Συζήτηση/Feedback Συζήτηση για τα Χαρακτηριστικά Έκδοσης 2.199

Arthur Morgan

Μέλος
Να πω και κατι για τον μονομαχο και τη φαεινη ιδεα να κανει 5λεπτες μονομαχιες που δεν ειδα να το εχει πει κανεις στον μπετα.

Ας παρουμε παραδειγμα οτι θες να βαρεσεις εναν μονομαχο.

Βαζεις ρουχα επιθεσης (εμφανιση και ολα τα αλλα σκιλλς) και πατας τη μονομαχια. Οσο ομως γινεται η μονομαχια μπορει ο μονομαχος να σε βαρεσει Ο ΙΔΙΟΣ με ρουχα επιθεσης και να νικησει (αφου εσυ δεν θα φορας ρουχα αμυνας, αλλα επιθεσης, τα 10 λεπτα που διαρκει η δικια σου μονομαχια), μετα απλα αλλαζει σε αμυνας.

Ειναι ωραιο αυτο? Να χανουμε επειδη αναγκαστικα θα φοραμε λαθος ρουχα? Ουσιαστικα αυτο μας αναγκαζει να μην βαραμε μονομαχους παραμονο οταν ειναι οφφ.
 

DoUzOs

Παλαίμαχος
10 σελιδες με κριτικη στο φορουμ του beta. και το περνατε στους κανονικους κοσμους ετσι απλα...
Για άλλη μία φορά, αποδεικνύεται τρανά πως ο beta κόσμος υπάρχει απλά για φιγούρα. Έχουν καταλάβει εντελώς λάθος τι σημαίνει η beta και κάνουν του κεφαλιού τους, αγνοώντας επιδεικτικά το οποιοδήποτε feedback δίνεται από τους ίδιους τους παίκτες. Το βαρέλι δεν έχει πάτο, οι developers δεν υπολογίζουν τίποτα και βγάζουν ενημερώσεις απλά για να τις βγάλουν. Κρίμα και πάλι κρίμα.
 

Madara Uchiha

Παλαίμαχος
*** παιχνίδι, *** εταιρία, περνούν τόση αρνητική κριτική αλλά το σπρώχνουν στους κανονικούς κόσμους όπως και τα επίπεδα. Ούτε κάποιο τέστ ούτε τίποτα, ας τα βάλουμε στους κανονικούς κόσμους και ότι γίνει, χάλασαν τον ποίο balanced χαρακτήρα του παιχνιδιού (εργάτη) επειδή κάποιοι *** που δεν έχουν ξανά παίξει ποτέ τους το παιχνίδι νομίζουν τα ξέρουν όλα. Ποιός ζήτησε να νερφαρουν εργάτες? Εδώ ζητάμε για χρόνια να δυναμώσει ο τυχας και τι του κάνουν? Του βάζουν μπόνους επαναφοράς, αν αυτό δεν είναι σκέτη κοροϊδία δεν ξέρω πλέον. Δεν θα ξαφνιαστω καθόλου αν στην επόμενη ενημέρωση δυναμώσουν τον Στρατιώτη τους έχω ικανούς επειδή δεν έχουν ιδέα απο το παιχνίδι, έχουν κάτι άκυρους που νομίζουν ότι το παιχνίδι βρίσκεται ακόμα στο 2008.

Edit: Παρακαλούμε να γράφετε πιο κόσμια.
 

Belle Bernice

Μέλος προσωπικού
Social Media Moderator
Για άλλη μία φορά, αποδεικνύεται τρανά πως ο beta κόσμος υπάρχει απλά για φιγούρα. Έχουν καταλάβει εντελώς λάθος τι σημαίνει η beta και κάνουν του κεφαλιού τους, αγνοώντας επιδεικτικά το οποιοδήποτε feedback δίνεται από τους ίδιους τους παίκτες. Το βαρέλι δεν έχει πάτο, οι developers δεν υπολογίζουν τίποτα και βγάζουν ενημερώσεις απλά για να τις βγάλουν. Κρίμα και πάλι κρίμα.
Γιατί ακούνε τις διαχειρήσεις των κοινοτήτων μήπως; :D
 

Madara Uchiha

Παλαίμαχος
Γιατί ακούνε τις διαχειρήσεις των κοινοτήτων μήπως; :D
Μα τι κόσμια με τέτοιους ανθρώπους που έχουν ψηλά ψηλά, δηλαδή πρέπει να είσαι πολύ καμενος στον εγκέφαλο για να σπρώξεις τέτοια ενημέρωση live μετά απο 99% αρνητική κριτική , φαίνεται ακριβώς πόσο τους νοιάζει το παιχνίδι, οτι τους λέμε τους αξίζει καί αν πεθάνει το παιχνίδι θα πεθάνει επειδή έχει βλάκες στα γραφεία τους. Οι παίκτες έχουν φέρει το παιχνίδι εδώ που είναι, αυτοί που είναι στα γραφεία δεν έχουν παίξει ούτε λεπτό και νομίζουν οτι το παιχνίδι βρίσκεται στο 2008 ακόμα.

Αχριστοι.
 

DoUzOs

Παλαίμαχος
Γιατί ακούνε τις διαχειρήσεις των κοινοτήτων μήπως; :D
Μπορείτε να ενωθείτε οι διαχειριστές των κοινοτήτων, να μαζέψετε όλα τα παράπονα και το feedback των παικτών σας και να μιλήσετε στους διαχειριστές ή στα μεγάλα κεφάλια, τέλος πάντων. Οι παίκτες έχουμε τη δύναμη κι εσείς μπορείτε να είστε η φωνή μας.
Αν θέλετε, βάλτε μία δημοσκόπηση στο ελληνικό φόρουμ και ρωτήστε τους παίκτες αν θέλουμε να μιλήσετε για εμάς, να σας γράψουμε μετά σε ένα άλλο topic όλα τα παράπονα και το feedback (φυσικά, μόνο σοβαρές απαντήσεις, μην ξεφύγει το topic με τον καθένα να λέει το μακρύ του και το κοντό του). Δείξτε και στις υπόλοιπες κοινότητες (που σίγουρα θα συμφωνούν με εμάς) ότι μπορεί να γίνει κάτι και κάντε το.
Με το να καθόμαστε και να παραπονιόμαστε παντού ότι δεν γίνεται τίποτα ενώ δεν κάνουμε κάτι για να αλλάξει η κατάσταση, δεν θα γίνει τίποτα ποτέ.
 

Madara Uchiha

Παλαίμαχος
Μπορείτε να ενωθείτε οι διαχειριστές των κοινοτήτων, να μαζέψετε όλα τα παράπονα και το feedback των παικτών σας και να μιλήσετε στους διαχειριστές ή στα μεγάλα κεφάλια, τέλος πάντων. Οι παίκτες έχουμε τη δύναμη κι εσείς μπορείτε να είστε η φωνή μας.
Αν θέλετε, βάλτε μία δημοσκόπηση στο ελληνικό φόρουμ και ρωτήστε τους παίκτες αν θέλουμε να μιλήσετε για εμάς, να σας γράψουμε μετά σε ένα άλλο topic όλα τα παράπονα και το feedback (φυσικά, μόνο σοβαρές απαντήσεις, μην ξεφύγει το topic με τον καθένα να λέει το μακρύ του και το κοντό του). Δείξτε και στις υπόλοιπες κοινότητες (που σίγουρα θα συμφωνούν με εμάς) ότι μπορεί να γίνει κάτι και κάντε το.
Με το να καθόμαστε και να παραπονιόμαστε παντού ότι δεν γίνεται τίποτα ενώ δεν κάνουμε κάτι για να αλλάξει η κατάσταση, δεν θα γίνει τίποτα ποτέ.
Καλά αυτό δεν θα γίνει ποτέ, εδώ οι διαχειριστές των κοινοτήτων με το ζόρι ακούγονται και αν πούνε και κάποια διαφορετική άποψη η φέρουν κάποια καλύτερη ιδέα θα διωχθούν. Οι διαχειριστές είναι το ίδιο παίκτες όπως και εμείς απλά με 2-3 παραπάνω πράγματα που μπορούν να κάνουν.

Επίσης δεν πέφτει το φταίξιμο στους developers αλλά παραπάνω στους δήθεν ξερωλες που δεν έχουν την παραμικρή ιδέα απο το παιχνίδι.

Και κάτι τελευταίο, ο κύριος διευθυντής κοινότητας είναι ειδικός στο PVE ( παίκτης ενάντιο περιβάλλοντος ) γι'αυτό και έχει την ελάχιστη ιδέα το τι σημαίνει PVP ( παίκτης ενάντιο παίκτη )
 

Chief *Kounelos*

Μέλος
*** παιχνίδι, *** εταιρία, περνούν τόση αρνητική κριτική αλλά το σπρώχνουν στους κανονικούς κόσμους όπως και τα επίπεδα. Ούτε κάποιο τέστ ούτε τίποτα, ας τα βάλουμε στους κανονικούς κόσμους και ότι γίνει, χάλασαν τον ποίο balanced χαρακτήρα του παιχνιδιού (εργάτη) επειδή κάποιοι *** που δεν έχουν ξανά παίξει ποτέ τους το παιχνίδι νομίζουν τα ξέρουν όλα. Ποιός ζήτησε να νερφαρουν εργάτες? Εδώ ζητάμε για χρόνια να δυναμώσει ο τυχας και τι του κάνουν? Του βάζουν μπόνους επαναφοράς, αν αυτό δεν είναι σκέτη κοροϊδία δεν ξέρω πλέον. Δεν θα ξαφνιαστω καθόλου αν στην επόμενη ενημέρωση δυναμώσουν τον Στρατιώτη τους έχω ικανούς επειδή δεν έχουν ιδέα απο το παιχνίδι, έχουν κάτι άκυρους που νομίζουν ότι το παιχνίδι βρίσκεται ακόμα στο 2008.

Edit: Παρακαλούμε να γράφετε πιο κόσμια.
Λογικο ειναι το nerf στον εργατη απο τη στιγμη που δωσαν κριτ σε ολους και ο εργατης ειναι ουσιαστικα και παραμενει ο πιο ευστοχος .Οσο για το τυχα δωσαν το μπαφ για το ξενοδοχειο επειδη το προτιναν οι κοινοτητες(τουλαχιστον ο αρχεγονος εκανε το ονειρο του πραγματικοτητα) κακο δεν ειναι ,δε θα διαφωνησω οτι θα επρεπε να εχει buff και στα οχυρα.Η αληθεια ειναι περιμενω και εγω buff στους στρατιωτες αλλιως το γκειμ δε φαινεται νορμαλ.

Αναγκαστικα μονομαχιες δε χανεις ..οπως ουτε αναγκαστικα εχεις 1700 εμφανιση για να σπας εναν στρατιωτη..

Δινω τα λεφτα μου για premium μονομαχιας απο αποσταση !

ΚΑΙ για ενα σβολοσετ οχυροκατασκευης να καλμαρει λιγο η κλερ!
 

Madara Uchiha

Παλαίμαχος
Οκ στο να παραμένει ο ποίο εύστοχος αλλά στις 56 γύρες που θα κάνει πόσα 50? άντε με κάνα καλό σετ 55κ ζημιά? Ένας μονομάχος μπορεί να κάνει τόση ζημιά σε λιγότερο απο 30 γύρες. Μια χαρά ήταν το balance του εργάτη δεν χρειαζόταν κάποιο νερφ.

Δεν είναι καλό όμως αυτό με την επαναφορά, με τόσα σετ επαναφοράς + τα ποσά σετ επαναφοράς που θα βγάλουν ακόμα θα ξανά γίνει και θα είναι εντελώς αχριστο. Τι θέλουν να ανεβάζουν ζωή και ενέργεια σε 1 λεπτό? Εε να βάλω ενίσχυση καλύτερα. Τα προβλήματα του τυχα είναι αλλού αλλά γιατί να τους νοιάζει αυτό και γιατί να μην ρίξουν ενα υποτιθέμενο μπαφ στον τυχα έτσι για να λένε οτι έκαναν κάτι.

Πραγματικά δεν θα ξαφνιαστω αν μπαφαρουν τον στρατιώτη.

Αυτό με την κατασκευή προς το παρών δεν θα είναι πουθενά βοηθητικό επειδή δεν υπάρχει κάποιο σετ , δεν θα έχεις τα μπόνους με τα ρούχα οχυρού που έχεις τώρα. Όταν βγεί θα δούμε τι θα δούμε, ένας είχε προτείνει αυτό το μπόνους κατασκευής να επηρεάσει γειτονικούς παίκτες όπως την ηγεσία που δίνουν οι στρατιώτες, αυτό πιστεύω θα ήταν καλύτερο παρά να είναι ατομικό μπόνους.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Chief *Kounelos*

Μέλος
Δεν σου μιλαω απλα για καποιον που παιζει ηγεσια αλλα γενικα σε μια μαχη ο εργατης θα εχει 10 παραπανω πχ ευστοχες αμυνα επιθεση ,οπως φανηκε μπετα κριτ μια χαρα γινεται οποτε για τον εργατη ηταν πιο μεγαλο μπαφ απο ενα απλο 2% απο αποψη πιθανοτητων.
Σου ξαναλεω αυτο προτιναν οι κοινοτητες οπως και η ελληνικη :D
 

KLaiD

Μέλος
Εν ολιγοις απ οσα καταλαβα για τον τυχα θα χει παραπανω φαντασματα.
Δηλαδη ακομα λιγοτεροι ποντοι καταταξης
δν εγραφε που δν εγραφε αποφυγες
τις αποφυγες των στρατιωτων δν τις πιανει ουτε στα ονειρα του
το νταματζ των μονομαχων για κανενα λογο
και συνεχιζει να πατωνει σε ποντους καταταξης οχυρου
πρεπει να αλλαξουν τον τροπο βα8μολογησης στις μαχες οχυρων πειτε τους
μην μπω σε καναΓερμανικο σερβερ και τους παρει ο διαολος αλά Ελληνικα
που μου αυξησαν την κουρα υπνου λες και δν εχουμε σετακια!
μας τρολαρουν!
 

