Bonus Χαρακτηρα

  • Δημιουργός θέματος TraouloS
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser

Guest
Ρε παιδιά εχω την εξής απορία εδω και πολύ καιρό, Έκανα και αναζήτηση αλλα δεν βρήκα κατι.
Για παράδειγμα ενας τυχοδιώκτης έχει 10% bonus στην τύχη. Αμα μια εργασία έχει 50% τύχη δλδ ο τυχοδιώκτης θα εχει 50% +10% (bonus χαρακτήρα) =60%
Ή το 10% θα το πάρει πάνω στο 50% δλδ 50% Χ 10% =5 (50+5=55%)
 

DeletedUser

Guest
1)το 50% τυχη συμβολιζει το ποσο καλο αντικειμενο θα ειναι αυτο που θα βρεις.
2)το +10% του τυχοδιωκτη ειναι η πιθανοτητα που εχεις παραπανω για να βρεις αντικειμενο
 

DeletedUser

Guest
Ρε tuscon το ξέρω αυτό δεν είμαι noobas και εισαι σίγουρος ότι είναι 60%?? Δλδ μια δουλεία που έχει 0% τύχη ένας τυχοδιώκτης θα έχει 10%?? Τότε γιατί ποτέ κανείς δεν έχει βρει τπτ?
 

DeletedUser

Guest
1)απο την ερωτηση σου αυτο καταλαβα,δεν ειπα και οτι εισαι νουμπας
2)δεν ειπα πως ειναι 60%

ας απαντηση και καποιος αλλος...
 

DeletedUser

Guest
αυτο ακριβως λεω,τι πραγματα εβρισκες?
κεφαλοδεσμους?

ενω με 50% τυχη απο μια δουλεια μπορεις να βρεις και ζωα για π.χ.
 

DeletedUser

Guest
η πιθανότητα να βρεις ένα αντικείμενο σε μια εργασία αυξάνεται κατά 10%.
τότε αυτό πος το εξηγάς?? αυξάνεται λέει όχι πολλαπλασιάζετε

σαν τι πραματα εβρισκες???
 

DeletedUser

Guest
εγω για παράδειγμα που είμαι τυχοδιώκτης έκανα αναζήτηση χρυσού που έχει 7% ρίσκο και πάλι είχα πα8ι ζημια ενο έπρεπε το ρίσκο να είναι -3% (δλδ 0%)
 

DeletedUser

Guest
το νούμερο που γράφει στην τύχη δεν είναι το ποσοστό για να βρεις κάποιο αντικείμενο. είναι το πόσο καλό θα είναι το αντικείμενο. μεγαλύτερο ποσοστό τύχης σημαίνει ότι το αντικείμενο που θα βρεθεί θα είναι μεγαλύτερης αξίας.

από κει και πέρα, τα ποσοστά δεν αναγράφονται πουθενά και ούτε τα ξέρουμε.
 

DeletedUser

Guest


Πιάσιμο αλόγων: Τύχη 0%
Στην Άγρια Δύση όλα γίνονται...
 

DeletedUser

Guest
το ρισκο ειναι οπως και η τυχη.

1)τα % που υπαρχουν σε δουλειες δειχνουν αν αυτο που θα παθεις ή θα βρεις θα ειναι μεγαλη(ζημια) ή πολυτιμο(αντικειμενο)
2)το αν θα παθεις τιποτα ή θα βρεις κατι ειναι σε εντελως αλλο θεμα(εκει αναφερονται τα μπονους που εχει ο τυχοδιωκτης).
δεν εχουν απολυτως καμια σχεση με αυτα που υπαρχουν στην δουλεια!
κανεις δεν ξερει τα % που αντιστοιχουν σε καθε δουλεια εκτος απο τους προγραμματιστες που τα εκαναν.
 

DeletedUser

Guest
το ρισκο ειναι οπως και η τυχη.

1)τα % που υπαρχουν σε δουλειες δειχνουν αν αυτο που θα παθεις ή θα βρεις θα ειναι μεγαλη(ζημια) ή πολυτιμο(αντικειμενο)
2)το αν θα παθεις τιποτα ή θα βρεις κατι ειναι σε εντελως αλλο θεμα(εκει αναφερονται τα μπονους που εχει ο τυχοδιωκτης).
δεν εχουν απολυτως καμια σχεση με αυτα που υπαρχουν στην δουλεια!
κανεις δεν ξερει τα % που αντιστοιχουν σε καθε δουλεια εκτος απο τους προγραμματιστες που τα εκαναν.

αυτό ακριβώς. το κλείνω γιατί όσο πιο πολύ το συζητάτε, τόσο πιο πολύ θα τον μπερδέψετε!
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή