Δημοπρασιες αντικειμένων κοσμου 5

  • Δημιουργός θέματος joahna
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
ινδιάνικος ρουχισμός στις 7000$
κανονική τιμή αγοράς 7500$
οποιος τον θέλει πμ στο game:wk
 

DeletedUser

Guest
παιδια πουλαω βρωμικο κομματι λασπης. τιμη συζητισιμη σε πμ in game :)
 

DeletedUser5052

Guest
ΠΟΥΛΑΩ

πουλαω 4 τεκιλες 500 $ η μια
ονομα:
το λεει η υπογραφη μου.
 

DeletedUser4651

Guest
ψαχνω για το μαυρο καπελο.
μπορω να δωσω εως και 10.000$ για να το παρω.:gl
Αν το εχει καποιος και θελει να το πουλησει να μου στειλει μυνημα στο παιχνιδι.

(εχω το ιδιο ονομα οπως και εδω)
 

DeletedUser

Guest
Μαύρο βαμβακερό καπέλο εννοείς; στο west stats το βρήκα μαύρο καπέλο και στο παιχνίδι είναι μάυρο βαμβακερό
 

DeletedUser482

Guest
Απλά να σας υπενθυμίσω φιλικά πως οι κανονισμένες αγοραπωλησίες στην αγορά απαγορεύονται.
Οι ποινές που επιβάλλονται δεν είναι αμελητέες.


Κανόνες παιχνιδιού...
"...
§6) Στημένες/Παράνομες Μονομαχίες, Επικυρήξεις και Δημοπρασιες

* Οι παίχτες απαγορεύεται να παίρνουν μέρος ή να οργανώνουν στημένες μονομαχια/ες. Στημένη/παράνομη μονομαχία θεωρείται αυτή όπου οι παίχτες που συμμετέχουν έχουν προκαθορίσει το αποτέλεσμα μη φορώντας το κατάλληλο όπλο ή και εξοπλισμό.
* Οι παίχτες απαγορεύεται να κάνουν αγοροπωλησίες μέσω του κτιρίου Αγορά με τρόπο κατά τον οποίο ωφελούνται ηθελημένα τόσο σε απόκτηση χρημάτων παιχνιδιού όσο και σε απόκτηση αντικειμένων είτε για τους ίδιους είτε για συμπαίχτες τους.
* Κατά παρόμοιο τρόπο απαγορεύεται οι παίχτες να αποκτούν χρήματα μέσω του κτιρίου Σερίφης με τρόπους που δεν είναι αποδεκτοί (βλέπε στημένες μονομαχίες).

Γενικά, απαγορεύονται οι ηθελημένες ενέργειες κατά τις οποίες ένας παίχτης προσπαθεί να αποκτήσει πόντους εμπειρίας, αντικείμενα, χρήματα παιχνιδιού με πλάγιους τρόπους.

..."
 

DeletedUser

Guest
Χρυσό ινδιάνικο μενταγιόν και παπούτσια τσαρλατάνου.. όποιος πουλά κατι από αυτά πμ στο παιχνίδι με το ίδιο όνομα.. Τιμές φυσιολογικές!!!:))
 

DeletedUser

Guest
Απλά να σας υπενθυμίσω φιλικά πως οι κανονισμένες αγοραπωλησίες στην αγορά απαγορεύονται.
Οι ποινές που επιβάλλονται δεν είναι αμελητέες.


Κανόνες παιχνιδιού...
"...
§6) Στημένες/Παράνομες Μονομαχίες, Επικυρήξεις και Δημοπρασιες

* Οι παίχτες απαγορεύεται να παίρνουν μέρος ή να οργανώνουν στημένες μονομαχια/ες. Στημένη/παράνομη μονομαχία θεωρείται αυτή όπου οι παίχτες που συμμετέχουν έχουν προκαθορίσει το αποτέλεσμα μη φορώντας το κατάλληλο όπλο ή και εξοπλισμό.
* Οι παίχτες απαγορεύεται να κάνουν αγοροπωλησίες μέσω του κτιρίου Αγορά με τρόπο κατά τον οποίο ωφελούνται ηθελημένα τόσο σε απόκτηση χρημάτων παιχνιδιού όσο και σε απόκτηση αντικειμένων είτε για τους ίδιους είτε για συμπαίχτες τους.
* Κατά παρόμοιο τρόπο απαγορεύεται οι παίχτες να αποκτούν χρήματα μέσω του κτιρίου Σερίφης με τρόπους που δεν είναι αποδεκτοί (βλέπε στημένες μονομαχίες).

Γενικά, απαγορεύονται οι ηθελημένες ενέργειες κατά τις οποίες ένας παίχτης προσπαθεί να αποκτήσει πόντους εμπειρίας, αντικείμενα, χρήματα παιχνιδιού με πλάγιους τρόπους.

..."

Δηλαδή το ποστ μου δεν έχει νόημα τώρα; Πρέπει να μου κάτσει στον έμπορο η να πάω σε άλλη πόλη;
 

DeletedUser482

Guest
Δηλαδή το ποστ μου δεν έχει νόημα τώρα; Πρέπει να μου κάτσει στον έμπορο η να πάω σε άλλη πόλη;

Έχει νόημα όταν απλά δηλώνεις τι ψάχνεις.
Κάποιος λοιπόν το βάζει στην αγορά στην τιμή που θέλει και αν το προλάβεις θα το αγοράσεις. Μπορεί βέβαια να το πάρει και κάποιος άλλος παίκτης.
Σε καμία περίπτωση δε επιτρέπεται η προσυμφωνία υλικών και τιμών.
Είναι παράτυπο να ζητάς να σου στείλουν με μήνυμα για να διαπραγματευτείς την τιμή κλπ.
Η αγορά είναι για να βρίσκουν όλοι οι παίκτες πράγματα που δεν έχει η πόλη τους ή ο έμπορος.
Είναι επίσης ένας τρόπος να πωλούνται ακριβότερα από την τιμή πώλησης (σε λογικά πλαίσια) ώστε να κερδίζουν οι παίκτες περισσότερα χρήματα απ' ότι θα το πωλούσαν στον έμπορο ή στο κατάστημα μια πόλης.
 

DeletedUser5052

Guest

Έχει νόημα όταν απλά δηλώνεις τι ψάχνεις.
Κάποιος λοιπόν το βάζει στην αγορά στην τιμή που θέλει και αν το προλάβεις θα το αγοράσεις. Μπορεί βέβαια να το πάρει και κάποιος άλλος παίκτης.
Σε καμία περίπτωση δε επιτρέπεται η προσυμφωνία υλικών και τιμών.
Είναι παράτυπο να ζητάς να σου στείλουν με μήνυμα για να διαπραγματευτείς την τιμή κλπ.
Η αγορά είναι για να βρίσκουν όλοι οι παίκτες πράγματα που δεν έχει η πόλη τους ή ο έμπορος.
Είναι επίσης ένας τρόπος να πωλούνται ακριβότερα από την τιμή πώλησης (σε λογικά πλαίσια) ώστε να κερδίζουν οι παίκτες περισσότερα χρήματα απ' ότι θα το πωλούσαν στον έμπορο ή στο κατάστημα μια πόλης.
1ος σακος:)lf) ερωτησεων
Δηλαδη αν πω :
Θελω να πουλησω Τεκιλα . Οποιος ενδιαφερετε να μου στειλει μυνημα για να συμφωνια τιμης .
Θα φαω μπαν ???
Αν φαω θα ειναι λογο στησιματος αγορας ???
Ομως αν πω :
Πουλαω τεκιλα 500$ .
Ειναι σωστο ή πρεπει να πω πουλαω τεκιλα???
Ετσι αοριστα ???
2ος σακος :)D) ερωτησεων
Αν πω : θελω τεκιλα εως 600$ ειναι λαθος ???
Αν ειναι πρεπει να πω θελω τεκιλα (λογικα!)???
Αν πω : θελω τεκιλα που να πουλιετε 500$ ειναι επισεις λαθος ???
 

DeletedUser482

Guest
1ος σακος:)lf) ερωτησεων
Δηλαδη αν πω :
Θελω να πουλησω Τεκιλα . Οποιος ενδιαφερετε να μου στειλει μυνημα για να συμφωνια τιμης .
Θα φαω μπαν ???
Αν φαω θα ειναι λογο στησιματος αγορας ???
Ομως αν πω :
Πουλαω τεκιλα 500$ .
Ειναι σωστο ή πρεπει να πω πουλαω τεκιλα???
Ετσι αοριστα ???
2ος σακος :)D) ερωτησεων
Αν πω : θελω τεκιλα εως 600$ ειναι λαθος ???
Αν ειναι πρεπει να πω θελω τεκιλα (λογικα!)???
Αν πω : θελω τεκιλα που να πουλιετε 500$ ειναι επισεις λαθος ???

