Hμερολογιο του Flying Eagle

  • Δημιουργός θέματος Flying Eagle
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser

Guest
Βρισκομαι στην πολη Wet Frog σαν πρωτη αποστολη τους εβαλα να μου φερουν υλικα για να φτιαξω την σπεσιαλιτε μου.

1) 2 μπριζολες
2) 2 ζαμπον
3) 6 πορτοκαλια
4) 8 μουρα
5) 3 ντοματες (γαρυφαλλο)


στο τελος της ημερας γευματισαμε ολοι μαζι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
"Τιπι"

η επομενη αποστολη που δοθηκε στην πολη μετα το πλουσιο γευμα ηταν η εξης:

"δεν μπορω αλλο σε αυτο το ξενοδοχειο νιωθω σαν φυλακισμενος... θελω να φτιαξω μια ινδιανικη σκηνη (τιπι) για να κοιμαμαι.
για να την φτιαξω θα χρειαστω:

1) 10 ξυλα (απο κοψιμο δεντρων)
2) 10 καρφια
3) 7 δερματα
4) 5 δερματα βουβαλιου
5) 1 σφυρι"


ευχομαι να καταφερουν να ολοκληρωσουν και αυτη.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Εφυγα απο την πολη Wet Frog αν και στην αρχη ειχαμε περνουσαμε μια χαρα τελικα δεν καταφεραν να ανταπεξελθουν στις απλες απαιτησεις μου. Θα θυμαμαι τις ευχαριστες στιγμες που περασα εκει αν και η πικρια που νιωθω ειναι μεγαλυτερη.


Βρισκομαι ηδη εξω απο την επομενη πολη που θα μπω ελπιζω οι κατοικοι εκει να μπορεσουν να ικανοποιησουν τις απαιτησεις μου. Αντιο Wet Frog καλως ηρθες CP - Cavo Paradiso!
 

DeletedUser

Guest
Η παραμονη μου στην πολη CP - Cavo Paradiso δεν πηγε τοσο καλα οσο περιμενα οι αποστολες ηταν αποτυχια περα απο 1 ατομο κανενας αλλος δεν προσπαθησε. Απετυχαν κ στις 2....
Απο χτες βρισκομαι στην πολη CCP-MENETES μεχρι στιγμης το κλιμα ειναι ευνοικο. Οι αποστολες που θα βαλω θα ειναι οι ιδιες με την πολη CP - Cavo Paradiso μιας και εκει δεν ολοκληρωθηκε καμια. Περιμενω το Pony- express να με βρει στην νεα τοποθεσια μου για να στειλω τις αμοιβες στην προηγουμενη πολη.
Αυτο που με προβληματιζει ειναι οι μονομαχιες που δεχομαι μιας κ κραταω πολλα χρηματα επανω μου μεχρι στιγμης δεν βρεθηκε καποιος να καταφερει να με κερδισει, καλο για εμενα βεβαια αλλα στεναχωριεμαι που δεν υπαρχουν ικανοι πολεμιστες.!:ind
 

DeletedUser

Guest
Μια ομορφη Ινδιανα

Βρισκομουν στους "CCP-MENETES" και ολα κυλουσαν ηρεμα και με την βοηθεια των κατοικων μπορεσα να γυμνασω τα αλογα μου βαζοντας τους την εξης αποστολη:


"μου αρεσει η ιππασια αλλα θελω δυνατα γρηγορα αλογα κ με αντοχες. Για αυτο τον λογο θελω να προπονησετε τα αλογα θελω να πατε σε ενα απο τα 4 δυτικα σημεια κ να παραμεινετε εκει. θα μου στειλετε μυνημα για να επιβεβαιωσω στον χαρτη αν οντως ειστε εκει.!"

αν και η αποστολη ομως δεν ειχε ακριβως την επιτυχια που περιμενα καθως αντι να πανε στα δυτικα σημεια βρεθηκαν στην ανατολη τα αλογα μου επεστρεψαν πιο γρηγορα πιο δυνατα και με περισσοτερες αντοχες, και ενω καναμε την απαραιτητη προετοιμασια για να γιορτασουμε την νεα σεληνη:

"θελω να γιορτασω την νεα σεληνη και να τιμησω την παλια που μου εδωσε εναν υπεροχο μηνα. για αυτο το λογο θελω:

5 πυριτες
4 ασημια
2 γαλοπουλα
2 ζαμπον
7 μουρα"

οπου ολα τα υλικα αν και με δυσκολια μαζευτηκαν, ενα ομορφο απογευμα ενω εκανα την βολτα μου στην περιοχη ειδα απο μακρια μια ομορφη ινδιανα, κατω απο τον απογευματινο ηλιο εμοιαζε σαν να ηταν ευλογημενη απο τους Θεους με τετοια ομορφια που δεν ειχα συναντησει ξανα! Αντιθετα στις αρχες μου την ακολουθησα κ βρεθηκα εξω απο την "Αιώνια Πόλη". Ηρθε η ωρα να αφησω την πολη που βρισκομαι και να ενταχθω σε μια αλλη, ηρθε η ωρα να γινω μελος της "Αιώνιας Πόλης".
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή