weststats

  • Δημιουργός θέματος stratos93
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
αν ήταν 500 εννοείς οτι με 1 χτύπημα θα στράβωνες!!! ;)
 

DeletedUser

Guest
Ερώτηση για τα νέα αντικείμενα και το weststats

Πρώτα από όλα ένα γεια σε 'ολους τους παίχτες και εύχομαι καλή διασκέδαση και κυρίως τύχη.....
Ερώτηση: Έχω κάποιο πρόβλημα με τον υπολογισμό των εργασιών στο weststats, και συγκεκριμένα σε ό,τι αφορά τον υπολογισμό σε συνδιασμό με τα items sets. Στο weststats μού εμφανίζει τα sets αλλά στον υπολογισμό εργασιών (με enable το item set calculations (experimental) δεν μού εμφανίζει τα bonus που θα μπορούσα να 'εχω κάνωντας κάποια δουλειά,
(χωρίς να το ανοίγω σε άλλο tab, απλά με το "συννεφάκι" πάνω από την δουλειά). Το παρατήρησα με το σετ του αγρότη. Έχω τα 3 από τα 4 αντικείμενα και κάνω την "εκτύπωση εφημερίδων". Σύμφωνα με το stats και τα αντείμενα που'χω χρειάζομαι τα μαύρα ρούχα.
Εντάξει μέχρι εδώ. Αλλά αν βάλω και σαν προϊόν το δίκρανο, μου δίνει +1 Δύναμη, το οποίο χρειάζεται στη συγκεκριμένη εργασία και δεν το υπολογίζει στο stats. Γιατί;;;;;
Υ.Σ. Για την ιστορία έχω Opera 9.64
 

DeletedUser

Guest
Έχεις κάνει ανανέωση το Inventory σου, ώστε το weststats να ξέρει όλα τα αντικείμενα που έχεις; Όπως επίσης και τα skills;
 

DeletedUser

Guest
ειχα ακουσει οτι δεν ειναι απολυτος ακριβης αυτη η λειτουργια του να μπαινουν και τα μπονους απο τα σετε.π ντος απο ενα σετ που ηθελα να δω εγω μου βγηκαν μια χαρα τα μπονους:d
 

DeletedUser

Guest
και βέβαια όλα αυτά τα έκανα....

Τότε φίλε μου η λέξη κλειδί είναι ''experimental'' . Προφανώς και οι ίδιοι γνωρίζουν ότι ακόμη δεν λειτουργεί 100% σωστά. Στα δύο σετ που έχω εγώ πάντως (μεξικάνου και ινδιάνου), λειτουργεί χωρίς πρόβλημα. Οπότε κανε λίγη υπομονή :)
 

DeletedUser

Guest
Απ'όσο έχω παρατηρήσει, δεν υπολογίζει τα προϊόντα όταν αυτά είναι μέρος του set...
Γι' αυτό και δε σου δείχνει το επιπλέον bonus. Το ίδιο ισχύει και για το σετ του τσαρλατάνου. Το "ελιξήριο" που είναι προϊόν δεν το υπολογίζει.

Όπως αναφέρθηκε είναι σε πειραματικό (experimental) στάδιο, οπότε λογικά θα τα προσθέσουν και αυτά κάποια στιγμή.
 

DeletedUser

Guest
αχ με πολύ πόνο και υπονομή θα περιμένω. θα περιμένω. τι άλλο να κάνω;;;;
 

DeletedUser183

Guest
κι εγω εχω αντικειμενα απο σετ αγροτη, μεξικανου και ινδιανου
και του αγροτη δεν διχνει τιποτα
 

DeletedUser

Guest
απορία

Καλησπέρες!

Να ρωτήσω, είναι δυνατόν να έχεις στο west stats τα στοιχεία των χαρακτήρων σου από 2 ή παραπάνω κόσμους?
Αν ναι, μπορεί κάποιος να μου στείλει ένα pm με τον τρόπο, γιατί δεν το έχω καταφέρει.

Ευχαριστώ!


EDIT:
Ευχαριστώ πολύ Napo66 για την άμεση απάντηση!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
όπως βάζεις τα στοιχεία σου για τον ένα κόσμο,επιλέγεις από πάνω δεξιά τον άλλο/άλλους κόσμο΄κόσμους και κάνεις το ίδιο
 
Κορυφή