Dead Man Union - Απολογισμός.

DeletedUser

Guest
Η Dead Man Union κλείνει σήμερα έναν μακροχρόνιο κύκλο του παιχνιδιού.
Και παράλληλα ανοίγει ένα καινούργιο.
Καταλαμβάνει μετά από μάχες "ένας εναντίον ενός" και το τελευταίο μεγάλο οχυρό των μεγαλύτερων αντιπάλων της, που τυχαίνει να είναι και το κεντρικό τους.
Έχει στην κατοχή της την πλειοψηφία των οχυρών στην παλαιότερη ζώνη εξάπλωσης του παιχνιδιού και συνυπολογίζοντας και τους συμμάχους της, σε ένα τεράστιο κομμάτι του Κ1.
Λόγω της πάντοτε ρευστής κατάστασης (που μας κρατάει και το ενδιαφέρον ζωντανό) σας προλαβαίνω λέγοντας (και ελπίζοντας) οτι οι αντίπαλοί μας μπορεί να επιστρέψουν δριμύτεροι. Και η κατάσταση να αλλάξει και πάλι.
Η καθολική κατοχή όλων των υπό διεκδίκηση οχυρών όμως, πρέπει να καταγραφεί.

Γιατί να καταγραφεί; θα με ρωτήσετε...
Να γιατί λοιπόν:
Γιατί το παιχνίδι είναι διασκέδαση, αλλά είναι και αποτελέσματα.
Γιατί το παιχνίδι είναι διασκέδαση, αλλά είναι και ένα κομμάτι της καθημερινής μας ζωής. Και σαν τέτοιο καταγράφει χαρακτήρες, συμπεριφορές, άγραφους κανόνες,σεβασμό στον αντίπαλο και τόσα άλλα μικρά και καθημερινά.
Γιατί το παιχνίδι έγινε μεγαλύτερη διασκέδαση όταν αρχίσαμε να μαθαίνουμε από τα λάθη μας, αλλά να μαθαίνουμε και από τους αντιπάλους μας.


Περάσαμε από μικροπρέπειες και από κουτοπονηριές και είδαμε οτι δεν μας οδηγούσαν πουθενά. Κάναμε ίντριγκες και παιδιαρίσματα αλλά τα αποτελέσματά τους δεν μας έκαναν καλύτερους και πιο σεβαστούς παίκτες.
Γιατί είναι άλλο να είμαι παιδί στην διάθεση και το κέφι και άλλο να έχω παιδικό μυαλό.
Γιατί βάλαμε διπλές και τριπλές μάχες, γιατί βάλαμε μάχες σε δικά μας οχυρά για να τα καλύψουμε και η χαρά μας ήταν πρόσκαιρη.
Γιατί πολεμήσαμε σε άδεια οχυρά και δεν το χαρήκαμε. (Εδώ να πω οτι η DMU δεν πήρε ποτέ άδειο οχυρό. Αν πήρε κανένα, να μου το πείτε να το επιστρέψουμε και να πάμε να το ξαναπάρουμε γεμάτο!)
Γιατί πολεμήσαμε με αντιπάλους που φορούσαν ρούχα εργασίας και δεν το χαρήκαμε.
Γιατί είδαμε πολλαπλούς λογαριασμούς και το χαρήκαμε μόνο όταν αρχίσαμε να τους ξηλώνουμε.

Δεν έχω καμιά διάθεση να παραστήσω "την διάπλαση των παίδων".
Απλά μεταφέρω την ατμόσφαιρα που επικρατεί στις τάξεις της DMU. Αυτή η ατμόσφαιρα είναι που την κρατάει μετά από 1,5 χρόνο στην πρωτοπορία: Φιλική διάθεση, ομαδικό παιχνίδι, ζωντανό εξωτερικό φόρουμ, αλληλοβοήθεια στις αποστολές και στο xp, οργάνωση - ακόμα και πειθαρχία ενίοτε...
(Η καλύτερη πειθαρχία είναι αυτή που εφαρμόζεται σε αυτούς που δεν έχουν καμία μα καμία ανάγκη και υποχρέωση να πειθαρχήσουν.)


Δεν λέω οτι αυτή η ατμόσφαιρα και αυτή η τακτική είναι καλύτερη, πιο "τίμια" και πιο ποιοτική από των άλλων. Απλά λέω οτι αυτή η τακτική κερδίζει. Κερδίζει μονομαχίες, οχυρά, νέες πόλεις, θέσεις στην ατομική και ομαδική κατάταξη, νέα μέλη στην στρατολόγηση, συμπάθειες ανάμεσα στους αντιπάλους, νέους πιστούς φίλους και συμμάχους.
Και το οτι κερδίζει δεν μπορεί να το αμφισβητήσει κανείς. Το αποδεικνύουμε κάθε μέρα.