Arthur Morgan

Μέλος
Δεν σου μιλαω απλα για καποιον που παιζει ηγεσια αλλα γενικα σε μια μαχη ο εργατης θα εχει 10 παραπανω πχ ευστοχες αμυνα επιθεση ,οπως φανηκε μπετα κριτ μια χαρα γινεται οποτε για τον εργατη ηταν πιο μεγαλο μπαφ απο ενα απλο 2% απο αποψη πιθανοτητων.
Σου ξαναλεω αυτο προτιναν οι κοινοτητες οπως και η ελληνικη :D
Με αυτη τη λογικη θα επρεπε να νερφαρουν την επιθεση ΑΛΛΑ να μπαφαρουν την αμυνα στον εργατη, γιατι τωρα θα δεχεται πιο πολλα κριτς (ή τουλαχιστον να την αφησουν ως εχει). Επισης ο εργατης, οπως ειπε και ο φιλος μανταρα, ειναι πολυ υποδεεστερος σε ζημια απο τον μονομαχο οποτε αν εκλεινε λιγο αυτο το gap εμενα δεν θα μου φαινοταν κακο. Και οχι αυτο δεν το προτεινε καμια κοινοτητα, ισως να αναφερεσαι σε μεμονωμενα παραδειγματα παικτων αμφιβολου γνωσης του game...
 

Chief *Kounelos*

Μέλος
Με αυτη τη λογικη θα επρεπε να νερφαρουν την επιθεση ΑΛΛΑ να μπαφαρουν την αμυνα στον εργατη, γιατι τωρα θα δεχεται πιο πολλα κριτς (ή τουλαχιστον να την αφησουν ως εχει). Επισης ο εργατης, οπως ειπε και ο φιλος μανταρα, ειναι πολυ υποδεεστερος σε ζημια απο τον μονομαχο οποτε αν εκλεινε λιγο αυτο το gap εμενα δεν θα μου φαινοταν κακο. Και οχι αυτο δεν το προτεινε καμια κοινοτητα, ισως να αναφερεσαι σε μεμονωμενα παραδειγματα παικτων αμφιβολου γνωσης του game...
Με αυτη τη λογικη παλι θα τρωει λιγοτερα απο το στρατιωτη που συνηθιζεται να ναι πρωτη γραμμη η τον οποιον αλλον παιζει ζωη ουτως η αλλως παλι(αν και ειναι τυχη και επειτα πιθανοτητες μπορεις να παιξεις Bingo πχ να παρεις 20 χαρτακια ο αλλος 10 και ο αλλος 16 ) .Δεν εχω δει κανενα μονομαχο να παιζει ζωη πολλα χρονια εργατη παλι ναι ο καθε χαρακτηρας εχει τα δικα του χαρακτηριστικα.Ο μονομαχος εχασε 3 απο αυτα και 2 τοποθετηθηκαν σε ολους τους παικτες επειδη ειμαι ασχετος τι εχασε ο εργατης περα απο το % ?
Ρωτα τη διαχειρηση δεν εχω λογο να πω ψεμματα :D
 

Arthur Morgan

Μέλος
Με αυτη τη λογικη παλι θα τρωει λιγοτερα απο το στρατιωτη που συνηθιζεται να ναι πρωτη γραμμη η τον οποιον αλλον παιζει ζωη ουτως η αλλως παλι(αν και ειναι τυχη και επειτα πιθανοτητες μπορεις να παιξεις Bingo πχ να παρεις 20 χαρτακια ο αλλος 10 και ο αλλος 16 )
Οκ να ξεκαθαρισουμε λιγο κατι. Το οτι ο εργατης αποφευγει πιο ευκολα απο τον στρατιωτη δε σημαινει οτι τρωει λιγοτερα κριτς. Το οτι εχει λιγοτερη ζωη, ναι. Αλλα η λιγοτερη ζωη του τον κανει χειροτερο απο τον στρατιωτη ετσι κι αλλιως.
Δεν εχω δει κανενα μονομαχο να παιζει ζωη
Ουτε εγω.
Ο μονομαχος εχασε 3 απο αυτα και 2 τοποθετηθηκαν σε ολους τους παικτες επειδη ειμαι ασχετος τι εχασε ο εργατης περα απο το % ?
Του μονομαχου το λες και μπαφ συνολικα (που ολοι ζητουσαμε για νερφ).
Ρωτα τη διαχειρηση δεν εχω λογο να πω ψεμματα :D
Πραγματικα δεν ξερω πότε και ποιος ζητησε νερφ για τον εργατη.


Και γενικα το 2% κριτ για ολους ειναι χαζο κατα τη γνωμη μου. Σε ατομικο επιπεδο δεν θα το κάνεις σχεδον ποτε αλλα αν εισαι τανκ θα το δεχεσαι αρκετα συχνα. Εχει μεινει καθολου απολαυση στο να παιζεις τανκ πλεον? Ανεξαρτητου κλασης.

Καλα, το αλλο μιμιδο με το κτισιμο αντι για του κρυψιματος/παγιδων δεν το σχολιαζω. Ας ΕυΝοΗσΟυΜε κΙ ΑλΛο Το ChUrCh bUiLdInG gAmEpLaY. :p
 

DoUzOs

Παλαίμαχος
Εν ολιγοις απ οσα καταλαβα για τον τυχα θα χει παραπανω φαντασματα.
Δηλαδη ακομα λιγοτεροι ποντοι καταταξης
δν εγραφε που δν εγραφε αποφυγες
τις αποφυγες των στρατιωτων δν τις πιανει ουτε στα ονειρα του
το νταματζ των μονομαχων για κανενα λογο
και συνεχιζει να πατωνει σε ποντους καταταξης οχυρου
πρεπει να αλλαξουν τον τροπο βα8μολογησης στις μαχες οχυρων πειτε τους
μην μπω σε καναΓερμανικο σερβερ και τους παρει ο διαολος αλά Ελληνικα
που μου αυξησαν την κουρα υπνου λες και δν εχουμε σετακια!
μας τρολαρουν!
Ο τυχοδιώκτης γιατί θα κάνει παραπάνω φαντάσματα; Το ποσοστό αυτό δεν άλλαξε... Πάντως, στα υπόλοιπα συμφωνώ. Ο τυχοδιώκτης θέλει σίγουρα κάποια βοήθεια στα οχυρά. Η αλλαγή που του έκαναν είναι τραγική.
 

Madara Uchiha

Παλαίμαχος
Εν ολιγοις απ οσα καταλαβα για τον τυχα θα χει παραπανω φαντασματα.
Δυστηχώς λάθος κατάλαβες δεν άλλαξαν απολύτως τίποτα στο μπόνους για τις μάχες για τον τυχά. Μετά απο τόσα χρόνια που ζητάμε κάποια αγάπη στον τυχά για τις μάχες , πήραμε ενα μπόνους επαναφοράς. ΓΙΟΥΠΙ!!! Επιτέλους θα πουλήσω στον έμπορα τα Αι Βασίλη και τα καινούργια τα όπλα και αλογόσελα ( που εν τω μεταξύ δίνουν 275% επαναφορά , γεμίζεις ζωή μέσα σε 1μιση με 2 ώρες. )
Ο μονομαχος εχασε 3 απο αυτα και 2 τοποθετηθηκαν σε ολους τους παικτες
Εχάσε 3 αλλά το μεγαλύτερο πρόβλημα παραμένει με τα κρίσημα χτυπήματα. Τα 2 που τοποθετήθηκαν στους άλλους παίκτες είναι απλό. Ζητήθηκε να νερφάρουν τα κρίσιμα των Μονομάχων , αντι να το κάνουν αυτό είπαν να δώσουν 2% σε όλους για να πουν οτι έκαναν κάτι. 2 για τις ικανότητες στο παράθυρο μονομαχιών , απλά το έκαναν έτσι για να μην χρειάζονται οι παίκτες να έχουν σκριπτ για να δούν τις ικανότητες του άλλου.
 

MrBean

Μέλος
Επειδή δεν παρακολουθώ φόρουμ στον μπέτα και σε ξένους κόσμους έχει προταθεί καθόλου ο τυχάς να αποκτήσει μπόνους αντίστασης στις μάχες;Πιστεύω θα ήταν ενδιαφέρον αν είχε ένα 15% (30% με πρεμ) ή 10/20 ώστε να τρώει λίγο μικρότερες βολές (πέρα από τα κριτικαλ) και να αντέχει λίγο παραπάνω
 
Κορυφή