρινιάζαμε για αυτά όταν πρωτομπήκαν οι μεταφορές, στο άμεσο μέλλον μπορεί να είναι ένας λόγος ο Χ παίκτης να "ξενερώσει/βαρεθεί". Οπότε ξαφνικά η λίστα των νέων παικτών που θα εμφανιστούν για να παίξουν για οχυρά, μειώνεται εκθετικά.
Αυτές είναι μερικές γρήγορες σκέψεις που μου πέρασαν από το μυαλό..


Μην παρεξηγηθώ, δεν προσπαθώ να φέρω προβλήματα στην επιφάνεια. Καλό είναι που αναφέρουμε τα ωραία που θα έχει μια τέτοια συγχώνευση αλλά ακόμα καλύτερα είναι να γνωρίζει κάποιος και τις δύο πλευρές του νομίσματος. Οπότε αν πρέπει να γίνει κάτι τόσο μεγάλο θα χρειαστεί και σοβαρή έρευνα

Θα αφήσω λιγάκι την επιλογή του κόσμου, που εδώ θα σφαχτούν άπαντες και ας πούμε ότι με κάποιο τρόπο καταφέρνουμε να δημιουργηθεί ένας νέος κόσμος που θα μπούμε όλοι μαζί εκεί.

Θα πάρω το σενάριο που μας περιγράφεις με ιδανικές συνθήκες. Ότι δηλαδή όλοι οι παίκτες θα κάνουν μεταφορά σε 1 κόσμο και δεν θα μείνει πίσω κανείς κλπ κλπ.

Μιας και αυτό που νοιάζει τους περισσότερους παίκτες είναι τα pvp στοιχεία του παιχνιδιού και όχι ποιος θα φτάσει 1ος την εκκλησία του 1000 επίπεδο, θα ήθελα να ρωτήσω εσένα και όλους τους υπόλοιπους παίκτες εννοείται.. Πόσο πιστεύετε ότι θα βελτιωθεί η κατάσταση στα οχυρά,μονομαχίες;
Γιατί αν με ρωτάς προσωπικά πάνω από 15-20% δεν βλέπω να αυξάνετε το ποσοστό τουλάχιστον με τα δεδομένα που βλέπω εγώ.
Όπως υπάρχουν άτομα που δεν παίζουν οχυρά ή μονομαχίες σε όλους τους κόσμους, έτσι θα υπάρχουν και στους "νέους παίκτες" που θα εμφανιστούν.
Προβλήματα τύπου: " Ο Χ παίκτης έχει 100 παραπάνω αναβαθμίσεις γιατί παίζει το παιχνίδι 5 χρόνια παραπάνω από εμένα", " Με περνάει 50 λέβελ και δεν έχω καμμία ελπίδα" κλπ κλπ.
Μαζί με αυτά που για κάποιους για την ώρα μπορεί να φαίνονται "χαζά προβλήματα", αλλά μην ξεχνάμε ότι κάποτε γκρινιάζαμε για αυτά όταν πρωτομπήκαν οι μεταφορές, στο άμεσο μέλλον μπορεί να είναι ένας λόγος ο Χ παίκτης να "ξενερώσει/βαρεθεί". Οπότε ξαφνικά η λίστα των νέων παικτών που θα εμφανιστούν για να παίξουν για οχυρά, μειώνεται εκθετικά.
Αυτές είναι μερικές γρήγορες σκέψεις που μου πέρασαν από το μυαλό..


Μην παρεξηγηθώ, δεν προσπαθώ να φέρω προβλήματα στην επιφάνεια. Καλό είναι που αναφέρουμε τα ωραία που θα έχει μια τέτοια συγχώνευση αλλά ακόμα καλύτερα είναι να γνωρίζει κάποιος και τις δύο πλευρές του νομίσματος. Οπότε αν πρέπει να γίνει κάτι τόσο μεγάλο θα χρειαστεί και σοβαρή έρευνα.
Με λίγη θέληση κατι θετικό μπορεί να γίνει ο τρόπος που θα γίνει όλο αυτό είναι με αίτηση στην υποστήριξη τιπου μεταφορά από όλους τους κόσμους που διαθέτουμε σε έναν . Πιστεύω δεν θα στεναχωρεθει κάνεις όλα είναι μέσο δημοκρατικής επιλογής αυτό που θα στοχεύουμε είναι η διαμόρφωση pvp κοσμου
 