Σας ευχαριστώ για την υπομονή,
Φιλικά,
Silenzio
Διοίκηση Dead Man Union.
Υ.Γ. Δεν σας αναγκάζει κανείς να διαβάσετε αυτά που γράφω. Άρα μην ρωτήσετε γιατί τα έγραψα. Αν πάλι ρωτήσετε με καλή διάθεση, θα σας πω απλά: γιατί κάποια πράγματα πρέπει να μπαίνουν στην θέση τους κάποια στιγμή.
Όποιος δεν έχει κάτι δημιουργικό και παραγωγικό να προσθέσει, ας αποφύγει να γράψει εδώ. Όλο το υπόλοιπο φόρουμ είναι δικό του.
Όποιος δεν μπορεί να βοηθήσει στην βελτίωση του παιχνιδιού, ας μην εμφανιστεί.
Δεν θα με ενοχλήσει καθόλου να μείνει ένα...μοναχικό post.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser1512

Guest
Γιατί πολεμήσαμε σε άδεια οχυρά και δεν το χαρήκαμε. (Εδώ να πω οτι η DMU δεν πήρε ποτέ άδειο οχυρό. Αν πήρε κανένα, να μου το πείτε να το επιστρέψουμε και να πάμε να το ξαναπάρουμε γεμάτο!)

ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΩΡΑ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΧΥΡΟ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΕ ΓΕΜΑΤΟ ΨΕΜΑΤΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ

Dead man Inn

# Ημερομηνία Αμυνόμενος Αποτέλεσμα Επιτιθέμενος
4 24 Απρ 2010 1:03 π.μ. Vigilantes Zombirero 11 [Ηττημένοι αμυνόμενοι] 14 Dead Man Texas
3 22 Απρ 2010 12:42 π.μ. Vigilantes Zombirero 5 [Ηττημένοι επιτιθέμενοι] 3 Dead Man Texas


Δεν λέω οτι αυτή η ατμόσφαιρα και αυτή η τακτική είναι καλύτερη, πιο "τίμια" και πιο ποιοτική από των άλλων. Απλά λέω οτι αυτή η τακτική κερδίζει. Κερδίζει μονομαχίες, οχυρά, νέες πόλεις, θέσεις στην ατομική και ομαδική κατάταξη, νέα μέλη στην στρατολόγηση, συμπάθειες ανάμεσα στους αντιπάλους, νέους πιστούς φίλους και συμμάχους.
Και το οτι κερδίζει δεν μπορεί να το αμφισβητήσει κανείς. Το αποδεικνύουμε κάθε μέρα

ΟΠΩΣ ΑΠΟΔΕΙΞΑΜΕ ΚΕΡΔΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΕΣ ΤΑΚΤΙΚΕΣ

Σας ευχαριστώ για την υπομονή,
Φιλικά,
Silenzio
Διοίκηση Dead Man Union.

NTILIGER
ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΜΟΥ
VIGILANTES ΕΚΕΙ ΠΟΥ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΞΟΥΣΙΟΣ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Επειδή δεν θα κάνω το χατίρι ακόμα και στους "αυτεξούσιους" (sic) να επαναλαμβάνομαι και να κουράζω τα γέρικα δάχτυλά μου, σε παραπέμπω στο υστερόγραφό μου. Ό,τι κατάλαβες, κατάλαβες.

Από συντακτικό πώς πάμε; γιατί λέω "τακτική που κερδίζει" και όχι "Η (μοναδική) τακτική που κερδίζει". Καλό θα είναι όμως να μην μπλέκουμε, ούτως ή άλλως, τον φάντη με το ρετσινόλαδο ;)

Η Dead Man Texas και μόνο βγήκε μια νύχτα "βόλτα στην εξοχή". Και δεν ήταν 14. Ήταν 13 και ο... anodinos. Άρα το οχυρό ΗΤΑΝ γεμάτο LOL. (Δεν θυμάμαι να σας βάλαμε άλλη μάχη εκείνο το βράδυ. Αν σας έβαλαν άλλοι, μάλλον τους μάθατε την δική σας τακτική.)
Αυτά τα ολίγα.
Απαντώ από εδώ και πέρα "μόνο σε σοβαρές προτάσεις". Παρόμοια σχόλια θα συναντούν την σιωπή μου.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Συγχαρητηρια στους Dead , οσο δυσκολο κι αν μου ειναι να το πω μεσα στην πικρα μου , ηπια 5 haig χικ για να μου φυγει η ξυνιλα...
Προσωπικη μου εκτιμηση ειναι οτι δεν μας βλεπω να επανερχομαστε , μαλλον να αποχωρουμε
 

DeletedUser

Guest
συγχαρητηρια στους dead , οσο δυσκολο κι αν μου ειναι να το πω μεσα στην πικρα μου , ηπια 5 haig χικ για να μου φυγει η ξυνιλα...
προσωπικη μου εκτιμηση ειναι οτι δεν μας βλεπω να επανερχομαστε , μαλλον να αποχωρουμε

να μην πάτε πουθενά!
εδώ να μείνετε - βρεθήκαμε και εμείς σε παρόμοια θέση και ανακάμψαμε - θυμάσαι;
και μόνο λόγω της εξαίρετης συμπεριφοράς της πλειοψηφίας των μελών σας, έχετε πάντα πολύ σημαντική θέση στο παιχνίδι...
 

DeletedUser735

Guest
Πολυ μεγαλη μαχη η χθεσινη και ειμαι χαρουμενος που συμμετειχα εστω και για λιγο στην οργανωση της...
Ειναι απο τις μαχες που χαιρεσαι να βλεπεις και να παιρνεις μερος σε αυτες.

Οι ccp εδειξαν για αλλη μια φορα ποσο δυνατοι παιχτες ειναι.Απο αλλα πραγματα χανουν.

Το οχυρο παντως κριθηκε στις λεπτομερειες.
Αναμενουμε την αντεπιθεση...:rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
αν και χθες πικραθηκα πολυ δινω θερμα συγχαρητηρια σε ολη την dmu και ειδικα στους συντονιστες-οργανωτες της για την καταπληκτικη οργανωση.Απο τους 137 παικτες οι 130 ηταν ονλαιν και ηπακουαν ολοι.Οταν μαθουμε και εμεις να παιζουμε για το οχυρο και οχι για χπ και για τον εαυτο μας ,ΙΣΩΣ να καταφερουμε να σας κοντραρουμε λιγο.Ελπιζω να γινει αυτο.Αν και εχουν χαθει ολα τα μεγαλα οχυρα ας προσαπθησουμε και ο θεος βοηθος.
 

DeletedUser

Guest
Επειδη εχω δει αρκετες φορες μαχη των ccp οχι παιρνωντας μερος εγω αλλα η γυναικα μου και επειδη την ιδια ωρα διαβαζα τι λεγανε στο τσατ για τη στρατηγηκη που ακολυθουνε στην εκαστοτε μαχη εχω να πω το εξης , δεν υπαρχει πιο λαθος τροπος για αμυνα απο αυτον που ακολουθησανε σε ολες τις τελευταιες αμυνες τους , πραγματικα δε πιστευα στα ματια μου οταν εβλεπα αυτα τα λαθη ,αλλωστε ηταν αυτος κι ενας λογος που τα βαλαμε με τη ccp , γιατι στα δικα μου ματια τουλαχιστον μοιαζανε ασχετοι ( με το συμπαθειο ) ,αλλωστε ακομα κι οταν μας εκαναν επιθεση φανηκαν τα λαθη τους μιας και εμεις οι νουμπαδες τους αντιμετωπισαμε σχετικα ευκολα αφου χρησιμοποιησαν παντα το πιο λαθος τροπο επιθεσης και οι κουτοπονηριες που προσπαθησαν δεν επιασαν ( στη πουτανα δεν κανεις πουτανιες), αν ειχα εγω τους παιχτες που εχει η ccp σε ποσοτητα μιας και η δικη μας ποιοτητα παιχτων δεν εχει να ζηλεψει τιποτα σιγουρα θα τα πηγαινα πολυ καλυτερα απο τους σημερινους αρχηγους της χωρις να θελω να τα μειωσω τα παιδια προς θεου
 

DeletedUser

Guest
συγχαρητηρια στους dead man για την οργανωση τους και μακαρι αυτη η ηττα των ccp να ξυπνησει ολους αυτους τους μαγκες που ερχονται για χπ στο οχυρο και κρυβονται οταν πρεπει να βγουν μπροστα να βοηθησουν,λες και αυτο θα τους σωσει και δεν θα πεθανουν.
 

DeletedUser

Guest
Μερικές επισημάνσεις τακτικής:
- Όλοι πρέπει να καταλάβουμε, όπως ήδη ανέφεραν οι polaretti και napoleon 1, οτι το xp στις μάχες οχυρών το παίρνουμε ομαδικά: αν κρυφτούμε, μπορεί να μείνουμε τελευταίοι, αλλά θα αντέξουμε για ένα γύρο και θα πάρουμε το κατώτατο xp. Αν ανέβουμε (ή και κατέβουμε, ανάλογα με την περίπτωση) όλοι μαζί, έχουμε και περισσότερες πιθανότητες επιτυχίας, αλλά και περισσότερες πιθανότητες επιβίωσης. Αν σε μια μάχη χρειαστεί να βγούμε μπροστά, όλοι οι έμπειροι παίκτες θα το προσέξουν και θα το εκτιμήσουν: Το να κρατήσεις έναν πύργο μόνος σου για τον πιο κρίσιμο γύρο της μάχης και να μην επιτρέψεις σε αυτό το γύρο στους αντιπάλους να ανέβουν μαζικά, ισούται για εμάς με 1000 xp, αλλά σε credits ;)
- Λάθη έγιναν και από εμάς εχθές. Η μάχη κρίθηκε στο αριστερό πλάγιο τείχος, όσο και να φάνηκε επουσιώδες αυτό. Λάθος μας ήταν να εκθέσουμε για τόση ώρα την δεξιά πλευρά μας στα πυρά του πάνω τείχους των αντιπάλων μας και εκεί μας πλησίασαν και πάλι. Λάθη κάναμε και σε κάποιες μάχες μικρών οχυρών προσφάτως. Να ξέρετε όμως οτι είναι τρομερά δύσκολο να έχεις την συνολική εικόνα της μάχης όταν είσαι μέσα και παλεύεις. Μετά (ή ως παρατηρητής) είναι σαφώς πιο εύκολο να διακρίνεις το σωστό από το λάθος.
- Οι CCP πρόσφεραν νέες τακτικές στο παιχνίδι - όπως στον μέγιστο βαθμό έχουμε κάνει και εμείς. Θυμάμαι για ένα μεγάλο διάστημα σε επιθέσεις μας, να χτυπάμε σε "τοίχο" και να μην μπορούμε να καθαρίσουμε ούτε την πρώτη σειρά των πύργων! Νόμιζα οτι ήταν bug, ή οτι οι CCP είχαν εισβάλλει στο...λογισμικό του παιχνιδιού! Όταν όμως αλλάξαμε ελαφρά την τακτική μας (τις λεπτομέρειες στην αλλαγή τις βλέπει ένα έμπειρο μάτι) αλλά συγχρόνως βελτιωθήκαμε σε ατομικό επίπεδο (όπλα, ρούχα και ιδιότητες) είδαμε σχεδόν αμέσως την υπεροχή να έρχεται με το μέρος μας.
- Όσοι "ουδέτεροι" έχετε την ευκαιρία να παρακολουθείτε τις μάχες μας, έχετε την δυνατότητα να μαθαίνετε από τα δικά μας λάθη, χωρίς να ρισκάρετε κάτι... Θα είναι χαρά μας να εκμεταλλευτείτε αυτή την εμπειρία στο μέλλον - εμείς δεν είχαμε ποτέ αυτή την πολυτέλεια: Σε εμάς η κάθε αλλαγή είναι ρίσκο και πληρώνεται ακριβά! Στην προηγούμενη μάχη για το πρώην Headquarters για παράδειγμα, ανεβήκαμε μόνο από δεξιά για να το δοκιμάσουμε. Αποτέλεσμα; σφαγιαστήκαμε - χάσαμε πάνω από 10 μαχητές σε ένα και μόνο γύρο...
Αυτά προς το παρόν.
Τώρα κάτι γίνεται από εποικοδομητική συζήτηση ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser735

Guest
Μερικές επισημάνσεις τακτικής:
- Όλοι πρέπει να καταλάβουμε, όπως ήδη ανέφεραν οι polaretti και napoleon 1, οτι το xp στις μάχες οχυρών το παίρνουμε ομαδικά: αν κρυφτούμε, μπορεί να μείνουμε τελευταίοι, αλλά θα αντέξουμε για ένα γύρο και θα πάρουμε το κατώτατο xp. Αν ανέβουμε (ή και κατέβουμε, ανάλογα με την περίπτωση) όλοι μαζί, έχουμε και περισσότερες πιθανότητες επιτυχίας, αλλά και περισσότερες πιθανότητες επιβίωσης. Αν σε μια μάχη χρειαστεί να βγούμε μπροστά, όλοι οι έμπειροι παίκτες θα το προσέξουν και θα το εκτιμήσουν: Το να κρατήσεις έναν πύργο μόνος σου για τον πιο κρίσιμο γύρο της μάχης και να μην επιτρέψεις σε αυτό το γύρο στους αντιπάλους να ανέβουν μαζικά, ισούται για εμάς με 1000 xp, αλλά σε credits ;)
- Λάθη έγιναν και από εμάς εχθές. Η μάχη κρίθηκε στο αριστερό πλάγιο τείχος, όσο και να φάνηκε επουσιώδες αυτό. Λάθος μας ήταν να εκθέσουμε για τόση ώρα την δεξιά πλευρά μας στα πυρά του πάνω τείχους των αντιπάλων μας και εκεί μας πλησίασαν και πάλι. Λάθη κάναμε και σε κάποιες μάχες μικρών οχυρών προσφάτως. Να ξέρετε όμως οτι είναι τρομερά δύσκολο να έχεις την συνολική εικόνα της μάχης όταν είσαι μέσα και παλεύεις. Μετά (ή ως παρατηρητής) είναι σαφώς πιο εύκολο να διακρίνεις το σωστό από το λάθος.
- Οι CCP πρόσφεραν νέες τακτικές στο παιχνίδι - όπως στον μέγιστο βαθμό έχουμε κάνει και εμείς. Θυμάμαι για ένα μεγάλο διάστημα σε επιθέσεις μας, να χτυπάμε σε "τοίχο" και να μην μπορούμε να καθαρίσουμε ούτε την πρώτη σειρά των πύργων! Νόμιζα οτι ήταν bug, ή οτι οι CCP είχαν εισβάλλει στο...λογισμικό του παιχνιδιού! Όταν όμως αλλάξαμε ελαφρά την τακτική μας (τις λεπτομέρειες στην αλλαγή τις βλέπει ένα έμπειρο μάτι) αλλά συγχρόνως βελτιωθήκαμε σε ατομικό επίπεδο (όπλα, ρούχα και ιδιότητες) είδαμε σχεδόν αμέσως την υπεροχή να έρχεται με το μέρος μας.
- Όσοι "ουδέτεροι" έχετε την ευκαιρία να παρακολουθείτε τις μάχες μας, έχετε την δυνατότητα να μαθαίνετε από τα δικά μας λάθη, χωρίς να ρισκάρετε κάτι... Σε εμάς η κάθε αλλαγή είναι ρίσκο και πληρώνεται ακριβά! Στην προηγούμενη μάχη για το πρώην Headquarters για παράδειγμα, ανεβήκαμε μόνο από δεξιά για να το δοκιμάσουμε. Αποτέλεσμα; σφαγιαστήκαμε - χάσαμε πάνω από 10 μαχητές σε ένα και μόνο γύρο...
Αυτά προς το παρόν.

Τώρα κάτι γίνεται από επικερδή συζήτηση ;)

Μην μου τα θυμιζεις...ο τειχος του δωματιου μου εχει ενα βαθουλωμα...απο τα χτυπηματα του κεφαλιου μου ειναι οταν προσπαθουσα να βρω τι φταιει :p

Ε ενταξει ειπαμε να κανουμε μια πρωτοτυπια...:rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
Ο Jimperix ειναι ενας εξαιρετος αρχηγος-συντονιστης , ξοδευει πολλες ωρες στο pc του γι'αυτο , και η στρατηγικη του τις περισσοτερες φορες αν οχι ολες ειναι σωστη.
Ειναι ενα παιδι με ηθος , αν και τον εβγαλαν εξω απο τα ρουχα του καποιοι με υπουλα χτυπηματα , διατηρησε τα συμφωνηθεντα και δεν εβαλε νερο στο κρασι του.Αυτο τον τιμα ακομη περισσοτερο
Οταν ομως σε μια μαχη οχυρου 55 γυρων ,παρακαλας στους 50!!! γυρους μια μεγαλη ομαδα παικτων να κανουν καποια πραγματα κι αυτοι σε αγνοουν δεν εχει να κανει με τον συντονιστη αλλα με τους ιδιους τους παιχτες και πως αντιλαμβανονται το παιχνιδι.

Και επειδη δεν ειμαστε στρατος και τσιρακια οπως καποιοι εχουν ισχυριστει , προσπαθουμε να δειξουμε σ'αυτους τους παιχτες πως παιζονται οι μαχες χωρις διαγραφες , τιμωριες και ολα τα συναφη. Μεχρι τωρα ειναι προφανες οτι δεν το εχουμε καταφερει

Οσο γι'αυτους που αν ειχαν τα ηνια θα εκαιγαν τοπο , θα κατεστρεφαν αντιπαλους και θα λεηλατουσαν πολεις- οχυρα και χωρια , ειμαι σιγουρος οτι θα το εκαναν με οποιονδηποτε τροπο γι'αυτο και δεν εχουν τα ηνια.