Το σωστό στην πρώτη περίπτωση είναι πουλάω Τεκίλα 500$ και όποιοι ενδιαφέρονται θα πάνε στην αγορά. Όποιος προλάβει πρώτος θα την αγοράσει.
Στην δεύτερη περίπτωση το σωστό είναι θέλω Τεκίλα και θα κοιτάξεις στην αγορά ποια προσφορά σε ικανοποιεί. Διότι μπορεί εσύ να ζητάς μέχρι 600$ ενώ μπορεί να βρεις στην αγορά και με πολύ χαμηλότερη τιμή.
 

DeletedUser2677

Guest
επειδη νομιζω οτι μπερδευτηκα..
αν εγω ειμαι στην πολη α κ εσυ el telehi στην πολη β
κ θελω ενα αντικειμενο απο τον μπακαλη της πολης σου που κανει 2000$,
απαγορευεται να σου πω "αγορασε το για μενα κ βαλτο στην αγορα 2000$+τους φορους"?
πραγματικα,εαν απαγορευεται αυτο,
πιστευω οτι ειναι εντελως ανουσιος κανονισμος
χωρις καποια λογικη βαση!
αν διαφωνειτε,απλα αιτιολογειστε μου το σκεπτικο σας!
γιατι συμφωνα με το δικο μου σκεπτικο
κ με ακριβως το παραδειγμα που σας εφερα,
δεν υπαρχει κανενα "παρανομο" κερδος για καμια απο τις 2 πλευρες!
 

DeletedUser

Guest
ο σκοπος της αγορας ουσιαστικα ολοι να εχουν τις ιδιες ευκαιριες να αποκτησουν ενα αντικειμενο. οταν εσυ στελνεις στην el telehi ενα τετοιο μνμ το αντικειμενο που θες εχει εναν συγκεκριμενο αγοραστη εσενα. οποτε γινεται παραβιαση των κανονων κ πιο συγκεκριμενα απο τον κανονα:

"Οι παίχτες απαγορεύεται να κάνουν αγοροπωλησίες μέσω του κτιρίου Αγορά με τρόπο κατά τον οποίο ωφελούνται ηθελημένα τόσο σε απόκτηση χρημάτων παιχνιδιού όσο και σε απόκτηση αντικειμένων είτε για τους ίδιους είτε για συμπαίχτες τους."

Αυτο δηλαδη που κανεις εσυ εχει σαν οφελος ενα αντικειμενο το οποιο ο πωλητης μπορει να μην το εβαζε καν στην αγορα. αυτο το αντικειμενο που ζητας εσυ εχει εναν συγκεκριμενο αγοραστη εσενα.! αρα κ αποκτας ενα πιθανο πλεονεκτημα.
 

DeletedUser5052

Guest

Το σωστό στην πρώτη περίπτωση είναι πουλάω Τεκίλα 500$ και όποιοι ενδιαφέρονται θα πάνε στην αγορά. Όποιος προλάβει πρώτος θα την αγοράσει.
Στην δεύτερη περίπτωση το σωστό είναι θέλω Τεκίλα και θα κοιτάξεις στην αγορά ποια προσφορά σε ικανοποιεί. Διότι μπορεί εσύ να ζητάς μέχρι 600$ ενώ μπορεί να βρεις στην αγορά και με πολύ χαμηλότερη τιμή.

η ενημερωση στο φορουμ : μπες στις ... (ταδε ημερομηνια) και θα το εχω βαλει , επιτρεπετε ?

Συγγνωμη αν γινομαι σπαστικος !:w
 

melenmaria

Μέλος
θα λετε το ονομα του αντικειμενου, την τιμή και το ονομα σας στο παιχνιδι.
οτιδήποτε εχει να κανει με σπαμ, κουτσομπολιο ή παζάρια θα γίνετε με πμ ή στα προφιλ σας.

και γιατι λετε οτι μπορουμε να κανονιζουμε παζαρια μεσω προσωπικων μηνυματων?
 

DeletedUser4651

Guest
Πουλαω καφε παλτο.
ειναι ηδη στην αγορα οποιος θελει μπορει να το παρει
 

DeletedUser

Guest
δεν πωλουνται αξινες οποτε δεν εχεις λασπες..
 

DeletedUser4651

Guest
ψαχνω για σπαθι του hernando αν θελει να το πουλησει καποιος να μου στειλει μυνημα στο παιχνιδι.λεγομαι (προφανως) Dise
 
Κορυφή