Οσα και να γραφτουνε με την ΑΝΤΙΛΗΨΗ που εχουμε δεν μπορει να υπαρξει συνεχεια. Εχουμε οτι ΜΑΣ αξιζει.
Καποιος/α μιλησε για δημοκρατικη ψηφοφορια...καλα, ωραια τα αστεια με τον ΤΟΤΟ αλλα μεχρι εκει...
Ειμαστε συνενοχοι σε οτι γινετε αλλα μετα απο τοσο καιρο θα επρεπε να εχουμε κανει την αυτοκριτικη μας και να μην αναλιονομαστε με το να λεμε τα ιδια και ιδια. ΟΥΣΙΑ μονο.
Ξεκινησα να μιλαω πριν για την εταιρια..Θα μπορουσα να γραψω για την ομαδα διαχειριστων και το μονο ρολο που θα επρεπε να ειχαν,
αλλα θα καταλλειξω παλι σε εμας τους παιχτες...
Εζησα την εμπειρια πως ηταν οταν ανοιξαν οι μεταφορες στον κ8 ενω ειχαμε ρωτηθει δημοκρατικα,καποιοι ξερανε το αποτελεσμα αλλα και ο χαμενος ηθελε/ελπιζε για κατι καλυτερο. Δυο κοσμοι ειχαν μαχες ο κ1 και κ8. μαλιστα τοτε υπηρχαν οι συζητησεις ποιος ειναι καλυτερος κοσμος για τις μαχες... Φτασαμε να παιζουμε κ8 σε μεγαλα... Ε και? Το μεγαλυτερο λαθος απο την αρχη. Εγκλημα και τιμωρια.
Ιδιως η τακτικη μπαινω σε νεους κοσμους να μαζεψω ατομα...Ξυπνησε οσοι μπορειτε και δειτε την πραγματικοτητα.
Αναζητηστε πρωτα το λογο απο τους ηρωες(κολογετια) που θελουν να σας οριζουν την τυχη του εκαστοτε κοσμου και οχι απο τους διαχειριστες η την εταιρια.
Υ.Γ. Οι μαχες οχυρων ειναι η μεγαλυτερη διαφημιση για το παιχνιδι. Τις μαχες τις οριζουν οι παιχτες/χαρακτηρες in real life και ειναι τοσοι πολλοι και μοιρασμενοι. Αλλα υπαρχουν και αυτοι οι παιχτες που οριζουν τις τυχες του παιχνιδιου, δεν θα τους δειτε ποτε εδω να γραφουν δημοσια και εχουν βολευτει με το σανο που σας ταιζουν...
Ο τελευταιος μου τσακωμος και στεναχωρια ηταν οταν αποφασιστηκε να παιζουμε σε μικρα οχυρα κ8 ενω δεν ηθελα και ειχα φωναξει για την καταλληξη.
Υ.Γ.2 Ημουν και εγω ενας απο αυτους που οριζε τις τυχες σας αλλα δυστηχως εβλεπα τα πραγματα απο την αθωα πλευρα... Ευτυχως μεγαλωσα και εκανα την κριτικη μου.
 

