cool idea για στρατιώτη-εργάτη

  • Δημιουργός θέματος eksatmisis
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Ο εργάτης όταν θα δέχεται επίθεση θα παίρνει τις ικανότητες ενός στρατιώτη της πόλης. Δε ξέρω από ποιον, δηλαδή αν θα είναι τυχαίο ή θα πρέπει να είναι κοντά στο λέβελ του εργάτη ή από τον καλύτερο. Μάλλον τυχαίο να έχει πιο χαβαλέ.

Το αποτέλεσμα της μάχης δεν επηρεάζει καθόλου το στρατιώτη της πόλης.

Ο επιτεθόμενος αν χάσει παίρνει 2 ή 3 ήττες στα στατιστικά του. Αυτό για να μην κάνουν επίθεση σε εργάτες.

Αν νικήσει ο επιτεθόμενος, τότε θα πάρει λεφτά καi xp κανονικά από τον εργάτη.

Αν κοιμάται ο στρατιώτης δε θα γίνεται να πάρει ένας εργάτης τα skills του.

Αν νικήσει ο εργάτης παίρνει καλύτερο xp από τους άλλους χαρακτήρες.


Αυτά μόνο αν επιτεθεί μονομάχος-τυχοδιώκτης-στρατιώτης-εργάτης σε εργάτη. Όχι το αντίθετο.



Δεν το σκέφτηκα και πολύ, αλλά είναι cool, δε μπορείτε να πείτε.
 

DeletedUser

Guest
Μα μια απο τις ουσιες του παιχνιδιου ειναι να βαραμε τους εργατες των αντιπαλων-εχθρικων πολεων ωστε να καθιστερουμε την αναπτυξη τους!

Εγω προσωπικα δεν πολυ συφωνω...:cool:
 

DeletedUser

Guest
ουτε εγω συμφωνω.καλυτερο θα ηταν οταν πας να επιτεθεις σε ενα μελοσ μιας πολης να υπαρχει πρωτα 1 ή 2 παιχτες που εχιυν ορισθει να την προστατευουν.νομιζω προκειται να υπαρξει κατι τετοιο με καποιον σεριφη.
 

DeletedUser

Guest
ΑΠΟΨΗ

δεν ειναι καλο να γινει διοτι οι εργατεσ θα εχουν τεραστια οφελη καθωσ και θα παιρνουν πολλουσ ποντουσ απο την κατασκευη αλλα θα νικουν και στισ μονομαχιεσ.ειναι αδικο.ειμαι κατα.
 

DeletedUser184

Guest
είμαι και εγώ εναντίον έτσι όλοι θα γίνονται εργάτες υποτίθεται πως είμαστε στην αγρια δύση άρα αυτά τα πράγματα δεν γίνονται.
 

DeletedUser

Guest
Κατα,ο εργατης εχει καποια αρνητικα και καποια θετικα...ενα απο τα αρνητικα ειναι οτι δεν τα παει καλα με τις μονομαχιες..γι'αυτο και ειναι εργατης και μαλλον θα παραμεινει ετσι...
Ελα να δωσουμε στους στρατιωτες τα bonus του εργατη οταν κανουν δουλειες ωστε να περνουν καλυτερα xp ^^ δεν παει..
 
Κορυφή