Εγω προσωπικα που μιλαω δεν παιρνω καμια αδεια γι'αυτο, ουτε ειμαι κανας σπουδαιος στρατηλατης της συμμαχιας , ενα κομματι των CCP ειμαι και με τον τροπο που μαχομαι προσπαθω να δειξω εμπρακτα καποια πραγματα σε συμπαιχτες μου. Δεν τα καταφερνω βλεπω ,αλλα θα συνεχισω να προσπαθω

Δεν ειμαι ευχαριστημενος που τα λεω ολα αυτα και ουσιαστικα εκθετω τα της συμμαχιας μας (sorry Jim ,ελπιζω να μη χρειαστει να βγω στην αναφορα Λοχου αυριο το πρωι!!) επρεπε ομως να διευκρινιστουν ορισμενα πραγματα που αφορουν τους αρχηγους μας .

Ελπιζω την συζητηση αυτη να την διαβασουν οι παιχτες μας που χθες βραδυ κρυβονταν πισω απο στεγες , σκαμπο και τα δαχτυλα τους οταν οι υπολοιποι ηταν πανω στα τειχη και τις ετρωγαν...
Και το χιλιοειπωμενο , αν χαθει το οχυρο δεν παιρνεις XP βρε μπαγασα ,εεε μπαγασα...
 

DeletedUser

Guest
Ελπιζω την συζητηση αυτη να την διαβασουν οι παιχτες μας που χθες βραδυ κρυβονταν πισω απο στεγες , σκαμπο και τα δαχτυλα τους οταν οι υπολοιποι ηταν πανω στα τειχη και τις ετρωγαν...
Και το χιλιοειπωμενο , αν χαθει το οχυρο δεν παιρνεις XP βρε μπαγασα ,εεε μπαγασα...

δεν πιστευω να ειναι σποντα για τον castora αυτο εε???:rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
Φίλε Ennio, μπορεί να βάζω τα χεράκια μου και να βγάζω τα ματάκια μου, αλλά θα το πω:
Κατά διαστήματα στις μάχες γίνονται (χωρίς να είναι πάντα εμφανείς) αλλαγές προσώπων και lvl. Σε κάποιες περιόδους παίκτες φεύγουν μαζικά και μπαίνουν νέοι και άπειροι - αναγκαστικά. Περίοδοι διακοπών, εξετάσεων κτλ είναι οι πιο χαρακτηριστικές. Το οτι δεν σας άκουσαν σήμερα, δεν σημαίνει οτι δεν θα σας ακούνε αύριο: Μεταπτώσεις υπάρχουν πάντα και στην αριθμητική προσέλευση, αλλά και στην συμμόρφωση με τις οδηγίες.
Υπήρξαν και σε μας περιπτώσεις (και θα υπάρξουν και στο μέλλον) όπου μετά από μια τέλεια μάχη, κάναμε μια απίστευτα noobίστικη... Δεν είναι όμως ακατανόητο αυτό - πίστεψέ με.
 

DeletedUser

Guest
δεν πιστευω να ειναι σποντα για τον castora αυτο εε???:rolleyes:


polaretti πως σου ηρθε για τον καστορα?εδωσε το παραδειγμα....του φωναζαμε 100 ατομα να φυγει .ελεος.πρεπει να ειχε βρει καμια πετρελαιοπηγη πισω απο την στεγη.
 

DeletedUser

Guest
μολις γυρισα σπιτι και βλεπω τους ccp να εχουν παρει επιτελους το dead man cavern.:) αντε να ξυπναμε λιγο.
μπα ναπολεον,μαλλον ηθελε να κανει την αναγκη του και κρυφτηκε για να μην τον παιρνει κανεις ματι.
 

DeletedUser

Guest
μολις γυρισα σπιτι και βλεπω τους ccp να εχουν παρει επιτελους το dead man cavern.:) αντε να ξυπναμε λιγο.
μπα ναπολεον,μαλλον ηθελε να κανει την αναγκη του και κρυφτηκε για να μην τον παιρνει κανεις ματι.

χαχαχαχαχαχα.η ατακα ηταν χθες.του φωναζαμε ολοι και πεταγετε ενας ασχετος και λεει:μπορει να λειπει ρε παιδια.χαχα
τεσπα



εεεεε οοοοο το πηραμε το πηραμε το dead man οχυρο.

πολυ καλη προσπαθεια!ευγε
 

DeletedUser

Guest
χαχα πανηγυρίζεις σε δικό μου ποστ βρε αθεόφοβε;;; χαχαχα
Θα ξανάρθουμε μην ανησυχείς ;)
Μην αλλάξετε την διακόσμηση - μας άρεσε όπως ήταν επιπλωμένο!!
Καλή μάχη και προσπάθεια, πραγματικά!
Είδατε τί σας έγραφα παραπάνω; επαληθεύτηκα πλήρως: τη μία μέρα την τέλεια μάχη και την άλλη noobιές! Δεν μειώνω την νίκη και την προσπάθεια των αντιπάλων, αλλά κάναμε και εμείς οφθαλμοφανή λάθη...
Την άλλη φορά υποσχόμαστε οτι θα τα έχουμε διορθώσει;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
εγώ απλά παραθέτω το μυνημα αυτου που μιλάει για σεβασμό στους αντιπαλους και για άλλα πρασινα άλογα

Silenzio Στις 01/05/2010 η ώρα 6:09 μ.μ.
Θα ήθελα να κάνω μία προσπάθεια να καταλάβω τί σε ωθεί να βάζεις τόσο καιρό αυτές τις μάχες χωρίς νόημα.
Τα οχυρά δεν τα παίρνεις γιατί είσαι μόνος σου. Xp δεν παίρνεις γιατί συνήθως δεν έρχεσαι ούτε ο ίδιος.
Να βαρεθούμε δεν πρόκειται γιατί είμαστε μαθημένοι.
Να νευριάσουμε επίσης δεν πρόκειται γιατί έχουμε αντιμετωπίσει και άλλους σαν και σένα: εμείς συνεχίζουμε και εκείνοι σταμάτησαν να παίζουν;)
Έχεις κάτι καινούργιο να προσφέρεις σαν ιδέα να μαθαίνουμε και μεις; Πες το μου άνετα αν σκέφτεσαι κάτι διαφορετικό: μου αρέσει να μαθαίνω.
Ή είσαι στα έντεκα και το μόνο που ξέρεις είναι να προσπαθείς να χαλάσεις τα αυτοκινητάκια σου και όποιο άλλο παιχνιδάκι μπορέσεις;

Για να μην νομίζεις οτι θα ασχοληθώ για πάνω από πέντε λεπτά μαζί σου, σου λέω οτι ανεξαρτήτως απάντησης δικής σου είναι η πρώτη και η τελευταία φορά που επικοινωνώ μαζί σου.
Γιατί εγώ φτιάχνω παιχνίδι παλληκάρι μου - ούτε κομπλεξάκια έχω που έμεινα μόνος μου, ούτε ζηλεύω τα μεγαλύτερα παιδιά που δεν με παίζουν.
Κρίμα, γιατί έχεις και ρητό της ιδιαίτερης πατρίδας μου στο προφίλ σου.


επίπεδο - δάπεδο και μετά γράφουμε κατεβατά να μας θαυμάσουν
ου γαρ αγαπητε silenzio ου γαρ
 

DeletedUser

Guest
Η Dead Man Union κλείνει σήμερα έναν μακροχρόνιο κύκλο του παιχνιδιού.
Και παράλληλα ανοίγει ένα καινούργιο.
Καταλαμβάνει μετά από μάχες "ένας εναντίον ενός" και το τελευταίο μεγάλο οχυρό των μεγαλύτερων αντιπάλων της, που τυχαίνει να είναι και το κεντρικό τους.
Έχει στην κατοχή της την πλειοψηφία των οχυρών στην παλαιότερη ζώνη εξάπλωσης του παιχνιδιού και συνυπολογίζοντας και τους συμμάχους της, σε ένα τεράστιο κομμάτι του Κ1.
Λόγω της πάντοτε ρευστής κατάστασης (που μας κρατάει και το ενδιαφέρον ζωντανό) σας προλαβαίνω λέγοντας (και ελπίζοντας) οτι οι αντίπαλοί μας μπορεί να επιστρέψουν δριμύτεροι. Και η κατάσταση να αλλάξει και πάλι.
Η καθολική κατοχή όλων των υπό διεκδίκηση οχυρών όμως, πρέπει να καταγραφεί.

Γιατί να καταγραφεί; θα με ρωτήσετε...
Να γιατί λοιπόν:
Γιατί το παιχνίδι είναι διασκέδαση, αλλά είναι και αποτελέσματα.
Γιατί το παιχνίδι είναι διασκέδαση, αλλά είναι και ένα κομμάτι της καθημερινής μας ζωής. Και σαν τέτοιο καταγράφει χαρακτήρες, συμπεριφορές, άγραφους κανόνες,σεβασμό στον αντίπαλο και τόσα άλλα μικρά και καθημερινά.
Γιατί το παιχνίδι έγινε μεγαλύτερη διασκέδαση όταν αρχίσαμε να μαθαίνουμε από τα λάθη μας, αλλά να μαθαίνουμε και από τους αντιπάλους μας.


Περάσαμε από μικροπρέπειες και από κουτοπονηριές και είδαμε οτι δεν μας οδηγούσαν πουθενά. Κάναμε ίντριγκες και παιδιαρίσματα αλλά τα αποτελέσματά τους δεν μας έκαναν καλύτερους και πιο σεβαστούς παίκτες.
Γιατί είναι άλλο να είμαι παιδί στην διάθεση και το κέφι και άλλο να έχω παιδικό μυαλό.
Γιατί βάλαμε διπλές και τριπλές μάχες, γιατί βάλαμε μάχες σε δικά μας οχυρά για να τα καλύψουμε και η χαρά μας ήταν πρόσκαιρη.
Γιατί πολεμήσαμε σε άδεια οχυρά και δεν το χαρήκαμε. (Εδώ να πω οτι η DMU δεν πήρε ποτέ άδειο οχυρό. Αν πήρε κανένα, να μου το πείτε να το επιστρέψουμε και να πάμε να το ξαναπάρουμε γεμάτο!)
Γιατί πολεμήσαμε με αντιπάλους που φορούσαν ρούχα εργασίας και δεν το χαρήκαμε.
Γιατί είδαμε πολλαπλούς λογαριασμούς και το χαρήκαμε μόνο όταν αρχίσαμε να τους ξηλώνουμε.

Δεν έχω καμιά διάθεση να παραστήσω "την διάπλαση των παίδων".
Απλά μεταφέρω την ατμόσφαιρα που επικρατεί στις τάξεις της DMU. Αυτή η ατμόσφαιρα είναι που την κρατάει μετά από 1,5 χρόνο στην πρωτοπορία: Φιλική διάθεση, ομαδικό παιχνίδι, ζωντανό εξωτερικό φόρουμ, αλληλοβοήθεια στις αποστολές και στο xp, οργάνωση - ακόμα και πειθαρχία ενίοτε...
(Η καλύτερη πειθαρχία είναι αυτή που εφαρμόζεται σε αυτούς που δεν έχουν καμία μα καμία ανάγκη και υποχρέωση να πειθαρχήσουν.)


Δεν λέω οτι αυτή η ατμόσφαιρα και αυτή η τακτική είναι καλύτερη, πιο "τίμια" και πιο ποιοτική από των άλλων. Απλά λέω οτι αυτή η τακτική κερδίζει. Κερδίζει μονομαχίες, οχυρά, νέες πόλεις, θέσεις στην ατομική και ομαδική κατάταξη, νέα μέλη στην στρατολόγηση, συμπάθειες ανάμεσα στους αντιπάλους, νέους πιστούς φίλους και συμμάχους.
Και το οτι κερδίζει δεν μπορεί να το αμφισβητήσει κανείς. Το αποδεικνύουμε κάθε μέρα.

Σας ευχαριστώ για την υπομονή,
Φιλικά,
Silenzio
Διοίκηση Dead Man Union.
Υ.Γ. Δεν σας αναγκάζει κανείς να διαβάσετε αυτά που γράφω. Άρα μην ρωτήσετε γιατί τα έγραψα. Αν πάλι ρωτήσετε με καλή διάθεση, θα σας πω απλά: γιατί κάποια πράγματα πρέπει να μπαίνουν στην θέση τους κάποια στιγμή.
Όποιος δεν έχει κάτι δημιουργικό και παραγωγικό να προσθέσει, ας αποφύγει να γράψει εδώ. Όλο το υπόλοιπο φόρουμ είναι δικό του.
Όποιος δεν μπορεί να βοηθήσει στην βελτίωση του παιχνιδιού, ας μην εμφανιστεί.
Δεν θα με ενοχλήσει καθόλου να μείνει ένα...μοναχικό post.

Και ναι επιτελους μετα απο αυτο μπορω να παιθανω ησυχος...νομιζω αυτο ηταν το μηνυμα που με ολοκληρωσε σαν ανθρωπο...δεν εχω ρολο ποια εδω
οπως ειπαν και οι θεοι...need the end to set me free
 
Κορυφή