*El Profesor*

Παλαίμαχος
Οσα και να γραφτουνε με την ΑΝΤΙΛΗΨΗ που εχουμε δεν μπορει να υπαρξει συνεχεια. Εχουμε οτι ΜΑΣ αξιζει.
Καποιος/α μιλησε για δημοκρατικη ψηφοφορια...καλα, ωραια τα αστεια με τον ΤΟΤΟ αλλα μεχρι εκει...
Ειμαστε συνενοχοι σε οτι γινετε αλλα μετα απο τοσο καιρο θα επρεπε να εχουμε κανει την αυτοκριτικη μας και να μην αναλιονομαστε με το να λεμε τα ιδια και ιδια. ΟΥΣΙΑ μονο.
Ξεκινησα να μιλαω πριν για την εταιρια..Θα μπορουσα να γραψω για την ομαδα διαχειριστων και το μονο ρολο που θα επρεπε να ειχαν,
αλλα θα καταλλειξω παλι σε εμας τους παιχτες...
Εζησα την εμπειρια πως ηταν οταν ανοιξαν οι μεταφορες στον κ8 ενω ειχαμε ρωτηθει δημοκρατικα,καποιοι ξερανε το αποτελεσμα αλλα και ο χαμενος ηθελε/ελπιζε για κατι καλυτερο. Δυο κοσμοι ειχαν μαχες ο κ1 και κ8. μαλιστα τοτε υπηρχαν οι συζητησεις ποιος ειναι καλυτερος κοσμος για τις μαχες... Φτασαμε να παιζουμε κ8 σε μεγαλα... Ε και? Το μεγαλυτερο λαθος απο την αρχη. Εγκλημα και τιμωρια.
Ιδιως η τακτικη μπαινω σε νεους κοσμους να μαζεψω ατομα...Ξυπνησε οσοι μπορειτε και δειτε την πραγματικοτητα.
Αναζητηστε πρωτα το λογο απο τους ηρωες(κολογετια) που θελουν να σας οριζουν την τυχη του εκαστοτε κοσμου και οχι απο τους διαχειριστες η την εταιρια.
Υ.Γ. Οι μαχες οχυρων ειναι η μεγαλυτερη διαφημιση για το παιχνιδι. Τις μαχες τις οριζουν οι παιχτες/χαρακτηρες in real life και ειναι τοσοι πολλοι και μοιρασμενοι. Αλλα υπαρχουν και αυτοι οι παιχτες που οριζουν τις τυχες του παιχνιδιου, δεν θα τους δειτε ποτε εδω να γραφουν δημοσια και εχουν βολευτει με το σανο που σας ταιζουν...
Ο τελευταιος μου τσακωμος και στεναχωρια ηταν οταν αποφασιστηκε να παιζουμε σε μικρα οχυρα κ8 ενω δεν ηθελα και ειχα φωναξει για την καταλληξη.
Υ.Γ.2 Ημουν και εγω ενας απο αυτους που οριζε τις τυχες σας αλλα δυστηχως εβλεπα τα πραγματα απο την αθωα πλευρα... Ευτυχως μεγαλωσα και εκανα την κριτικη μου.
Φίλε μου καλές οι ιστορίες από τα παλιά αλλά με το να κοιτάμε τα παλιά δεν μπορούμε να προχωρήσουμε τα τελευταία χρόνια στον χουστον έχω την μία από τής δύο συμμαχίες για να παίζω μάχες σε μικρά έχουμε φτάσει τον χουστον με γεμάτα μεσαία οχυρά η σεζόν που πέρασε ήταν μια από τις καλύτερες χαλαρές μάχες και συνεργασίες και έρχομαι εδώ και λέω έχουμε στον χουστον μια συμμετοχή περίπου 100 παιχτών έχει και ο Κολοράντο αλλά 50 άτομα που δεν παίζουν χουστον έχει και ο κόσμος 1 κάποιους παίχτες που θα ήθελαν μάχες αλλά οπός επίσης και οι παίχτες από τούς νέους κόσμου που είμαι σίγουρος ότι και αυτή θα ήθελαν κάτι καλό άρα με κάποια που ανέφερα και με έναν υπολογισμό που έχω στο κεφάλι μου φτάνουμε να έχουμε 2 κόσμους από 100 παίχτες για οχιρα η να κάνουμε διαδικασία για να έχουμε 1κοσμο με από 160 - 200 ατομα
 
Αυτο ακριβως σου λεω αλλα δεν θες να το καταλαβεις...
Οδηγος ειναι το παρελθον για να μην ξαναγινουν, αλλα γινοντε ακριβως τα ιδια!!!
Η ιδια μανια, η ιδια τρελλα...
Και στην τελικη ποιος μου λεει οτι αντε και μαζευομαστε 200 ατομα, ποιοι θα ηγηθουν και με ποια θελω? γιατι αν μιλαμε για τα ιδια ατομα, γιατι να μην ερθετε εσεις σε ενα πιο παλιο κοσμο και να μας δειξετε τα πιστευω σας...
 

Madara Uchiha

Παλαίμαχος
Πόσο πιστεύετε ότι θα βελτιωθεί η κατάσταση στα οχυρά,μονομαχίες;
Γιατί αν με ρωτάς προσωπικά πάνω από 15-20% δεν βλέπω να αυξάνετε το ποσοστό τουλάχιστον με τα δεδομένα που βλέπω εγώ.
Στα οχυρα πιστευω θα εχει μεγαλη αυξηση , μπορει τα ποσοστα που ειπες να ειναι πιο αληθινα για τις μονομαχιες ομως.
Όπως υπάρχουν άτομα που δεν παίζουν οχυρά ή μονομαχίες σε όλους τους κόσμους, έτσι θα υπάρχουν και στους "νέους παίκτες" που θα εμφανιστούν.
Απο τους 150 παικτες ( αληθινους , μπορει να ειπα και παραπανω ) , βαλε ακομη 50-150 μποτακια ( αδερφια ξαδερφια μαμαδες παπουδες κλπ κλπ ) με το ζορι να ειναι 25-40 οι καινουργιοι ( και μπορει να ειπα και παραπανω παλι )
Προβλήματα τύπου: " Ο Χ παίκτης έχει 100 παραπάνω αναβαθμίσεις γιατί παίζει το παιχνίδι 5 χρόνια παραπάνω από εμένα", " Με περνάει 50 λέβελ και δεν έχω καμμία ελπίδα" κλπ κλπ.
Ας επαιζαν και αυτοι 5 χρονια παραπανω , αυτο δεν εχει λογικη και οπως ειπες και εσυ ειναι χαζα προβληματα , εγω ειμαι ενεργος 3 χρονια και τον λογαριασμο του Χιουστον(Φαργκο πριν κλεισει) που ειναι απο το 2017 δεν τον συνεχισα που θα μπορουσα , εκανα καινουργιο το 2020 που ξανα αρχισα να παιζω και μπορω να πω οτι ειμαι μεγαλυτερο επιπεδο και απο μερικους που παιζουν πανω απο 10χρονια και εχω και παραπανω ρουχα και παραπανω αναβαθμισεις και παραπανω επιτευγματα κλπ κλπ Δεν βγηκα ομως ποτε να πω οτι αα αυτος εχει το Χ και το Ψ και δεν θα μπορω να παιξω το παιχνιδι κλπ κλπ Αυτο ειναι ενα χαζο σκεπτικο.. Δικαιωμα του οτι παιζει παραπανω χρονια απο εμενα και εχει παραπανω πραγματα απο εμενα , ειναι λογικο να τα εχει και δεν νομιζω πραγματικα να πιραξει αυτο σε καποιον. Τα παιχνιδια ειναι ετσι , οταν αρχιζουμε ενα παιχνιδι απο το 0 δεν θα περιμενουμε να εχουμε τα ιδια πραγματα οπως παικτες που παιζουν πανω απο 10 χρονια το ιδιο παιχνιδι, αν θελει καποιος να φτασει τουλαχιστον κοντα στο να εχει αυτα που εχει ενας παλιος πρεπει απλα να επενδυσει χρονο και χρημα και στην τελικη δικαιωμα του καθενος στο τι θα επιλεξει.

Επισης υπαρχουν παικτες που θα βοηθησουν αυτους τους παικτες που πιστευουν οτι δεν θα μπορουν να παιξουν εναντιον μεγαλα επιπεδα η εναντιον παικτες με πολλα ρουχα η αναβαθμισεις. Προσωπικα αν μπεναμε σε τετοιο κοσμο οποιος καινουργιος πιστευει οτι δεν μπορει μπορω να τον βοηθησω εγω χωρις κανενα θεμα αλλωστε αυτο κανω εδω και 3 χρονια με την συμμαχια που εχω στον κ16 και δεν υπηρχε ουτε και 1 παικτης που να μην ηταν ντυμενος , μ +0 η +1 η +2.

Και στην τελικη ποιος μου λεει οτι αντε και μαζευομαστε 200 ατομα, ποιοι θα ηγηθουν και με ποια θελω?
Εχουμε 5 κοσμους , παρε τις ηγεσιες και απο τους 5 κοσμους , βαλτους ολους σε μια κληση discord και συζητηστε , τι ειναι καλο , πως πρεπει να γινει κλπ κλπ κλπ κλπ κλπ , θα φτιαχτουν 2 συμμαχιες? 3? 5? 10? Βλεπετε ολα τα σημεια και αποφασιζεται , δεν συμφωνει η μια ηγεσια? Αλλα συμφωνει η πλυοψυφια? Τοτε θα παμε με την κοινη λογικη , οπως ειπε και ο προφεσορ , Δημοκρατια δεν εχουμε? Θα κατσουμε να ακουμε τους 2 ανεγκεφαλους που δεν θελουν το καλο σε κανενα κοσμο η θα ακουσουμε τους 20 βετερανους που ισως , ΙΣΩΣ λεω εγω να ξερουν κατι παραπανω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

*El Profesor*

Παλαίμαχος
Αυτο ακριβως σου λεω αλλα δεν θες να το καταλαβεις...
Οδηγος ειναι το παρελθον για να μην ξαναγινουν, αλλα γινοντε ακριβως τα ιδια!!!
Η ιδια μανια, η ιδια τρελλα...
Και στην τελικη ποιος μου λεει οτι αντε και μαζευομαστε 200 ατομα, ποιοι θα ηγηθουν και με ποια θελω? γιατι αν μιλαμε για τα ιδια ατομα, γιατι να μην ερθετε εσεις σε ενα πιο παλιο κοσμο και να μας δειξετε τα πιστευω σας...
Εσένα δηλαδή το πρόβλημα σου είναι ποιός θα είναι ηγέτης . Ηγέτης είναι αυτός που βάζει τον κόλο του κάτω και στέλνει μήνυμα κλήσης ενημέρωση τον κόσμο για να έρχονται στις μάχες μπορεί να έχεις μερικά χρόνια στο παιχνίδι αλλά αυτό που βλέπω από αυτά που γράφεις το μόνο σου πρόβλημα είναι ποιός θα το τρέχει όλο αυτόν των κόσμο και σου λεο σε όλο το West max 5-6 άτομα ασχολούνται με ηγεσίες και όχι από επιλογή του αλλά επειδή δεν θέλουν να χαλάσουν κάποιες παρέες φαντάσου για όσους τρέχουν μια συμμαχία είναι αγκαρια και όχι ευχαρίστηση
 

Saul Goodman

Μέλος
Να προσθεσω πως οι περισσοτεροι κοσμοι εχουν κλεισει καθως οι παικτες ειχαν το πατημα να πανε σε καποιον αλλον για κατι διαφορετικο. Πλεον ομως αυτο δεν υπαρχει καθως οι νεοι κοσμοι πεθαινουν πριν καν ανοιξουν. Για παραδειγμα αυτοι που παιζεται στον κ1 και δεν σας νοιαζει που δεν εχει μαχες ειναι γιατι εχετε χαρακτηρα ειτε στον κ8 ειτε στον Χιουστον για να παιζεται μαχες.

Αν ομως μεινουμε με 1 αντε 2 κοσμους ΜΟΝΟ τοτε εκει θα νοιαστουμε ολοι για τις μαχες, τις μονομαχιες, τις ανταλλαγες προιοντων τα ΠΑΝΤΑ. Γιατι; Γιατι δεν θα εχουμε αλλη διαφυγη. Εκει θα πρεπει να επενδυσουμε ολοι.
 
Μιας και εχουν γραφτει τοσα πολλα και εχω διαβασει ελαχιστα, γιατι δεν ζητατε οι παιχτες του χιουστον να ερθετε στον κ8?
Με μια μεγαλη και ενεργη αιτηση νομιζω ειναι εφικτο...
Αμεσες μαχες σε μεσσαια, θα αφησετε τα δανεικα σας, θα παιξετε με τα κυρια σας και απο μποτ απειρα που θα κανουν καλα τη δουλεια τους.
Ακομα και στον αυτοματο θα περνουν οχυρα.
Οι μονομαχοι θα κανουν ατελειωτες ζημιες, οι στρατιωτες τις αποφυγες τους, οι τυχαδες τα φαντασμα τους και οι εργατες λιγο απο ολα...!
Κρατηστε και τις συμμαχιες σας και ας παιξουμε 4αδες και αντε μια/δυο φορες 2αδα σε μεσσαιο η μεγαλο...
 
Τελευταία επεξεργασία:

*El Profesor*

Παλαίμαχος
Μιας και εχουν γραφτει τοσα πολλα και εχω διαβασει ελαχιστα, γιατι δεν ζητατε οι παιχτες του χιουστον να ερθετε στον κ8?
Με μια μεγαλη και ενεργη αιτηση νομιζω ειναι εφικτο...
Αμεσες μαχες σε μεσσαια, θα αφησετε τα δανεικα σας, θα παιξετε με τα κυρια σας και απο μποτ απειρα που θα κανουν καλα τη δουλεια τους.
Ακομα και στον αυτοματο θα περνουν οχυρα.
Οι μονομαχοι θα κανουν ατελειωτες ζημιες, οι στρατιωτες τις αποφυγες τους, οι τυχαδες τα φαντασμα τους και οι εργατες λιγο απο ολα...!
Κρατηστε και τις συμμαχιες σας και ας παιξουμε 4αδες και αντε μια/δυο φορες 2αδα σε μεσσαιο η μεγαλο...
Άρα αυτό που σε νοιάζει τώρα είναι το πώς θα λέγετε ο κόσμος χουστον η Κολοράντο . Αν δις τι ζητάμε θα καταλάβεις ότι αυτό που θέλουμε είναι να ενεργοποιηθούν παίχτες που στους κόσμους τούς δεν έχει ενεργή δραστηριότητα άρα μιλάμε και συζητάμε για 1 κόσμο με όλους μέσα
 

Mastermind

Μέλος
Ας ξεκινήσουμε όλοι μαζί στον m- κόσμο από Σεπτέμβρη... Πιο εύκολο και πιο πιθανό να συμβεί...
 
Κορυφή