FULL PVP-Event-Speed server

Belle Bernice

Μέλος προσωπικού
Social Media Moderator
Ναι στο πρώτο

Γιατί δεν γίνεται το δεύτερο?
Κανένα από τα δυο δεν γίνετε. Δεν έχουμε καμία τέτοια δυνατότητα, δεν είμαστε προγραμματιστές του παιχνιδιού, και εμείς παίκτες είμαστε :)
Όπως δεν υπάρχει κάποια δυνατότητα για την διαγραφή οχυρών, αν κατάλαβα καλά, που ζητάει ο αρχέγονος.
 

Madara Uchiha

Παλαίμαχος
Οχι ανθρακε δεν μπορεις να πεταξεις κανενα ιβεντ και ασε τις κινησεις εντυπωσιασμου. οπως δεν κανω και εγω τη δικη μου να σε προκαλεσω...
Γιατι και παλι καλυμενοι δεν θα ειστασταν λογο της τεραστιας παλι αδικιας των μπονους επιτημενενων/αμυνομενων. Ισως εκει κολλαει και το λβλ 150++ μπας και ισσοροπησει το θεμα...που δεν πιστευω, αλλα...γινοντε και θαυματα.
Βεβαια και για αυτα μπορω να γραψω κατεβατα αλλα δεν ειναι επι του θεματος.
Μαλλον επειδη εχω αποτοξηνωθει απο ολο αυτο και μπορω να δω λιγο πιο αντικειμενικα, επιμενω και θελω να σας περασω και εσας την εννοια ΟΥΣΙΑ και οχι περιττα λογια/πραξεις/εξηγησεις κτλ...
και τελος , διαγραφτε τα μικρα οχυρα, το φωναζα και θα το φωναζω...μια/δυο/πεντε απουσιες ον και παραλληλα νεου παιχτη απο τα παρεακια/μποτακια κτλ που το εχουν δεδομενο και πετανε χαρταετους αυτο ηταν το κυριωτερο προβλημα!!!
Αλλα οταν καποιος φτανει στην υποτηθεμενη κορυφη, ερχετε ο κορεσμος, τελεια και παυλα Νικο εισαι @@@@ :p

Φίλε δεν σε ξέρω προσωπικά , συμφωνώ μαζί σου αλλά επίσης διαφωνώ, δεν μπορείς να κρίνεις την ΟΔ επειδή η εταιρεία τους λέει τι να κάνουν, δεν βγαίνει ο Άνθρακος και λέει αυτό θα κάνουμε αυτό θα γίνει χωρίς να έχει κάποιες οδηγίες απο πάνω και στον μπετα το ίδιο, γενικά σε όλες τις κοινότητες.

Δεν μπορείς να κραξεις την ΟΔ επειδή δεν έκανε κάτι που δεν μπορούσε να το κάνει, ασχέτως αν το έχω κάνει εγώ εδώ και τόσο καιρό χωρίς να κάτσω να σκεφτώ 2-3 φορές πρίν πω κάτι , λίγο σεβασμό θέλει, είμαι σίγουρος μπορούν να κάνουν πολλές διαφορές εκδηλώσεις κλπ κλπ αν δεν έπρεπε να περιμένουν μια απάντηση απο την εταιρεία. ( Δεν προσπαθώ να γλύψω την ΟΔ , απλά λέω αυτό που ισχύει )


Λές να βγάλουν τα μικρά οχυρά, γιατί? Δεν είναι όλοι κόσμοι τινγκα στους παίκτες που γεμίζουν μεσαία και μεγάλα και σε κόσμο με πόλους παίκτες το μικρό οχυρό θα το γεμίσεις, τώρα αν έχεις απουσίες είναι δικό σου θέμα, σε μικρό οχυρό θα βάλεις προτεραιότητα αυτούς που θα είναι ον , αν θα είσαι οφφ τι να σε βάλω στην μάχη όταν ξέρω οτι μπορώ να τους φέρω όλους ον? Για τα μποτάκια δεν σχολιάζω αυτά θα υπάρχουν πάντα και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα γι'αυτό.


Μαχες ανάμεσα σε διαφορετικούς κόσμους δεν γίνεται??? Αφού δεν θέλουν όλοι να παίξουν σε ιβεντ κόσμους

Δεν γίνεται εκτός και αν ενώσουν κόσμους η μας στείλουν όλους στον .νετ όπως κάνουν και με τους διακομιστές της Δανίας.
 
Madara κρινω για τη εθελοντικη δουλεια που πρεπει να κανουν και μεχρι εκει. Ειναι κακο αυτο? Η νομιζεις λογο θεσης θα πρεπει να φοβαμαι μη με κανουν ντα/ban...
Οτι γραφω δεν το αιτιολογω παντοτε?
Εχω αναφερει και πιο παλια, η ΟΔ ειναι θεση εθελοντικη πλην ενος η το πολυ δυο ατομων.
Οι περισσοτεροι ζητησαν αυτη τη θεση επειδη 'αγαπανε' το παιχνιδι και φυσικα με καποιες ανταμοιβες.
Δεχομαι οτι προσπαθουν, αλλα το κανουν ακομα? η επαναπαυονται μονο στις ανταμοιβες και στις διαφορες αλλες αρμοδιοτητες που πρεπει να γνωριζουν μονο αυτοι για τα δικα τους συμφεροντα...?
Το αν η εταιρια τους βαζει να κανουν πραγματα, και με βαση το πιο πανω που εγραψα, και ξερουν παρα πολυ καλα τα λαθη της, γιατι μενουν και επιμενουν αντι να τους φτυσουν η να τους πιεσουν οσο δεν παει με μαζικες αποχωρησεις?
Ποσα ενεργα μελη της ΟΔ τσεκαρει σε καθημερινη βαση τους παιχτες?
θες να γραφω και αλλα?
και για τελευταια φορα, προσωπικα δεν εχω με κανεναν τπτ, και με οσους ειχα ingame τους απομακρυνα απο την καθημερηνοτητα μου, αναγνωριζοντας και τα δικα μου λαθη ομως. Σιγα να μη χαλαω τη ζαχαρενια μου για ενα διαδυκτιακο παιχνιδι...
Σαν παιχτης ομως και πελατης απαιτω/διεκδικω και πιεζω για τα δικα μου πιστευω οτι μπορω.
Α και οσο για τις εκδηλωσεις/ιβεντ ενω εχουμε πει τοσες ιδεες δεν ειδα να μεταφερουν κατι εκει.
Και στη τελικη παιδια, χιλιοσυζητημενο θεμα ειναι, η ΟΔ ειναι η τελευταια μας ελπιδα και μονο απο εκει μπορει να γινει κατι.

*και για το μικρο οχυρο ειναι καθαρα θεμα εμπειρικο και να σου το εξηγησω δεν θα το καταλαβεις αν δεν το ζησεις.
Και ενω εχει γινει ΚΑΘΕ φορα, σε καθε σοβαρο κοσμο που ειχε μαχες οχυρων, το ΙΔΙΟ πραγμα, ακομα αρκετοι να πιασουν το νοημα.
Και οσοι το καταλαβαν ειπαν τη δικαιολογια βαρεθηκα...

Ομαδα Διαχειρησης<--πατα πανω εδω...και σκεψου την εννοια της
 
Τελευταία επεξεργασία:

nionio7s

Μέλος
Καλημέρα. Αυτό που έχω να προτείνω εγώ είναι αν γίνεται να κάνουμε 1 μάχη την εβδομάδα για 5 μήνες (Νοέμβριο-Μάρτιο) μεταξη μας. Τι εννοώ;
Κόσμο 1 με Colorado
Houston με Jackson κ.Τ.λ
Η σειρά είναι τυχαία ως παράδειγμα.
Κατά την άποψη μου αυτή είναι μια καλή λύση για να μείνει ζωντανό το παιχνίδι. Κ το βασικότερο είναι ότι θα παίζουμε με τους βασικούς μας παίχτες/κοσμους
 

Anthraxos

Μέλος προσωπικού
Δικαστής
Καλημέρα. Αυτό που έχω να προτείνω εγώ είναι αν γίνεται να κάνουμε 1 μάχη την εβδομάδα για 5 μήνες (Νοέμβριο-Μάρτιο) μεταξη μας. Τι εννοώ;
Κόσμο 1 με Colorado
Houston με Jackson κ.Τ.λ
Η σειρά είναι τυχαία ως παράδειγμα.
Κατά την άποψη μου αυτή είναι μια καλή λύση για να μείνει ζωντανό το παιχνίδι. Κ το βασικότερο είναι ότι θα παίζουμε με τους βασικούς μας παίχτες/κοσμους
Αν εννοείς μεταξύ των κόσμων σαν τις περιπέτειες, κάτι τέτοιο δεν το υποστηρίζει το παιχνίδι.
 

nionio7s

Μέλος
Με μεταφορές μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο; Π.χ το Σάββατο θα γίνει μάχη μεταξύ Colorado ενάντια του houston, η μάχη θα γίνει στον Colorado. Να μεταφερθούν οι παίχτες του Houston στον Colorado κ μετά το τέλος της μάχης να επιστρέφουν στον κόσμο τους.
 

Anthraxos

Μέλος προσωπικού
Δικαστής
Με μεταφορές μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο; Π.χ το Σάββατο θα γίνει μάχη μεταξύ Colorado ενάντια του houston, η μάχη θα γίνει στον Colorado. Να μεταφερθούν οι παίχτες του Houston στον Colorado κ μετά το τέλος της μάχης να επιστρέφουν στον κόσμο τους.
Δυστυχώς δεν μπορούν να γίνουν τέτοιες μεταφορές. Ασε που η μεταφορά από κόσμο σε κόσμο ξεκινάει από πιο ψηλά από μας.
 

Madara Uchiha

Παλαίμαχος
Ένα κόσμο σφαίρα να παίξουμε βρε παιδιά και αφήστε αυτά που δεν γίνονται, δεν χρειάζονται ανταμοιβές, η όπως είπα και πρίν αν θέλετε να δώσετε ανταμοιβές δώστε φίλτρα εμπειρίας και ομόλογα η αν θέλετε να μαζέψετε ακόμα περισσότερο κόσμο δώστε ανταμοιβές μόνο σε μάχες οχυρών ( περισσότερες αποφυφες , μεγαλύτερη ζημιά κλπ κλπ ) η σε σπεσιαλ τομείς όπως πχ περισσότερα χρήματα που έχεις καταθεση στην τράπεζα κλπ κλπ αλλά όχι σπασμένα σετ όπως Gringo , δεν χρειάζεται, και κανα Κορτινα καλά είναι και για τα ποίο εύκολα όπως είπα, φίλτρα εμπειρίας και ομόλογα, ούτε σβόλους δεν χρειάζεται.
 
Κορυφή